January 13, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Owen Allen SO-2 Florida Southern 8:32.16
2 Seth Martinez SO-2 North Florida 8:33.27
3 Kameron Wallizada FR-1 North Florida 8:34.93
4 Justin Tackling SO-2 North Florida 8:43.91
5 Cole Perry FR-1 North Florida 8:44.67
6 Bryson Yamnitz JR-3 Florida Southern 8:47.16
7 Christian Giller FR-1 Florida Southern 8:47.60
8 Thomas Weiler SO-2 North Florida 8:52.41
9 Anthony Matthew FR-1 Florida Southern 8:56.19
10 Gian Valentin FR-1 Fort Lauderdale 8:58.83
11 Christopher Colavita FR-1 Florida Southern 8:59.34
12 Christian Ruocco Sophomore Unattached 8:59.44
13 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 9:00.95
14 Luke Clements FR-1 North Florida 9:03.17
15 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 9:05.07
16 Billy Adams Senior Savage Running 9:06.13
17 Jayven Garcia Senior Unattached 9:09.69
18 Gabriel Garcia   Unattached 9:16.60
19 Giuliano Gencarelli Junior Unattached 9:17.60
20 Anton Matchev Freshman Team FTC 9:23.66
21 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 9:26.12
22 Karl Glick Freshman Unattached 9:33.81
23 Alex Weischedel   Florida Running Club 9:54.50
24 Diego Diaz SO-2 Keiser 10:00.12
25 Wyatt Friend FR-1 Webber 10:10.65
26 Andrew Rodriguez FR-1 Webber 10:12.84
27 Gage Rassmussen JR-3 Keiser 10:29.56
28 Mandlalele Cabey FR-1 Keiser 11:57.03
29 Titus Kiprono FR-1 Keiser 13:19.15
  Alex Guy JR-3 Florida Southern DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Owen Allen SO-2 Florida Southern 10:24.84 6:24.12 8:32.16 9:43.87
2 Seth Martinez SO-2 North Florida 9:50.26 10:05.66 8:33.27 7:00.89
3 Kameron Wallizada FR-1 North Florida 9:47.02 7:43.44 8:34.93 6:36.50
4 Justin Tackling SO-2 North Florida 6:32.94 7:41.04 8:43.91 11:00.13
5 Cole Perry FR-1 North Florida 6:44.00 8:18.44 8:44.67 10:24.36
6 Bryson Yamnitz JR-3 Florida Southern 11:20.04 7:07.00 8:47.16 7:38.63
7 Christian Giller FR-1 Florida Southern 7:33.74 10:17.30 8:47.60 9:35.09
8 Thomas Weiler SO-2 North Florida 8:15.15 7:32.55 8:52.41 7:16.58
10 Gian Valentin FR-1 Fort Lauderdale 11:08.15 8:15.73 8:58.83 11:29.71
12 Christian Ruocco Sophomore Unattached 9:58.78 9:31.81 8:59.44 8:27.08
14 Luke Clements FR-1 North Florida 9:03.17 9:03.17 9:03.17 8:41.45
  Alex Guy JR-3 Florida Southern DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
9 Anthony Matthew FR-1 Florida Southern 8:24.02 7:51.85 11:10.24 8:56.19 6:31.42 9:44.45
11 Christopher Colavita FR-1 Florida Southern 9:15.52 8:10.80 10:20.25 8:59.34 10:20.25 9:53.28
13 Caleb Brady FR-1 Florida Southern 8:44.73 11:32.42 7:12.76 9:00.95 11:21.60 6:56.54
15 Seth Augustynowski FR-1 Florida Southern 9:37.78 7:54.21 6:48.81 9:05.07 8:10.57 9:10.52
16 Billy Adams Senior Savage Running 10:06.21 10:17.13 9:17.06 9:06.13 9:00.67 11:17.21
17 Jayven Garcia Senior Unattached 9:09.69 8:53.20 10:32.15 9:09.69 11:21.62 9:15.19
18 Gabriel Garcia   Unattached 11:30.19 11:30.19 7:19.72 9:16.60 11:41.32 7:30.85
19 Giuliano Gencarelli Junior Unattached 6:58.20 7:48.39 8:10.69 9:17.60 10:46.82 6:30.32
21 Luke Dickinson SO-2 Florida Southern 7:04.59 8:18.19 7:55.54 9:26.12 7:10.26 11:47.65
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 Anton Matchev Freshman Team FTC 9:23.66
22 Karl Glick Freshman Unattached 9:33.81
23 Alex Weischedel   Florida Running Club 9:54.50
24 Diego Diaz SO-2 Keiser 10:00.12
25 Wyatt Friend FR-1 Webber 10:10.65
26 Andrew Rodriguez FR-1 Webber 10:12.84
27 Gage Rassmussen JR-3 Keiser 10:29.56
28 Mandlalele Cabey FR-1 Keiser 11:57.03
29 Titus Kiprono FR-1 Keiser 13:19.15