January 21-22, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)

800m Run High School Boys

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Miguel Pantojas Senior Unattached 1:55.01 2:01.64 1:36.21 1:39.53 1:50.58
2 Carson Lane Senior Unattached 1:28.88 1:49.65 2:17.35 2:21.97 1:55.42
3 Matthew Raucci   Red Sea Running Club 2:22.47 1:34.17 2:12.81 1:32.97 2:00.73
4 Joshua Dorestin Junior Dunbar 2:35.83 1:46.75 2:06.39 1:47.98 2:02.70
5 Peyton Woodward Senior Flagler Palm Coast 2:21.01 1:50.09 2:23.48 2:19.77 2:03.69
6 Joshua Uhrig   Newsome 1:59.15 2:21.49 2:16.53 1:40.53 2:04.11
7 Jaden White Sophomore Dunbar 1:32.31 1:29.82 2:05.99 1:36.05 2:04.74
8 Morgan Mobley Junior Suwannee 1:35.38 2:35.61 2:20.55 2:10.51 2:05.49
9 Shawn Stan Senior Dunbar 1:31.68 2:21.92 1:48.01 2:14.39 2:05.59
10 Fedrick Harris Senior Dunbar 1:35.31 2:21.05 2:14.70 2:10.89 2:07.07
11 Landon Ress Junior Dover Dash 2:39.98 1:55.19 2:42.54 2:23.34 2:07.98
12 Santiago Foster   Newsome 2:40.03 1:41.14 2:45.15 1:38.58 2:08.02
13 Sam Stone   St. Francis 2:17.31 1:50.36 2:13.46 2:10.89 2:08.32
14 Isaiah Rios   Ocala Track and Field Elite 2:21.84 2:00.83 2:45.48 2:24.47 2:11.33
15 Aaron Young Junior Santa Fe High School 2:26.81 1:57.45 2:30.81 2:28.14 2:13.46
16 Evan Willams Junior Flagler Palm Coast 1:40.39 1:53.78 2:13.85 2:32.59 2:13.85
17 Pierce Woodward Sophomore Flagler Palm Coast 2:25.94 1:58.92 2:13.78 1:53.51 2:15.13
18 Robert MacDonald Freshman Dover Dash 2:12.22 2:34.03 1:35.42 2:21.77 2:16.31
19 Miguel Perez-Santiz   Dunbar 1:48.01 2:55.01 2:44.07 2:38.60 2:16.72
20 Michael Musalo   St. Francis 1:56.56 1:55.19 2:50.05 2:52.79 2:17.13
21 Kevin Kenny Junior Dover Dash 1:52.36 2:16.23 2:51.34 1:59.38 2:20.44
22 Brett Peveto 8 Unattached 2:37.10 3:03.99 2:11.63 2:07.38 2:21.53
23 Jude Parker   St. Francis 2:34.66 2:21.89 2:03.45 2:27.57 2:21.89
24 Allanhirschrick Rojas Hernandez Junior North Marion Colts 2:03.51 2:34.74 1:47.89 1:45.05 2:21.96
25 Khamar Caldwell Freshman Ocoee 2:12.98 1:55.83 3:03.03 1:42.96 2:22.99
26 Zachary Wilson Junior Dover Dash 3:00.30 2:22.80 2:48.76 2:44.44 2:24.24
27 Alexander Archer Freshman Ocoee 2:02.00 2:35.13 2:57.72 2:35.13 2:30.61
28 Amante Ugarte Junior Ocoee 3:15.80 1:52.32 1:46.25 1:59.91 2:31.78
29 Kenneth Neal Junior Ocoee 3:10.08 3:13.12 3:17.68 2:27.50 2:32.06
30 Lance Dollar   Palatka 2:32.46 2:04.46 2:24.68 3:02.02 2:35.57
31 D'Montay Barnes   Palatka 2:38.78 3:05.50 2:30.92 1:54.76 2:37.20
32 Elijah West Sophomore Dover Dash 2:11.47 1:52.23 3:13.99 2:05.05 2:40.32
33 Brady Combs   Newsome 3:27.21 2:33.79 2:11.13 2:49.98 2:41.88
34 Keilan McGinnis   Palatka 3:09.64 3:43.00 3:20.18 3:18.42 2:55.59
800m Run High School Boys Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Miguel Pantojas Senior Unattached 1:29.57 1:50.58 1:40.63 1:26.26 2:22.65 2:02.75
2 Carson Lane Senior Unattached 2:17.35 1:55.42 2:28.90 2:18.51 1:55.42 1:31.19
3 Matthew Raucci   Red Sea Running Club 2:04.36 2:00.73 1:39.00 2:00.73 1:45.04 1:26.93
4 Joshua Dorestin Junior Dunbar 2:01.48 2:02.70 1:28.35 1:57.80 1:59.02 2:03.93
5 Peyton Woodward Senior Flagler Palm Coast 1:30.30 2:03.69 2:11.12 2:06.17 1:27.82 2:17.30
6 Joshua Uhrig   Newsome 2:17.77 2:04.11 1:30.60 2:31.42 1:30.60 2:20.25
7 Jaden White Sophomore Dunbar 2:02.25 2:04.74 1:52.27 2:19.71 2:17.22 2:13.48
8 Morgan Mobley Junior Suwannee 1:37.89 2:05.49 2:25.57 2:09.26 2:06.75 1:56.71
9 Shawn Stan Senior Dunbar 1:44.24 2:05.59 1:36.71 2:31.97 1:54.29 2:24.43
10 Fedrick Harris Senior Dunbar 2:40.11 2:07.07 2:00.72 1:53.10 2:01.99 2:19.78
13 Sam Stone   St. Francis 2:44.25 2:08.32 2:45.54 2:32.70 2:12.17 2:12.17
800m Run High School Boys Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Landon Ress Junior Dover Dash 2:07.98 2:27.18 2:39.98 2:20.78
12 Santiago Foster   Newsome 2:08.02 1:46.26 2:24.67 1:47.54
14 Isaiah Rios   Ocala Track and Field Elite 2:11.33 2:00.83 2:48.11 2:02.14
16 Evan Willams Junior Flagler Palm Coast 2:13.85 1:44.41 2:31.25 2:19.21
17 Pierce Woodward Sophomore Flagler Palm Coast 2:15.13 1:38.65 2:47.57 1:58.92
18 Robert MacDonald Freshman Dover Dash 2:16.31 1:47.69 2:04.05 2:21.77
19 Miguel Perez-Santiz   Dunbar 2:16.72 2:12.62 1:50.75 1:49.38
20 Michael Musalo   St. Francis 2:17.13 2:02.05 1:38.74 1:51.08
22 Brett Peveto 8 Unattached 2:21.53 2:45.59 2:04.55 2:45.59
23 Jude Parker   St. Francis 2:21.89 2:13.38 1:56.35 2:41.76
800m Run High School Boys Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Aaron Young Junior Santa Fe High School 1:53.45 2:13.46
21 Kevin Kenny Junior Dover Dash 1:49.55 2:20.44
24 Allanhirschrick Rojas Hernandez Junior North Marion Colts 2:16.29 2:21.96
25 Khamar Caldwell Freshman Ocoee 3:00.17 2:22.99
26 Zachary Wilson Junior Dover Dash 2:22.80 2:24.24
27 Alexander Archer Freshman Ocoee 2:05.01 2:30.61
28 Amante Ugarte Junior Ocoee 1:55.36 2:31.78
29 Kenneth Neal Junior Ocoee 2:51.83 2:32.06
30 Lance Dollar   Palatka 1:58.24 2:35.57
31 D'Montay Barnes   Palatka 3:05.50 2:37.20
32 Elijah West Sophomore Dover Dash 2:33.91 2:40.32
33 Brady Combs   Newsome 3:20.74 2:41.88
34 Keilan McGinnis   Palatka 3:35.98 2:55.59