January 26-27, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Culley JR-3 Florida 3:40.81 4:13.64 5:16.30 4:31.54 5:31.22 4:58.39
2 Paige Patterson SR-4 Saint Leo 6:09.33 5:36.03 4:53.65 5:05.76 4:44.57 5:02.73
3 Penelope Sosa FR-1 UCF 5:23.15 4:21.60 4:58.53 4:00.06 5:20.07 5:07.76
4 Anna O'Connor SO-2 Saint Leo 5:29.64 4:05.68 6:41.17 5:29.64 4:39.89 5:10.98
5 Emma Mussante FR-1 Florida Southern 5:37.90 6:37.35 5:59.80 4:19.69 3:48.40 5:12.87
6 Chloe Smith FR-1 Flagler 6:03.10 4:39.55 5:59.88 4:20.27 6:19.16 5:21.32
7 Serenity Williams SO-2 Florida A&M 6:27.03 5:34.55 3:49.60 6:17.19 6:36.87 5:27.99
8 Mya Stam FR-1 Florida Southern 5:45.90 6:22.13 6:05.66 5:29.42 4:43.31 5:29.42
9 Taylor Guthrie FR-1 Tampa 4:29.53 4:39.51 6:09.36 5:26.10 6:55.94 5:32.75
10 Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman 4:52.92 4:29.62 6:39.44 6:32.78 4:06.32 5:32.86
11 Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle 4:27.65 3:57.54 4:54.42 6:34.78 4:07.58 5:34.56
12 Campbell Caldwell FR-1 Tampa 6:16.91 6:40.46 4:22.49 4:35.95 6:27.00 5:36.52
13 Riley Carter SO-2 Flagler 5:40.39 5:57.25 5:50.50 4:36.36 4:32.99 5:37.02
14 Samantha Andress FR-1 Flagler 6:11.47 7:02.13 4:50.43 4:26.79 5:07.31 5:37.70
15 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 4:06.64 5:58.14 4:33.67 5:17.59 5:48.00 5:37.86
16 Hope Siner FR-1 Flagler 6:23.40 4:48.40 5:39.29 4:17.86 4:34.83 5:39.29
17 Kalyn Gibbs FR-1 Bethune-Cookman 5:31.88 6:19.78 4:16.61 5:45.57 5:18.19 5:42.14
18 Emily Opalinski FR-1 Florida Southern 7:15.59 6:54.68 7:08.62 5:17.11 4:49.23 5:48.47
19 Alaya Lindquist JR-3 Newberry 5:27.09 4:55.09 5:44.87 6:13.31 7:06.64 5:55.53
20 Francesca Pece FR-1 Flagler 5:39.33 4:45.19 7:24.02 4:34.36 4:34.36 6:00.99
21 Cassandra Richards SO-2 Thomas (Ga.) 5:06.90 6:29.94 6:51.60 5:21.34 7:31.32 6:01.05
22 Ava Cason FR-1 Florida A&M 5:57.84 4:55.12 5:54.15 5:50.46 6:23.66 6:08.90
23 Ahja Amos SR-4 Newberry 4:31.77 7:25.39 7:40.49 5:17.06 4:58.19 6:17.45
24 Kaylee Padar SO-2 Florida Southern 8:18.51 6:18.72 7:59.19 7:28.27 6:53.49 6:26.44
25 Allison McCauley SO-2 Newberry 5:06.74 5:46.58 7:58.04 8:29.90 5:38.61 6:38.36
26 Haille Rogers SO-2 Newberry 6:35.14 5:23.30 8:30.89 7:58.96 6:43.13 6:39.13
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Emily Culley JR-3 Florida 4:58.39 5:16.30
2 Paige Patterson SR-4 Saint Leo 5:02.73 4:32.46
3 Penelope Sosa FR-1 UCF 5:07.76 5:47.77
4 Anna O'Connor SO-2 Saint Leo 5:10.98 5:20.31
5 Emma Mussante FR-1 Florida Southern 5:12.87 4:07.17
6 Chloe Smith FR-1 Flagler 5:21.32 4:39.55
8 Mya Stam FR-1 Florida Southern 5:29.42 5:09.66
11 Ravyn Edge SO-2 Embry-Riddle 5:34.56 4:14.27
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Serenity Williams SO-2 Florida A&M 5:27.99
9 Taylor Guthrie FR-1 Tampa 5:32.75
10 Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman 5:32.86
12 Campbell Caldwell FR-1 Tampa 5:36.52
13 Riley Carter SO-2 Flagler 5:37.02
14 Samantha Andress FR-1 Flagler 5:37.70
15 Grace Feder SO-2 Southeastern U. 5:37.86
16 Hope Siner FR-1 Flagler 5:39.29
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
17 Kalyn Gibbs FR-1 Bethune-Cookman 4:43.98 5:42.14 6:47.15
18 Emily Opalinski FR-1 Florida Southern 4:45.75 5:48.47 5:38.02
19 Alaya Lindquist JR-3 Newberry 7:27.97 5:55.53 7:27.97
20 Francesca Pece FR-1 Flagler 5:39.33 6:00.99 7:49.29
21 Cassandra Richards SO-2 Thomas (Ga.) 5:57.44 6:01.05 6:33.55
22 Ava Cason FR-1 Florida A&M 4:36.68 6:08.90 4:40.37
23 Ahja Amos SR-4 Newberry 6:13.68 6:17.45 5:09.51
24 Kaylee Padar SO-2 Florida Southern 6:41.90 6:26.44 5:01.43
25 Allison McCauley SO-2 Newberry 8:37.87 6:38.36 5:34.63
26 Haille Rogers SO-2 Newberry 5:35.27 6:39.13 6:03.21