January 19-20, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Malique Smith Senior R.A.P.I.D. TC 1:30.14 1:15.79 1:18.98 1:19.77 1:18.98
2 Ladarius Tellis SO-2 North Florida 1:27.52 1:35.70 1:34.88 1:21.79 1:07.89
3 Adriano Gumbs Senior R.A.P.I.D TC 1:23.25 1:08.27 1:17.43 1:23.25 1:06.60
4 James Turner FR-1 Southeastern U. 1:12.09 1:20.47 1:12.93 1:23.82 1:20.47
5 Nathan Metelus FR-1 Bethune-Cookman 1:46.30 1:02.08 1:37.80 1:25.04 1:38.65
6 Emanuel Preston FR-1 Bethune-Cookman 1:39.55 1:22.53 1:48.06 1:25.08 1:08.92
7 DeQuan King FR-1 Bethune-Cookman 1:39.17 1:40.88 1:23.78 1:25.49 1:38.32
8 Adam Paga FR-1 Ave Maria 1:07.58 1:22.98 1:40.09 1:25.54 1:46.07
9 Andre Colebrook   Shore Athletic Club 1:07.62 1:00.77 1:26.45 1:25.59 1:11.04
10 Jovan Brooks FR-1 Bethune-Cookman 1:10.77 1:11.64 1:37.85 1:27.36 1:34.35
11 Sebastian Lebron FR-1 Southeastern U. 1:24.07 1:45.09 1:09.18 1:27.57 1:44.21
12 Samuel Paga FR-1 Ave Maria 1:22.18 1:38.26 1:51.65 1:29.32 1:13.25
13 Zachary Dale SO-2 Ave Maria 1:20.62 1:34.05 1:08.08 1:29.57 1:07.18
14 DeMario Thomas JR-3 Brewton-Parker 1:30.15 1:15.58 1:19.23 1:31.06 1:42.90
15 Jordan Hackett JR-3 Brewton-Parker 1:10.73 1:33.99 1:17.24 1:33.06 1:45.16
16 Jonathan Steinrock FR-1 Ave Maria 1:31.62 2:00.61 1:26.01 1:33.49 1:45.65
17 Mason Smith SO-2 Brewton-Parker 1:41.66 1:59.55 1:36.02 1:34.13 1:32.25
18 Chris Smith FR-1 Brewton-Parker 1:19.35 1:48.63 1:37.30 1:34.46 1:37.30
19 Eric Smith SO-2 Brewton-Parker 2:02.09 1:07.83 1:19.45 1:36.89 2:04.99
  Reuel Belizaire SO-2 Saint Leo DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Malique Smith Senior R.A.P.I.D. TC 1:13.39 1:22.96 1:12.59 1:27.75 1:19.77
2 Ladarius Tellis SO-2 North Florida 1:21.79 1:42.24 1:12.80 1:12.80 1:21.79
3 Adriano Gumbs Senior R.A.P.I.D TC 1:16.59 1:13.26 1:41.57 1:29.91 1:23.25
4 James Turner FR-1 Southeastern U. 1:38.91 1:11.25 1:13.77 1:26.34 1:23.82
9 Andre Colebrook   Shore Athletic Club 1:32.44 1:02.48 1:04.20 1:10.19 1:25.59
10 Jovan Brooks FR-1 Bethune-Cookman 1:16.01 1:23.00 1:34.35 1:17.75 1:27.36
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Nathan Metelus FR-1 Bethune-Cookman 1:25.04
6 Emanuel Preston FR-1 Bethune-Cookman 1:25.08
14 DeMario Thomas JR-3 Brewton-Parker 1:31.06
  Reuel Belizaire SO-2 Saint Leo DNF
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 DeQuan King FR-1 Bethune-Cookman 1:13.53 1:21.22 1:23.78 1:05.83 1:22.93 1:25.49 1:03.27
11 Sebastian Lebron FR-1 Southeastern U. 1:28.45 1:33.70 1:40.71 1:03.93 1:52.97 1:27.57 1:17.94
15 Jordan Hackett JR-3 Brewton-Parker 1:13.52 1:44.23 1:42.37 1:56.33 1:16.31 1:33.06 1:06.08
17 Mason Smith SO-2 Brewton-Parker 2:02.37 1:44.49 1:23.78 1:28.49 1:23.78 1:34.13 2:02.37
19 Eric Smith SO-2 Brewton-Parker 1:50.46 1:49.49 1:31.08 1:59.18 1:24.30 1:36.89 1:56.27
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
8 Adam Paga FR-1 Ave Maria 1:34.95 59.88 1:25.54 1:14.42 1:15.28
12 Samuel Paga FR-1 Ave Maria 1:55.23 1:07.89 1:29.32 1:32.90 1:32.90
13 Zachary Dale SO-2 Ave Maria 1:14.35 1:26.89 1:29.57 1:42.11 1:20.62
16 Jonathan Steinrock FR-1 Ave Maria 1:08.25 1:42.84 1:33.49 1:54.06 1:27.88
18 Chris Smith FR-1 Brewton-Parker 1:55.25 1:28.80 1:34.46 1:44.85 1:55.25