March 25, 2023
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grant Buehrmann SR University (Orlando) 5:30.16 4:32.86 3:24.65 3:43.75 4:32.86 10
2 Joel Jean SR Harmony 5:56.52 4:56.18 3:28.43 4:58.93 4:34.24 8
3 Brexton Hathaway JR Timber Creek 3:40.29 3:43.08 3:17.98 5:17.88 4:38.84 6
4 Connor Parrish SR Horizon 3:53.65 4:02.09 4:52.76 5:40.62 4:41.50 5
5 Daytona Belflower SR New Smyrna Beach 5:07.33 4:47.59 5:52.44 6:06.54 4:41.95 4
6 Cory Clayton SO Timber Creek 5:36.29 3:57.38 6:01.72 5:56.07 4:42.59 3
7 James Legzouli SR University (Orlando) 3:28.65 3:20.07 5:00.10 4:08.66 4:45.81 2
8 Dylan Royal SR Horizon 5:54.76 5:31.87 6:00.48 5:08.98 4:46.09 1
9 Jaiden Mckee SO West Orange 5:55.00 5:12.06 5:17.79 5:46.41 4:46.29 -
10 Andrew Bateh SO East River 5:18.20 3:43.60 4:09.40 3:49.33 4:46.66 -
11 Justin Quispe SR Celebration 6:01.64 6:04.53 3:45.67 4:03.02 4:49.31 -
12 Suhaib Mansour JR East River 3:40.66 4:59.05 4:18.41 3:26.15 4:50.34 -
13 Gabriel Barker SR Lake Nona 5:29.42 6:07.32 6:13.15 5:38.17 4:51.52 -
14 Anthoney Allen JR Tohopekaliga 5:31.40 4:17.43 6:12.83 4:58.85 4:55.89 -
15 Tamarion Kendrick SR Apopka 5:11.10 4:56.14 5:32.04 5:41.01 4:59.13 -
16 Xavier Rivera Melendez SO Gateway (Kissimmee) 4:56.27 4:53.28 4:50.29 6:08.09 4:59.26 -
17 Sam McDuffie FR New Smyrna Beach 3:47.47 3:56.45 5:50.19 6:26.10 4:59.30 -
18 Paden Whetten SR Lake Minneola 4:41.58 5:29.51 3:32.68 4:02.64 4:59.55 -
19 Aiden Aysun FR Oviedo 4:47.66 4:47.66 3:35.74 4:29.68 4:59.64 -
20 Josue Brito SR Tohopekaliga 4:15.89 3:54.82 3:39.76 6:19.31 5:01.04 -
21 Nolan O'Steen 8 McKeel 4:28.09 4:43.15 3:54.96 3:54.96 5:01.22 -
22 Pablo Prieto IV FR Timber Creek 6:02.58 6:32.80 3:52.66 6:23.73 5:02.15 -
23 Isaiah Ridore SR Auburndale 3:43.85 5:41.83 4:20.15 4:38.30 5:02.50 -
24 Tyler Giuliani JR Boone 4:00.50 4:21.81 4:30.94 3:48.32 5:04.42 -
25 Cal Howard 7 McKeel 6:08.44 5:07.54 6:26.71 4:37.09 5:04.49 -
26 Gabriel Lozano FR Lake Nona 6:13.04 4:10.74 5:24.12 5:27.18 5:05.77 -
27 Jovanni Matos SR Gateway (Kissimmee) 6:28.73 5:52.00 6:07.30 4:47.72 5:06.08 -
28 Anakin Barbour JR Harmony 6:24.73 6:37.04 6:21.65 6:15.50 5:07.78 -
29 Ryan Braswell JR Rockledge 6:00.63 4:03.51 4:34.33 5:05.15 5:08.23 -
30 Ian Caram-Andruet SO McKeel 5:08.90 4:50.37 6:01.42 5:49.06 5:08.90 -
31 Diego Rodriguez SO Winter Park 6:17.05 4:35.06 6:04.68 5:58.50 5:09.05 -
32 Isaiah Tanon SR Boone 6:42.36 5:30.06 4:30.34 4:02.05 5:14.34 -
33 Dylann Nieves SR South Lake 4:14.82 6:20.66 4:27.41 4:33.70 5:14.59 -
34 Trenton Brayboy JR Rockledge 4:43.54 4:24.64 6:05.45 6:14.90 5:15.04 -
35 Thalyson Viana JR South Lake 5:31.04 5:53.11 6:30.94 5:21.58 5:15.27 -
36 Nathan Dilts FR Lake Nona 5:28.38 5:50.49 4:59.97 5:25.23 5:15.75 -
37 Rodgy Prosper FR Ocoee 5:25.23 5:09.44 6:09.43 3:53.66 5:15.75 -
38 Colin Aysun FR Oviedo 5:47.53 6:25.44 4:34.86 6:47.55 5:15.93 -
39 Lucas Raymundo-Wulf FR Rockledge 3:47.79 6:38.63 6:19.65 4:47.90 5:16.37 -
40 Elijah Ridore SO Auburndale 6:05.05 4:17.12 4:23.47 6:30.44 5:17.43 -
41 Cameron Harrington FR Ocoee 6:05.99 6:18.72 3:58.69 4:55.98 5:18.25 -
42 Jose Laboy JR Tohopekaliga 6:09.46 5:15.32 3:55.69 5:15.32 5:18.50 -
43 Jayden Figuaro JR Liberty 4:21.26 3:52.58 6:15.95 4:59.49 5:18.60 -
44 Tyler Jang JR Horizon 4:05.80 6:45.40 6:26.25 6:35.82 5:19.21 -
45 Byron Burson FR Gateway (Kissimmee) 6:05.74 4:07.04 6:02.53 4:55.16 5:20.82 -
46 Brody Aysun FR Oviedo 5:38.76 4:34.23 6:56.18 4:08.42 5:22.62 -
47 Christopher Teodoru JR Lake Minneola 5:04.06 5:29.93 6:08.75 6:34.63 5:23.46 -
48 Clark Keiser JR Boone 5:09.70 6:11.64 4:30.58 6:31.20 5:26.00 -
49 Michael Peter-Starling SO Auburndale 6:53.04 5:04.00 4:40.87 4:47.48 5:30.43 -
50 Youssef Isshak JR Celebration 5:21.23 4:47.77 6:04.73 5:37.96 5:34.61 -
51 Edward Forehand FR Celebration 4:08.89 7:07.14 5:19.52 7:03.78 5:36.33 -
52 Kenneth Neal JR Ocoee 5:47.80 6:01.31 5:14.04 5:54.56 5:37.67 -
53 Sean Dukes SO Lake Minneola 5:11.37 6:35.98 6:05.52 5:41.83 5:38.44 -
54 Yadiel Munterrosen SO Liberty 5:43.99 6:04.42 7:09.13 4:15.44 5:40.58 -
55 Jordan Emanuel SO Winter Haven 7:17.71 4:02.80 7:24.55 6:29.84 5:41.96 -
56 Gabriel Cumba SR Heritage 6:47.19 4:40.58 7:17.98 7:21.40 5:42.17 -
57 Zachary Smith JR Harmony 4:29.77 6:13.52 4:15.93 5:14.73 5:45.85 -
58 Ian Reinhard SO Leesburg 4:40.73 5:39.65 6:31.64 5:25.79 5:46.58 -
59 Brian Johnson SR Heritage 5:52.94 4:53.53 4:43.05 6:13.90 5:49.44 -
60 Arsenio Cash SR East River 7:00.56 6:15.00 6:22.01 4:47.38 5:50.46 -
61 Hayden Westfall JR Winter Park 6:02.48 5:05.06 4:21.99 5:26.59 5:58.89 -
62 Kooper Jones JR Lakeland 5:26.77 5:30.49 5:37.91 5:41.63 6:11.33 -
63 Kasper Moerch SO Heritage 5:45.39 4:59.84 5:07.43 5:34.00 6:19.54 -
64 Luciano Aulisio SO Lakeland 7:41.00 7:25.76 4:30.51 5:35.28 6:20.99 -
65 Adam Bissessar SO West Orange 6:00.07 7:09.76 7:44.61 7:21.38 6:27.17 -
Boys' 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Grant Buehrmann SR University (Orlando) 4:16.49 5:54.72 4:32.86 3:27.38 10
2 Joel Jean SR Harmony 5:18.12 4:06.82 4:34.24 5:15.38 8
3 Brexton Hathaway JR Timber Creek 3:51.44 5:03.94 4:38.84 3:54.23 6
4 Connor Parrish SR Horizon 4:44.32 4:55.58 4:41.50 3:17.05 5
5 Daytona Belflower SR New Smyrna Beach 5:41.16 4:22.22 4:41.95 3:28.65 4
6 Cory Clayton SO Timber Creek 5:36.29 4:51.07 4:42.59 4:25.64 3
7 James Legzouli SR University (Orlando) 4:11.52 4:54.39 4:45.81 4:51.53 2
8 Dylan Royal SR Horizon 5:57.62 5:26.15 4:46.09 3:43.15 1
9 Jaiden Mckee SO West Orange 4:34.84 5:26.37 4:46.29 3:49.04 -
10 Andrew Bateh SO East River 5:03.86 3:20.67 4:46.66 5:12.46 -
12 Suhaib Mansour JR East River 5:39.70 4:41.63 4:50.34 5:01.96 -
13 Gabriel Barker SR Lake Nona 4:07.80 5:09.02 4:51.52 3:44.47 -
14 Anthoney Allen JR Tohopekaliga 6:09.87 3:27.13 4:55.89 4:32.22 -
18 Paden Whetten SR Lake Minneola 5:35.50 4:38.59 4:59.55 5:53.47 -
19 Aiden Aysun FR Oviedo 5:53.58 5:56.58 4:59.64 5:29.61 -
29 Ryan Braswell JR Rockledge 5:39.06 5:08.23 5:08.23 3:38.85 -
38 Colin Aysun FR Oviedo 4:19.07 3:41.15 5:15.93 4:00.11 -
46 Brody Aysun FR Oviedo 5:12.95 6:23.92 5:22.62 5:32.30 -
Boys' 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Justin Quispe SR Celebration 4:49.31 3:42.77 4:49.31 -
17 Sam McDuffie FR New Smyrna Beach 4:59.30 4:59.30 5:53.18 -
20 Josue Brito SR Tohopekaliga 5:01.04 3:48.79 6:04.26 -
21 Nolan O'Steen 8 McKeel 5:01.22 6:22.55 4:28.09 -
22 Pablo Prieto IV FR Timber Creek 5:02.15 3:43.59 5:02.15 -
23 Isaiah Ridore SR Auburndale 5:02.50 6:03.00 5:02.50 -
24 Tyler Giuliani JR Boone 5:04.42 4:37.03 5:13.56 -
25 Cal Howard 7 McKeel 5:04.49 4:24.91 3:45.33 -
26 Gabriel Lozano FR Lake Nona 5:05.77 5:05.77 6:34.45 -
27 Jovanni Matos SR Gateway (Kissimmee) 5:06.08 4:50.78 4:35.48 -
28 Anakin Barbour JR Harmony 5:07.78 5:04.71 5:50.87 -
31 Diego Rodriguez SO Winter Park 5:09.05 4:44.33 4:28.88 -
32 Isaiah Tanon SR Boone 5:14.34 4:36.62 4:14.62 -
33 Dylann Nieves SR South Lake 5:14.59 4:02.24 4:08.53 -
34 Trenton Brayboy JR Rockledge 5:15.04 4:02.58 4:18.34 -
35 Thalyson Viana JR South Lake 5:15.27 5:24.73 4:02.76 -
39 Lucas Raymundo-Wulf FR Rockledge 5:16.37 5:44.85 5:19.54 -
48 Clark Keiser JR Boone 5:26.00 6:40.98 6:01.86 -
63 Kasper Moerch SO Heritage 6:19.54 7:43.04 7:43.04 -
Boys' 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Nathan Dilts FR Lake Nona 4:09.45 5:25.23 4:31.55 5:03.12 4:34.71 5:15.75 4:50.49 -
37 Rodgy Prosper FR Ocoee 6:12.59 5:56.80 6:44.16 6:09.43 6:06.27 5:15.75 4:09.45 -
40 Elijah Ridore SO Auburndale 6:49.49 3:51.73 4:42.52 5:52.35 6:46.31 5:17.43 6:17.75 -
41 Cameron Harrington FR Ocoee 5:46.90 5:24.62 5:40.53 6:05.99 5:50.08 5:18.25 5:05.52 -
43 Jayden Figuaro JR Liberty 4:30.81 5:31.35 4:08.51 5:09.05 3:43.02 5:18.60 5:09.05 -
44 Tyler Jang JR Horizon 4:31.33 5:03.25 5:54.33 6:54.98 6:19.86 5:19.21 6:23.06 -
45 Byron Burson FR Gateway (Kissimmee) 6:18.57 5:11.20 5:52.91 6:37.82 6:08.95 5:20.82 4:29.49 -
47 Christopher Teodoru JR Lake Minneola 3:49.66 3:56.13 6:28.16 5:29.93 5:00.82 5:23.46 5:36.40 -
49 Michael Peter-Starling SO Auburndale 4:07.83 7:09.56 5:30.43 5:33.74 6:26.61 5:30.43 5:04.00 -
50 Youssef Isshak JR Celebration 4:24.35 4:04.27 6:41.54 6:54.92 5:37.96 5:34.61 5:31.27 -
51 Edward Forehand FR Celebration 5:59.88 6:43.60 5:09.43 3:58.80 5:29.61 5:36.33 3:58.80 -
52 Kenneth Neal JR Ocoee 6:48.58 4:36.89 6:55.34 5:10.66 5:41.05 5:37.67 5:10.66 -
53 Sean Dukes SO Lake Minneola 6:15.67 4:17.22 5:31.68 6:39.36 7:06.44 5:38.44 4:10.45 -
54 Yadiel Munterrosen SO Liberty 5:33.77 4:12.03 4:05.22 4:35.87 4:18.84 5:40.58 4:05.22 -
55 Jordan Emanuel SO Winter Haven 5:35.12 7:21.13 4:02.80 5:28.29 5:59.06 5:41.96 4:19.89 -
56 Gabriel Cumba SR Heritage 4:02.94 4:54.27 4:50.85 4:57.69 6:02.70 5:42.17 6:47.19 -
57 Zachary Smith JR Harmony 6:37.73 5:25.10 5:00.89 6:06.61 5:07.81 5:45.85 5:11.27 -
58 Ian Reinhard SO Leesburg 4:47.67 4:47.67 4:44.20 5:56.98 7:27.09 5:46.58 6:38.57 -
61 Hayden Westfall JR Winter Park 5:58.89 5:15.83 6:13.25 5:05.06 5:30.18 5:58.89 6:49.14 -
Boys' 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
15 Tamarion Kendrick SR Apopka 4:59.13 -
16 Xavier Rivera Melendez SO Gateway (Kissimmee) 4:59.26 -
30 Ian Caram-Andruet SO McKeel 5:08.90 -
42 Jose Laboy JR Tohopekaliga 5:18.50 -
59 Brian Johnson SR Heritage 5:49.44 -
60 Arsenio Cash SR East River 5:50.46 -
62 Kooper Jones JR Lakeland 6:11.33 -
64 Luciano Aulisio SO Lakeland 6:20.99 -
65 Adam Bissessar SO West Orange 6:27.17 -