January 28, 2023
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: SUNYAC AARTFC Liberty League MAC Empire 8

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Laura Mathews JR-3 Stevens 57.93 47.51 41.71 1:13.00 10
2 Samantha Shea SR-4 St. John Fisher 59.27 48.61 1:06.98 1:15.28 8
3 Megan Bell SO-2 Rochester 59.97 52.78 49.18 1:02.97 6
4 Noelle Gonzalez SR-4 Scranton 1:00.16 1:09.19 1:00.16 49.34 5
5 Abbey Szumloz SR-4 Nazareth 1:00.58 1:12.09 1:05.43 1:03.61 4
6 Grace Wright SO-2 St. John Fisher 1:01.44 1:19.26 1:19.26 58.37 3
7 Emma Flaitz SO-2 SUNY Geneseo 1:01.75 45.70 1:07.31 45.70 2
8 Elizabeth Liriano SR-4 Cortland St. 1:01.81 1:19.74 46.98 1:12.94 1
9 McKenna Johnson FR-1 SUNY Geneseo 1:02.05 49.64 1:12.60 1:01.43 -
10 Lauren Bendall JR-3 Nazareth 1:02.60 1:07.61 53.84 52.59 -
11 Avery Hebert JR-3 Cortland St. 1:02.96 46.59 1:01.08 58.56 -
12 Lena Kiehl SO-2 SUNY Geneseo 1:03.13 1:02.50 1:22.07 49.88 -
13 Allie Canciani SO-2 Stevens 1:03.35 57.02 1:07.16 1:07.16 -
14 Katherine Downey JR-3 Ithaca 1:03.70 1:06.25 1:19.63 1:15.17 -
15 Devan Adegbile SO-2 Ithaca 1:04.04 1:02.76 1:00.84 1:13.01 -
16 Tessa Stanley FR-1 Ithaca 1:04.08 53.83 46.14 56.39 -
17 Maris Seabury SO-2 Cortland St. 1:04.26 59.12 55.27 45.63 -
18 Margaret Guilfoyle SO-2 SUNY Geneseo 1:04.27 1:14.56 50.13 1:03.63 -
19 Yasmine Peralta FR-1 Cortland St. 1:04.28 1:12.64 1:10.71 57.86 -
20 Brenda Le SO-2 St. John Fisher 1:04.40 45.73 1:14.06 50.24 -
21 Helena Trackey FR-1 Cortland St. 1:05.85 48.07 1:22.32 54.66 -
22 Lilyan Humphrey FR-1 St. John Fisher 1:06.40 46.48 1:02.42 1:17.69 -
23 Tasia Miniotis FR-1 Scranton 1:06.61 50.63 1:10.61 1:06.61 -
24 Casey Allen SO-2 Misericordia 1:06.62 53.30 1:03.96 1:09.96 -
25 Caitlyn Kuhn JR-3 Susquehanna 1:07.29 59.89 1:10.66 49.80 -
26 Paige Lundgren SO-2 St. John Fisher 1:07.50 1:04.80 1:18.30 59.40 -
27 Ashley Benham SR-4 Scranton 1:07.87 48.87 1:01.09 1:28.24 -
28 Abigail Sheehan SR-4 Scranton 1:08.19 1:14.33 1:21.83 1:01.38 -
29 Annabel Jacobs JR-3 Cortland St. 1:08.45 1:16.67 1:13.25 1:08.45 -
30 Alyssa Malasky SO-2 Scranton 1:08.52 50.02 1:18.80 50.71 -
31 Faith Nelson SO-2 Cortland St. 1:08.80 1:03.99 1:03.99 57.80 -
32 Rita Sciortino FR-1 Rochester 1:08.98 1:00.02 1:06.22 1:14.50 -
33 Victoria Libretti SO-2 Scranton 1:09.24 1:11.32 1:19.63 1:05.09 -
34 Katherine Welby SR-4 Scranton 1:09.90 1:16.20 1:20.39 1:06.41 -
35 Kendra Watson SR-4 Rochester 1:10.41 1:06.19 1:20.98 1:23.09 -
36 Emily Nicholson FR-1 Misericordia 1:11.62 1:25.23 1:03.75 1:17.35 -
37 Emma Massa SO-2 St. John Fisher 1:56.40 2:29.00 1:38.94 2:04.55 -
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
27 Ashley Benham SR-4 Scranton 1:11.27 54.30 1:07.87 48.19 58.37 1:08.55 1:24.84 -
30 Alyssa Malasky SO-2 Scranton 1:00.99 1:05.78 1:08.52 1:24.28 52.76 1:27.02 59.62 -
33 Victoria Libretti SO-2 Scranton 1:27.94 1:25.17 1:09.24 52.63 49.86 1:14.09 1:07.17 -
37 Emma Massa SO-2 St. John Fisher 2:13.86 1:47.09 1:56.40 1:37.78 2:27.83 2:02.22 1:40.11 -
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
28 Abigail Sheehan SR-4 Scranton 1:00.01 1:01.38 1:08.19 53.87 1:21.83 54.56 1:20.47 -
32 Rita Sciortino FR-1 Rochester 48.29 49.67 1:08.98 1:03.47 1:11.05 1:14.50 1:12.43 -
34 Katherine Welby SR-4 Scranton 51.03 58.02 1:09.90 1:08.51 1:23.19 1:20.39 1:04.31 -
35 Kendra Watson SR-4 Rochester 1:11.12 1:28.02 1:10.41 1:16.05 1:30.83 55.63 1:04.78 -
36 Emily Nicholson FR-1 Misericordia 1:30.25 1:07.33 1:11.62 1:23.80 50.85 55.87 1:20.93 -
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Helena Trackey FR-1 Cortland St. 1:23.63 1:04.54 1:05.85 55.32 1:17.05 1:00.59 57.95 -
23 Tasia Miniotis FR-1 Scranton 1:15.27 51.29 1:06.61 55.29 52.63 56.62 1:06.61 -
26 Paige Lundgren SO-2 St. John Fisher 56.03 49.28 1:07.50 1:25.05 51.98 1:06.15 1:07.50 -
31 Faith Nelson SO-2 Cortland St. 1:02.61 1:17.06 1:08.80 50.92 1:09.49 1:28.76 49.54 -
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
17 Maris Seabury SO-2 Cortland St. 1:04.26 1:04.91 1:06.83 -
20 Brenda Le SO-2 St. John Fisher 1:04.40 45.08 1:05.69 -
22 Lilyan Humphrey FR-1 St. John Fisher 1:06.40 1:15.04 1:18.36 -
25 Caitlyn Kuhn JR-3 Susquehanna 1:07.29 1:21.42 53.84 -
29 Annabel Jacobs JR-3 Cortland St. 1:08.45 1:07.09 1:20.78 -
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
10 Lauren Bendall JR-3 Nazareth 58.22 1:02.60 -
16 Tessa Stanley FR-1 Ithaca 53.19 1:04.08 -
18 Margaret Guilfoyle SO-2 SUNY Geneseo 57.85 1:04.27 -
24 Casey Allen SO-2 Misericordia 52.63 1:06.62 -
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 McKenna Johnson FR-1 SUNY Geneseo 1:02.67 45.30 1:13.84 1:20.67 44.06 1:02.05 -
13 Allie Canciani SO-2 Stevens 1:21.09 46.88 1:19.83 1:09.69 1:12.22 1:03.35 -
15 Devan Adegbile SO-2 Ithaca 1:14.29 44.83 48.03 53.80 1:01.48 1:04.04 -
19 Yasmine Peralta FR-1 Cortland St. 1:21.00 58.50 57.86 46.93 1:08.78 1:04.28 -
Women's 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
11 Avery Hebert JR-3 Cortland St. 1:08.00 1:02.96 -
12 Lena Kiehl SO-2 SUNY Geneseo 55.56 1:03.13 -
14 Katherine Downey JR-3 Ithaca 1:15.81 1:03.70 -
Women's 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Noelle Gonzalez SR-4 Scranton 52.94 1:00.16 1:14.00 44.52 47.53 1:00.16 56.55 5
5 Abbey Szumloz SR-4 Nazareth 1:10.88 1:00.58 53.92 44.83 52.71 1:15.12 1:06.04 4
7 Emma Flaitz SO-2 SUNY Geneseo 1:02.99 1:01.75 53.11 1:01.14 51.26 58.05 1:20.28 2
8 Elizabeth Liriano SR-4 Cortland St. 55.63 1:01.81 55.63 1:03.05 56.25 1:01.20 1:08.61 1
Women's 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Laura Mathews JR-3 Stevens 51.56 1:14.73 53.30 52.14 57.93 10
2 Samantha Shea SR-4 St. John Fisher 1:02.24 1:05.79 46.23 45.05 59.27 8
3 Megan Bell SO-2 Rochester 44.38 46.78 1:02.37 52.18 59.97 6
6 Grace Wright SO-2 St. John Fisher 49.77 1:02.06 1:18.65 1:11.89 1:01.44 3