March 31, 2023
|
Southern New Hampshire - Manchester, NH
ICON KEY: NCAA DII Prov NJCAA DIII USCAA NEICAAA DIII New England

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Caitlin Burmester SO-2 Bentley 4:36.13 5:17.39
2 Alana Thompson SR-4 Franklin Pierce 5:09.85 5:22.76
3 Audrey Christo SR-4 Bentley 4:07.15 5:29.53
4 Meghan Sheline JR-3 Franklin Pierce 4:36.71 5:33.38
5 Alena Masterson SR-4 Franklin Pierce 5:08.51 5:46.64
6 Saylee Missell JR-3 Franklin Pierce 6:06.13 5:48.69
7 Victoria Van Houten SR-4 Franklin Pierce 5:24.83 5:49.28
8 Abbey Hurley SR-4 Plymouth State 4:44.28 5:59.84
9 Kathryn Hynes FR-1 St. Anselm 5:53.10 6:00.30
10 Gracie Villareal SO-2 Plymouth State 4:23.13 6:00.45
11 Leesil Gilbert FR-1 Bentley 6:48.83 6:01.79
12 Lexi Marcolini JR-3 Plymouth State 4:35.18 6:02.08
13 Amy Stanek FR-1 York County CC 6:06.66 6:03.03
14 Grace Perley FR-1 St. Anselm 7:30.73 6:03.49
15 Emma Cutter JR-3 Franklin Pierce 7:40.18 6:05.22
16 Jia Anderson-Salo FR-1 SNHU 5:21.62 6:05.47
17 Jasmin Baillargeon SO-2 Franklin Pierce 7:38.53 6:06.82
18 Erika Boone JR-3 Plymouth State 4:36.00 6:08.00
19 Catherine Donovan SR-4 Plymouth State 7:05.63 6:20.02
20 Samantha Martel SR-4 Bentley 7:04.04 6:22.01
21 Isabelle Cody FR-1 St. Anselm 7:26.06 6:24.53
22 Isabel Costa FR-1 Plymouth State 6:46.72 6:27.35
23 Gracie Pointer FR-1 Bentley 5:39.06 6:29.72
24 Amber Fernald FR-1 Plymouth State 6:15.87 6:31.53
25 Katie Peterson JR-3 Franklin Pierce 8:18.40 6:35.55
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Kathryn Hynes FR-1 St. Anselm 6:00.30
11 Leesil Gilbert FR-1 Bentley 6:01.79
12 Lexi Marcolini JR-3 Plymouth State 6:02.08
13 Amy Stanek FR-1 York County CC 6:03.03
14 Grace Perley FR-1 St. Anselm 6:03.49
15 Emma Cutter JR-3 Franklin Pierce 6:05.22
18 Erika Boone JR-3 Plymouth State 6:08.00
19 Catherine Donovan SR-4 Plymouth State 6:20.02
21 Isabelle Cody FR-1 St. Anselm 6:24.53
22 Isabel Costa FR-1 Plymouth State 6:27.35
23 Gracie Pointer FR-1 Bentley 6:29.72
24 Amber Fernald FR-1 Plymouth State 6:31.53
25 Katie Peterson JR-3 Franklin Pierce 6:35.55
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Caitlin Burmester SO-2 Bentley 5:17.39
2 Alana Thompson SR-4 Franklin Pierce 5:22.76
3 Audrey Christo SR-4 Bentley 5:29.53
4 Meghan Sheline JR-3 Franklin Pierce 5:33.38
5 Alena Masterson SR-4 Franklin Pierce 5:46.64
6 Saylee Missell JR-3 Franklin Pierce 5:48.69
7 Victoria Van Houten SR-4 Franklin Pierce 5:49.28
8 Abbey Hurley SR-4 Plymouth State 5:59.84
10 Gracie Villareal SO-2 Plymouth State 6:00.45
16 Jia Anderson-Salo FR-1 SNHU 6:05.47
17 Jasmin Baillargeon SO-2 Franklin Pierce 6:06.82
20 Samantha Martel SR-4 Bentley 6:22.01