February 25, 2023
|
St. Cloud - St. Cloud, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Kenan Willard SO Vero Beach 5:44.25 4:30.48 5:22.39 4:14.09 4:33.21 5:14.20 4:25.02 10
2 Cameron Raney SR Viera 5:05.09 5:24.33 4:37.60 4:18.36 4:34.85 4:01.87 3:23.39 8
3 Cooper James SR Celebration 5:35.54 4:23.44 5:27.22 3:44.62 4:37.30 5:27.22 3:30.75 6
4 Evan Dunham JR Vero Beach 4:35.49 3:39.84 4:04.88 3:45.40 4:38.27 3:23.14 5:42.28 5
5 Cameron Gonzalez SR Lake Wales 5:29.80 4:59.06 3:51.98 3:54.78 4:39.49 5:24.21 3:18.44 4
6 Samuel Otero SO George Jenkins 3:29.91 6:01.04 5:02.26 5:58.24 4:39.87 5:47.04 4:09.09 3
7 Jayden Santos-Gonzalez SO Oak Ridge 3:18.43 4:43.47 5:57.18 5:11.82 4:43.47 5:20.33 5:08.99 2
8 Caleb Wilkinson SR Sebastian River 6:11.99 4:57.59 4:54.73 5:20.48 4:46.14 4:06.08 3:28.89 1
9 Jackson Wangensteen SR Melbourne 3:51.38 5:39.74 5:19.24 4:08.95 4:52.88 6:06.10 6:17.82 -
10 Yaiden Beausejour-Joseph SO Treasure Coast 6:02.01 4:10.17 3:28.96 3:43.68 4:54.31 6:19.66 5:17.86 -
11 Elias Bowman FR Auburndale 5:57.06 4:31.49 4:04.93 5:54.11 4:55.09 5:33.46 6:05.92 -
12 Anthony Allen JR Tohopekaliga 5:09.96 4:07.97 4:02.07 5:30.63 4:55.20 3:50.26 4:58.16 -
13 Thiago DeSouza SR Treasure Coast 3:53.56 4:17.21 4:23.12 3:32.86 4:55.64 5:51.82 5:48.86 -
14 Colin Mcadams SR Sebastian River 4:46.01 5:03.88 4:16.22 6:06.45 4:57.92 4:22.17 4:54.94 -
15 Dylan Royal SR Horizon 6:03.59 6:06.57 6:03.59 3:52.46 4:58.02 3:46.50 4:46.10 -
16 Josue Brito SR Tohopekaliga 3:30.31 4:51.42 5:09.45 6:06.53 5:00.43 6:03.52 5:06.44 -
17 Connor Parrish SR Horizon 4:13.19 4:46.34 5:31.56 6:01.70 5:01.41 5:19.50 4:31.27 -
18 Cameron Ford FR Tohopekaliga 4:27.30 4:45.52 4:27.30 5:12.86 5:03.74 5:18.93 4:27.30 -
19 Dylan Garcia FR Lake Wales 5:08.85 5:30.26 5:51.66 3:37.11 5:05.79 6:37.53 6:28.36 -
20 Remmy Santana JR Lake Buena Vista 3:48.86 5:46.46 3:42.50 5:21.03 5:17.85 3:58.39 4:17.46 -
21 Anakin Barbour JR Harmony 5:59.63 6:44.18 5:24.62 6:44.18 5:18.25 4:24.15 6:47.36 -
22 Brandon Milo SO George Jenkins 4:31.25 6:13.36 4:02.53 5:35.07 5:19.11 6:13.36 6:06.98 -
23 Youssef Isshak JR Celebration 4:44.15 5:03.30 4:47.34 4:12.22 5:19.26 6:48.66 6:03.96 -
24 Zach Lambert SO Lake Buena Vista 6:38.44 6:12.74 5:50.24 4:52.41 5:21.32 6:19.16 6:38.44 -
25 Isaiah Runyan SO Lake Wales 6:40.49 4:28.07 4:21.61 4:18.38 5:22.97 6:30.80 6:27.57 -
26 Zachary Smith JR Harmony 5:55.44 5:26.36 5:45.74 4:34.66 5:23.12 3:52.65 3:59.11 -
27 Justin Martin FR George Jenkins 4:03.16 5:24.21 5:53.39 6:16.09 5:24.21 5:04.76 6:51.75 -
28 Wesley Petersen FR Melbourne 4:06.43 3:59.95 5:53.44 4:42.10 5:24.25 6:22.62 6:03.16 -
29 Elijah Ridore SO Auburndale 4:23.91 5:35.59 3:51.33 5:38.85 5:25.81 4:20.65 6:04.91 -
30 Faris Assouli SO Lake Buena Vista 6:16.67 6:33.19 3:51.29 4:37.55 5:30.41 6:26.58 6:53.02 -
31 Jayden Figuaro JR Liberty 5:45.91 4:32.74 3:56.15 4:52.69 5:32.60 6:42.45 5:42.58 -
32 KEVIN QUINTERO SR Oak Ridge 4:59.54 4:36.24 6:56.03 6:49.37 5:32.82 7:09.34 4:12.95 -
33 Liam Philbin SR First Academy (Orlando) 6:09.05 6:39.25 5:38.86 4:28.40 5:35.50 6:35.89 4:45.18 -
34 Shane Bissonnette FR Sebastian River 6:34.27 6:07.31 6:24.16 4:56.55 5:36.98 6:54.49 3:59.26 -
35 Jeraldy Avila FR Liberty 5:10.98 6:25.35 5:54.93 7:12.67 5:38.02 7:02.53 6:59.15 -
36 Brody Smith FR Lakeland 4:07.09 4:24.02 5:31.71 5:11.41 5:38.48 6:02.18 4:47.71 -
37 Nelson Martinez JR Heritage 7:09.98 7:06.59 5:55.49 7:13.36 5:38.56 5:01.32 5:08.09 -
38 Logan Riley FR Melbourne 5:04.02 4:29.86 5:58.67 6:36.25 5:41.59 5:00.60 5:10.85 -
39 Marcus Payne SO Osceola (Kissimmee) 4:23.07 5:38.23 6:53.39 4:33.32 5:41.64 5:55.31 6:49.97 -
40 Carson Groh FR Viera 7:23.26 5:49.76 6:48.63 5:49.76 5:46.29 4:43.96 6:48.63 -
41 Keyshawn Williams JR Heritage 4:15.69 7:00.30 4:26.19 6:25.28 5:50.25 6:49.80 4:54.21 -
42 Etahn Walls FR Harmony 5:46.88 5:53.89 6:32.43 6:32.43 5:50.38 6:25.42 4:40.31 -
43 Jeremiah Alex FR Bartow 5:18.35 4:13.96 4:53.31 4:53.31 5:57.69 5:29.08 5:32.66 -
44 Cooper Jenks FR Bartow 4:21.29 4:24.86 4:35.60 4:28.44 5:57.92 7:05.93 6:48.03 -
45 Liam Buchanan SO Melbourne Central Catholic 6:40.94 7:34.64 7:45.38 5:47.24 5:57.98 6:19.46 7:34.64 -
46 Tyler Payne SR Osceola (Kissimmee) 6:33.73 7:20.69 6:48.18 6:04.84 6:01.22 4:20.08 7:35.14 -
47 Raul Garcia JR Heritage 4:31.87 7:00.49 7:22.24 5:29.87 6:02.49 5:11.75 5:55.24 -
48 Jarrett Frica SO St. Cloud 7:16.42 6:07.32 5:05.50 4:14.58 6:03.68 6:50.96 7:45.51 -
49 Cassidy Green SO Winter Haven 7:10.99 7:14.64 7:03.68 7:32.90 6:05.24 5:21.42 4:22.98 -
50 Raul Hernandez SR Liberty 7:56.48 4:18.56 7:04.77 4:25.94 6:09.36 7:12.16 4:18.56 -
51 Conner Davis JR Auburndale 6:04.53 8:04.79 5:08.16 6:00.77 6:15.80 6:19.56 5:11.92 -
52 Nicholas Torii FR St. Cloud 6:41.01 5:40.48 6:29.66 7:56.67 6:18.31 5:51.83 4:24.82 -
53 Roman Green SR Winter Haven 5:17.20 5:21.02 7:50.06 4:54.27 6:22.16 4:46.62 5:32.48 -
54 Corbin Rewis FR First Academy (Orlando) 5:33.04 6:03.66 7:35.54 7:58.50 6:22.80 5:44.52 7:43.19 -
55 Brody Burrup SO Viera 8:03.87 7:02.43 5:49.46 4:55.70 6:24.02 7:56.19 5:34.10 -
56 Louis Vincens JR Florida Prep 4:33.43 6:02.00 6:36.66 5:46.59 6:25.10 5:27.34 5:27.34 -
57 Jaime Martinez SO Florida Prep 6:48.36 7:38.44 6:52.21 5:54.42 6:25.24 8:01.55 5:54.42 -
58 Micah Davis 8 Ridgeview Global Studies 5:37.04 7:34.61 5:29.20 7:11.09 6:31.90 6:51.50 6:43.66 -
59 Carlos Valadez 8 City of Life Christian 6:42.80 4:44.33 7:06.50 8:17.58 6:34.90 4:56.18 5:43.57 -
60 Alex Garcia SO City of Life Christian 7:32.52 7:11.17 5:24.45 5:37.26 7:06.90 7:53.86 6:49.83 -
61 Colin Fox FR Celebration 5:16.46 7:33.30 7:24.75 9:11.66 7:07.64 8:54.55 5:20.73 -
62 Thomas Ribnicky SR Melbourne Central Catholic 9:15.61 7:27.93 8:41.15 7:23.63 7:10.70 5:23.03 6:40.56 -
63 Evan Sierra SO John Carroll 8:56.32 5:33.04 8:47.67 6:59.54 7:12.51 7:42.79 8:30.37 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
11 Elias Bowman FR Auburndale 6:20.67 3:53.13 4:55.09 6:20.67 -
25 Isaiah Runyan SO Lake Wales 6:40.49 4:11.92 5:22.97 6:56.64 -
27 Justin Martin FR George Jenkins 3:46.95 4:42.07 5:24.21 5:56.64 -
29 Elijah Ridore SO Auburndale 6:40.75 4:20.65 5:25.81 4:33.68 -
32 KEVIN QUINTERO SR Oak Ridge 6:36.06 4:59.54 5:32.82 6:46.04 -
34 Shane Bissonnette FR Sebastian River 6:03.94 4:32.96 5:36.98 6:17.42 -
35 Jeraldy Avila FR Liberty 5:41.40 6:49.01 5:38.02 6:05.07 -
38 Logan Riley FR Melbourne 6:12.34 6:05.51 5:41.59 4:16.20 -
39 Marcus Payne SO Osceola (Kissimmee) 6:32.89 6:02.14 5:41.64 7:07.05 -
42 Etahn Walls FR Harmony 4:12.28 6:32.43 5:50.38 5:22.35 -
46 Tyler Payne SR Osceola (Kissimmee) 7:31.53 4:59.82 6:01.22 5:43.16 -
52 Nicholas Torii FR St. Cloud 5:02.65 6:48.58 6:18.31 5:02.65 -
53 Roman Green SR Winter Haven 6:29.81 7:15.67 6:22.16 4:46.62 -
54 Corbin Rewis FR First Academy (Orlando) 7:24.05 4:35.62 6:22.80 5:21.56 -
56 Louis Vincens JR Florida Prep 7:19.02 4:41.13 6:25.10 7:26.72 -
59 Carlos Valadez 8 City of Life Christian 8:25.48 7:22.29 6:34.90 8:05.73 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
12 Anthony Allen JR Tohopekaliga 4:55.20 -
16 Josue Brito SR Tohopekaliga 5:00.43 -
18 Cameron Ford FR Tohopekaliga 5:03.74 -
19 Dylan Garcia FR Lake Wales 5:05.79 -
40 Carson Groh FR Viera 5:46.29 -
48 Jarrett Frica SO St. Cloud 6:03.68 -
50 Raul Hernandez SR Liberty 6:09.36 -
57 Jaime Martinez SO Florida Prep 6:25.24 -
58 Micah Davis 8 Ridgeview Global Studies 6:31.90 -
60 Alex Garcia SO City of Life Christian 7:06.90 -
61 Colin Fox FR Celebration 7:07.64 -
63 Evan Sierra SO John Carroll 7:12.51 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Remmy Santana JR Lake Buena Vista 5:46.46 4:27.00 5:17.85 6:15.07 4:04.75 6:02.35 4:17.46 -
23 Youssef Isshak JR Celebration 6:19.92 6:10.35 5:19.26 6:03.96 5:51.19 3:43.49 4:02.64 -
24 Zach Lambert SO Lake Buena Vista 6:28.80 5:50.24 5:21.32 3:44.93 5:11.68 3:57.78 4:55.62 -
28 Wesley Petersen FR Melbourne 4:09.68 4:22.65 5:24.25 5:33.98 5:46.95 6:06.41 5:53.44 -
30 Faris Assouli SO Lake Buena Vista 4:44.16 6:16.67 5:30.41 4:57.37 6:56.32 4:34.24 4:14.42 -
31 Jayden Figuaro JR Liberty 6:49.10 5:29.28 5:32.60 7:12.38 7:09.06 6:35.80 7:02.41 -
36 Brody Smith FR Lakeland 5:28.33 6:22.49 5:38.48 4:13.86 6:02.18 7:13.26 7:03.10 -
37 Nelson Martinez JR Heritage 4:51.17 6:12.42 5:38.56 7:13.36 5:21.64 5:35.18 5:38.56 -
43 Jeremiah Alex FR Bartow 4:10.39 6:54.92 5:57.69 7:27.12 6:40.62 4:17.54 6:54.92 -
44 Cooper Jenks FR Bartow 7:02.35 4:14.13 5:57.92 5:54.34 4:39.18 6:15.82 5:32.87 -
45 Liam Buchanan SO Melbourne Central Catholic 6:40.94 4:39.23 5:57.98 5:54.40 6:58.84 4:35.65 7:20.32 -
47 Raul Garcia JR Heritage 7:18.62 4:46.37 6:02.49 4:39.12 7:29.49 6:35.12 6:31.49 -
49 Cassidy Green SO Winter Haven 4:44.89 4:48.54 6:05.24 7:54.82 5:25.07 7:21.94 5:28.72 -
51 Conner Davis JR Auburndale 5:11.92 4:41.85 6:15.80 6:45.87 5:08.16 6:27.08 5:15.68 -
55 Brody Burrup SO Viera 7:29.31 5:45.62 6:24.02 6:39.38 5:14.90 7:13.95 4:51.86 -
62 Thomas Ribnicky SR Melbourne Central Catholic 8:49.77 5:23.03 7:10.70 6:19.02 7:45.16 7:53.77 8:28.23 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Kenan Willard SO Vero Beach 4:19.55 5:22.39 4:33.21 3:49.50 10
2 Cameron Raney SR Viera 3:26.14 3:48.13 4:34.85 3:12.40 8
3 Cooper James SR Celebration 5:35.54 4:15.12 4:37.30 3:22.43 6
4 Evan Dunham JR Vero Beach 4:29.93 3:25.92 4:38.27 5:20.01 5
5 Cameron Gonzalez SR Lake Wales 5:21.42 5:43.78 4:39.49 5:32.60 4
6 Samuel Otero SO George Jenkins 4:11.89 4:28.68 4:39.87 3:46.70 3
7 Jayden Santos-Gonzalez SO Oak Ridge 3:49.61 6:00.01 4:43.47 5:31.66 2
8 Caleb Wilkinson SR Sebastian River 4:23.25 3:20.30 4:46.14 4:11.81 1
9 Jackson Wangensteen SR Melbourne 4:00.17 6:17.82 4:52.88 5:01.67 -
10 Yaiden Beausejour-Joseph SO Treasure Coast 4:51.37 4:19.00 4:54.31 4:07.22 -
13 Thiago DeSouza SR Treasure Coast 3:47.65 4:02.43 4:55.64 4:40.86 -
14 Colin Mcadams SR Sebastian River 6:00.49 5:12.82 4:57.92 6:09.42 -
15 Dylan Royal SR Horizon 4:19.28 6:12.53 4:58.02 5:57.63 -
17 Connor Parrish SR Horizon 6:13.75 3:52.09 5:01.41 4:16.20 -
21 Anakin Barbour JR Harmony 5:59.63 5:30.98 5:18.25 5:43.71 -
22 Brandon Milo SO George Jenkins 6:29.32 6:10.17 5:19.11 5:44.64 -
26 Zachary Smith JR Harmony 5:42.51 5:06.97 5:23.12 5:16.66 -
33 Liam Philbin SR First Academy (Orlando) 4:51.89 5:28.79 5:35.50 5:48.92 -
41 Keyshawn Williams JR Heritage 5:11.73 6:14.77 5:50.25 5:32.74 -