February 17, 2023
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC AARTFC Liberty League Empire 8

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Samantha Shea SR-4 St. John Fisher 5.98 8.46 6.60 5.59 7.76
2 Brenna Johnson SR-4 Nazareth 6.15 8.28 5.60 9.78 7.88
3 Kate Isaac JR-3 Rochester 7.12 6.64 8.87 7.67 7.99
4 Susan Bansbach SR-4 Rochester 6.17 10.02 10.26 8.65 8.01
5 Sarah Levine SR-4 Brockport St. 9.22 9.54 9.86 6.47 8.08
6 Zhane Lettsome FR-1 St. John Fisher 9.79 7.20 6.96 8.74 8.09
7 Khia Laster SO-2 Buffalo State 6.35 5.95 6.68 7.82 8.14
8 Michaela Kurbs JR-3 St. John Fisher 6.13 7.68 6.54 9.64 8.17

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Samantha Shea SR-4 St. John Fisher 7.85
2 Brenna Johnson SR-4 Nazareth 7.94
3 Kate Isaac JR-3 Rochester 8.00
4 Susan Bansbach SR-4 Rochester 8.00
5 Zhane Lettsome FR-1 St. John Fisher 8.04
6 Sarah Levine SR-4 Brockport St. 8.04
7 Michaela Kurbs JR-3 St. John Fisher 8.10
8 Khia Laster SO-2 Buffalo State 8.13
9 Annabelle Shanks SO-2 Rochester 8.16
10 Isabelle Rowley FR-1 St. John Fisher 8.17
11 Lilyan Humphrey FR-1 St. John Fisher 8.20
12 Veronica Duell SO-2 St. John Fisher 8.22
13 Kayla Huba FR-1 SUNY Geneseo 8.31
14 McKenzie Leahey SR-4 Nazareth 8.34
15 Maya Hatch FR-1 Rochester 8.42
16 Allison Lennebacker SO-2 St. John Fisher 8.45
17 Jael Ernest Fleurant SR-4 Rochester 8.46
18 Alexis Lasher FR-1 Nazareth 8.46
19 Anne Spila FR-1 Alfred 8.48
20 Jenna Raczka FR-1 Buffalo State 8.48
21 Lina Young FR-1 Alfred 8.51
22 Grace Wright SO-2 St. John Fisher 8.55
23 Yeidi Yuja SO-2 Rochester 8.59
24 Ally Alvira SO-2 SUNY Geneseo 8.61
25 Sydney Vanderhoof SR-4 Nazareth 8.61
26 Skyler Klimow FR-1 SUNY Geneseo 8.61
27 Aliye Egan SO-2 Oswego State 8.75
28 Emily Salman SO-2 Rochester 8.82
29 Paige Lundgren SO-2 St. John Fisher 8.92
30 Mary Shaker JR-3 Houghton 8.93
31 Hannah Heinl SO-2 Houghton 8.95
32 Roxanne Barnes SO-2 Oswego State 9.28
33 Jackie Janicki FR-1 Oswego State 9.43
34 Anna McNamara FR-1 Houghton 9.77
35 Kathryn Houle FR-1 St. John Fisher 10.04
36 Mackenzie Grosskopf SR-4 Alfred 10.88
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Samantha Shea SR-4 St. John Fisher 5.73 7.93 6.60 6.28 7.85
7 Michaela Kurbs JR-3 St. John Fisher 7.94 6.32 7.94 7.70 8.10
12 Veronica Duell SO-2 St. John Fisher 9.70 7.16 10.20 8.39 8.22
15 Maya Hatch FR-1 Rochester 8.59 6.15 9.43 10.95 8.42
18 Alexis Lasher FR-1 Nazareth 6.86 10.07 6.10 10.16 8.46
32 Roxanne Barnes SO-2 Oswego State 9.56 8.82 6.59 9.84 9.28
33 Jackie Janicki FR-1 Oswego State 10.19 8.40 7.36 6.98 9.43
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Susan Bansbach SR-4 Rochester 8.08 10.24 8.00
6 Sarah Levine SR-4 Brockport St. 6.92 7.00 8.04
16 Allison Lennebacker SO-2 St. John Fisher 10.82 8.45 8.45
17 Jael Ernest Fleurant SR-4 Rochester 7.87 8.13 8.46
19 Anne Spila FR-1 Alfred 6.62 8.91 8.48
20 Jenna Raczka FR-1 Buffalo State 7.89 7.30 8.48
21 Lina Young FR-1 Alfred 9.02 6.81 8.51
31 Hannah Heinl SO-2 Houghton 10.74 7.16 8.95
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Kate Isaac JR-3 Rochester 8.00 8.32 6.32
10 Isabelle Rowley FR-1 St. John Fisher 8.17 6.87 7.68
13 Kayla Huba FR-1 SUNY Geneseo 8.31 6.82 9.56
14 McKenzie Leahey SR-4 Nazareth 8.34 9.34 7.76
23 Yeidi Yuja SO-2 Rochester 8.59 9.11 6.02
30 Mary Shaker JR-3 Houghton 8.93 10.54 8.84
34 Anna McNamara FR-1 Houghton 9.77 10.65 7.53
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Zhane Lettsome FR-1 St. John Fisher 10.46 9.73 5.79 8.85 8.04
8 Khia Laster SO-2 Buffalo State 7.73 8.95 10.57 9.27 8.13
11 Lilyan Humphrey FR-1 St. John Fisher 8.70 7.22 9.68 9.02 8.20
22 Grace Wright SO-2 St. John Fisher 7.87 6.67 9.67 10.44 8.55
27 Aliye Egan SO-2 Oswego State 11.38 9.63 8.05 9.54 8.75
29 Paige Lundgren SO-2 St. John Fisher 10.80 9.82 11.42 10.53 8.92
36 Mackenzie Grosskopf SR-4 Alfred 8.16 10.56 9.47 10.88 10.88
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Brenna Johnson SR-4 Nazareth 7.94 6.28 9.14 5.80
9 Annabelle Shanks SO-2 Rochester 8.16 7.92 9.06 10.37
24 Ally Alvira SO-2 SUNY Geneseo 8.61 9.56 6.03 9.73
25 Sydney Vanderhoof SR-4 Nazareth 8.61 6.98 10.08 8.61
26 Skyler Klimow FR-1 SUNY Geneseo 8.61 10.68 8.87 10.77
28 Emily Salman SO-2 Rochester 8.82 11.29 7.94 9.09
35 Kathryn Houle FR-1 St. John Fisher 10.04 7.63 10.65 9.64