February 25, 2023
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Aedan Rendek SR Viera 1:30.39 1:58.93 10
2 Parker Banzhaf SO Vero Beach 2:14.84 2:00.39 8
3 Jaiden Martingano SR Melbourne 2:05.54 2:01.88 6
4 Noah Mcmann SR Sebastian River 2:14.98 2:03.83 5
5 Joel Jean SR Harmony 2:24.12 2:04.24 4
6 Aidan Carroll SR Viera 2:39.59 2:04.68 3
7 Corradrio Trimble SR Osceola (Kissimmee) 2:25.86 2:05.74 2
8 Keyshawn Williams JR Heritage 1:31.86 2:05.83 1
9 Yaiden Beausejour-Joseph SO Treasure Coast 2:25.33 2:06.37 -
10 Jack Girard SO Viera 2:14.92 2:10.99 -
11 Francisco Sanchez SR Osceola (Kissimmee) 1:37.35 2:11.55 -
12 James Legzouli SR University (Orlando) 2:06.60 2:13.26 -
13 Enrique Garcia FR Winter Haven 2:41.35 2:13.34 -
14 Marc Delcy JR Oak Ridge 2:04.82 2:14.21 -
15 Jayden Chofooklun SO St. Cloud 2:30.42 2:14.30 -
16 Hunter Pankiewicz SO Sebastian River 2:28.93 2:15.39 -
17 Jose Laboy JR Tohopekaliga 2:02.57 2:16.18 -
18 Brian Johnson SR Heritage 2:47.87 2:18.73 -
19 Andrew Youssef FR Vero Beach 2:31.38 2:18.88 -
20 Andrew Jansky SO Vero Beach 1:38.85 2:19.22 -
21 Erick Lopez SR John Carroll 2:08.32 2:19.47 -
22 Matthew DeRueda SR Tohopekaliga 1:53.21 2:19.76 -
23 Silas Corchado SO St. Cloud 1:42.17 2:19.95 -
24 Anakin Barbour JR Harmony 2:07.66 2:20.28 -
25 Anthony Oldham JR Kathleen 2:20.57 2:21.99 -
26 Christopher St. Louis SO Oak Ridge 2:03.25 2:23.31 -
27 Elijah Ridore SO Auburndale 2:51.11 2:23.79 -
28 Owen Kingery JR Horizon 2:04.00 2:24.18 -
29 Tyrone Turner FR George Jenkins 2:01.27 2:24.37 -
30 Jeremy Delgado SO Tohopekaliga 1:57.04 2:24.49 -
31 Kasper Moerch SO Heritage 1:55.92 2:24.90 -
32 Salnave Beaubrun JR Oak Ridge 2:12.20 2:25.27 -
33 Jordan Emanuel SO Winter Haven 2:48.75 2:25.47 -
34 Conrad Acosta JR St. Cloud 2:06.70 2:25.63 -
35 Nathanael Atchison JR First Academy (Orlando) 2:27.11 2:25.65 -
36 Mason Paulsberg FR Horizon 3:03.71 2:25.80 -
37 Ernesto Diaz SR Osceola (Kissimmee) 2:37.69 2:26.01 -
38 Jose Gonzalez SR Celebration 2:35.07 2:27.68 -
39 Matias Edwards SO Celebration 1:46.43 2:27.82 -
40 Aiden Benbassat SR Lake Buena Vista 2:55.65 2:28.85 -
41 Jaxon Templeton FR Lakeland 2:26.55 2:29.54 -
42 Liam Philbin SR First Academy (Orlando) 2:22.09 2:29.56 -
43 Gabriel  Burgess FR Bartow 2:33.00 2:30.00 -
44 Yadiel Munterrosen SO Liberty 3:00.05 2:30.04 -
45 Vishrut Paripally SO Melbourne 2:36.79 2:30.76 -
46 Valentino Duran FR City of Life Christian 3:02.48 2:32.06 -
47 Brandon Navarez FR Sebastian River 2:29.49 2:32.54 -
48 Connor Poole FR Lake Wales 3:13.84 2:32.63 -
49 Noah Perez SO John Carroll 3:03.44 2:32.86 -
50 Eidon Stover JR Ridgeview Global Studies 1:56.25 2:32.95 -
51 Ivan Cardona JR George Jenkins 2:56.23 2:33.24 -
52 Benjamin Landon FR Melbourne 3:04.35 2:33.62 -
53 Marcus Carpentiere SO University (Orlando) 3:10.64 2:33.74 -
54 Gabriel Morales Torres FR Kathleen 3:02.28 2:34.47 -
55 Braulio Castillo SO Lake Buena Vista 2:43.23 2:35.45 -
56 Fabinho Clecidor FR George Jenkins 3:12.28 2:36.32 -
57 Cassidy Green SO Winter Haven 2:37.67 2:37.67 -
58 Edward Forehand FR Celebration 2:58.41 2:37.88 -
59 Aaron Guzman FR Melbourne Central Catholic 2:59.75 2:39.07 -
60 Alexander Kramer SO Melbourne Central Catholic 2:03.03 2:39.78 -
61 Ethan Arroyo SO City of Life Christian 3:07.66 2:43.18 -
62 Nicholas Knowles SR Auburndale 2:31.54 2:44.71 -
63 Landon Esposito FR Lake Wales 2:32.06 2:45.28 -
64 Connor Rohrborgh FR John Carroll 2:55.76 2:45.81 -
65 Teddie Smith Jr. JR Kathleen 2:27.13 2:47.19 -
66 Daniel Arrubla SO Melbourne Central Catholic 2:50.81 2:47.46 -
67 Gustavo Gonzalez SO Lake Wales 2:16.93 2:49.05 -
68 William Likely FR Bartow 2:18.13 2:50.53 -
69 Cameron Dayton FR Treasure Coast 2:20.39 2:53.31 -
70 Tawfiq Mukahall SR Florida Prep 3:28.09 3:51.21 -
71 Izan Caballero 7 Florida Prep 3:20.06 4:03.97 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
9 Yaiden Beausejour-Joseph SO Treasure Coast 2:29.12 2:06.37 2:00.06 -
14 Marc Delcy JR Oak Ridge 1:44.69 2:14.21 2:16.90 -
30 Jeremy Delgado SO Tohopekaliga 2:46.17 2:24.49 1:44.04 -
31 Kasper Moerch SO Heritage 2:10.41 2:24.90 2:26.35 -
33 Jordan Emanuel SO Winter Haven 2:58.93 2:25.47 3:07.66 -
37 Ernesto Diaz SR Osceola (Kissimmee) 2:33.31 2:26.01 2:50.84 -
45 Vishrut Paripally SO Melbourne 2:03.63 2:30.76 2:32.27 -
48 Connor Poole FR Lake Wales 3:18.42 2:32.63 3:10.79 -
51 Ivan Cardona JR George Jenkins 2:13.32 2:33.24 2:27.11 -
61 Ethan Arroyo SO City of Life Christian 2:28.50 2:43.18 2:38.29 -
67 Gustavo Gonzalez SO Lake Wales 3:38.08 2:49.05 2:00.03 -
68 William Likely FR Bartow 3:24.64 2:50.53 2:31.78 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
13 Enrique Garcia FR Winter Haven 2:30.68 1:54.68 2:13.34 -
17 Jose Laboy JR Tohopekaliga 2:14.82 1:44.86 2:16.18 -
25 Anthony Oldham JR Kathleen 2:00.70 2:12.05 2:21.99 -
26 Christopher St. Louis SO Oak Ridge 2:39.08 2:31.91 2:23.31 -
32 Salnave Beaubrun JR Oak Ridge 2:42.71 2:44.16 2:25.27 -
41 Jaxon Templeton FR Lakeland 2:40.01 3:05.43 2:29.54 -
43 Gabriel  Burgess FR Bartow 3:10.50 3:10.50 2:30.00 -
44 Yadiel Munterrosen SO Liberty 2:07.54 2:54.05 2:30.04 -
56 Fabinho Clecidor FR George Jenkins 3:10.71 2:19.13 2:36.32 -
57 Cassidy Green SO Winter Haven 3:10.78 2:02.99 2:37.67 -
65 Teddie Smith Jr. JR Kathleen 2:23.79 2:18.77 2:47.19 -
70 Tawfiq Mukahall SR Florida Prep 3:37.34 4:58.26 3:51.21 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Francisco Sanchez SR Osceola (Kissimmee) 2:11.55 2:15.50 -
16 Hunter Pankiewicz SO Sebastian River 2:15.39 2:14.04 -
18 Brian Johnson SR Heritage 2:18.73 2:31.22 -
22 Matthew DeRueda SR Tohopekaliga 2:19.76 2:49.11 -
29 Tyrone Turner FR George Jenkins 2:24.37 1:41.06 -
36 Mason Paulsberg FR Horizon 2:25.80 3:00.80 -
38 Jose Gonzalez SR Celebration 2:27.68 1:47.81 -
52 Benjamin Landon FR Melbourne 2:33.62 3:13.57 -
53 Marcus Carpentiere SO University (Orlando) 2:33.74 3:10.64 -
59 Aaron Guzman FR Melbourne Central Catholic 2:39.07 2:56.57 -
71 Izan Caballero 7 Florida Prep 4:03.97 4:01.53 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
42 Liam Philbin SR First Academy (Orlando) 2:29.56 3:11.44 -
47 Brandon Navarez FR Sebastian River 2:32.54 3:09.15 -
60 Alexander Kramer SO Melbourne Central Catholic 2:39.78 3:10.14 -
62 Nicholas Knowles SR Auburndale 2:44.71 3:02.83 -
63 Landon Esposito FR Lake Wales 2:45.28 3:11.73 -
64 Connor Rohrborgh FR John Carroll 2:45.81 2:42.50 -
69 Cameron Dayton FR Treasure Coast 2:53.31 2:48.11 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Jack Girard SO Viera 2:18.85 2:26.71 2:34.57 2:10.99 1:56.59 1:44.80 2:21.47 -
20 Andrew Jansky SO Vero Beach 2:48.46 2:20.62 2:38.71 2:19.22 1:55.56 2:12.26 2:23.40 -
21 Erick Lopez SR John Carroll 1:58.55 2:34.82 2:55.74 2:19.47 2:22.26 2:47.37 1:44.61 -
27 Elijah Ridore SO Auburndale 2:07.98 2:22.36 2:32.42 2:23.79 1:52.16 2:52.55 3:05.49 -
28 Owen Kingery JR Horizon 1:51.02 3:00.23 3:04.55 2:24.18 2:27.07 2:15.53 2:32.83 -
34 Conrad Acosta JR St. Cloud 3:09.32 2:31.46 2:54.76 2:25.63 2:21.27 2:53.30 2:37.28 -
35 Nathanael Atchison JR First Academy (Orlando) 2:35.85 1:53.61 3:07.89 2:25.65 1:52.15 1:53.61 2:34.39 -
39 Matias Edwards SO Celebration 1:58.26 2:11.56 2:55.91 2:27.82 2:13.04 2:13.04 3:09.21 -
40 Aiden Benbassat SR Lake Buena Vista 2:08.02 1:53.13 1:47.18 2:28.85 2:30.34 2:30.34 2:54.16 -
46 Valentino Duran FR City of Life Christian 3:08.56 1:51.01 2:27.50 2:32.06 2:56.39 2:06.21 3:11.60 -
50 Eidon Stover JR Ridgeview Global Studies 2:37.54 2:57.43 2:34.48 2:32.95 1:51.66 2:36.01 2:14.60 -
54 Gabriel Morales Torres FR Kathleen 3:08.46 3:10.00 2:17.48 2:34.47 3:10.00 2:37.56 2:53.01 -
55 Braulio Castillo SO Lake Buena Vista 2:13.69 2:27.68 2:04.36 2:35.45 3:12.76 2:57.22 3:03.43 -
58 Edward Forehand FR Celebration 2:55.25 2:58.41 1:55.26 2:37.88 2:23.67 2:22.10 2:26.83 -
66 Daniel Arrubla SO Melbourne Central Catholic 2:20.67 2:03.92 2:25.69 2:47.46 2:35.74 2:59.19 2:22.35 -
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Aedan Rendek SR Viera 1:58.93 2:21.53 2:27.48 10
2 Parker Banzhaf SO Vero Beach 2:00.39 2:25.68 1:55.58 8
3 Jaiden Martingano SR Melbourne 2:01.88 2:09.20 1:43.60 6
4 Noah Mcmann SR Sebastian River 2:03.83 1:45.26 2:14.98 5
5 Joel Jean SR Harmony 2:04.24 2:01.76 1:59.27 4
6 Aidan Carroll SR Viera 2:04.68 1:58.45 2:33.36 3
7 Corradrio Trimble SR Osceola (Kissimmee) 2:05.74 1:56.94 2:28.38 2
8 Keyshawn Williams JR Heritage 2:05.83 2:33.52 2:36.03 1
12 James Legzouli SR University (Orlando) 2:13.26 2:11.93 2:34.59 -
15 Jayden Chofooklun SO St. Cloud 2:14.30 1:52.82 2:43.85 -
19 Andrew Youssef FR Vero Beach 2:18.88 1:51.11 1:49.72 -
23 Silas Corchado SO St. Cloud 2:19.95 2:49.34 1:54.76 -
24 Anakin Barbour JR Harmony 2:20.28 2:04.85 2:24.49 -
49 Noah Perez SO John Carroll 2:32.86 2:37.45 2:51.21 -