March 4, 2023
|
Leto HS - Tampa, FL
ICON KEY: FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Brandon Metcalf JR Sumner 2:24.80 2:00.66 1:25.67 1:58.25 10
2 Jordan Fiducia SR Sumner 1:35.37 2:02.26 1:46.37 1:43.93 8
3 Joshua Uhrig JR Newsome 1:42.25 2:03.19 2:36.46 2:15.51 6
4 James Alexander SR Spoto 2:05.70 2:03.23 2:25.42 2:05.70 5
5 Cooper Chesser SO Sickles 1:33.05 2:04.06 2:15.23 2:37.56 4
6 Elijah Velasquez SO King 2:23.25 2:07.90 2:25.81 1:50.00 3
7 Ben Goldberg SO Plant 2:18.63 2:08.36 2:43.02 2:10.93 2
8 Patrick Alexander SR Spoto 2:05.54 2:09.42 2:40.48 2:43.07 1
9 Ahmad Durham FR Armwood 1:41.08 2:09.59 2:09.59 1:33.31 -
10 Danai Bernard FR Strawberry Crest 2:16.20 2:09.71 2:05.82 2:33.06 -
11 Charles Jennessee SR Sickles 1:37.33 2:09.77 2:31.83 2:21.45 -
12 Landon Ress JR Strawberry Crest 1:46.73 2:10.15 2:36.18 1:57.14 -
13 Sean Brown SR Hillsborough 2:37.82 2:10.43 2:11.74 2:48.26 -
14 Jamin DeWitt SO George Steinbrenner 1:42.17 2:10.98 2:33.25 2:13.60 -
15 Donald Moore JR Sumner 2:17.97 2:11.40 2:20.60 1:59.58 -
16 Quavion Hooks SR Spoto 2:42.27 2:11.92 2:11.92 2:18.52 -
17 Jaden Carr SO Hillsborough 1:50.93 2:12.06 2:31.87 1:54.90 -
18 William Berg JR Newsome 2:36.38 2:12.52 1:32.77 2:13.85 -
19 Nathan Brewer JR Hillsborough 1:58.24 2:12.85 1:42.30 2:32.78 -
20 Khaleb White SO Riverview 2:44.06 2:14.47 1:42.20 2:41.37 -
21 Emmanuel Pierre JR Tampa Bay Tech 1:38.20 2:14.51 2:33.35 2:23.93 -
22 Freddie Adams SR Chamberlain 2:39.15 2:14.87 1:53.29 2:05.43 -
23 Dylan Peterkin JR Armwood 2:14.04 2:15.39 2:20.81 2:45.18 -
24 Evan Clark SO Tampa Bay Tech 2:34.51 2:15.53 2:22.31 1:45.72 -
25 Gavin Raitt SO Wharton 2:10.49 2:15.92 1:35.15 2:15.92 -
26 David Ojo JR Middleton 2:20.25 2:16.16 1:55.74 2:18.89 -
27 Kevin Kenny JR Strawberry Crest 2:19.02 2:16.29 1:40.86 2:55.82 -
28 Anthony Joannides SR King 2:39.67 2:17.64 1:55.62 2:23.15 -
29 Talon Mckinnie JR Armwood 1:43.33 2:17.77 2:31.55 2:23.28 -
30 Bryan Harden SO Hillsborough 2:08.23 2:17.88 1:57.20 2:42.70 -
31 Joaquin Abanses SO George Steinbrenner 2:04.53 2:18.36 1:47.92 2:54.34 -
32 Jacob Potantus SR Plant 2:35.09 2:18.47 1:43.86 2:48.94 -
33 Sebastian Foster SO Newsome 1:44.19 2:18.91 2:05.02 1:40.02 -
34 Brandon Turner SR Bloomingdale 1:38.68 2:18.98 1:38.68 2:31.49 -
35 Samuel Aspinall SO George Steinbrenner 2:20.93 2:19.53 2:53.02 2:04.19 -
36 Maximus von Ancken FR Strawberry Crest 2:19.66 2:19.66 1:58.72 2:00.11 -
37 Miles Davis SR Armwood 1:53.74 2:20.41 2:54.11 2:48.50 -
38 Alfredo Romero FR Plant City 2:48.57 2:20.47 2:41.54 1:48.17 -
39 Keon Snyder SO Middleton 1:55.44 2:20.77 2:20.77 2:40.48 -
40 Matthew Croswell Jr. SR George Steinbrenner 2:39.38 2:21.04 3:00.54 2:35.15 -
41 Keyshaun Brinson SR Plant City 3:02.19 2:21.23 2:09.94 2:53.72 -
42 Ka'Shaav Sinkfield FR Blake 2:12.27 2:22.22 3:04.89 1:48.09 -
43 Tyson Vandal JR Plant 2:08.23 2:22.47 2:48.12 1:51.13 -
44 Aiden Tran JR Alonso 2:10.49 2:24.98 2:26.43 1:50.19 -
45 David Chancellor SO Bloomingdale 1:51.95 2:25.38 1:59.22 2:32.65 -
46 Damien McEntee JR King 1:57.96 2:25.63 2:54.76 3:06.41 -
47 Raycel Morejon FR Tampa Bay Tech 2:01.32 2:26.16 2:56.86 2:39.32 -
48 Joel Gritmon SO Lennard 2:02.80 2:26.18 2:42.26 1:59.87 -
49 Varshith Ale JR Sickles 2:29.74 2:26.80 2:50.29 2:04.78 -
50 Corei Marshall SO Riverview 2:19.63 2:26.98 2:35.80 2:28.45 -
51 Isaiah Gattie SR Plant City 2:22.59 2:27.00 3:00.81 3:00.81 -
52 Colin White JR Bloomingdale 2:08.13 2:27.27 2:47.89 3:04.09 -
53 Nathanial Abraha JR Bloomingdale 2:47.28 2:28.03 3:08.00 3:09.48 -
54 Phillip Woodside SR Blake 2:32.67 2:28.22 2:14.88 2:29.71 -
55 Broden Tiffany FR Newsome 2:40.87 2:28.95 2:05.12 2:48.32 -
56 Thomas Brown FR Alonso 1:57.81 2:29.12 2:08.25 2:33.60 -
57 Demarion Roberts JR Lake Gibson 2:42.57 2:29.14 2:45.55 2:08.26 -
58 Kavon Bernard SR Brandon 2:36.81 2:29.34 3:08.17 1:50.52 -
59 Makai Pringle FR Winthrop College Prep 1:51.17 2:30.23 1:57.18 2:06.20 -
60 Kevin Brown JR Middleton 2:15.22 2:30.24 3:10.81 3:06.30 -
61 Ethan Martinez SO Bell Creek 2:02.02 2:30.64 2:15.58 2:47.21 -
62 Nicolas Fernandez SR King 3:06.10 2:31.30 2:58.54 1:56.51 -
63 Ariel Acosta SO Jefferson 2:10.20 2:31.39 3:03.19 2:13.23 -
64 Will Ahlgren JR Lennard 3:13.41 2:32.29 3:13.41 2:10.97 -
65 Rylan Sells JR Chamberlain 2:20.25 2:32.44 2:46.16 1:46.71 -
66 Gabe Benitez-Davila JR Durant 3:15.15 2:32.46 3:12.10 3:07.53 -
67 Gavin Jones JR Durant 2:53.99 2:32.62 2:29.57 3:15.36 -
68 Brandon McClain SR Jefferson 2:37.35 2:32.76 3:09.43 2:15.96 -
69 Vincent Thomas FR Tampa Bay Tech 1:50.61 2:33.62 3:12.03 3:18.17 -
70 MJ Spence SO East Lake 1:59.86 2:33.66 2:25.98 2:32.13 -
71 Sean Vance FR Leto 2:48.06 2:34.18 1:51.01 2:23.39 -
72 Jacob Larson FR Bell Creek 1:50.69 2:35.90 2:40.58 3:18.00 -
73 Elijah Sosa SO Chamberlain 2:40.50 2:37.35 2:31.06 3:05.68 -
74 Matthew Cohen SR Bell Creek 2:54.08 2:39.70 3:26.02 3:14.84 -
75 Luke Walguarnery SO Alonso 2:14.87 2:40.55 2:00.42 2:05.23 -
76 Gavin Floyd SO Riverview 2:47.43 2:40.99 2:18.46 2:34.55 -
77 John Bertram JR Freedom (Tampa) 2:44.42 2:42.79 3:16.98 2:37.91 -
78 Leo Belcher JR Durant 2:13.56 2:44.89 2:31.70 2:46.54 -
79 Bruno Collins FR East Lake 3:31.34 2:45.11 3:11.53 2:08.79 -
80 Julian Harrison FR Blake 2:58.75 2:45.51 3:15.31 3:07.03 -
81 Ellis Murray JR Sumner 2:47.67 2:46.01 3:10.92 2:42.69 -
82 Otchaya Joseph SR Lennard 2:19.54 2:50.17 2:50.17 2:07.63 -
83 James Davidson FR Plant 2:55.34 2:53.60 3:38.74 3:21.38 -
84 Juan Chavez SO Lake Gibson 2:34.14 2:55.15 3:21.43 2:07.86 -
85 Ethan Wood SR Leto 3:13.09 2:55.53 3:39.42 2:34.47 -
86 Josue Acosta SR Leto 2:51.37 3:00.39 3:45.49 3:05.81 -
87 Justin Dominguez SO Brandon 3:40.85 3:01.02 3:35.42 3:49.90 -
88 Kevin Espinosa FR Leto 2:18.61 3:02.38 3:31.56 2:44.15 -
89 JHAYDEN BRYANT JR Brandon 2:49.43 3:04.16 3:26.26 3:31.79 -
90 Juan Velazquez SO Lennard 2:55.29 3:04.51 3:04.51 2:58.98 -
91 Kevin Hayes FR Winthrop College Prep 2:26.58 3:12.86 4:10.72 3:03.22 -
  Darlande Brisneau JR Middleton DNS DNS DNS DNS   
  Noah Lendel SO Durant DNS DNS DNS DNS   
  Solomon Temple SO Armwood DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Futch JR Plant City DNS DNS DNS DNS   
  Austin West FR Riverview DNS DNS DNS DNS   
  Michael Carrasco SO Lake Gibson DNS DNS DNS DNS   
  Maddox Ha SO Lake Gibson DNS DNS DNS DNS   
  Charnel Belabe JR Spoto DNS DNS DNS DNS   
  Cory Ward JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS   
  Elijah Law JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Teitler-Martin JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS   
  Giovanni Sosa SO Gaither DNS DNS DNS DNS   
  Jeremiah Johnson SO Blake DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
16 Quavion Hooks SR Spoto 2:06.65 2:31.71 2:11.92 2:34.35 2:26.44 2:09.29 -
27 Kevin Kenny JR Strawberry Crest 2:54.46 1:51.76 2:16.29 2:49.00 2:19.02 2:51.73 -
29 Talon Mckinnie JR Armwood 2:59.11 2:35.68 2:17.77 2:17.77 2:30.17 2:06.75 -
39 Keon Snyder SO Middleton 2:26.40 2:26.40 2:20.77 1:45.58 1:59.66 2:33.44 -
57 Demarion Roberts JR Lake Gibson 1:59.32 3:00.46 2:29.14 2:44.06 3:03.45 2:41.08 -
59 Makai Pringle FR Winthrop College Prep 1:57.18 2:21.22 2:30.23 2:51.27 1:49.67 2:36.24 -
63 Ariel Acosta SO Jefferson 2:28.37 3:13.78 2:31.39 1:53.55 2:13.23 3:15.30 -
65 Rylan Sells JR Chamberlain 3:18.18 3:09.03 2:32.44 3:10.55 2:33.97 2:37.02 -
72 Jacob Larson FR Bell Creek 2:29.67 3:16.44 2:35.90 2:51.49 2:53.05 2:39.02 -
73 Elijah Sosa SO Chamberlain 2:40.50 3:02.53 2:37.35 2:53.09 2:46.80 3:24.56 -
76 Gavin Floyd SO Riverview 2:21.68 1:54.31 2:40.99 2:10.41 3:16.41 3:21.24 -
83 James Davidson FR Plant 2:05.00 3:40.48 2:53.60 2:31.04 2:57.08 2:03.26 -
85 Ethan Wood SR Leto 3:07.82 3:02.56 2:55.53 3:09.58 3:18.35 2:30.96 -
88 Kevin Espinosa FR Leto 3:27.92 2:31.38 3:02.38 2:42.32 2:40.50 3:49.80 -
  Austin West FR Riverview DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Maddox Ha SO Lake Gibson DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
42 Ka'Shaav Sinkfield FR Blake 2:22.22 2:10.85 2:20.80 -
54 Phillip Woodside SR Blake 2:28.22 2:13.40 2:35.64 -
56 Thomas Brown FR Alonso 2:29.12 3:09.39 2:02.28 -
60 Kevin Brown JR Middleton 2:30.24 2:13.72 2:33.25 -
79 Bruno Collins FR East Lake 2:45.11 3:16.48 3:11.53 -
80 Julian Harrison FR Blake 2:45.51 2:00.83 3:16.96 -
82 Otchaya Joseph SR Lennard 2:50.17 2:48.47 3:19.10 -
84 Juan Chavez SO Lake Gibson 2:55.15 3:17.92 2:35.89 -
86 Josue Acosta SR Leto 3:00.39 3:16.63 3:54.51 -
87 Justin Dominguez SO Brandon 3:01.02 2:48.35 2:33.87 -
89 JHAYDEN BRYANT JR Brandon 3:04.16 2:12.60 3:53.89 -
90 Juan Velazquez SO Lennard 3:04.51 3:34.04 2:58.98 -
91 Kevin Hayes FR Winthrop College Prep 3:12.86 2:59.36 3:10.94 -
  Michael Carrasco SO Lake Gibson DNS DNS DNS   
  Charnel Belabe JR Spoto DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
44 Aiden Tran JR Alonso 2:45.28 2:24.98 2:40.93 2:51.08 2:22.08 2:45.28 2:29.33 -
47 Raycel Morejon FR Tampa Bay Tech 2:48.09 2:26.16 3:07.09 2:02.78 2:53.93 2:11.55 2:05.70 -
48 Joel Gritmon SO Lennard 1:45.25 2:26.18 2:37.88 2:17.41 2:18.88 2:11.57 2:14.49 -
50 Corei Marshall SO Riverview 2:22.57 2:26.98 1:59.06 1:54.65 2:32.86 2:13.76 3:06.67 -
53 Nathanial Abraha JR Bloomingdale 2:32.47 2:28.03 2:33.96 2:50.24 3:09.48 1:59.91 2:44.32 -
58 Kavon Bernard SR Brandon 2:06.94 2:29.34 2:50.25 2:39.80 3:09.67 2:26.36 3:11.16 -
64 Will Ahlgren JR Lennard 2:03.36 2:32.29 2:03.36 2:29.25 2:56.66 2:18.59 1:51.18 -
68 Brandon McClain SR Jefferson 2:38.87 2:32.76 2:37.35 2:29.71 2:46.51 2:02.21 3:18.59 -
71 Sean Vance FR Leto 2:38.81 2:34.18 2:28.02 3:11.19 2:17.22 1:57.18 2:44.98 -
74 Matthew Cohen SR Bell Creek 2:28.53 2:39.70 2:26.93 2:34.91 3:27.61 2:04.57 2:57.27 -
78 Leo Belcher JR Durant 3:29.41 2:44.89 1:57.08 3:24.47 3:06.33 3:04.68 3:32.71 -
  Darlande Brisneau JR Middleton DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jacob Teitler-Martin JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Giovanni Sosa SO Gaither DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
33 Sebastian Foster SO Newsome 2:18.91 1:53.91 1:40.02 1:48.35 2:56.42 2:31.42 2:36.97 -
34 Brandon Turner SR Bloomingdale 2:18.98 1:48.41 1:53.97 2:38.44 2:03.70 2:42.61 1:40.07 -
45 David Chancellor SO Bloomingdale 2:25.38 1:41.77 1:50.49 2:23.93 2:34.11 1:47.59 2:48.64 -
49 Varshith Ale JR Sickles 2:26.80 2:38.55 3:07.91 1:53.04 2:12.12 2:35.61 2:59.10 -
52 Colin White JR Bloomingdale 2:27.27 2:42.00 2:46.42 2:21.38 1:53.40 3:11.46 2:21.38 -
55 Broden Tiffany FR Newsome 2:28.95 3:01.72 2:30.44 2:49.81 2:12.57 3:12.15 2:15.55 -
61 Ethan Martinez SO Bell Creek 2:30.64 2:18.59 2:38.18 2:02.02 3:11.32 2:57.76 2:24.62 -
66 Gabe Benitez-Davila JR Durant 2:32.46 3:07.53 2:59.91 3:18.20 3:09.05 2:41.61 2:03.50 -
67 Gavin Jones JR Durant 2:32.62 1:49.89 2:38.73 3:07.73 2:35.68 2:15.84 3:13.83 -
70 MJ Spence SO East Lake 2:33.66 3:01.32 2:13.69 3:07.47 1:52.18 2:56.71 2:55.18 -
75 Luke Walguarnery SO Alonso 2:40.55 1:53.99 3:03.03 3:06.24 1:57.21 3:12.66 2:22.89 -
77 John Bertram JR Freedom (Tampa) 2:42.79 2:52.56 2:03.72 2:54.19 2:52.56 3:00.70 2:23.26 -
  Noah Lendel SO Durant DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Jeremiah Johnson SO Blake DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
14 Jamin DeWitt SO George Steinbrenner 2:26.70 2:10.98 -
21 Emmanuel Pierre JR Tampa Bay Tech 2:11.82 2:14.51 -
24 Evan Clark SO Tampa Bay Tech 1:49.78 2:15.53 -
26 David Ojo JR Middleton 1:55.74 2:16.16 -
30 Bryan Harden SO Hillsborough 2:57.87 2:17.88 -
35 Samuel Aspinall SO George Steinbrenner 1:57.21 2:19.53 -
36 Maximus von Ancken FR Strawberry Crest 2:08.49 2:19.66 -
37 Miles Davis SR Armwood 1:55.14 2:20.41 -
40 Matthew Croswell Jr. SR George Steinbrenner 2:06.94 2:21.04 -
46 Damien McEntee JR King 2:32.92 2:25.63 -
62 Nicolas Fernandez SR King 2:10.12 2:31.30 -
69 Vincent Thomas FR Tampa Bay Tech 1:56.76 2:33.62 -
81 Ellis Murray JR Sumner 3:32.50 2:46.01 -
  Cory Ward JR Freedom (Tampa) DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
10 Danai Bernard FR Strawberry Crest 2:29.17 2:09.71 2:09.71 1:55.45 -
19 Nathan Brewer JR Hillsborough 2:51.38 2:12.85 1:51.60 2:14.18 -
20 Khaleb White SO Riverview 1:46.24 2:14.47 2:33.30 1:48.92 -
22 Freddie Adams SR Chamberlain 2:51.29 2:14.87 2:27.01 2:10.83 -
23 Dylan Peterkin JR Armwood 2:24.87 2:15.39 2:00.50 2:30.29 -
25 Gavin Raitt SO Wharton 2:11.85 2:15.92 1:50.10 2:00.97 -
28 Anthony Joannides SR King 2:34.16 2:17.64 1:44.61 2:35.54 -
31 Joaquin Abanses SO George Steinbrenner 1:38.24 2:18.36 2:30.82 2:43.27 -
32 Jacob Potantus SR Plant 2:14.32 2:18.47 2:00.47 2:26.78 -
38 Alfredo Romero FR Plant City 1:55.19 2:20.47 2:16.26 2:52.78 -
41 Keyshaun Brinson SR Plant City 2:08.52 2:21.23 1:38.86 1:58.64 -
43 Tyson Vandal JR Plant 2:41.00 2:22.47 2:19.62 2:32.45 -
51 Isaiah Gattie SR Plant City 3:03.75 2:27.00 2:04.95 1:44.37 -
  Solomon Temple SO Armwood DNS DNS DNS DNS   
  Jordan Futch JR Plant City DNS DNS DNS DNS   
Boys' 800 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Brandon Metcalf JR Sumner 2:21.18 1:26.88 2:00.66 1:59.46 2:06.70 10
2 Jordan Fiducia SR Sumner 1:41.48 1:59.82 2:02.26 1:36.59 1:59.82 8
3 Joshua Uhrig JR Newsome 2:15.51 2:17.98 2:03.19 2:19.21 1:36.09 6
4 James Alexander SR Spoto 2:10.63 1:44.75 2:03.23 2:02.00 1:31.19 5
5 Cooper Chesser SO Sickles 2:37.56 1:45.46 2:04.06 1:30.57 2:11.51 4
6 Elijah Velasquez SO King 2:43.72 2:43.72 2:07.90 1:58.95 1:43.60 3
7 Ben Goldberg SO Plant 2:16.07 2:10.93 2:08.36 2:28.90 2:21.20 2
8 Patrick Alexander SR Spoto 2:06.84 1:56.48 2:09.42 1:46.13 2:06.84 1
9 Ahmad Durham FR Armwood 2:25.14 2:09.59 2:09.59 2:38.10 2:16.07 -
11 Charles Jennessee SR Sickles 2:07.18 2:07.18 2:09.77 2:22.75 1:58.09 -
12 Landon Ress JR Strawberry Crest 2:03.65 1:45.43 2:10.15 1:59.74 2:42.69 -
13 Sean Brown SR Hillsborough 2:16.96 2:35.22 2:10.43 2:11.74 2:36.52 -
15 Donald Moore JR Sumner 2:42.94 1:45.12 2:11.40 2:32.43 2:32.43 -
17 Jaden Carr SO Hillsborough 2:47.72 1:43.01 2:12.06 1:56.22 2:13.38 -
18 William Berg JR Newsome 1:47.35 2:16.50 2:12.52 2:08.55 2:03.25 -
  Elijah Law JR Freedom (Tampa) DNS DNS DNS DNS DNS