February 16, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NJCAA

Men's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Joseph Taylor JR-3 Southeastern U. 48.08 49.53 47.12
2 Malique Smith Senior R.A.P.I.D. TC 48.10 48.10 36.08
3 Keishon Franklin SR-4 Southeastern U. 48.54 50.00 35.44
4 Davien Worrels SO-2 Southeastern U. 48.59 44.22 52.00
5 Camden Springer Sophomore Unattached 48.94 1:02.16 45.52
6 Adriano Gumbs Senior R.A.P.I.D TC 49.10 41.74 40.27
7 LaShawn Powell FR-1 Warner 50.42 42.86 55.97
8 Daniel Caldwell FR-1 Florida Memorial 50.47 53.00 46.44
9 Daniel Ermilus FR-1 Florida Memorial 50.99 44.88 50.99
10 Justin Moore FR-1 Tallahassee CC 52.32 47.09 1:00.70
11 Troy Cencich   St. Johns Striders 52.88 41.25 38.61
12 Kristoff Small FR-1 Keiser 53.68 42.95 53.68
13 Vincent Colebrook FR-1 Tallahassee CC 54.52 50.16 1:01.61
Men's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Joseph Taylor JR-3 Southeastern U. 45.68 37.03 48.08 42.31
2 Malique Smith Senior R.A.P.I.D. TC 33.67 42.81 48.10 35.60
6 Adriano Gumbs Senior R.A.P.I.D TC 50.09 42.23 49.10 51.56
Men's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Keishon Franklin SR-4 Southeastern U. 56.31 48.54 34.95 48.06 56.31
4 Davien Worrels SO-2 Southeastern U. 43.25 48.59 51.02 54.42 34.50
5 Camden Springer Sophomore Unattached 56.28 48.94 1:03.14 1:00.69 44.54
Men's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 LaShawn Powell FR-1 Warner 1:00.51 50.42 55.97 38.83
8 Daniel Caldwell FR-1 Florida Memorial 56.53 50.47 48.96 48.46
9 Daniel Ermilus FR-1 Florida Memorial 53.54 50.99 45.39 54.56
12 Kristoff Small FR-1 Keiser 48.32 53.68 46.17 44.56
Men's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
10 Justin Moore FR-1 Tallahassee CC 36.63 36.63 52.32 1:05.40 52.32
11 Troy Cencich   St. Johns Striders 40.19 53.41 42.84 44.95 52.88
13 Vincent Colebrook FR-1 Tallahassee CC 1:05.43 1:04.88 45.26 1:02.70 54.52