February 2- 3, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jacob D'Aleo SO-2 Embry-Riddle 2:23.46 1:53.85 1:20.84 2:06.38 2:24.59
2 Jacob Fritz FR-1 Embry-Riddle 1:58.42 1:53.86 2:16.64 1:48.17 1:49.31
3 Brandon Knieja SO-2 Flagler 2:27.98 1:54.71 2:09.63 1:27.18 1:20.30
4 Sancho Smith FR-1 Clayton State 2:26.10 1:55.95 2:22.62 2:01.75 2:08.71
5 Ayden Morales FR-1 Tampa 2:26.91 1:56.59 1:32.11 2:11.75 1:42.60
6 Francisco Ramirez SO-2 Flagler 1:34.60 1:56.79 1:50.95 1:36.94 1:31.10
7 Luca Poppe FR-1 Saint Leo 1:31.58 1:57.40 1:57.40 2:32.62 2:07.97
8 Ryle Traub FR-1 Embry-Riddle 2:02.28 1:57.57 1:58.75 2:02.28 2:29.32
9 Saindeley Dorsainvil Sophomore SouthWest Elite 2:28.28 1:58.62 1:44.39 1:42.02 2:10.49
10 James Kilgore SR-4 Clayton State 1:34.32 1:59.39 2:28.05 1:54.62 2:14.91
11 Drake Stephan FR-1 Embry-Riddle 2:29.40 1:59.52 1:28.45 1:52.35 1:40.40
12 Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern 1:41.77 1:59.72 1:25.01 2:33.25 2:30.85
13 Chase McKee SO-2 Flagler 2:14.42 2:00.01 1:38.41 2:01.21 1:46.81
14 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 1:57.71 2:01.35 1:39.51 1:52.86 2:13.49
15 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 1:56.79 2:01.65 2:08.95 2:36.93 2:08.95
16 Juan Osorio FR-1 Edward Waters 2:15.43 2:04.24 2:22.88 2:21.64 1:43.12
17 Chris Canales SO-2 Flagler 2:06.73 2:04.24 1:55.55 2:26.61 1:34.43
18 Jessie Strickland FR-1 Saint Leo 2:42.97 2:05.36 1:37.78 1:49.07 2:07.87
19 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 2:38.22 2:05.57 2:11.85 2:05.57 2:08.09
20 Jesse Boyd SO-2 Tallahassee CC 2:37.79 2:06.23 1:51.09 2:12.55 2:15.07
21 Luke Reeves FR-1 Florida Southern 2:27.14 2:09.07 2:23.27 2:24.56 2:21.98
22 Adrian Abercrombie FR-1 Flagler 1:59.67 2:11.50 1:38.63 2:29.91 2:08.87
23 Larry Degraffread JR-3 Edward Waters 2:29.74 2:16.12 2:01.15 2:29.74 1:58.43
24 Jacob Littleton Sophomore Unattached 2:07.39 2:16.97 2:51.22 1:37.25 2:40.26
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jacob D'Aleo SO-2 Embry-Riddle 1:53.85
2 Jacob Fritz FR-1 Embry-Riddle 1:53.86
3 Brandon Knieja SO-2 Flagler 1:54.71
9 Saindeley Dorsainvil Sophomore SouthWest Elite 1:58.62
11 Drake Stephan FR-1 Embry-Riddle 1:59.52
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Sancho Smith FR-1 Clayton State 1:28.13 2:21.46 1:46.68 2:27.26 1:55.95
5 Ayden Morales FR-1 Tampa 1:32.11 1:42.60 2:23.41 1:56.59 1:56.59
6 Francisco Ramirez SO-2 Flagler 2:13.14 1:46.28 1:47.45 1:25.26 1:56.79
7 Luca Poppe FR-1 Saint Leo 2:07.97 2:05.62 2:23.23 1:56.23 1:57.40
8 Ryle Traub FR-1 Embry-Riddle 1:41.11 2:05.80 1:45.82 1:45.82 1:57.57
15 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 1:38.54 1:53.14 2:15.04 2:07.74 2:01.65
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 James Kilgore SR-4 Clayton State 2:07.75 1:45.07 2:04.17 2:26.85 1:59.39 2:19.69
12 Jaylen Caneus FR-1 Florida Southern 2:08.10 1:41.77 2:02.12 1:23.81 1:59.72 2:35.64
13 Chase McKee SO-2 Flagler 1:46.81 2:02.41 2:20.42 2:25.22 2:00.01 1:50.41
14 Aidan O'Leary SO-2 Saint Leo 1:32.23 2:14.70 1:44.36 1:44.36 2:01.35 1:40.72
17 Chris Canales SO-2 Flagler 1:44.37 2:30.33 1:41.88 2:11.70 2:04.24 2:32.82
19 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 2:33.20 2:16.88 2:36.97 1:42.97 2:05.57 2:30.69
21 Luke Reeves FR-1 Florida Southern 2:18.11 1:31.64 2:20.69 2:14.24 2:09.07 2:42.63
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
16 Juan Osorio FR-1 Edward Waters 2:25.36 1:59.27 2:03.00 2:04.24
18 Jessie Strickland FR-1 Saint Leo 1:46.56 2:15.39 2:27.93 2:05.36
20 Jesse Boyd SO-2 Tallahassee CC 2:16.33 2:32.74 1:58.66 2:06.23
22 Adrian Abercrombie FR-1 Flagler 2:23.34 2:10.19 1:50.46 2:11.50
23 Larry Degraffread JR-3 Edward Waters 1:57.07 2:07.96 2:10.68 2:16.12
24 Jacob Littleton Sophomore Unattached 1:39.99 2:44.37 2:27.93 2:16.97