February 4- 5, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)

1 Mile Run High School Boys

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Braxton Legg   Project DarkHorse 4:13.84 3:05.31 5:27.46 3:45.92 3:51.00 3:45.92 4:18.92
2 Emerson Miller Senior Unattached 4:20.38 3:04.87 4:49.03 4:43.82 3:28.31 3:59.55 3:04.87
3 Riley Smith Junior Unattached 4:24.40 5:14.64 4:58.78 5:25.22 4:29.69 3:23.59 3:52.68
4 Martin Ahlstrom Senior Unattached 4:24.55 5:30.69 3:13.13 4:27.20 4:43.07 4:06.04 3:15.77
5 Liam Jordan   Berkeley Prep 4:24.74 5:38.87 4:08.86 3:52.98 4:00.92 3:05.32 4:48.57
6 Evan Fleming Junior Unattached 4:25.16 3:53.34 5:26.15 5:26.15 5:42.06 5:10.24 3:05.62
7 Mason Kawaja Senior Unattached 4:25.58 5:18.70 4:36.21 4:41.52 4:44.17 4:46.83 4:52.14
8 Isaac Perez   IMG Elite 4:25.91 4:39.21 5:32.39 5:37.71 5:00.48 4:09.96 3:24.75
9 Davis Brown   Ponte Vedra Pride 4:26.34 5:38.26 4:55.64 5:27.60 5:03.63 3:27.75 3:38.40
10 Grant Doherty   Ponte Vedra Pride 4:26.37 5:27.64 3:25.11 3:30.44 3:30.44 4:58.34 5:01.00
11 Cory Chambers Senior Milton 4:26.73 3:49.39 5:38.75 3:52.06 5:44.09 3:17.38 4:26.73
12 Simeon Hayward   IMG Elite 4:35.08 5:43.85 4:43.34 5:54.86 3:12.56 4:10.33 4:29.58
13 Joshua Uhrig   Newsome 4:35.45 3:37.61 4:05.15 5:03.00 4:49.23 4:49.23 3:32.10
14 Alejandro Romagosa Junior Columbus 4:37.49 5:05.24 4:45.82 3:58.65 4:06.97 5:19.12 3:42.00
15 Matthew Raucci Senior Unattached 4:37.73 5:58.28 3:36.63 5:55.50 5:19.39 4:54.40 4:40.51
16 Cooper Chesser Sophomore Unattached 4:37.74 5:47.18 5:38.85 4:09.97 4:43.30 5:55.51 3:58.86
17 Miles Wicks   Ponte Vedra Pride 4:38.32 5:17.29 5:28.42 5:22.86 4:27.19 5:56.25 3:28.74
18 Sam Stone   St. Francis 4:38.84 3:43.08 3:43.08 3:29.13 4:58.36 5:31.82 5:15.09
19 Grayson Tubbs   Bishop Verot Track Club 4:39.57 3:40.86 3:29.68 4:22.80 5:27.10 4:28.39 5:49.47
20 Ethan Sawyer Junior Renegade Athletics 4:43.64 6:08.74 3:44.08 4:12.44 5:43.21 4:49.32 4:40.81
21 Daniel Garcia   Columbus 4:43.93 3:49.99 5:35.04 3:38.63 3:38.63 4:26.90 6:03.43
22 Aiden Keen   Highland Running Club 4:44.46 3:19.13 4:04.64 5:35.67 4:35.93 6:01.27 5:04.38
23 Matthias Druhl   Spaghetti Run Club 4:45.98 3:54.51 6:11.78 5:48.90 6:03.20 5:31.74 5:20.30
24 Calum Watson Sophomore Unattached 4:46.35 4:43.49 4:20.58 5:23.58 3:40.49 4:32.04 4:34.90
25 Morgan Mobley Junior Suwannee 4:46.91 6:07.25 3:35.19 3:43.79 4:41.18 3:52.40 3:55.27
26 Troy Winkler   Columbia 4:47.01 3:52.48 5:09.97 3:26.65 6:13.12 6:07.38 4:47.01
27 Jonah Simpson   Spaghetti Run Club 4:47.55 5:01.93 5:04.81 4:18.80 5:27.81 4:01.55 4:01.55
28 Anton Becher   Bishop Verot Track Club 4:47.94 5:42.65 5:57.05 3:27.32 3:21.56 3:56.11 5:02.34
29 Angelo Cavalleri   Team B.L.U.E. Track Club 4:48.18 6:00.23 4:56.83 4:13.60 5:54.47 5:17.00 3:59.19
30 Donovan Petty Junior Unattached 4:48.75 4:40.09 5:49.39 3:36.57 3:59.67 5:08.97 5:52.28
31 Aaron Young Junior Santa Fe 4:48.96 4:54.74 3:42.50 4:34.52 3:39.61 3:51.17 5:03.41
32 Casey Claassen   Seffner Christian 4:48.96 5:32.31 4:22.96 5:38.09 4:14.29 3:25.17 5:49.65
33 Aiden Davis   Seffner Christian 4:49.15 3:48.43 5:58.55 4:02.89 4:43.37 5:18.07 6:10.12
34 Peter Fiorillo   Smith Distance Project 4:49.95 4:38.36 5:36.35 5:30.55 4:15.16 3:49.06 5:24.75
35 Talan Spires Junior Lopez Track Club 4:50.44 3:52.36 4:50.44 3:43.64 4:59.16 5:04.97 5:42.72
36 Jesus Gutierrez   Spaghetti Run Club 4:53.30 3:25.31 5:43.17 3:39.98 3:48.78 3:45.85 4:41.57
37 Matthew Milam   Spaghetti Run Club 4:54.26 3:46.58 6:04.89 3:40.70 4:30.72 5:06.03 5:50.17
38 John Deutch   Ponte Vedra Pride 4:54.29 3:43.66 5:11.95 5:17.84 5:50.21 6:16.70 4:39.58
39 Connor Doherty   Ponte Vedra Pride 4:59.15 6:13.94 4:56.16 4:38.21 5:53.00 4:11.29 4:47.19
40 Landon Turley   St. Francis 4:59.35 5:32.28 5:08.33 4:32.41 5:56.23 6:17.19 4:44.39
41 Hayden Edinger   Ponte Vedra Pride 4:59.95 6:26.94 4:05.96 4:47.96 3:32.97 3:56.96 5:56.94
42 Ben Hill Junior Geneva Classical Academy 5:00.68 6:15.85 5:27.75 5:39.77 6:03.83 4:30.62 3:39.50
43 Saylor Bosko   St. Francis 5:04.05 3:41.96 6:17.03 3:48.04 5:52.70 5:07.09 3:32.84
44 Tyler Griffin Junior Unattached 5:04.19 6:23.28 6:26.33 6:14.16 6:14.16 4:42.90 5:13.32
45 Michael McDow Junior Geneva Classical Academy 5:04.55 5:56.33 5:50.24 4:03.64 3:33.19 4:21.92 4:31.05
46 Richard Krissel   BTA Track Club 5:04.68 3:33.28 6:02.57 4:18.98 3:39.37 4:28.12 3:45.47
47 Andre Kelly lll Junior Unattached 5:04.74 6:20.93 5:50.45 4:58.65 4:12.94 4:46.46 4:09.89
48 Denny Olsen   Bishop Verot Track Club 5:05.57 5:39.19 4:04.46 5:51.41 6:18.91 4:56.41 5:33.08
49 Yaniel Petrovich Junior Unattached 5:06.40 4:05.12 3:40.61 6:07.68 5:15.60 4:26.57 5:27.85
50 Alexander Lammens   Ocala Distance Project 5:09.45 5:58.97 4:23.04 3:49.00 5:49.68 4:47.79 4:13.75
51 Brandyn Pope Sophomore Columbia 5:13.93 4:33.12 5:07.66 6:48.11 6:29.28 5:45.33 5:45.33
52 John Ringenberg Sophomore Columbia 5:14.08 3:58.70 5:04.66 6:32.60 6:42.03 3:49.28 6:23.18
53 Tyler McDow   Geneva Classical Academy 5:19.37 4:21.89 6:55.19 4:44.24 4:50.63 4:37.86 4:18.69
54 Hayden Schoster   St. Francis 5:20.56 4:38.89 6:47.12 6:27.88 4:26.07 4:42.10 4:45.30
55 Sebastian Posada   Ponte Vedra Pride 5:22.89 6:08.10 6:01.64 6:11.33 5:09.98 5:35.81 6:17.79
56 Liam Holzer Freshman Geneva Classical Academy 5:23.01 6:34.08 4:44.25 6:01.78 3:49.34 4:41.02 4:37.79
57 Zachary Zielke   Bishop Verot Track Club 5:24.17 3:59.89 4:12.86 6:41.97 3:50.16 6:38.73 5:50.11
58 Christian Compton Sophomore North Marion High School 5:32.21 6:08.76 4:25.77 4:02.52 5:02.32 5:05.64 4:02.52
59 Thomas Eichten   Bishop Verot Track Club 5:32.84 4:49.57 6:26.10 6:19.44 5:26.19 4:42.92 5:32.84
60 Jacob Gurevich Sophomore Unattached 5:33.60 7:03.68 5:53.62 3:53.52 6:43.66 6:13.64 6:20.31
61 Andrew Szyslowski   Ponte Vedra Pride 5:35.38 4:35.02 4:28.31 5:05.20 5:21.97 4:01.48 5:45.45
62 Eli Kennedy   Geneva Classical Academy 5:37.70 7:05.51 7:19.01 6:14.85 5:41.08 4:57.18 4:06.53
63 Franklin Lopez   Spaghetti Run Club 5:53.98 6:54.16 7:40.18 7:01.24 5:32.75 6:50.62 5:36.29
64 Corey Smith   D4 Training Group 6:02.87 6:46.42 4:14.01 7:11.82 6:50.05 7:00.93 7:11.82
65 Isaac Ostrom   Geneva Classical Academy 6:04.60 4:55.33 6:19.19 6:19.19 6:22.83 5:13.56 6:55.65
66 Alexander Grant   Ponte Vedra Pride 6:05.90 6:31.52 4:34.43 6:13.22 6:05.90 6:38.84 4:27.11
67 Philip Judd   Highland Running Club 6:14.91 5:41.17 5:37.42 4:29.94 7:41.14 6:29.91 6:07.42
1 Mile Run High School Boys Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Braxton Legg   Project DarkHorse 3:40.84 4:13.84 3:10.38 4:41.77
2 Emerson Miller Senior Unattached 3:36.12 4:20.38 4:07.37 3:02.27
3 Riley Smith Junior Unattached 3:52.68 4:24.40 5:27.86 3:50.03
4 Martin Ahlstrom Senior Unattached 3:58.10 4:24.55 5:35.98 3:50.16
6 Evan Fleming Junior Unattached 5:39.41 4:25.16 4:33.12 3:26.83
7 Mason Kawaja Senior Unattached 3:43.09 4:25.58 3:37.78 4:28.24
8 Isaac Perez   IMG Elite 3:24.75 4:25.91 4:23.25 3:32.73
9 Davis Brown   Ponte Vedra Pride 5:46.25 4:26.34 5:22.28 5:27.60
10 Grant Doherty   Ponte Vedra Pride 4:47.68 4:26.37 5:22.31 5:24.98
11 Cory Chambers Senior Milton 5:41.42 4:26.73 3:49.39 4:16.06
12 Simeon Hayward   IMG Elite 5:21.85 4:35.08 5:24.60 4:13.08
15 Matthew Raucci Senior Unattached 5:44.39 4:37.73 4:34.96 5:30.50
20 Ethan Sawyer Junior Renegade Athletics 3:41.24 4:43.64 4:54.99 4:43.64
1 Mile Run High School Boys Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Liam Jordan   Berkeley Prep 4:24.74 5:25.63 4:08.86 5:38.87 3:13.26 4:00.92
13 Joshua Uhrig   Newsome 4:35.45 4:27.19 3:45.87 5:33.30 5:05.75 3:21.08
14 Alejandro Romagosa Junior Columbus 4:37.49 5:02.47 3:55.87 5:57.97 4:31.94 4:34.72
16 Cooper Chesser Sophomore Unattached 4:37.74 4:48.85 5:08.30 5:38.85 4:40.52 4:15.52
17 Miles Wicks   Ponte Vedra Pride 4:38.32 5:14.51 5:53.47 5:59.04 5:14.51 4:52.24
18 Sam Stone   St. Francis 4:38.84 5:51.34 3:40.29 5:34.61 5:23.46 3:57.02
19 Grayson Tubbs   Bishop Verot Track Club 4:39.57 4:36.78 5:21.51 3:15.70 5:57.85 4:45.17
21 Daniel Garcia   Columbus 4:43.93 5:43.56 3:35.79 3:38.63 5:57.76 5:03.81
22 Aiden Keen   Highland Running Club 4:44.46 5:10.07 5:49.89 5:32.82 5:12.91 4:01.79
24 Calum Watson Sophomore Unattached 4:46.35 4:14.86 5:09.26 4:43.49 5:29.31 5:46.49
31 Aaron Young Junior Santa Fe 4:48.96 5:17.86 5:43.87 5:46.76 6:09.87 3:39.61
34 Peter Fiorillo   Smith Distance Project 4:49.95 5:39.25 5:42.14 5:24.75 4:44.16 4:55.75
44 Tyler Griffin Junior Unattached 5:04.19 3:39.02 5:25.49 4:09.44 4:09.44 4:33.78
49 Yaniel Petrovich Junior Unattached 5:06.40 6:38.32 5:55.43 5:03.34 5:40.11 5:09.47
1 Mile Run High School Boys Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Matthias Druhl   Spaghetti Run Club 4:45.98 5:37.46 3:23.05 6:03.20 3:57.37 5:11.72
25 Morgan Mobley Junior Suwannee 4:46.91 3:29.45 4:15.35 5:32.82 5:35.69 4:03.88
26 Troy Winkler   Columbia 4:47.01 4:47.01 3:52.48 5:30.07 4:52.75 3:38.13
27 Jonah Simpson   Spaghetti Run Club 4:47.55 5:56.57 5:33.56 3:21.29 5:53.69 3:21.29
28 Anton Becher   Bishop Verot Track Club 4:47.94 4:07.63 4:59.46 5:48.41 5:48.41 3:38.84
29 Angelo Cavalleri   Team B.L.U.E. Track Club 4:48.18 5:05.47 5:08.36 3:33.26 5:25.65 6:11.76
32 Casey Claassen   Seffner Christian 4:48.96 6:12.76 6:01.20 3:45.39 3:54.06 5:52.54
33 Aiden Davis   Seffner Christian 4:49.15 5:09.39 4:11.56 4:28.91 4:43.37 4:08.67
37 Matthew Milam   Spaghetti Run Club 4:54.26 4:39.55 4:51.32 5:23.69 3:37.76 4:48.38
40 Landon Turley   St. Francis 4:59.35 4:05.47 4:38.40 3:47.51 6:14.19 5:53.24
43 Saylor Bosko   St. Francis 5:04.05 4:30.61 5:58.78 5:37.50 5:58.78 3:57.16
46 Richard Krissel   BTA Track Club 5:04.68 6:20.85 5:07.73 4:12.89 3:45.47 4:18.98
47 Andre Kelly lll Junior Unattached 5:04.74 5:07.79 3:45.51 4:28.18 5:47.41 4:49.51
50 Alexander Lammens   Ocala Distance Project 5:09.45 5:52.78 6:08.25 3:36.62 5:52.78 4:23.04
1 Mile Run High School Boys Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
30 Donovan Petty Junior Unattached 4:48.75 5:11.85 4:28.54 3:45.23 5:03.19 4:05.44
35 Talan Spires Junior Lopez Track Club 4:50.44 6:08.86 4:41.73 4:03.97 3:55.26 5:57.25
36 Jesus Gutierrez   Spaghetti Run Club 4:53.30 5:57.83 6:03.70 6:18.36 4:38.64 6:09.56
38 John Deutch   Ponte Vedra Pride 4:54.29 4:21.92 5:20.78 6:10.81 5:47.27 5:11.95
39 Connor Doherty   Ponte Vedra Pride 4:59.15 3:29.41 5:41.03 4:20.26 3:56.33 5:14.11
41 Hayden Edinger   Ponte Vedra Pride 4:59.95 6:23.94 4:41.96 4:44.96 3:47.97 5:44.95
42 Ben Hill Junior Geneva Classical Academy 5:00.68 4:03.55 4:12.58 4:45.65 6:30.89 5:24.74
45 Michael McDow Junior Geneva Classical Academy 5:04.55 5:07.60 3:39.28 6:20.69 4:49.33 6:05.46
48 Denny Olsen   Bishop Verot Track Club 5:05.57 5:17.80 5:05.57 5:51.41 4:10.57 3:36.96
53 Tyler McDow   Geneva Classical Academy 5:19.37 3:49.95 6:16.86 6:07.28 3:59.53 5:28.96
54 Hayden Schoster   St. Francis 5:20.56 4:16.45 6:15.06 6:56.73 5:07.74 5:43.00
57 Zachary Zielke   Bishop Verot Track Club 5:24.17 5:37.14 4:32.31 5:59.83 6:12.80 5:14.45
1 Mile Run High School Boys Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
51 Brandyn Pope Sophomore Columbia 6:29.28 5:13.93 3:42.89 3:49.17
52 John Ringenberg Sophomore Columbia 6:13.76 5:14.08 6:29.46 4:01.85
55 Sebastian Posada   Ponte Vedra Pride 4:15.09 5:22.89 6:59.76 6:59.76
56 Liam Holzer Freshman Geneva Classical Academy 4:02.26 5:23.01 5:23.01 4:08.72
58 Christian Compton Sophomore North Marion High School 7:01.91 5:32.21 4:25.77 4:05.84
59 Thomas Eichten   Bishop Verot Track Club 5:22.86 5:32.84 3:56.32 5:39.50
60 Jacob Gurevich Sophomore Unattached 5:40.28 5:33.60 3:56.86 4:43.56
61 Andrew Szyslowski   Ponte Vedra Pride 5:11.91 5:35.38 6:18.98 6:08.92
62 Eli Kennedy   Geneva Classical Academy 4:06.53 5:37.70 5:03.93 4:03.15
63 Franklin Lopez   Spaghetti Run Club 6:54.16 5:53.98 7:08.32 7:08.32
64 Corey Smith   D4 Training Group 6:28.27 6:02.87 5:48.36 4:28.53
65 Isaac Ostrom   Geneva Classical Academy 5:57.31 6:04.60 4:51.68 7:02.94
66 Alexander Grant   Ponte Vedra Pride 6:46.15 6:05.90 5:43.95 6:35.18
67 Philip Judd   Highland Running Club 5:26.18 6:14.91 7:33.65 4:41.19