January 14, 2023
|
Trine-Indoor Track - Angola, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Riley Tate FR-1 Purdue Fort Wayne 6:00.68 5:19.18 4:34.50 5:19.18 5:22.38 10
2 Sydney Wolf SR-4 Lewis 4:41.17 5:19.51 5:29.10 5:45.07 5:16.32 8
3 Bella Hodges FR-1 Purdue Fort Wayne 4:57.11 5:22.94 5:39.09 5:13.26 6:04.93 6
4 Ava Genovese FR-1 Purdue Fort Wayne 5:31.20 5:24.70 5:24.70 6:42.63 5:24.70 5
5 Megan McCulloch SR-4 Albion 6:39.70 5:24.96 4:10.22 6:03.96 5:41.21 4
6 Lydia Carrell FR-1 Purdue Fort Wayne 6:55.31 5:27.01 6:22.61 6:19.34 6:19.34 3
7 Liz Loichinger JR-3 Marian (Ind.) 4:46.24 5:29.01 5:22.43 3:50.31 6:54.56 2
8 Ana Parker JR-3 Trine 5:59.43 5:29.75 3:50.83 4:13.91 4:56.78 1
9 Carly Shipman SO-2 Lewis 4:54.33 5:30.70 3:58.11 4:47.71 6:23.62 -
10 Samantha Bieth SR-4 Albion 7:01.17 5:31.63 5:21.69 6:14.75 4:15.36 -
11 Carmen Trier JR-3 Grace 6:45.04 5:32.00 5:38.64 4:18.96 6:55.00 -
12 Bailey Wilk JR-3 St. Francis (Ill.) 4:47.39 5:34.17 6:14.27 4:44.05 6:37.67 -
13 Amira Faulkner SR-4 Trine 4:51.83 5:35.43 5:32.08 5:38.79 5:35.43 -
14 Bailey Puckett FR-1 Trine 7:06.98 5:38.87 6:05.98 4:10.77 7:06.98 -
15 Kristina Baum JR-3 St. Francis (Ind.) 5:01.76 5:39.05 5:08.54 5:22.10 6:46.86 -
16 Kathy Potter JR-3 Purdue Fort Wayne 7:12.90 5:43.57 6:55.72 4:52.04 5:43.57 -
17 Mercedes Sarver SO-2 Purdue Fort Wayne 7:09.90 5:43.92 4:48.90 4:31.70 5:06.09 -
18 Alexia Bibakis JR-3 St. Francis (Ill.) 6:51.36 5:45.68 4:53.83 7:08.65 6:40.99 -
19 Mallory Hiatt JR-3 Grace 7:18.36 5:47.90 6:05.30 4:13.97 6:40.09 -
20 Stephany Claudio SO-2 Goshen 5:50.50 5:50.50 6:01.02 4:43.91 6:04.52 -
21 Fatima Cruz SO-2 Albion 5:34.08 5:51.66 5:34.08 6:47.93 7:05.51 -
22 Kelsey Rice JR-3 St. Francis (Ill.) 4:45.56 5:52.54 6:24.27 5:17.29 7:27.73 -
23 Olivia DeGraaf SO-2 Albion 5:15.75 5:54.77 4:18.99 6:30.25 7:05.73 -
24 Caroline Kolb SO-2 Grace 4:13.57 5:57.13 7:01.42 5:39.28 4:20.71 -
25 Dani Lesser FR-1 St. Francis (Ind.) 7:05.42 5:57.49 5:25.32 4:28.12 5:39.62 -
26 Rachel Parsons SR-4 St. Xavier 5:32.89 6:01.83 5:43.74 7:17.82 7:35.91 -
27 Luci Woodrum SO-2 Marian (Ind.) 6:20.07 6:01.97 4:53.20 4:49.58 6:05.59 -
28 Karsyn Stewart SO-2 Grace 6:13.16 6:05.84 6:38.77 5:03.65 7:19.01 -
29 Isabella Alatorre FR-1 St. Xavier 6:10.91 6:07.23 4:17.07 6:29.27 6:14.58 -
30 Tiffany Lehmann FR-1 St. Francis (Ill.) 4:53.84 6:07.29 6:21.99 5:56.28 6:21.99 -
31 Kaelyn Johnson SR-4 Grace 7:55.66 6:11.61 6:52.49 7:59.38 7:14.79 -
32 Bianca Wiegerink SO-2 Albion 6:46.74 6:13.15 7:05.39 4:21.21 5:05.99 -
33 Anna Buckner FR-1 Grace 4:38.60 6:16.48 6:54.13 7:54.37 4:57.42 -
34 Celeste Arroyo JR-3 Goshen 6:31.24 6:19.84 8:13.80 5:34.26 4:41.09 -
35 Michelle Masis FR-1 Lewis 8:06.28 6:25.93 6:52.95 6:37.51 6:37.51 -
36 Yadira Sanchez SR-4 Goshen 7:31.55 6:25.94 6:06.65 6:33.66 8:21.73 -
37 Taylor Sempf JR-3 Adrian 5:26.88 6:29.14 4:44.08 6:33.04 7:00.28 -
38 Avery Samms FR-1 Grace 8:15.75 6:36.60 6:12.81 8:35.58 4:57.45 -
39 Alana Bohls SO-2 Grace 6:59.68 6:55.52 8:51.87 5:40.73 7:32.92 -
40 Haylie Shiels FR-1 Adrian 5:37.08 7:01.35 8:42.48 7:39.28 5:11.80 -
  Chloe Wannamaker SO-2 Lewis NT NT NT NT NT   
  Madison King SO-2 Purdue Fort Wayne NT NT NT NT NT   
  Ellie Wagoner JR-3 Grace NT NT NT NT NT   
  Mercy Chebet SO-2 Goshen NT NT NT NT NT   
  Abigael Murgor SR-4 Goshen NT NT NT NT NT   
  Ava Arnes FR-1 Adrian NT NT NT NT NT   
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
25 Dani Lesser FR-1 St. Francis (Ind.) 5:03.87 7:26.87 4:53.15 6:47.54 5:46.77 5:57.49 -
26 Rachel Parsons SR-4 St. Xavier 7:17.82 7:35.91 7:39.53 5:50.98 7:46.76 6:01.83 -
31 Kaelyn Johnson SR-4 Grace 5:30.74 5:49.32 8:03.10 7:25.94 7:25.94 6:11.61 -
36 Yadira Sanchez SR-4 Goshen 7:43.13 6:41.38 7:27.69 7:54.71 4:30.16 6:25.94 -
37 Taylor Sempf JR-3 Adrian 8:02.54 6:52.49 8:25.89 8:10.32 5:38.56 6:29.14 -
38 Avery Samms FR-1 Grace 6:40.57 6:52.47 6:28.67 4:53.49 5:29.18 6:36.60 -
39 Alana Bohls SO-2 Grace 8:10.32 6:55.52 8:51.87 6:18.13 6:51.37 6:55.52 -
40 Haylie Shiels FR-1 Adrian 8:34.05 6:40.29 7:13.99 6:27.65 7:35.06 7:01.35 -
  Ava Arnes FR-1 Adrian NT NT NT NT NT NT   
  Abigael Murgor SR-4 Goshen NT NT NT NT NT NT   
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
17 Mercedes Sarver SO-2 Purdue Fort Wayne 4:21.38 6:14.88 5:40.48 5:26.73 4:04.19 5:43.92 4:24.82 -
20 Stephany Claudio SO-2 Goshen 4:05.35 4:43.91 4:22.88 5:36.48 4:26.38 5:50.50 6:46.58 -
24 Caroline Kolb SO-2 Grace 6:04.28 6:14.99 4:20.71 4:52.85 5:28.56 5:57.13 6:39.99 -
27 Luci Woodrum SO-2 Marian (Ind.) 6:20.07 7:14.37 6:20.07 7:46.95 7:07.13 6:01.97 7:43.33 -
29 Isabella Alatorre FR-1 St. Xavier 6:14.58 5:30.51 4:35.43 5:59.89 4:35.43 6:07.23 4:42.77 -
30 Tiffany Lehmann FR-1 St. Francis (Ill.) 5:19.55 6:29.33 7:35.44 4:42.82 6:03.62 6:07.29 7:24.42 -
32 Bianca Wiegerink SO-2 Albion 7:38.98 5:39.57 7:16.59 6:20.62 6:39.27 6:13.15 6:16.89 -
33 Anna Buckner FR-1 Grace 5:38.84 7:43.07 6:24.01 7:46.84 7:01.66 6:16.48 5:57.66 -
34 Celeste Arroyo JR-3 Goshen 8:06.20 5:00.08 4:56.28 6:38.84 4:56.28 6:19.84 4:37.29 -
35 Michelle Masis FR-1 Lewis 5:43.48 5:24.19 5:20.33 8:02.42 6:37.51 6:25.93 5:58.92 -
  Ellie Wagoner JR-3 Grace NT NT NT NT NT NT NT   
  Mercy Chebet SO-2 Goshen NT NT NT NT NT NT NT   
Women's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
7 Liz Loichinger JR-3 Marian (Ind.) 5:29.01 5:29.01 4:13.34 2
8 Ana Parker JR-3 Trine 5:39.65 5:29.75 4:30.40 1
9 Carly Shipman SO-2 Lewis 6:50.07 5:30.70 4:11.34 -
11 Carmen Trier JR-3 Grace 6:18.48 5:32.00 6:01.88 -
14 Bailey Puckett FR-1 Trine 7:03.59 5:38.87 6:50.04 -
15 Kristina Baum JR-3 St. Francis (Ind.) 5:11.93 5:39.05 4:07.51 -
19 Mallory Hiatt JR-3 Grace 4:27.89 5:47.90 4:31.37 -
21 Fatima Cruz SO-2 Albion 7:12.55 5:51.66 7:26.61 -
22 Kelsey Rice JR-3 St. Francis (Ill.) 4:13.83 5:52.54 4:17.36 -
23 Olivia DeGraaf SO-2 Albion 4:47.37 5:54.77 4:40.27 -
28 Karsyn Stewart SO-2 Grace 5:32.92 6:05.84 6:53.40 -
  Chloe Wannamaker SO-2 Lewis NT NT NT   
Women's Mile Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Riley Tate FR-1 Purdue Fort Wayne 4:44.07 5:19.18 10
2 Sydney Wolf SR-4 Lewis 4:22.00 5:19.51 8
3 Bella Hodges FR-1 Purdue Fort Wayne 5:13.26 5:22.94 6
4 Ava Genovese FR-1 Purdue Fort Wayne 4:16.52 5:24.70 5
5 Megan McCulloch SR-4 Albion 6:39.70 5:24.96 4
6 Lydia Carrell FR-1 Purdue Fort Wayne 6:35.69 5:27.01 3
10 Samantha Bieth SR-4 Albion 6:18.06 5:31.63 -
12 Bailey Wilk JR-3 St. Francis (Ill.) 6:20.96 5:34.17 -
13 Amira Faulkner SR-4 Trine 5:35.43 5:35.43 -
16 Kathy Potter JR-3 Purdue Fort Wayne 7:23.21 5:43.57 -
18 Alexia Bibakis JR-3 St. Francis (Ill.) 5:07.66 5:45.68 -
  Madison King SO-2 Purdue Fort Wayne NT NT