January 19-20, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Aidan O'Gorman JR-3 North Florida 10:10.14 8:00.42 8:58.07
2 Mac Franks SR-4 North Florida 7:35.03 8:09.28 6:36.32
3 Gavin O'Brien SO-2 North Florida 9:45.72 8:20.61 10:20.76
4 Aiden Arnold SO-2 North Florida 9:45.78 8:20.66 7:35.60
5 Brendon Shea SO-2 Embry-Riddle 7:26.11 8:21.24 6:20.95
6 Onix Ortiz SO-2 North Florida 9:47.06 8:44.16 7:46.51
7 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 7:34.02 8:47.93 8:58.49
8 Andrew Stowe FR-1 Embry-Riddle 6:35.38 8:54.29 7:07.44
9 Simon Cole SO-2 Embry-Riddle 9:12.03 8:55.95 8:13.08
10 Ethan Stout FR-1 Embry-Riddle 9:37.58 8:59.79 8:43.60
11 Connor Chapman SO-2 Saint Leo 6:41.47 9:09.95 7:47.46
12 Conrad Voigt FR-1 Saint Leo 7:38.59 9:12.51 8:44.89
13 Sebastian Martinez-Wittinghan Sophomore Team FTC 11:05.44 9:14.53 9:53.35
14 John Perez-Dunn JR-3 Southeastern U. 11:45.46 9:15.48 8:08.83
15 Albert LaRed SO-2 Saint Leo 10:18.36 9:17.08 11:14.07
16 David Milburn JR-3 Southeastern U. 6:35.58 9:17.15 10:07.30
17 Jordan Hierholzer FR-1 Southeastern U. 7:40.66 9:21.78 11:02.90
18 Nathan Evans FR-1 Southeastern U. 8:44.24 9:23.69 10:36.97
19 Luke Callery SO-2 Southeastern U. 7:27.18 9:26.05 6:41.90
20 Aaron Roy Freshman Unattached 9:36.32 9:36.32 8:44.46
21 Christopher Hermann SO-2 Ave Maria 9:04.65 9:45.64 9:33.93
22 Emilio Ancaya FR-1 Southeastern U. 6:51.77 9:48.24 9:48.24
23 Juan Felipe Ledesma FR-1 Southeastern U. 8:10.01 9:50.37 9:56.28
24 John Halvorsen FR-1 Ave Maria 11:18.75 9:55.39 8:32.04
25 James Halvorsen FR-1 Ave Maria 7:57.26 9:56.57 9:20.78
26 Jacob Hackenberry FR-1 Brewton-Parker 9:51.71 9:57.68 12:33.08
27 Daniel Morgan FR-1 Southeastern U. 12:05.30 9:59.42 8:53.49
28 Hunter Milhollin SO-2 Brewton-Parker 12:15.77 10:13.14 9:48.62
29 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 8:02.58 10:26.72 8:02.58
30 TJ Sanders SO-2 Southeastern U. 9:22.22 10:38.88 13:12.22
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aidan O'Gorman JR-3 North Florida 6:24.34 10:14.94 9:17.29 6:14.73 8:00.42 5:45.91
2 Mac Franks SR-4 North Florida 5:42.50 8:19.07 7:35.03 8:04.39 8:09.28 9:52.03
3 Gavin O'Brien SO-2 North Florida 9:30.70 9:40.71 6:15.46 6:05.45 8:20.61 8:40.64
4 Aiden Arnold SO-2 North Florida 10:00.80 6:20.51 8:45.70 8:10.65 8:20.66 7:20.58
5 Brendon Shea SO-2 Embry-Riddle 8:41.29 5:55.88 9:01.34 6:41.00 8:21.24 8:46.31
6 Onix Ortiz SO-2 North Florida 6:59.33 9:20.86 6:43.61 9:36.58 8:44.16 6:12.16
7 Alexis Giraudineau SR-4 Saint Leo 6:09.55 10:49.36 11:15.75 6:20.11 8:47.93 7:44.58
8 Andrew Stowe FR-1 Embry-Riddle 7:12.78 6:35.38 10:51.84 6:19.35 8:54.29 7:34.15
9 Simon Cole SO-2 Embry-Riddle 8:18.44 9:38.83 9:38.83 10:37.78 8:55.95 11:20.66
10 Ethan Stout FR-1 Embry-Riddle 6:17.86 8:11.21 8:59.79 8:38.20 8:59.79 6:34.05
14 John Perez-Dunn JR-3 Southeastern U. 8:53.26 9:04.37 10:27.70 7:35.50 9:15.48 7:07.72
16 David Milburn JR-3 Southeastern U. 10:29.58 12:04.30 11:08.58 11:03.01 9:17.15 9:28.30
17 Jordan Hierholzer FR-1 Southeastern U. 8:25.61 11:53.46 12:04.70 7:12.57 9:21.78 11:30.99
19 Luke Callery SO-2 Southeastern U. 10:00.02 7:04.54 7:38.50 7:38.50 9:26.05 11:58.89
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Connor Chapman SO-2 Saint Leo 8:31.46 9:09.95 11:32.94
12 Conrad Voigt FR-1 Saint Leo 6:37.81 9:12.51 7:22.01
13 Sebastian Martinez-Wittinghan Sophomore Team FTC 11:16.53 9:14.53 10:32.17
15 Albert LaRed SO-2 Saint Leo 7:25.67 9:17.08 8:43.66
18 Nathan Evans FR-1 Southeastern U. 10:53.88 9:23.69 9:57.52
20 Aaron Roy Freshman Unattached 11:08.54 9:36.32 9:59.38
21 Christopher Hermann SO-2 Ave Maria 11:31.06 9:45.64 8:47.08
22 Emilio Ancaya FR-1 Southeastern U. 8:43.54 9:48.24 12:44.72
23 Juan Felipe Ledesma FR-1 Southeastern U. 9:50.37 9:50.37 11:01.22
24 John Halvorsen FR-1 Ave Maria 12:06.38 9:55.39 12:54.01
25 James Halvorsen FR-1 Ave Maria 10:14.47 9:56.57 8:56.92
26 Jacob Hackenberry FR-1 Brewton-Parker 12:45.03 9:57.68 10:33.54
27 Daniel Morgan FR-1 Southeastern U. 7:11.59 9:59.42 12:53.26
28 Hunter Milhollin SO-2 Brewton-Parker 10:37.67 10:13.14 12:58.69
29 Brandon Castillo SO-2 Saint Leo 13:34.74 10:26.72 9:30.32
30 TJ Sanders SO-2 Southeastern U. 11:04.44 10:38.88 10:45.27