December 2, 2022
|
Youngstown State-WATTS - Youngstown, OH
|
300m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B AARTFC IC4A/ECAC PSAC

Men 60m Dash QUALIFYING

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Darren McQueen FR-1 Pittsburgh 6.87
2 Hunter Patterson FR-1 West Liberty 6.95
3 Dom Data Senior Unattached 6.96
4 Levi Hondred FR-1 Ashland 7.04
5 Lorenzo Pelham JR-3 Wheeling 7.06
6 Isaiah Mathews JR-3 Waynesburg 7.07
7 Antonio Sneed SO-2 Charleston (W.V.) 7.12
8 Andrew Jeffrey SR-4 Pitt.-Johnstown 7.13
9 Roberto Agrizzi SO-2 Charleston (W.V.) 7.13
10 Noah Shannon-Hatchett SR-4 Indiana (Pa.) 7.14
11 Michael Ifidon SO-2 Pitt.-Johnstown 7.14
12 Chevaris Moore FR-1 Point Park 7.15
13 Julian Griffin JR-3 Wheeling 7.17
14 Alexander Halkias SR-4 Carnegie Mellon 7.19
15 Damir Lomax JR-3 Point Park 7.19
16 James Lacking SO-2 Central State 7.20
17 Dakota Harvey SO-2 Lake Erie 7.21
18 Jahmaine Hatten JR-3 Duquesne 7.21
19 Trenton Jubin SO-2 Indiana (Pa.) 7.23
20 John Kollhoff Senior Unattached 7.23
21 Verne Garin SR-4 Carnegie Mellon 7.23
22 Josh Blessing JR-3 Geneva 7.24
23 Elian Lamar SR-4 West Liberty 7.25
24 Dez Lewis SO-2 Geneva 7.25
25 Camerin Lindsey SO-2 Slippery Rock 7.26
26 Jack Garvin SR-4 Geneva 7.26
27 Tim Gutzeit SO-2 Charleston (W.V.) 7.26
28 Logan Williamson JR-3 Duquesne 7.27
29 Greg Joseph SO-2 Lake Erie 7.27
30 Dorian Boatswain JR-3 Point Park 7.28
31 DeQuay Canton SO-2 Carlow 7.28
32 Wyatt Newcome FR-1 Frostburg State 7.31
33 Andre Calloway   UNAT-Bedford Track Club 7.31
34 Ryan Beard Senior Unattached 7.32
35 Marcus Elmer SO-2 West Liberty 7.32
36 Nolan Dunnum FR-1 Indiana (Pa.) 7.33
37 Taaj Barnett Senior Heroes Track Club 7.33
38 Caleb Burns FR-1 Lake Erie 7.38
38 Zach Berrott SO-2 Waynesburg 7.38
40 Lawrence Anderson JR-3 Indiana (Pa.) 7.38
41 Hunter Johnson SO-2 Pitt.-Johnstown 7.39
42 Jared Alphonso SR-4 West Liberty 7.41
43 Gabe Trexler SO-2 Geneva 7.44
44 Aaron Dufresne FR-1 Frostburg State 7.44
45 Bryan Pan SO-2 Carlow 7.51
46 Nate Taylor FR-1 West Liberty 7.51
47 Adam Bournes SO-2 Carnegie Mellon 7.53
48 Rondell Carlton SO-2 Frostburg State 7.54
49 Mason Reed FR-1 Frostburg State 7.56
50 Cody Killian FR-1 Duquesne 7.57
51 Lansana Kromah SO-2 California (Pa.) 7.57
52 Hemron Henry SO-2 Pitt.-Johnstown 7.58
53 Se'vion Thompson JR-3 Wheeling 7.60
54 Alex Folino SO-2 California (Pa.) 7.61
55 Shajit Pokwal FR-1 Carlow 7.61
56 Gregory Wilson FR-1 Grove City 7.63
57 Brent Clutter JR-3 Chatham 7.68
58 Bryce Meriweather SR-4 Chatham 7.69
59 Landon Haggart FR-1 Grove City 7.75
60 Eddie Luckey FR-1 Grove City 7.79
61 Jimmy Happ SO-2 Geneva 7.81
62 Orion Grieco SO-2 Allegheny 7.96
63 Jonah Armitage FR-1 Grove City 7.97
64 Chad Weist FR-1 Pitt.-Johnstown 8.03
65 Mitchell Jager SO-2 Lake Erie 8.06
66 Aidan Mohamat FR-1 Charleston (W.V.) 8.26
67 Jeb Jordan FR-1 Carlow 8.32
68 Tucker Owens FR-1 Grove City 8.52
69 Mark Witherspoon   Heroes Track Club 8.98
Men 60m Dash QUALIFYING Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Dakota Harvey SO-2 Lake Erie 6.13 7.21
62 Orion Grieco SO-2 Allegheny 6.37 7.96
68 Tucker Owens FR-1 Grove City 9.38 8.52
Men 60m Dash QUALIFYING Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Darren McQueen FR-1 Pittsburgh 5.84 8.66 6.26 5.91 6.87
27 Tim Gutzeit SO-2 Charleston (W.V.) 5.38 5.74 8.06 8.86 7.26
38 Caleb Burns FR-1 Lake Erie 6.35 9.60 9.38 5.24 7.38
58 Bryce Meriweather SR-4 Chatham 6.85 6.31 6.77 6.39 7.69
59 Landon Haggart FR-1 Grove City 5.89 7.13 8.99 9.38 7.75
64 Chad Weist FR-1 Pitt.-Johnstown 6.11 9.32 6.59 6.11 8.03
Men 60m Dash QUALIFYING Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
41 Hunter Johnson SO-2 Pitt.-Johnstown 7.62 8.50 7.62 8.80 9.39 7.02 7.39
46 Nate Taylor FR-1 West Liberty 6.54 7.74 7.21 8.79 7.29 7.14 7.51
49 Mason Reed FR-1 Frostburg State 5.37 8.02 6.05 6.58 6.88 9.00 7.56
61 Jimmy Happ SO-2 Geneva 6.56 9.14 5.94 8.05 10.16 8.91 7.81
63 Jonah Armitage FR-1 Grove City 9.65 9.97 6.22 6.70 6.38 8.85 7.97
66 Aidan Mohamat FR-1 Charleston (W.V.) 7.27 6.94 5.95 8.92 9.83 9.34 8.26
Men 60m Dash QUALIFYING Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
42 Jared Alphonso SR-4 West Liberty 7.41
48 Rondell Carlton SO-2 Frostburg State 7.54
50 Cody Killian FR-1 Duquesne 7.57
60 Eddie Luckey FR-1 Grove City 7.79
65 Mitchell Jager SO-2 Lake Erie 8.06
67 Jeb Jordan FR-1 Carlow 8.32
69 Mark Witherspoon   Heroes Track Club 8.98
Men 60m Dash QUALIFYING Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
26 Jack Garvin SR-4 Geneva 6.76 7.26 6.97 9.30 7.63 7.84 8.06
38 Zach Berrott SO-2 Waynesburg 5.32 7.38 7.09 7.61 9.16 8.71 6.94
40 Lawrence Anderson JR-3 Indiana (Pa.) 5.17 7.38 7.75 5.61 7.24 9.38 8.71
52 Hemron Henry SO-2 Pitt.-Johnstown 5.31 7.58 8.27 9.55 9.78 8.42 6.83
53 Se'vion Thompson JR-3 Wheeling 8.36 7.60 6.39 7.30 5.70 7.30 5.55
54 Alex Folino SO-2 California (Pa.) 8.22 7.61 5.79 7.39 9.74 5.41 6.55
55 Shajit Pokwal FR-1 Carlow 8.22 7.61 5.48 9.74 7.77 9.44 6.93
56 Gregory Wilson FR-1 Grove City 9.31 7.63 8.78 6.72 6.26 7.56 8.09
Men 60m Dash QUALIFYING Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
5 Lorenzo Pelham JR-3 Wheeling 9.04 7.06
36 Nolan Dunnum FR-1 Indiana (Pa.) 8.21 7.33
37 Taaj Barnett Senior Heroes Track Club 8.87 7.33
43 Gabe Trexler SO-2 Geneva 5.36 7.44
45 Bryan Pan SO-2 Carlow 9.47 7.51
47 Adam Bournes SO-2 Carnegie Mellon 6.63 7.53
51 Lansana Kromah SO-2 California (Pa.) 7.50 7.57
57 Brent Clutter JR-3 Chatham 5.46 7.68
Men 60m Dash QUALIFYING Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Dom Data Senior Unattached 8.98 8.91 6.96
8 Andrew Jeffrey SR-4 Pitt.-Johnstown 7.21 5.28 7.13
19 Trenton Jubin SO-2 Indiana (Pa.) 7.81 7.52 7.23
22 Josh Blessing JR-3 Geneva 5.58 7.97 7.24
23 Elian Lamar SR-4 West Liberty 6.89 7.62 7.25
28 Logan Williamson JR-3 Duquesne 5.17 7.86 7.27
29 Greg Joseph SO-2 Lake Erie 6.18 7.42 7.27
30 Dorian Boatswain JR-3 Point Park 6.05 7.94 7.28
Men 60m Dash QUALIFYING Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Hunter Patterson FR-1 West Liberty 6.19 6.95
6 Isaiah Mathews JR-3 Waynesburg 7.29 7.07
12 Chevaris Moore FR-1 Point Park 8.73 7.15
16 James Lacking SO-2 Central State 7.78 7.20
21 Verne Garin SR-4 Carnegie Mellon 5.50 7.23
24 Dez Lewis SO-2 Geneva 7.91 7.25
25 Camerin Lindsey SO-2 Slippery Rock 7.05 7.26
34 Ryan Beard Senior Unattached 6.81 7.32
Men 60m Dash QUALIFYING Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Roberto Agrizzi SO-2 Charleston (W.V.) 8.13 7.28 7.70 7.13
13 Julian Griffin JR-3 Wheeling 9.33 7.46 7.46 7.17
15 Damir Lomax JR-3 Point Park 8.42 8.56 7.98 7.19
20 John Kollhoff Senior Unattached 8.03 7.23 8.54 7.23
32 Wyatt Newcome FR-1 Frostburg State 7.90 5.19 6.88 7.31
33 Andre Calloway   UNAT-Bedford Track Club 5.34 6.95 7.02 7.31
35 Marcus Elmer SO-2 West Liberty 6.59 5.20 5.20 7.32
Men 60m Dash QUALIFYING Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Levi Hondred FR-1 Ashland 8.94 7.04 6.62 5.85 5.78
7 Antonio Sneed SO-2 Charleston (W.V.) 6.77 7.12 8.26 6.70 5.70
10 Noah Shannon-Hatchett SR-4 Indiana (Pa.) 8.50 7.14 8.64 8.43 7.50
11 Michael Ifidon SO-2 Pitt.-Johnstown 9.00 7.14 8.86 6.57 6.50
14 Alexander Halkias SR-4 Carnegie Mellon 6.33 7.19 8.56 5.18 7.41
18 Jahmaine Hatten JR-3 Duquesne 7.57 7.21 7.00 7.50 8.94
31 DeQuay Canton SO-2 Carlow 9.40 7.28 6.70 8.67 5.32
44 Aaron Dufresne FR-1 Frostburg State 8.19 7.44 6.85 8.78 8.93