February 4, 2023
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)
|
Timing: Seth Ware
ICON KEY: NAIA A NAIA B HCAC

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Lydia Randolph SO-2 Trine 5:14.41 10
2 Ana Parker JR-3 Trine 5:22.23 8
3 Brianna Medcalf SR-4 Trine 5:26.86 6
4 Emily Wahl FR-1 Trine 5:28.78 5
5 Hannah Parker SO-2 Trine 5:33.65 4
6 Katie Plecko FR-1 Baldwin Wallace 5:33.89 3
7 Sophie Bull FR-1 Calvin 5:34.43 2
8 Cassandra Kolonchuk SO-2 Baldwin Wallace 5:37.52 1
9 Abbey Peters SO-2 Olivet 5:40.27 -
10 Whitney Ricks FR-1 Madonna 5:43.35 -
11 Nicole Malcolm   Red Cedar Running Club 5:44.07   
12 Aleah Dymond JR-3 Rochester (MI) 5:46.88 -
13 Madelyn Miller JR-3 Baldwin Wallace 5:47.11 -
14 Sidney Swick FR-1 Trine 5:48.56 -
15 Naomi Dykstra FR-1 Calvin 5:50.92 -
16 Madeleine Blust FR-1 Calvin 5:52.01 -
17 Jaelyn Jaquay SO-2 Baldwin Wallace 5:52.82 -
18 Ava Tatko FR-1 Calvin 5:52.94 -
19 Taylor Sempf JR-3 Adrian 5:53.57 -
20 Haley Makowski SO-2 Franklin 5:54.22 -
21 Katie Berlew SO-2 Trine 6:00.37 -
22 Hannah Smith FR-1 Adrian 6:00.50 -
23 Megan Hughes FR-1 Baldwin Wallace 6:06.77 -
24 Molly Skinner SO-2 Baldwin Wallace 6:09.78 -
25 Christina Kooistra SO-2 Calvin 6:19.24 -
26 Erin Norton SO-2 Rochester (MI) 6:20.67 -
27 Elena Sands FR-1 Adrian 6:27.36 -
28 Ava Arnes FR-1 Adrian 6:29.43 -
29 Haylie Shiels FR-1 Adrian 6:35.12 -
30 Chloe Gunter SO-2 Concordia (Mich.) 6:42.09 -
31 Lauren Marshall JR-3 Madonna 6:45.33 -
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Lydia Randolph SO-2 Trine 4:17.82 4:02.10 4:24.11 6:26.73 3:52.67 5:52.14 5:14.41 10
2 Ana Parker JR-3 Trine 5:28.68 6:33.12 4:01.68 6:39.57 5:44.79 6:13.79 5:22.23 8
3 Brianna Medcalf SR-4 Trine 6:38.77 5:56.28 4:01.88 5:43.21 5:49.74 4:50.91 5:26.86 6
4 Emily Wahl FR-1 Trine 6:11.53 6:08.24 5:12.34 4:09.88 4:26.32 5:58.37 5:28.78 5
5 Hannah Parker SO-2 Trine 5:20.31 4:16.91 4:10.24 5:06.96 6:30.37 6:53.73 5:33.65 4
6 Katie Plecko FR-1 Baldwin Wallace 6:50.69 5:47.25 6:20.64 6:20.64 6:20.64 4:43.81 5:33.89 3
7 Sophie Bull FR-1 Calvin 4:37.58 4:24.20 6:41.32 6:51.35 6:11.22 6:27.94 5:34.43 2
8 Cassandra Kolonchuk SO-2 Baldwin Wallace 6:04.53 5:40.90 5:40.90 6:41.65 4:13.14 5:51.02 5:37.52 1
9 Abbey Peters SO-2 Olivet 4:01.60 4:18.61 6:14.30 5:36.87 4:52.64 4:42.43 5:40.27 -
10 Whitney Ricks FR-1 Madonna 6:55.46 5:22.75 5:29.62 5:12.45 5:43.35 5:02.15 5:43.35 -
13 Madelyn Miller JR-3 Baldwin Wallace 6:35.71 4:30.75 4:48.11 6:46.12 6:46.12 6:21.83 5:47.11 -
17 Jaelyn Jaquay SO-2 Baldwin Wallace 4:06.98 6:10.47 6:31.63 4:45.79 4:49.32 4:35.20 5:52.82 -
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
11 Nicole Malcolm   Red Cedar Running Club 5:44.07 5:54.40 6:18.48   
12 Aleah Dymond JR-3 Rochester (MI) 5:46.88 5:22.60 7:20.54 -
14 Sidney Swick FR-1 Trine 5:48.56 5:59.02 6:44.33 -
15 Naomi Dykstra FR-1 Calvin 5:50.92 6:54.09 4:12.67 -
16 Madeleine Blust FR-1 Calvin 5:52.01 6:06.09 7:34.10 -
18 Ava Tatko FR-1 Calvin 5:52.94 6:49.41 7:24.71 -
19 Taylor Sempf JR-3 Adrian 5:53.57 7:25.50 7:07.82 -
20 Haley Makowski SO-2 Franklin 5:54.22 6:19.02 4:25.67 -
22 Hannah Smith FR-1 Adrian 6:00.50 4:52.01 7:41.44 -
23 Megan Hughes FR-1 Baldwin Wallace 6:06.77 4:57.09 6:36.12 -
24 Molly Skinner SO-2 Baldwin Wallace 6:09.78 7:38.53 7:49.62 -
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
21 Katie Berlew SO-2 Trine 5:06.32 6:00.37 -
25 Christina Kooistra SO-2 Calvin 6:57.17 6:19.24 -
26 Erin Norton SO-2 Rochester (MI) 6:09.25 6:20.67 -
27 Elena Sands FR-1 Adrian 5:02.14 6:27.36 -
28 Ava Arnes FR-1 Adrian 5:42.70 6:29.43 -
29 Haylie Shiels FR-1 Adrian 5:35.86 6:35.12 -
30 Chloe Gunter SO-2 Concordia (Mich.) 6:13.95 6:42.09 -
31 Lauren Marshall JR-3 Madonna 7:29.92 6:45.33 -