February 17, 2023
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC AARTFC Liberty League Empire 8

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabe Lundy SR-4 Rochester 50.53
2 Justin Jantzi JR-3 RIT 50.73
3 Ryan Senf FR-1 RIT 51.43
4 Kevin Fischer SR-4 Brockport St. 51.58
5 Aidan Harrington JR-3 Oswego State 51.64
6 Matthew Sheehan SO-2 SUNY Geneseo 51.73
7 Gabe Thyne SO-2 Rochester 51.75
8 Michael Durski FR-1 Brockport St. 52.27
9 Benjamin Pochobradsky FR-1 RIT 52.40
10 George Mecca SR-4 Alfred 52.75
11 Mathew Broadnax JR-3 Oswego State 52.95
12 Gavin McAllister FR-1 Nazareth 53.02
13 Nathan Roehrig FR-1 Brockport St. 53.25
14 Colin Hascup SO-2 Rochester 53.35
15 Christopher Dorney SR-4 Oswego State 53.49
16 Joseph Nettles SO-2 Nazareth 53.75
17 Rob Hartigan JR-3 St. John Fisher 53.76
18 Aaron Langston FR-1 SUNY Geneseo 54.58
19 Cassidy Gilmore FR-1 Brockport St. 54.66
20 Sam Kellner SR-4 Rochester 54.78
21 Holden Thomas FR-1 Nazareth 54.85
22 James Eustace SO-2 Houghton 55.40
23 Jordan Cancel SO-2 Brockport St. 55.64
24 Kevin Voegelin FR-1 Fredonia 56.38
25 Zachary DeMott FR-1 Oswego State 56.67
26 Jayden Noel FR-1 Alfred 57.03
27 Jamal Harris FR-1 Hilbert 57.08
28 Mikey Thammavong FR-1 Alfred 57.47
29 Siddharth Bose Sophomore Unattached 58.02
30 Elias Carter-Faires Freshman Bryant & Stratton (Buffalo) 58.85
31 Isaac Langer SO-2 Sage 1:01.77
  John Moyer SR-4 Rochester FS
  Brennan Lewandowski SO-2 Houghton DNF
  Nick Markle SO-2 Brockport St. DNF
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
26 Jayden Noel FR-1 Alfred 1:03.88 47.34 1:02.74 1:01.03 1:13.57 1:02.17 57.03
27 Jamal Harris FR-1 Hilbert 54.80 40.53 1:07.93 43.38 1:01.08 43.38 57.08
28 Mikey Thammavong FR-1 Alfred 1:00.92 56.32 59.77 1:13.57 43.11 1:11.84 57.47
30 Elias Carter-Faires Freshman Bryant & Stratton (Buffalo) 44.73 45.91 1:03.56 54.73 1:04.74 1:06.50 58.85
31 Isaac Langer SO-2 Sage 1:15.36 1:16.60 1:20.31 1:15.36 58.07 56.83 1:01.77
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Jordan Cancel SO-2 Brockport St. 55.64
24 Kevin Voegelin FR-1 Fredonia 56.38
25 Zachary DeMott FR-1 Oswego State 56.67
  John Moyer SR-4 Rochester FS
  Brennan Lewandowski SO-2 Houghton DNF
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Aaron Langston FR-1 SUNY Geneseo 39.85 54.58 1:06.59
20 Sam Kellner SR-4 Rochester 1:04.64 54.78 1:03.00
21 Holden Thomas FR-1 Nazareth 1:05.28 54.85 1:02.53
22 James Eustace SO-2 Houghton 44.88 55.40 1:12.02
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
11 Mathew Broadnax JR-3 Oswego State 1:04.60 1:01.96 52.95 1:04.07
13 Nathan Roehrig FR-1 Brockport St. 41.01 1:02.31 53.25 59.11
15 Christopher Dorney SR-4 Oswego State 43.87 59.38 53.49 1:00.45
16 Joseph Nettles SO-2 Nazareth 44.08 1:05.58 53.75 38.17
Men's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Michael Durski FR-1 Brockport St. 57.50 52.27
9 Benjamin Pochobradsky FR-1 RIT 42.45 52.40
10 George Mecca SR-4 Alfred 41.68 52.75
29 Siddharth Bose Sophomore Unattached 1:11.95 58.02
Men's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Gavin McAllister FR-1 Nazareth 42.42 1:04.69 53.02
14 Colin Hascup SO-2 Rochester 59.76 41.62 53.35
19 Cassidy Gilmore FR-1 Brockport St. 43.19 1:02.32 54.66
  Nick Markle SO-2 Brockport St. DNF DNF DNF
Men's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Kevin Fischer SR-4 Brockport St. 45.91 51.58
5 Aidan Harrington JR-3 Oswego State 48.55 51.64
7 Gabe Thyne SO-2 Rochester 55.89 51.75
17 Rob Hartigan JR-3 St. John Fisher 1:02.37 53.76
Men's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Gabe Lundy SR-4 Rochester 50.53
2 Justin Jantzi JR-3 RIT 50.73
3 Ryan Senf FR-1 RIT 51.43
6 Matthew Sheehan SO-2 SUNY Geneseo 51.73