January 13, 2023
|
Alachua County Events Center at Celebration Pointe - Gainesville, FL
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ella Chandler FR-1 North Florida 2:14.75 2:08.02 1:57.24 2:08.02 1:50.50
2 Kendall Hughes FR-1 UCF 2:15.29 2:04.47 1:34.71 2:36.94 1:48.24
3 Arden La-Rose SO-2 South Florida 2:19.38 2:48.65 3:01.20 1:45.93 2:40.29
4 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 2:25.13 2:39.65 2:01.91 3:04.32 2:44.00
5 Hannah Buchanan FR-1 FIU 2:25.14 2:48.37 2:55.62 2:03.37 2:58.53
6 Alyssa Wyatt FR-1 South Florida 2:25.26 2:35.43 1:51.85 2:25.26 2:39.79
7 Paige Kelly FR-1 UCF 2:25.30 2:10.77 2:39.83 2:16.59 1:41.71
8 Sabrina Gomez FR-1 FIU 2:25.72 2:12.61 1:43.47 2:53.41 2:15.52
9 Heidi Scali FR-1 FIU 2:27.85 2:08.63 2:05.68 2:16.03 2:13.07
10 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 2:31.16 2:46.28 2:06.98 2:20.58 2:47.79
11 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 2:32.21 2:04.82 1:48.07 2:10.90 2:48.96
12 Jemi Ortega JR-3 FIU 2:35.18 2:49.15 3:10.88 2:58.46 2:44.49
13 Shamika Oriol FR-1 Fort Lauderdale 2:35.35 2:41.57 2:05.84 2:36.91 2:35.35
14 Verity Rees Senior CPTC Tracksmith 2:35.36 2:07.40 2:18.27 2:21.38 2:57.11
15 Julia Svartstrom FR-1 Florida Southern 2:35.64 2:01.40 2:01.40 2:02.96 1:50.51
16 Jianna Hibbler FR-1 Bethune-Cookman 2:42.77 2:13.48 2:59.05 2:02.08 1:57.20
17 Victoria Richards SO-2 Thomas (Ga.) 2:57.08 3:14.79 2:41.15 3:34.27 2:03.96
18 Cassandra Richards SO-2 Thomas (Ga.) 2:57.14 2:39.43 2:55.37 2:05.77 2:28.80
  Doneisha Anderson SR-4 South Florida DNF DNF DNF DNF DNF
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ella Chandler FR-1 North Florida 2:36.31 2:14.75 2:03.97
2 Kendall Hughes FR-1 UCF 2:45.06 2:15.29 1:41.47
3 Arden La-Rose SO-2 South Florida 1:43.15 2:19.38 2:09.63
5 Hannah Buchanan FR-1 FIU 2:30.95 2:25.14 3:07.23
7 Paige Kelly FR-1 UCF 2:25.30 2:25.30 3:07.44
8 Sabrina Gomez FR-1 FIU 2:09.69 2:25.72 2:16.98
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
4 Caitlin Beery FR-1 Florida Southern 2:25.13 2:14.97 2:04.82 2:09.17 2:13.52
6 Alyssa Wyatt FR-1 South Florida 2:25.26 2:38.34 3:05.94 1:41.69 1:56.21
9 Heidi Scali FR-1 FIU 2:27.85 2:57.42 2:38.20 2:01.24 2:24.90
10 Sonja Friend-Uhl Senior Florida Track Club 2:31.16 1:54.89 1:50.35 2:52.33 1:53.37
11 Carolina Titus SO-2 Florida Southern 2:32.21 2:26.13 2:39.82 2:35.26 2:04.82
16 Jianna Hibbler FR-1 Bethune-Cookman 2:42.77 2:24.87 3:00.68 2:49.28 3:29.98
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Jemi Ortega JR-3 FIU 2:35.18 1:51.73 2:28.98 2:08.80 2:50.70 2:04.15
13 Shamika Oriol FR-1 Fort Lauderdale 2:35.35 2:58.66 2:38.46 3:21.96 2:04.28 2:18.27
14 Verity Rees Senior CPTC Tracksmith 2:35.36 2:38.47 2:30.70 1:48.76 2:13.61 3:07.99
15 Julia Svartstrom FR-1 Florida Southern 2:35.64 2:40.31 1:50.51 3:14.55 2:26.31 3:17.67
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Victoria Richards SO-2 Thomas (Ga.) 2:41.15 2:57.08 3:30.73 2:39.38 2:16.36 2:05.73 3:27.19
18 Cassandra Richards SO-2 Thomas (Ga.) 2:32.34 2:57.14 3:46.74 2:11.09 2:16.40 2:18.17 2:30.57
  Doneisha Anderson SR-4 South Florida DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF