January 26-27, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)

Men's 300 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nathan Metelus FR-1 Bethune-Cookman 34.16
2 Shanard Walker FR-1 Bethune-Cookman 34.22
3 Leo Maguranyanga SR-4 Florida A&M 34.33
4 Jovan Brooks FR-1 Bethune-Cookman 34.80
5 Jermaine Dyges SO-2 Bethune-Cookman 34.87
6 Brandon Love SR-4 Florida A&M 35.33
7 William Shelton FR-1 Florida A&M 35.49
8 Craig Dedrick SO-2 Embry-Riddle 35.59
9 Montrael Bennett SO-2 Bethune-Cookman 35.70
10 Dametrion Mallett FR-1 Bethune-Cookman 35.89
11 Christian Taylor JR-3 Bethune-Cookman 36.08
12 Khalil Snell FR-1 Tampa 36.45
13 Tavis Wilson SO-2 Bethune-Cookman 36.61
14 Kobe Diggs FR-1 Embry-Riddle 36.73
15 Wade Martin SO-2 Tampa 36.76
16 Sedric Norris SR-4 Florida A&M 37.09
17 Daniel Perez FR-1 Tampa 38.66
18 Maurice Gentry JR-3 Tampa 39.04
19 Ian Jordan FR-1 Tampa 39.32
20 Leonardo Kelly FR-1 Saint Leo 39.37
21 Andre Fry FR-1 Saint Leo 40.95
22 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 41.35
Men's 300 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Nathan Metelus FR-1 Bethune-Cookman 34.16 24.26 25.62
2 Shanard Walker FR-1 Bethune-Cookman 34.22 23.96 34.91
4 Jovan Brooks FR-1 Bethune-Cookman 34.80 35.50 34.11
Men's 300 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Montrael Bennett SO-2 Bethune-Cookman 31.06 40.35 27.14 38.92 35.70 44.63
11 Christian Taylor JR-3 Bethune-Cookman 37.17 43.30 25.98 39.33 36.08 35.36
Men's 300 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Leo Maguranyanga SR-4 Florida A&M 35.36 25.06 29.87 32.62 32.27 34.33 34.33
5 Jermaine Dyges SO-2 Bethune-Cookman 24.76 41.15 31.04 33.48 36.62 34.87 41.50
7 William Shelton FR-1 Florida A&M 33.72 36.20 31.59 34.07 34.78 35.49 29.46
13 Tavis Wilson SO-2 Bethune-Cookman 44.67 36.98 38.08 38.81 44.30 36.61 26.36
Men's 300 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Brandon Love SR-4 Florida A&M 37.45 32.15 42.40 35.33 25.44 41.69 38.51
10 Dametrion Mallett FR-1 Bethune-Cookman 40.56 31.95 28.72 35.89 31.59 30.87 25.84
12 Khalil Snell FR-1 Tampa 26.61 45.57 32.08 36.45 35.73 35.73 26.98
16 Sedric Norris SR-4 Florida A&M 37.46 43.77 33.76 37.09 39.32 34.13 26.71
18 Maurice Gentry JR-3 Tampa 45.68 48.41 28.50 39.04 46.07 29.67 44.12
Men's 300 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Craig Dedrick SO-2 Embry-Riddle 45.20 35.59
14 Kobe Diggs FR-1 Embry-Riddle 36.73 36.73
15 Wade Martin SO-2 Tampa 39.70 36.76
19 Ian Jordan FR-1 Tampa 42.47 39.32
Men's 300 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
17 Daniel Perez FR-1 Tampa 40.98 38.66
20 Leonardo Kelly FR-1 Saint Leo 50.79 39.37
21 Andre Fry FR-1 Saint Leo 45.87 40.95
22 Isaiah Ramcharitar FR-1 Saint Leo 51.28 41.35