January 19-20, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Seth Martinez SO-2 North Florida 13:19.88 12:18.35 15:31.72 14:38.98 15:05.35
2 Kameron Wallizada FR-1 North Florida 17:35.68 10:38.73 12:07.44 14:47.12 14:38.25
3 Cole Perry FR-1 North Florida 10:27.39 18:40.33 15:50.04 14:56.26 11:03.24
4 Justin Tackling SO-2 North Florida 15:54.91 19:04.08 18:19.04 15:00.85 16:39.95
5 Thomas Weiler SO-2 North Florida 19:20.34 13:17.73 10:52.69 15:06.51 19:29.40
6 Emmanuel Corral SO-2 Bethune-Cookman 13:46.75 12:15.90 12:15.90 15:08.51 18:10.22
7 Christian Fernandez SO-2 Flagler 16:02.98 12:06.95 16:40.74 15:44.09 19:59.00
8 Gavin Ross SO-2 Flagler 19:43.82 17:31.23 17:12.29 15:47.05 17:59.64
9 Anton Matchev Freshman Team FTC 17:43.72 11:23.82 11:52.32 15:49.75 14:52.77
10 Justin Tomison JR-3 Thomas (Ga.) 11:26.27 20:29.57 15:53.15 15:53.15 17:47.53
11 A'Jani Stokes SO-2 Flagler 11:10.59 11:29.75 12:36.81 15:57.98 14:31.77
12 Luke Clements FR-1 North Florida 13:17.04 14:14.66 15:21.88 16:00.29 20:19.57
13 Jordan Hierholzer FR-1 Southeastern U. 19:41.52 20:00.73 17:07.82 16:00.58 12:38.86
14 Asad Bashir JR-3 Flagler 12:34.95 12:25.27 17:05.96 16:07.88 18:23.39
15 David Milburn JR-3 Southeastern U. 16:39.04 15:50.07 15:30.48 16:19.45 19:25.55
16 Dieumerci Ufitimana FR-1 Flagler 12:15.01 12:44.41 17:09.01 16:20.01 12:05.21
17 Juan Felipe Ledesma FR-1 Southeastern U. 21:08.69 13:38.51 17:44.06 17:03.13 17:33.83
18 Jacob Hackenberry FR-1 Brewton-Parker 18:25.90 21:44.13 18:05.04 17:23.30 15:28.54
19 Landon Watts FR-1 Thomas (Ga.) 12:12.13 16:23.14 15:20.39 17:25.89 19:52.32
20 Emilio Ancaya FR-1 Southeastern U. 18:46.50 19:50.26 20:43.40 17:42.73 18:57.13
21 Elias Lopez-Gomez SO-2 Thomas (Ga.) 18:36.03 21:36.72 17:21.63 17:42.88 17:21.63
22 TJ Sanders SO-2 Southeastern U. 24:01.89 19:02.42 21:48.79 18:29.14 20:42.24
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Seth Martinez SO-2 North Florida 17:25.99 14:38.98 17:25.99 18:18.73
2 Kameron Wallizada FR-1 North Florida 18:55.52 14:47.12 13:36.15 10:38.73
3 Cole Perry FR-1 North Florida 14:02.49 14:56.26 14:20.41 18:04.48
4 Justin Tackling SO-2 North Florida 19:31.11 15:00.85 11:51.68 15:18.87
5 Thomas Weiler SO-2 North Florida 12:59.60 15:06.51 12:23.34 12:14.28
6 Emmanuel Corral SO-2 Bethune-Cookman 12:06.81 15:08.51 14:14.00 10:45.05
7 Christian Fernandez SO-2 Flagler 17:56.27 15:44.09 11:00.87 17:56.27
10 Justin Tomison JR-3 Thomas (Ga.) 15:43.62 15:53.15 19:41.91 15:24.56
12 Luke Clements FR-1 North Florida 15:50.69 16:00.29 19:21.95 19:31.56
15 David Milburn JR-3 Southeastern U. 12:24.39 16:19.45 12:14.59 12:24.39
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Gavin Ross SO-2 Flagler 18:09.11 15:47.05 12:56.58 18:18.58 11:12.41 20:02.76 18:56.46
9 Anton Matchev Freshman Team FTC 14:24.28 15:49.75 16:37.24 13:17.79 17:24.73 12:30.31 14:33.77
11 A'Jani Stokes SO-2 Flagler 18:21.68 15:57.98 15:00.51 16:45.88 19:38.32 15:00.51 12:27.23
13 Jordan Hierholzer FR-1 Southeastern U. 20:19.94 16:00.58 14:53.34 19:03.09 12:10.04 11:41.23 12:19.65
14 Asad Bashir JR-3 Flagler 20:58.25 16:07.88 19:11.78 18:13.71 14:50.45 20:48.57 19:50.50
16 Dieumerci Ufitimana FR-1 Flagler 15:01.61 16:20.01 15:21.21 12:24.81 14:22.41 14:12.61 20:15.22
17 Juan Felipe Ledesma FR-1 Southeastern U. 12:37.12 17:03.13 14:09.20 17:44.06 13:38.51 17:23.60 17:54.29
18 Jacob Hackenberry FR-1 Brewton-Parker 14:36.38 17:23.30 16:31.14 19:18.07 14:46.81 20:41.53 21:44.13
19 Landon Watts FR-1 Thomas (Ga.) 17:04.98 17:25.89 16:33.60 22:39.66 16:54.52 13:25.34 20:23.70
20 Emilio Ancaya FR-1 Southeastern U. 14:20.82 17:42.73 19:07.75 16:17.72 21:25.91 21:47.16 17:00.22
21 Elias Lopez-Gomez SO-2 Thomas (Ga.) 21:36.72 17:42.88 14:20.94 19:18.54 13:06.54 12:24.02 22:19.23
22 TJ Sanders SO-2 Southeastern U. 14:14.04 18:29.14 22:55.34 19:13.51 15:53.86 19:24.60 16:16.05