February 18, 2023
|
Army-Gillis FH - West Point, NY
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov DIII New England AARTFC Liberty League CUNYAC MAC NEICAAA IC4A/ECAC NJCAA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Shayla Bonzelet JR-3 Army West Point 1:57.23 2:47.67 2:25.86 2:16.31
2 Quinn Collins JR-3 Army West Point 1:54.61 2:55.37 2:38.80 2:18.08
3 Sidney Triepke SO-2 Coast Guard 1:42.41 1:41.02 2:03.16 2:18.38
4 Sophia White SO-2 Coast Guard 2:15.31 2:29.40 1:48.53 2:20.94
5 Augusta Stockman SR-4 Vassar 3:02.56 2:51.24 1:44.73 2:21.52
6 Hannah Andrews SO-2 Army West Point 2:00.56 2:09.07 2:10.49 2:21.83
7 Nina Burden SO-2 Stevens 1:42.14 1:43.56 1:57.75 2:21.86
8 Riley Thorburn SO-2 Coast Guard 2:26.02 3:00.64 1:49.89 2:30.53
9 Isabelle Grimm FR-1 Coast Guard 3:13.64 2:04.05 3:06.08 2:31.28
10 Jordan Norman SO-2 Vassar 2:36.28 2:57.73 1:57.98 2:33.21
11 Margaret McLaughlin FR-1 Vassar 3:13.48 2:24.34 2:01.31 2:33.55
12 Taylor Enes FR-1 Stevens 3:15.81 3:12.73 2:38.81 2:34.18
13 Anna Murphy SO-2 Dominican (N.Y.) 2:47.78 3:11.75 2:20.62 2:39.79
14 Sarah Lyon SR-4 USMMA 2:34.54 3:29.28 2:23.28 2:40.98
15 Nora Goldberg-Courtney FR-1 Vassar 2:53.97 3:15.31 2:16.22 2:44.12
16 Giuliana Vinces   UCONN Club Track and Field 2:31.75 3:01.76 3:15.10 2:46.75
17 Sarah Kannenberg FR-1 Mount Saint Mary 3:00.28 2:08.28 3:41.88 2:53.34
18 Nana Samake FR-1 Medgar Evers 3:34.11 3:30.63 2:12.30 2:54.07
19 Lily O'Brien FR-1 Mount Saint Mary 3:10.54 2:40.82 2:53.06 2:54.80
20 Priya Patel SR-4 Mount Saint Mary 3:03.19 2:43.81 2:47.34 2:56.14
21 Darlyn Pacheco FR-1 Queensborough CC 2:51.08 2:24.76 3:53.12 3:08.00
22 Ellicia Swedish SO-2 Hudson Valley CC 2:18.18 2:18.18 2:35.21 3:09.28
23 Kafilat Yekinni FR-1 Queensborough CC 2:42.13 4:20.21 4:14.21 3:20.16
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Shayla Bonzelet JR-3 Army West Point 2:06.77 2:47.67 2:16.31
2 Quinn Collins JR-3 Army West Point 2:53.98 2:37.42 2:18.08
3 Sidney Triepke SO-2 Coast Guard 2:48.83 1:54.86 2:18.38
4 Sophia White SO-2 Coast Guard 1:38.66 1:56.98 2:20.94
5 Augusta Stockman SR-4 Vassar 2:00.30 2:55.49 2:21.52
7 Nina Burden SO-2 Stevens 2:48.82 2:30.38 2:21.86
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Riley Thorburn SO-2 Coast Guard 2:23.01 2:59.13 2:33.54 2:47.09 2:45.59 2:47.09 2:30.53
9 Isabelle Grimm FR-1 Coast Guard 2:10.10 2:10.10 2:37.34 2:05.57 2:20.69 2:53.98 2:31.28
10 Jordan Norman SO-2 Vassar 2:51.60 2:01.04 3:13.05 2:34.75 2:59.26 2:43.94 2:33.21
11 Margaret McLaughlin FR-1 Vassar 2:27.41 3:11.94 1:49.02 3:07.34 2:05.92 2:41.23 2:33.55
12 Taylor Enes FR-1 Stevens 2:01.81 3:14.27 2:52.69 2:31.10 2:32.64 2:29.56 2:34.18
13 Anna Murphy SO-2 Dominican (N.Y.) 3:24.54 3:00.57 3:05.36 2:57.37 2:15.83 3:14.95 2:39.79
14 Sarah Lyon SR-4 USMMA 3:09.96 3:21.23 2:08.79 3:29.28 2:07.18 2:57.08 2:40.98
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Hannah Andrews SO-2 Army West Point 2:06.23 2:33.18 2:00.56 2:55.87 2:21.83
15 Nora Goldberg-Courtney FR-1 Vassar 3:26.80 2:32.64 2:24.43 2:47.41 2:44.12
16 Giuliana Vinces   UCONN Club Track and Field 3:31.78 3:05.10 3:20.10 3:15.10 2:46.75
17 Sarah Kannenberg FR-1 Mount Saint Mary 3:14.14 2:08.28 2:25.61 2:13.48 2:53.34
18 Nana Samake FR-1 Medgar Evers 2:10.56 3:21.93 2:50.59 2:38.41 2:54.07
19 Lily O'Brien FR-1 Mount Saint Mary 3:21.02 2:09.36 3:05.29 2:47.81 2:54.80
20 Priya Patel SR-4 Mount Saint Mary 3:40.18 2:15.63 2:19.15 3:08.47 2:56.14
21 Darlyn Pacheco FR-1 Queensborough CC 4:02.52 3:58.76 2:21.00 3:28.68 3:08.00
22 Ellicia Swedish SO-2 Hudson Valley CC 3:49.03 3:54.71 2:59.82 2:31.43 3:09.28
23 Kafilat Yekinni FR-1 Queensborough CC 3:28.17 3:26.17 2:48.14 3:32.17 3:20.16