January 27, 2023
|
Franklin & Marshall-ASFC FH - Lancaster, PA
|
200m (Flat)
ICON KEY: AARTFC MAC

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Liam Johnston FR-1 Ursinus 2:17.23 1:58.30 2:32.61
2 Tucker McGrath JR-3 Ursinus 1:32.54 1:58.64 1:45.59
3 Vince Ferrizzi JR-3 Lebanon Valley 2:08.13 2:00.87 1:24.61
4 Samuel Rothstein FR-1 Lebanon Valley 2:32.35 2:01.88 2:27.48
5 Jack Emrey SR-4 Franklin & Marshall 1:39.08 2:02.31 1:29.29
6 John Kettula SO-2 York (Pa.) 1:34.80 2:03.11 2:17.89
7 Josh Smoot FR-1 York (Pa.) 2:00.33 2:04.05 2:40.03
8 Jack Fisher SO-2 Ursinus 2:09.07 2:04.10 2:00.38
9 Baxter Gower Hall FR-1 York (Pa.) 2:09.73 2:04.74 2:33.43
10 Ryan Martin FR-1 Ursinus 2:32.64 2:05.11 1:40.09
11 Alex Rangell JR-3 Franklin & Marshall 1:35.10 2:05.13 2:35.17
12 Collin Wolf SO-2 Elizabethtown 1:46.68 2:05.50 2:33.11
13 Pierce Nolan SO-2 York (Pa.) 1:46.70 2:05.52 1:54.23
14 Caleb Scarborough SO-2 Lebanon Valley 2:19.76 2:05.91 2:02.14
15 Dante Zamichieli SO-2 Albright 2:09.92 2:06.13 2:02.35
16 Christian Rosado SO-2 Ursinus 1:51.31 2:06.48 2:20.40
17 Brendon Ward JR-3 Moravian 2:41.41 2:07.09 1:56.93
18 Owen McCann SO-2 Franklin & Marshall 2:26.57 2:07.45 2:22.75
19 Connor Elliott SR-4 Gettysburg 2:34.05 2:08.37 2:40.47
20 Brendan DeSantis SO-2 York (Pa.) 1:42.92 2:08.65 2:22.81
21 Jacob Wingard SO-2 York (Pa.) 2:18.27 2:09.22 2:05.35
22 Logan Fry SO-2 York (Pa.) 1:50.06 2:09.48 2:48.33
23 Justice Scheidel FR-1 Ursinus 2:15.51 2:10.29 2:31.14
24 AJ Luthra FR-1 Ursinus 1:35.12 2:10.30 1:53.37
25 Zach Cosme SO-2 Ursinus 2:11.74 2:10.43 1:35.22
26 Chris Mayo FR-1 Franklin & Marshall 1:32.96 2:10.92 2:30.56
27 McKendry Eschinger JR-3 Lebanon Valley 2:32.48 2:12.59 2:11.27
28 Mason Meads JR-3 York (Pa.) 1:52.87 2:12.78 1:48.88
29 Alfonso Knoll JR-3 Franklin & Marshall 2:09.82 2:13.83 1:53.76
30 Elias Aviles JR-3 Moravian 1:34.43 2:14.89 2:02.75
31 Braydon Malley FR-1 Elizabethtown 2:54.51 2:18.50 2:03.27
32 Wyatt Poniktera SO-2 Moravian 1:52.35 2:18.70 2:54.77
33 Grayson Whitesell SO-2 Hood 2:50.50 2:19.75 1:42.02
34 Michael Sutera JR-3 Gettysburg 2:11.32 2:22.74 2:04.19
35 Brian Solly FR-1 Elizabethtown 2:18.61 2:22.89 2:31.47
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Liam Johnston FR-1 Ursinus 2:23.15 1:25.18 2:12.50 1:31.10 1:58.30 2:12.50
2 Tucker McGrath JR-3 Ursinus 1:25.42 1:46.78 1:46.78 2:30.68 1:58.64 2:20.00
3 Vince Ferrizzi JR-3 Lebanon Valley 1:56.04 2:29.88 2:35.93 2:29.88 2:00.87 2:08.13
4 Samuel Rothstein FR-1 Lebanon Valley 1:49.70 2:36.01 2:25.04 1:44.82 2:01.88 2:23.82
5 Jack Emrey SR-4 Franklin & Marshall 1:53.75 2:29.22 2:39.01 1:28.07 2:02.31 1:58.64
6 John Kettula SO-2 York (Pa.) 1:33.57 2:37.58 2:12.96 2:22.81 2:03.11 1:52.03
7 Josh Smoot FR-1 York (Pa.) 1:54.13 2:15.22 2:41.27 2:01.57 2:04.05 1:41.72
8 Jack Fisher SO-2 Ursinus 1:56.66 2:37.61 1:28.11 2:26.44 2:04.10 1:28.11
9 Baxter Gower Hall FR-1 York (Pa.) 2:42.17 2:15.97 2:04.74 1:41.04 2:04.74 2:40.92
10 Ryan Martin FR-1 Ursinus 2:41.40 2:36.39 1:46.35 2:41.40 2:05.11 2:27.63
16 Christian Rosado SO-2 Ursinus 1:51.31 2:19.13 1:53.84 1:52.57 2:06.48 2:11.54
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Alex Rangell JR-3 Franklin & Marshall 2:12.64 2:15.14 1:50.12 2:31.41 2:02.63 2:05.13
12 Collin Wolf SO-2 Elizabethtown 1:50.44 1:31.62 2:10.52 2:14.29 1:54.21 2:05.50
13 Pierce Nolan SO-2 York (Pa.) 2:20.59 1:34.14 1:49.21 1:57.99 1:54.23 2:05.52
14 Caleb Scarborough SO-2 Lebanon Valley 2:07.17 2:10.95 1:30.66 1:58.36 2:37.39 2:05.91
15 Dante Zamichieli SO-2 Albright 2:04.87 2:13.70 2:22.53 2:04.87 1:37.12 2:06.13
17 Brendon Ward JR-3 Moravian 2:31.24 1:50.57 2:12.18 2:08.36 2:09.64 2:07.09
19 Connor Elliott SR-4 Gettysburg 1:58.10 2:17.36 1:36.28 1:49.12 2:21.21 2:08.37
20 Brendan DeSantis SO-2 York (Pa.) 1:49.36 2:34.38 2:47.25 2:44.68 1:48.07 2:08.65
21 Jacob Wingard SO-2 York (Pa.) 1:44.67 2:23.44 1:53.72 2:31.19 2:42.82 2:09.22
23 Justice Scheidel FR-1 Ursinus 2:22.02 2:20.72 1:50.75 1:41.63 2:27.23 2:10.29
24 AJ Luthra FR-1 Ursinus 1:52.06 1:52.06 2:46.79 2:38.97 2:12.91 2:10.30
25 Zach Cosme SO-2 Ursinus 2:30.00 1:46.96 2:07.83 1:50.87 2:16.96 2:10.43
27 McKendry Eschinger JR-3 Lebanon Valley 2:45.74 2:05.96 2:39.11 1:46.08 1:43.42 2:12.59
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Owen McCann SO-2 Franklin & Marshall 1:55.98 2:07.45 1:35.59
22 Logan Fry SO-2 York (Pa.) 2:41.85 2:09.48 1:33.23
26 Chris Mayo FR-1 Franklin & Marshall 1:52.60 2:10.92 2:13.54
28 Mason Meads JR-3 York (Pa.) 2:12.78 2:12.78 2:20.75
29 Alfonso Knoll JR-3 Franklin & Marshall 2:27.22 2:13.83 2:48.63
30 Elias Aviles JR-3 Moravian 2:21.64 2:14.89 2:12.20
31 Braydon Malley FR-1 Elizabethtown 1:57.73 2:18.50 2:07.42
32 Wyatt Poniktera SO-2 Moravian 1:52.35 2:18.70 2:32.57
33 Grayson Whitesell SO-2 Hood 2:26.74 2:19.75 2:35.13
34 Michael Sutera JR-3 Gettysburg 2:57.00 2:22.74 2:44.16
35 Brian Solly FR-1 Elizabethtown 2:12.89 2:22.89 2:02.89