March 25, 2023
|
Tohopekaliga (Kissimmeee)
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Noah Musselwhite SR Apopka 1:55.00 1:35.45 10
2 Evan Amaya SR Celebration 1:57.32 1:52.63 8
3 Isaac Morrison SR McKeel 1:59.33 1:33.08 6
4 Brexton Hathaway JR Timber Creek 2:01.08 2:05.93 5
5 Myles Egerton JR Oviedo 2:02.99 2:31.28 4
6 Jaiden Mckee SO West Orange 2:03.32 2:32.92 3
7 Marc Delcy JR Oak Ridge 2:03.54 1:27.72 2
8 Colin Fetter SR Auburndale 2:04.33 2:15.52 1
9 Davis Alloway JR Oviedo 2:05.04 1:58.79 -
10 Gabriel Barker SR Lake Nona 2:05.11 1:47.60 -
11 Elias Bowman FR Auburndale 2:06.51 1:29.83 -
12 Connor Cook SR McKeel 2:06.89 1:31.36 -
13 Jayden Santos-Gonzalez SO Oak Ridge 2:06.90 2:36.09 -
14 Chase Bissell SO New Smyrna Beach 2:07.01 2:10.82 -
15 Logan Mintz SO Auburndale 2:07.59 2:24.18 -
16 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:08.29 2:08.29 -
17 Jorey Divra JR West Orange 2:08.92 2:41.15 -
18 Kasper Moerch SO Heritage 2:09.95 2:47.64 -
19 Erikson Wills SR McKeel 2:10.32 2:03.81 -
20 Seven Days Cross SR Ocoee 2:10.75 2:39.52 -
21 Xavier Daniels FR Colonial 2:11.21 2:02.03 -
22 Darich Metellus FR Lakeland 2:11.51 1:57.05 -
23 Khamar Caldwell FR Ocoee 2:11.66 1:50.60 -
24 Suhaib Mansour JR East River 2:12.09 1:48.32 -
25 Braylon Moyer SO University (Orlando) 2:13.40 2:16.07 -
26 Rick Fortius JR Ocoee 2:14.26 2:54.54 -
27 Jackson McAfee SO Timber Creek 2:14.74 1:59.92 -
28 Tyler Nunez SR Winter Park 2:14.97 2:14.97 -
29 Gabriel Lozano FR Lake Nona 2:15.07 1:54.81 -
30 Aiden Williams FR Boone 2:16.09 1:44.79 -
31 Dominic Briggs SO Gateway (Kissimmee) 2:16.31 2:27.22 -
32 Zion Berrian FR Apopka 2:16.38 1:54.56 -
33 Brian Thelemaque FR Colonial 2:16.95 1:37.24 -
34 Girmay Buck SO Horizon 2:16.96 2:18.33 -
35 Noah Wardeh FR Winter Park 2:18.70 2:42.28 -
36 Myles Stewart FR South Lake 2:18.72 2:46.47 -
37 Jeremy Delgado SO Tohopekaliga 2:19.24 2:08.10 -
38 Brian Johnson SR Heritage 2:19.29 2:59.69 -
39 Aidan Jenkins FR Lake Nona 2:19.67 1:54.53 -
40 Quinn Dejarnette JR Lakeland 2:19.79 2:49.15 -
41 Lawson Chaponda JR Gateway (Kissimmee) 2:19.81 2:51.97 -
42 Zachary Smith JR Harmony 2:20.17 2:49.61 -
43 Sebastian Velez JR Celebration 2:20.24 1:53.60 -
44 Nikolas Boone JR Tohopekaliga 2:20.73 1:38.51 -
45 Owen Kingery JR Horizon 2:21.28 2:49.54 -
46 Mason Paulsberg FR Horizon 2:21.67 2:20.26 -
47 Brody Smith FR Lakeland 2:21.70 1:56.20 -
48 Ian Reinhard SO Leesburg 2:22.27 1:39.59 -
49 Phillip Hibbert FR University (Orlando) 2:22.82 1:52.83 -
50 Jackson Crossley JR Lake Minneola 2:23.04 2:23.04 -
51 Jordan Emanuel SO Winter Haven 2:24.00 2:57.12 -
52 Marcus Payne SO Osceola (Kissimmee) 2:25.10 2:19.30 -
53 Robert Rivera SR Harmony 2:25.42 2:41.42 -
54 Sean Dukes SO Lake Minneola 2:26.35 2:40.99 -
55 Matthew Mathusa SO Rockledge 2:26.68 2:57.49 -
56 Nervon Eugene SO Leesburg 2:26.89 2:07.80 -
57 Sam Hensel SR Harmony 2:27.06 2:41.77 -
58 Caleb Abbott SR Winter Park 2:28.62 3:02.81 -
59 Raul Garcia JR Heritage 2:28.76 3:13.39 -
60 Alejandro Restrepo FR University (Orlando) 2:28.82 3:09.01 -
61 Jordan Burgos FR Gateway (Kissimmee) 2:30.07 1:46.55 -
62 Julian Cash SO East River 2:30.60 2:23.07 -
63 Austin Jessum SO Timber Creek 2:30.86 2:59.53 -
64 Shomari Jones SO East River 2:32.92 2:22.22 -
65 Roman Green SR Winter Haven 2:36.03 2:45.40 -
66 Ethan Morrison FR Celebration 2:37.31 3:02.48 -
67 Zachary Shouse FR New Smyrna Beach 2:37.85 2:56.80 -
68 Riley Deaton SO New Smyrna Beach 2:49.80 3:18.67 -
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Noah Musselwhite SR Apopka 1:37.75 2:03.05 1:22.80 2:22.60 1:55.00 10
2 Evan Amaya SR Celebration 1:24.47 2:06.71 1:53.80 1:53.80 1:57.32 8
3 Isaac Morrison SR McKeel 1:39.05 1:54.56 1:53.37 1:49.79 1:59.33 6
4 Brexton Hathaway JR Timber Creek 2:18.04 1:42.92 1:33.24 2:33.78 2:01.08 5
5 Myles Egerton JR Oviedo 1:59.30 2:34.97 2:33.74 2:32.51 2:02.99 4
6 Jaiden Mckee SO West Orange 1:33.73 2:05.79 2:40.32 2:40.32 2:03.32 3
7 Marc Delcy JR Oak Ridge 2:14.66 2:09.72 1:58.60 1:26.48 2:03.54 2
8 Colin Fetter SR Auburndale 2:36.66 2:29.20 2:09.31 1:35.74 2:04.33 1
9 Davis Alloway JR Oviedo 2:11.30 2:20.05 1:53.79 2:10.05 2:05.04 -
10 Gabriel Barker SR Lake Nona 1:56.36 2:05.11 2:38.89 1:27.58 2:05.11 -
12 Connor Cook SR McKeel 2:29.73 2:09.43 2:38.62 2:03.09 2:06.89 -
14 Chase Bissell SO New Smyrna Beach 2:33.69 2:19.72 2:01.93 2:20.99 2:07.01 -
19 Erikson Wills SR McKeel 1:50.78 1:48.17 1:46.87 2:14.23 2:10.32 -
24 Suhaib Mansour JR East River 1:35.11 2:51.72 2:31.91 2:31.91 2:12.09 -
58 Caleb Abbott SR Winter Park 1:55.93 2:09.30 2:46.46 2:56.86 2:28.62 -
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Elias Bowman FR Auburndale 2:06.51 2:44.47 2:41.94 2:43.20 2:22.96 2:24.23 1:47.54 -
13 Jayden Santos-Gonzalez SO Oak Ridge 2:06.90 2:41.17 2:18.33 1:33.91 1:51.68 2:31.02 2:43.71 -
15 Logan Mintz SO Auburndale 2:07.59 2:25.46 2:15.25 1:42.08 1:36.97 2:19.08 2:44.60 -
16 Cairo Vanegas SR Oviedo 2:08.29 2:31.39 2:30.10 2:23.69 2:15.99 2:44.22 2:37.80 -
17 Jorey Divra JR West Orange 2:08.92 2:46.31 2:08.92 2:06.35 1:48.30 1:41.85 1:35.40 -
18 Kasper Moerch SO Heritage 2:09.95 2:46.34 1:33.57 2:45.04 2:42.44 1:41.36 1:43.96 -
22 Darich Metellus FR Lakeland 2:11.51 1:39.95 1:43.90 2:45.71 1:51.79 2:16.77 2:15.46 -
23 Khamar Caldwell FR Ocoee 2:11.66 2:36.68 2:27.46 2:36.68 2:36.68 2:11.66 1:55.86 -
25 Braylon Moyer SO University (Orlando) 2:13.40 1:36.05 2:22.74 2:29.41 2:32.08 2:28.08 1:58.73 -
27 Jackson McAfee SO Timber Creek 2:14.74 2:13.40 2:55.17 2:10.70 2:53.82 2:43.04 2:13.40 -
28 Tyler Nunez SR Winter Park 2:14.97 2:33.87 2:12.27 2:46.02 2:50.07 1:35.83 2:41.97 -
29 Gabriel Lozano FR Lake Nona 2:15.07 2:39.39 2:48.84 2:04.27 2:05.62 1:57.51 2:27.23 -
30 Aiden Williams FR Boone 2:16.09 2:28.34 2:10.65 1:52.96 1:43.43 2:47.39 2:55.56 -
34 Girmay Buck SO Horizon 2:16.96 2:14.22 1:57.79 2:22.44 1:59.16 2:42.99 2:26.55 -
36 Myles Stewart FR South Lake 2:18.72 1:50.98 2:07.63 2:57.57 2:38.14 1:45.43 1:48.21 -
39 Aidan Jenkins FR Lake Nona 2:19.67 1:58.72 2:33.64 2:46.21 2:49.00 2:46.21 2:55.99 -
42 Zachary Smith JR Harmony 2:20.17 2:41.20 2:20.17 2:25.78 1:43.73 2:25.78 2:42.60 -
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
21 Xavier Daniels FR Colonial 1:59.41 2:26.96 1:37.10 2:11.21 1:39.72 -
26 Rick Fortius JR Ocoee 2:07.55 1:58.15 2:20.98 2:14.26 2:29.03 -
31 Dominic Briggs SO Gateway (Kissimmee) 1:53.14 2:43.58 2:01.32 2:16.31 2:54.48 -
32 Zion Berrian FR Apopka 2:17.75 2:31.39 2:10.93 2:16.38 2:09.56 -
33 Brian Thelemaque FR Colonial 2:29.28 2:26.54 2:23.80 2:16.95 1:37.24 -
35 Noah Wardeh FR Winter Park 2:11.77 2:11.77 1:59.29 2:18.70 2:28.41 -
38 Brian Johnson SR Heritage 1:58.40 2:24.87 2:17.90 2:19.29 1:44.47 -
40 Quinn Dejarnette JR Lakeland 2:03.02 1:51.84 1:39.25 2:19.79 3:01.73 -
41 Lawson Chaponda JR Gateway (Kissimmee) 2:36.59 1:54.65 3:00.36 2:19.81 2:46.38 -
43 Sebastian Velez JR Celebration 1:42.38 2:52.50 2:32.87 2:20.24 1:47.99 -
46 Mason Paulsberg FR Horizon 1:50.51 1:47.67 2:16.01 2:21.67 2:38.67 -
47 Brody Smith FR Lakeland 2:51.46 2:33.04 2:03.28 2:21.70 2:20.29 -
49 Phillip Hibbert FR University (Orlando) 1:49.98 2:05.69 2:57.10 2:22.82 1:57.12 -
51 Jordan Emanuel SO Winter Haven 2:09.60 3:04.32 2:13.92 2:24.00 2:34.08 -
57 Sam Hensel SR Harmony 1:59.12 2:38.83 2:31.48 2:27.06 3:11.18 -
60 Alejandro Restrepo FR University (Orlando) 2:30.31 1:48.64 3:09.01 2:28.82 1:56.08 -
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Seven Days Cross SR Ocoee 2:10.75 2:47.36 2:09.45 2:05.52 2:39.52 2:49.98 -
37 Jeremy Delgado SO Tohopekaliga 2:19.24 1:55.57 2:31.78 1:44.43 2:42.91 1:40.26 -
45 Owen Kingery JR Horizon 2:21.28 1:48.79 2:11.39 1:38.90 2:28.35 2:36.82 -
48 Ian Reinhard SO Leesburg 2:22.27 2:16.58 1:56.67 2:12.32 2:03.78 1:49.55 -
52 Marcus Payne SO Osceola (Kissimmee) 2:25.10 2:46.87 2:46.87 2:16.40 1:54.63 1:47.38 -
53 Robert Rivera SR Harmony 2:25.42 2:23.97 2:51.60 2:09.43 2:32.70 3:04.69 -
56 Nervon Eugene SO Leesburg 2:26.89 2:16.61 1:58.98 2:13.67 3:03.62 2:41.58 -
64 Shomari Jones SO East River 2:32.92 2:52.80 3:05.04 2:26.81 1:51.64 2:48.22 -
65 Roman Green SR Winter Haven 2:36.03 2:59.44 2:53.20 2:48.52 2:37.59 2:46.96 -
67 Zachary Shouse FR New Smyrna Beach 2:37.85 2:06.28 2:36.28 3:04.69 2:42.59 3:22.05 -
68 Riley Deaton SO New Smyrna Beach 2:49.80 2:32.82 3:32.25 2:53.20 3:03.39 3:05.09 -
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
44 Nikolas Boone JR Tohopekaliga 2:20.73 -
50 Jackson Crossley JR Lake Minneola 2:23.04 -
54 Sean Dukes SO Lake Minneola 2:26.35 -
55 Matthew Mathusa SO Rockledge 2:26.68 -
59 Raul Garcia JR Heritage 2:28.76 -
61 Jordan Burgos FR Gateway (Kissimmee) 2:30.07 -
62 Julian Cash SO East River 2:30.60 -
63 Austin Jessum SO Timber Creek 2:30.86 -
66 Ethan Morrison FR Celebration 2:37.31 -