January 19-20, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emma Sullivan SO-2 Jacksonville 4:56.39 4:14.90 3:45.26
2 Hayleigh Haid SR-4 Jacksonville 4:56.48 6:22.46 3:27.54
3 Emma Jane Schlageter SO-2 North Florida 4:58.55 5:31.39 3:31.97
4 Anna Miller JR-3 Embry-Riddle 5:05.59 6:00.60 5:48.38
5 Megan Churchill SO-2 Flagler 5:07.23 4:05.79 5:31.81
6 Erica Fisher JR-3 North Florida 5:07.24 4:08.87 5:50.26
7 Anabell Reumann FR-1 Florida Atlantic 5:07.99 5:44.95 5:11.07
8 Julia Rohm SR-4 Southeastern U. 5:08.88 6:01.39 6:38.46
9 Monika Kubai SO-2 Flagler 5:09.57 4:04.56 4:47.90
10 Madlen Kappeler SR-4 Florida Atlantic 5:09.99 3:37.00 5:37.89
11 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 5:11.90 3:38.33 5:46.21
12 Elyssa Toal SO-2 Florida Atlantic 5:13.95 5:39.07 4:36.28
13 Hannah Buchanan FR-1 FIU 5:15.22 3:40.66 4:46.85
14 Neve Moulai FR-1 North Florida 5:15.91 5:44.35 6:22.26
15 Jada Williams FR-1 North Florida 5:16.79 5:51.64 5:35.80
16 Mia McLain JR-3 North Florida 5:16.93 6:36.17 4:00.87
17 Sabrina Gomez FR-1 FIU 5:17.33 4:51.95 6:08.11
18 Jordan Stevens JR-3 Florida Atlantic 5:17.97 5:52.95 3:58.48
19 Paige Saiz JR-3 Florida Atlantic 5:18.78 4:34.15 5:34.72
20 Sam Gayton SO-2 Flagler 5:19.55 3:56.47 3:59.67
21 Rachel Starr Freshman Unattached 5:19.58 6:07.52 6:20.30
22 Delilah Ayan JR-3 FIU 5:21.00 5:49.89 4:23.22
23 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 5:22.57 6:04.51 5:19.35
24 Hannah Martin SO-2 North Florida 5:22.58 4:40.65 5:32.26
25 Holly Arrison FR-1 Florida Atlantic 5:25.19 4:29.91 6:59.50
26 Mya Bodrato SO-2 Jacksonville 5:29.01 5:12.56 5:55.33
27 Emma Woltjer JR-3 Southeastern U. 5:30.15 5:20.25 5:10.34
28 Leah Helms FR-1 Florida Atlantic 5:31.06 6:43.90 6:17.41
29 Jillian Blaser SO-2 Southeastern U. 5:34.11 6:24.23 4:23.95
30 Madeline Weiler FR-1 Jacksonville 5:42.25 6:30.17 4:13.27
31 Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman 5:45.43 5:59.25 6:13.07
32 Laci Watford FR-1 North Florida 5:45.70 5:31.88 7:05.21
33 Jordan Dix FR-1 Jacksonville 5:46.59 6:00.46 6:17.79
34 Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. 5:47.54 5:44.07 5:54.49
35 Natalie Rohm FR-1 Southeastern U. 5:55.60 6:27.61 6:09.83
36 Eva Camp FR-1 Southeastern U. 5:57.35 5:57.35 4:42.31
37 Kathy Macedo JR-3 Southeastern U. 5:59.42 6:06.61 6:06.61
38 Anne Scheck SO-2 Ave Maria 6:00.19 7:48.25 7:19.44
39 Emily Haney FR-1 Jacksonville 6:05.08 6:52.54 7:07.15
40 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 6:08.11 6:33.88 5:57.07
41 Gabrielle Sjostedt FR-1 Ave Maria 6:08.60 5:17.00 5:31.74
42 Jailin Moss-Herbert SO-2 Jacksonville 6:20.14 6:20.14 4:37.51
43 Emma DeRosa FR-1 Jacksonville 6:23.60 8:11.01 6:27.44
44 Maria Talafuse FR-1 Ave Maria 6:29.85 7:40.03 5:58.67
45 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 8:15.73 6:36.59 9:20.18
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Emma Sullivan SO-2 Jacksonville 3:57.12 4:23.79 4:56.39
2 Hayleigh Haid SR-4 Jacksonville 5:40.96 3:45.33 4:56.48
3 Emma Jane Schlageter SO-2 North Florida 3:49.89 4:58.55 4:58.55
4 Anna Miller JR-3 Embry-Riddle 5:36.15 5:20.87 5:05.59
6 Erica Fisher JR-3 North Florida 3:50.43 4:05.80 5:07.24
7 Anabell Reumann FR-1 Florida Atlantic 4:49.51 3:54.08 5:07.99
8 Julia Rohm SR-4 Southeastern U. 5:49.04 5:49.04 5:08.88
11 Mackenzie Keller FR-1 Embry-Riddle 6:36.12 4:25.12 5:11.90
12 Elyssa Toal SO-2 Florida Atlantic 5:51.63 3:42.91 5:13.95
16 Mia McLain JR-3 North Florida 5:45.46 6:07.64 5:16.93
18 Jordan Stevens JR-3 Florida Atlantic 6:18.39 6:05.67 5:17.97
24 Hannah Martin SO-2 North Florida 4:43.87 6:20.65 5:22.58
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Megan Churchill SO-2 Flagler 6:39.40 4:02.72 4:42.66 4:48.80 5:07.23
9 Monika Kubai SO-2 Flagler 6:36.25 4:51.00 5:00.29 4:41.71 5:09.57
10 Madlen Kappeler SR-4 Florida Atlantic 4:23.50 5:19.29 3:49.40 5:37.89 5:09.99
13 Hannah Buchanan FR-1 FIU 4:12.18 5:21.53 5:59.35 5:15.22 5:15.22
14 Neve Moulai FR-1 North Florida 6:47.53 4:09.57 5:34.87 4:47.48 5:15.91
15 Jada Williams FR-1 North Florida 6:29.66 4:35.61 4:16.60 6:16.98 5:16.79
17 Sabrina Gomez FR-1 FIU 5:30.03 4:10.69 3:45.31 3:58.00 5:17.33
19 Paige Saiz JR-3 Florida Atlantic 5:53.85 5:31.54 4:40.53 4:59.66 5:18.78
22 Delilah Ayan JR-3 FIU 5:33.84 6:18.78 6:47.67 6:57.30 5:21.00
26 Mya Bodrato SO-2 Jacksonville 4:13.34 5:38.88 5:19.14 5:12.56 5:29.01
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Sam Gayton SO-2 Flagler 4:50.79 6:52.22 6:04.29 4:34.82 5:19.55 5:09.97 5:51.51
21 Rachel Starr Freshman Unattached 4:18.86 6:04.33 5:29.17 5:22.78 5:19.58 4:28.45 4:31.65
23 Abby Valley SO-2 Embry-Riddle 4:18.06 5:29.03 6:14.19 5:06.45 5:22.57 5:41.93 6:59.35
25 Holly Arrison FR-1 Florida Atlantic 6:39.99 6:17.22 5:08.93 6:00.96 5:25.19 6:13.97 5:12.19
27 Emma Woltjer JR-3 Southeastern U. 6:55.99 5:00.44 7:05.90 5:03.74 5:30.15 4:14.22 6:26.28
28 Leah Helms FR-1 Florida Atlantic 6:40.59 4:11.61 4:44.72 6:43.90 5:31.06 6:37.28 5:04.58
29 Jillian Blaser SO-2 Southeastern U. 7:07.66 6:04.18 4:13.93 4:10.59 5:34.11 6:37.59 5:57.50
34 Kaitlyn Vorkapich JR-3 Southeastern U. 5:37.12 6:22.30 6:29.25 5:33.64 5:47.54 4:31.09 7:17.90
35 Natalie Rohm FR-1 Southeastern U. 5:23.60 7:03.17 5:12.93 4:23.15 5:55.60 5:27.16 6:52.50
36 Eva Camp FR-1 Southeastern U. 7:30.27 6:00.93 6:11.65 5:43.06 5:57.35 6:36.66 6:22.37
40 Grace Carpenter JR-3 Southeastern U. 7:29.10 6:33.88 6:59.65 7:40.14 6:08.11 6:44.93 6:44.93
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
30 Madeline Weiler FR-1 Jacksonville 6:40.44 5:59.37 5:42.25 5:25.14
31 Taisha Benjamin FR-1 Bethune-Cookman 5:48.89 5:55.80 5:45.43 4:22.53
32 Laci Watford FR-1 North Florida 6:37.56 4:46.94 5:45.70 7:22.50
33 Jordan Dix FR-1 Jacksonville 6:14.32 6:07.39 5:46.59 5:01.54
37 Kathy Macedo JR-3 Southeastern U. 6:53.34 6:28.18 5:59.42 6:35.37
38 Anne Scheck SO-2 Ave Maria 6:29.01 6:50.62 6:00.19 4:26.54
39 Emily Haney FR-1 Jacksonville 6:12.39 7:54.61 6:05.08 6:23.34
41 Gabrielle Sjostedt FR-1 Ave Maria 6:23.35 6:27.03 6:08.60 5:17.00
42 Jailin Moss-Herbert SO-2 Jacksonville 7:51.38 5:49.73 6:20.14 7:55.18
43 Emma DeRosa FR-1 Jacksonville 6:12.10 7:59.50 6:23.60 5:10.72
44 Maria Talafuse FR-1 Ave Maria 6:14.26 7:43.93 6:29.85 4:52.39
45 Sydney Slagel JR-3 Southeastern U. 9:10.26 10:14.71 8:15.73 8:55.39