February 2- 3, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Leo Maguranyanga SR-4 Florida A&M 21.61
2 Kody Gibbs JR-3 Edward Waters 22.39
3 Bradon Black JR-3 Embry-Riddle 22.44
4 Titus Hand SO-2 Clayton State 22.64
5 Markez Sermons SO-2 Florida A&M 22.65
6 John Trombley FR-1 Tampa 22.79
7 Nigel Roulhac SR-4 Clayton State 22.83
8 Robert Hampton SR-4 Florida A&M 22.87
9 Jaydon Sanford SR-4 Florida A&M 23.05
10 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 23.29
11 Andrew Powers JR-3 Edward Waters 23.51
12 Lucas Shuckerow Senior Unattached 23.57
13 Kelvin Oppong SO-2 Clayton State 23.58
14 Jordan Travieso SO-2 North Florida 23.64
15 Dale George FR-1 Edward Waters 23.75
16 Jayden Berry FR-1 Tampa 23.78
17 Cassaun Garrison   Supreme Performance Athletics 23.90
18 Tito Bethel SO-2 Edward Waters 23.97
19 Ny'Kai Evelyn JR-3 Edward Waters 24.11
20 Darren Kong FR-1 Embry-Riddle 24.25
21 Leonardo Kelly FR-1 Saint Leo 24.51
22 Ian Jordan FR-1 Tampa 24.78
23 Jeremiah Bolden FR-1 Edward Waters 24.87
24 Taleo Bethel SO-2 Edward Waters 24.90
25 Malik Collins SO-2 Edward Waters 25.50
26 Gregory Mango FR-1 Edward Waters 25.76
27 DeShaun Hugee FR-1 Edward Waters 26.19
28 Vineet Shinde JR-3 Saint Leo 27.45
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Leo Maguranyanga SR-4 Florida A&M 21.61 20.32 15.13 23.99 20.97 15.78
3 Bradon Black JR-3 Embry-Riddle 22.44 25.14 22.00 18.85 22.44 18.85
8 Robert Hampton SR-4 Florida A&M 22.87 19.67 26.53 26.08 16.70 26.53
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Titus Hand SO-2 Clayton State 22.64 21.29
5 Markez Sermons SO-2 Florida A&M 22.65 26.28
7 Nigel Roulhac SR-4 Clayton State 22.83 17.58
12 Lucas Shuckerow Senior Unattached 23.57 19.80
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Kody Gibbs JR-3 Edward Waters 18.81 22.39
6 John Trombley FR-1 Tampa 21.88 22.79
13 Kelvin Oppong SO-2 Clayton State 25.94 23.58
20 Darren Kong FR-1 Embry-Riddle 19.89 24.25
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Jaydon Sanford SR-4 Florida A&M 26.97 23.05
11 Andrew Powers JR-3 Edward Waters 27.98 23.51
14 Jordan Travieso SO-2 North Florida 30.74 23.64
15 Dale George FR-1 Edward Waters 20.90 23.75
17 Cassaun Garrison   Supreme Performance Athletics 30.36 23.90
18 Tito Bethel SO-2 Edward Waters 17.74 23.97
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
10 Walker Cowherd FR-1 Embry-Riddle 23.29
16 Jayden Berry FR-1 Tampa 23.78
19 Ny'Kai Evelyn JR-3 Edward Waters 24.11
21 Leonardo Kelly FR-1 Saint Leo 24.51
22 Ian Jordan FR-1 Tampa 24.78
25 Malik Collins SO-2 Edward Waters 25.50
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
23 Jeremiah Bolden FR-1 Edward Waters 24.87
24 Taleo Bethel SO-2 Edward Waters 24.90
26 Gregory Mango FR-1 Edward Waters 25.76
27 DeShaun Hugee FR-1 Edward Waters 26.19
28 Vineet Shinde JR-3 Saint Leo 27.45