December 9, 2022
|
Nazareth-Golisano Training Facility - Rochester, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov SUNYAC AARTFC Liberty League Empire 8

Women 60m Dash Invite Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Nackera Allen Sophomore Bryant & Stratton (Buffalo) 7.70
2 Mia Montgomery SR-4 Brockport St. 7.97
3 Kate Isaac JR-3 Rochester 8.00
4 Brenna Johnson SR-4 Nazareth 8.07
5 Julianna Klimow SO-2 SUNY Geneseo 8.17
6 Josephine Lewis JR-3 SUNY Geneseo 8.22
7 Ayenaliz Velasquez JR-3 Ithaca 8.32

Women 60m Dash Invite Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mia Montgomery SR-4 Brockport St. 7.90
2 Kate Isaac JR-3 Rochester 7.98
3 Brenna Johnson SR-4 Nazareth 8.02
4 Nackera Allen Sophomore Bryant & Stratton (Buffalo) 7.91
5 Lydia Ware JR-3 Roberts Wesleyan 8.14
6 Julianna Klimow SO-2 SUNY Geneseo 8.19
7 Ayenaliz Velasquez JR-3 Ithaca 8.20
8 Josephine Lewis JR-3 SUNY Geneseo 8.21
9 Michaela Kurbs JR-3 St. John Fisher 8.23
10 Kayla Huba FR-1 SUNY Geneseo 8.24
11 Zhane Lettsome FR-1 St. John Fisher 8.30
12 Skyler Klimow FR-1 SUNY Geneseo 8.31
13 Riley Norris SO-2 Nazareth 8.32
14 Rebecca Shultz FR-1 Daemen 8.33
15 Maria Covelli SR-4 St. John Fisher 8.33
16 Alaina Morley FR-1 Nazareth 8.37
17 Allyson Surowick SO-2 SUNY Geneseo 8.45
18 Victoria Florczak JR-3 Buffalo State 8.46
19 Sam Pynn SO-2 SUNY Geneseo 8.48
20 McKenzie Leahey SR-4 Nazareth 8.55
21 Yeidi Yuja SO-2 Rochester 8.57
22 Alexis Lasher FR-1 Nazareth 8.64
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mia Montgomery SR-4 Brockport St. 7.90
4 Nackera Allen Sophomore Bryant & Stratton (Buffalo) 7.91
6 Julianna Klimow SO-2 SUNY Geneseo 8.19
13 Riley Norris SO-2 Nazareth 8.32
14 Rebecca Shultz FR-1 Daemen 8.33
18 Victoria Florczak JR-3 Buffalo State 8.46
21 Yeidi Yuja SO-2 Rochester 8.57
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Kate Isaac JR-3 Rochester 9.10 9.26 9.34 9.66 7.98 7.66 9.90
5 Lydia Ware JR-3 Roberts Wesleyan 9.45 10.18 6.35 6.43 8.14 7.66 9.69
9 Michaela Kurbs JR-3 St. John Fisher 10.62 10.62 6.18 6.51 8.23 6.42 7.41
10 Kayla Huba FR-1 SUNY Geneseo 7.83 8.41 10.72 5.77 8.24 7.26 6.27
12 Skyler Klimow FR-1 SUNY Geneseo 7.15 7.48 5.82 9.15 8.31 10.47 6.57
16 Alaina Morley FR-1 Nazareth 8.96 5.95 8.54 6.95 8.37 9.88 9.13
17 Allyson Surowick SO-2 SUNY Geneseo 10.31 7.19 7.02 10.74 8.45 6.00 10.23
22 Alexis Lasher FR-1 Nazareth 10.20 9.77 8.99 9.59 8.64 11.24 6.48
Women 60m Dash Invite Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Brenna Johnson SR-4 Nazareth 9.23 7.86 9.39 7.62 8.02
7 Ayenaliz Velasquez JR-3 Ithaca 6.48 10.58 10.58 9.68 8.20
8 Josephine Lewis JR-3 SUNY Geneseo 7.97 10.43 9.36 10.27 8.21
11 Zhane Lettsome FR-1 St. John Fisher 9.72 7.47 8.89 6.98 8.30
15 Maria Covelli SR-4 St. John Fisher 7.75 9.50 7.92 5.83 8.33
19 Sam Pynn SO-2 SUNY Geneseo 10.86 9.59 8.23 9.50 8.48
20 McKenzie Leahey SR-4 Nazareth 11.12 7.70 10.26 8.73 8.55