February 10, 2023
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Amiyah Priebe SO-2 Dickinson 5:21.44 5:31.09 5:11.80 5:53.59
2 Katie Anthony SO-2 Messiah 5:26.28 6:31.54 6:18.49 7:00.91
3 Kate Dickow SO-2 Messiah 5:26.61 4:21.29 6:31.94 4:11.49
4 Hailey Shreffler SO-2 Eastern 5:29.51 6:45.30 6:18.94 5:39.40
5 Charlotte Kratovil-Lavelle JR-3 Dickinson 5:30.95 5:37.57 6:47.07 6:40.45
6 Elizabeth O'Connell   Unattached 5:36.52 7:14.11 5:56.72 5:56.72
7 Kate Henderson SR-4 Franklin & Marshall 5:44.24 4:25.07 6:25.55 4:45.72
8 Lucy Olsen FR-1 Franklin & Marshall 5:47.37 7:31.59 7:14.22 4:37.90
9 Amber Fogelsanger JR-3 Messiah 5:49.87 5:14.89 6:17.86 6:59.85
10 Ashley Siebenhaar SO-2 McDaniel 5:57.97 4:10.58 5:32.92 5:22.18
11 Kylie Evoy JR-3 Elizabethtown 6:05.02 6:34.23 7:25.33 6:05.02
12 Chloe Stidsen FR-1 Dickinson 6:20.88 5:04.71 4:30.43 5:54.22
13 Helen Blakesee FR-1 Messiah 6:22.45 5:44.21 6:37.75 7:12.17
14 Sarah Smith SO-2 Messiah 6:23.05 6:03.90 4:51.12 4:51.12
15 Linnea Haney FR-1 Messiah 6:23.23 4:47.43 4:51.26 5:14.25
16 Emma Elwell FR-1 York (Pa.) 6:48.07 6:31.75 6:39.91 5:50.94
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amiyah Priebe SO-2 Dickinson 5:21.44 5:56.80 4:10.73 6:28.95 3:48.23
2 Katie Anthony SO-2 Messiah 5:26.28 5:03.44 5:19.76 3:48.40 3:58.19
3 Kate Dickow SO-2 Messiah 5:26.61 4:04.96 5:07.02 4:50.69 4:47.42
4 Hailey Shreffler SO-2 Eastern 5:29.51 7:01.78 5:36.10 3:50.66 6:51.89
5 Charlotte Kratovil-Lavelle JR-3 Dickinson 5:30.95 5:14.41 5:21.03 7:03.62 5:14.41
6 Elizabeth O'Connell   Unattached 5:36.52 6:06.81 4:19.12 7:10.75 6:57.29
7 Kate Henderson SR-4 Franklin & Marshall 5:44.24 6:11.78 4:21.63 5:16.70 6:46.21
9 Amber Fogelsanger JR-3 Messiah 5:49.87 6:14.36 4:53.89 6:24.86 6:52.85
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
8 Lucy Olsen FR-1 Franklin & Marshall 4:37.90 5:47.37 4:06.64 5:19.58
10 Ashley Siebenhaar SO-2 McDaniel 5:15.02 5:57.97 7:34.63 7:13.15
11 Kylie Evoy JR-3 Elizabethtown 4:48.37 6:05.02 6:56.13 7:03.43
12 Chloe Stidsen FR-1 Dickinson 7:18.02 6:20.88 8:07.53 6:09.46
13 Helen Blakesee FR-1 Messiah 7:19.82 6:22.45 4:58.32 7:08.35
14 Sarah Smith SO-2 Messiah 7:12.85 6:23.05 5:10.27 5:40.92
15 Linnea Haney FR-1 Messiah 6:57.72 6:23.23 6:23.23 4:43.59
16 Emma Elwell FR-1 York (Pa.) 7:49.28 6:48.07 5:01.98 5:55.02