February 11, 2023
|
Houston-Yeoman FH-Banked
|
200m (Banked)
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA

Women's 60 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Nia Dorner   Unattached 7.76 7.22 8.93
2 Malaisha Cartwright SR-4 UNT-Dallas 7.79 7.48 9.04
3 Trinity Murdock JR-3 Texas Lutheran 8.04 10.38 5.95
4 Danya Selber JR-3 Trinity (Tex.) 8.06 8.55 8.31
5 Avery Puig SR-4 Trinity (Tex.) 8.16 8.25 9.22
6 Jennifer Gillespie   Unattached 8.19 7.54 9.18
7 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 8.31 8.48 6.74

Women's 60 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Nia Dorner   Unattached 7.88 9.93 7.49 8.91 5.76
2 Malaisha Cartwright SR-4 UNT-Dallas 7.88 6.94 9.46 8.36 7.65
3 Mykler Roderique FR-1 St. Thomas (Tex.) 8.00 8.56 8.64 9.12 8.08
4 Danya Selber JR-3 Trinity (Tex.) 8.10 6.89 9.48 6.40 6.00
5 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 8.30 10.05 10.63 10.38 9.30
6 Avery Puig SR-4 Trinity (Tex.) 8.13 9.35 9.60 7.16 8.22
7 Trinity Murdock JR-3 Texas Lutheran 8.22 8.14 7.65 10.20 8.80
8 Jennifer Gillespie   Unattached 8.23 9.22 6.09 8.32 7.49
9 Sealan Ledat SR-4 Trinity (Tex.) 8.24 6.35 9.56 9.81 9.40
10 Ja'Keia Williams JR-3 Texas Lutheran 8.25 8.17 10.23 7.59 8.09
11 Ny'Cierra Hinton SO-2 St. Thomas (Tex.) 8.26 7.52 5.95 6.53 7.19
12 Audrey Wistain SO-2 St. Edward's 8.27 6.87 6.12 8.36 7.45
13 Natalie Garcia FR-1 Texas Lutheran 8.32 6.66 7.74 6.58 6.58
14 Jada Slaine SO-2 Hardin-Simmons 8.33 9.67 7.08 7.58 9.25
15 Katelin Pilarski FR-1 Southwestern (Tex.) 8.40 7.82 7.90 9.41 8.32
15 Joy Areola SO-2 Trinity (Tex.) 8.40 10.76 9.50 6.39 9.41
17 Leilani Lopez SO-2 Texas Lutheran 8.44 8.70 8.53 10.22 7.35
18 Lauren Mackrell SR-4 Southwestern (Tex.) 8.48 11.03 9.59 10.52 7.72
19 Yasmin Subawalla FR-1 Trinity (Tex.) 8.51 10.05 7.49 10.30 7.15
20 Calijah Peay JR-3 UNT-Dallas 8.58 10.81 7.30 6.18 7.13
21 Sophia Garza FR-1 Trinity (Tex.) 8.58 10.73 8.50 10.04 10.04
22 Dejahnae Thompson SR-4 Southwestern (Tex.) 8.60 9.46 6.63 6.97 7.83
23 Sirena Gomez SO-2 Texas Lutheran 8.61 8.44 8.10 10.08 8.36
24 Barbara Dunlap FR-1 Southwestern (Tex.) 8.67 10.84 10.67 9.19 10.67
25 Sage Bartlett FR-1 Texas Lutheran 8.76 11.04 9.55 10.69 10.52
26 Ciara Cavazos SO-2 Texas Lutheran 8.79 9.59 10.02 7.21 10.73
27 Tierrah Adams JR-3 Texas Lutheran 8.82 10.94 6.88 9.35 10.59
28 Daniela LaPorte FR-1 Trinity (Tex.) 8.96 11.11 6.63 6.54 10.49
29 Katelyn Brown FR-1 Texas Lutheran 8.99 7.02 9.80 10.61 10.61
30 Cherryn Cha SO-2 Southwestern (Tex.) 9.22 7.38 7.84 8.58 11.99
31 Destini Matherson FR-1 Texas Lutheran 9.38 7.41 8.35 11.17 7.23
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Malaisha Cartwright SR-4 UNT-Dallas 5.76 6.15 5.52 7.88 7.25 5.60
7 Trinity Murdock JR-3 Texas Lutheran 6.99 9.95 7.73 8.22 7.32 7.81
10 Ja'Keia Williams JR-3 Texas Lutheran 10.07 7.02 8.01 8.25 8.01 8.67
14 Jada Slaine SO-2 Hardin-Simmons 7.92 9.58 6.75 8.33 10.17 6.17
15 Katelin Pilarski FR-1 Southwestern (Tex.) 10.17 9.92 9.16 8.40 9.50 5.97
20 Calijah Peay JR-3 UNT-Dallas 8.16 9.27 7.21 8.58 6.10 7.21
22 Dejahnae Thompson SR-4 Southwestern (Tex.) 7.23 7.31 10.93 8.60 7.14 6.02
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 8.30 6.06 7.56
15 Joy Areola SO-2 Trinity (Tex.) 8.40 8.40 7.31
18 Lauren Mackrell SR-4 Southwestern (Tex.) 8.48 6.11 10.43
19 Yasmin Subawalla FR-1 Trinity (Tex.) 8.51 10.22 7.92
31 Destini Matherson FR-1 Texas Lutheran 9.38 8.35 10.51
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Mykler Roderique FR-1 St. Thomas (Tex.) 8.00 6.40
6 Avery Puig SR-4 Trinity (Tex.) 8.13 9.68
12 Audrey Wistain SO-2 St. Edward's 8.27 10.09
24 Barbara Dunlap FR-1 Southwestern (Tex.) 8.67 9.80
25 Sage Bartlett FR-1 Texas Lutheran 8.76 7.27
26 Ciara Cavazos SO-2 Texas Lutheran 8.79 8.53
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Danya Selber JR-3 Trinity (Tex.) 8.10 6.48 6.89 7.13 6.97 9.32 8.51
8 Jennifer Gillespie   Unattached 8.23 8.15 9.39 10.04 9.88 7.33 6.59
9 Sealan Ledat SR-4 Trinity (Tex.) 8.24 5.77 7.75 9.56 8.00 9.07 6.02
13 Natalie Garcia FR-1 Texas Lutheran 8.32 6.41 6.74 7.49 5.99 6.24 7.16
21 Sophia Garza FR-1 Trinity (Tex.) 8.58 8.24 8.67 9.79 8.67 9.61 8.93
28 Daniela LaPorte FR-1 Trinity (Tex.) 8.96 10.22 11.47 9.23 8.43 9.86 7.44
30 Cherryn Cha SO-2 Southwestern (Tex.) 9.22 9.69 9.13 7.75 10.42 6.46 6.46
Women's 60 Meters Preliminaries Heat 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Nia Dorner   Unattached 7.88 6.94 6.39 6.07
11 Ny'Cierra Hinton SO-2 St. Thomas (Tex.) 8.26 7.44 9.01 10.08
17 Leilani Lopez SO-2 Texas Lutheran 8.44 9.03 7.01 7.77
23 Sirena Gomez SO-2 Texas Lutheran 8.61 8.27 6.29 8.27
27 Tierrah Adams JR-3 Texas Lutheran 8.82 6.35 8.65 8.03
29 Katelyn Brown FR-1 Texas Lutheran 8.99 8.18 6.39 9.53

Women's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Maria Bangala Junior Unattached 22.39 26.34
2 Kaela Sawyers SO-2 St. Thomas (Tex.) 19.06 26.46
3 Malaisha Cartwright SR-4 UNT-Dallas 24.31 26.71
4 Sealan Ledat SR-4 Trinity (Tex.) 21.93 26.74
5 Arden Neff SO-2 Southwestern (Tex.) 33.49 26.79
6 CC Gray SO-2 Trinity (Tex.) 29.10 26.94
7 Makayla Powell FR-1 St. Thomas (Tex.) 31.09 27.03
8 Trinity Provost FR-1 St. Thomas (Tex.) 30.07 27.09
9 Nakiah Tolbert SO-2 Hardin-Simmons 30.98 27.17
10 Audrey Wistain SO-2 St. Edward's 26.91 27.18
11 Ashlynn Recknagel FR-1 Texas Lutheran 25.68 27.31
12 Taylor Kotfas SR-4 Trinity (Tex.) 26.50 27.32
13 Jennifer Gillespie   Unattached 26.27 27.36
14 Danielle Pena FR-1 Hardin-Simmons 22.74 27.39
15 Payton Clark FR-1 East Texas Baptist 26.61 27.43
16 Yamila Cartwright FR-1 St. Edward's 23.41 27.54
17 Sirena Gomez SO-2 Texas Lutheran 21.33 27.69
18 Natalie Garcia FR-1 Texas Lutheran 24.12 27.72
19 Danielle Sauls JR-3 Hardin-Simmons 32.46 27.74
20 Layla Jemerson FR-1 UNT-Dallas 24.50 27.84
21 Neelie Schiel FR-1 East Texas Baptist 29.31 27.91
22 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 35.59 28.02
23 Ja'Keia Williams JR-3 Texas Lutheran 29.14 28.02
24 Yasmin Subawalla FR-1 Trinity (Tex.) 35.67 28.08
25 Trinity Murdock JR-3 Texas Lutheran 20.80 28.10
26 Elizabeth Watson FR-1 Southwestern Christian College 28.15 28.15
27 Lauren Mackrell SR-4 Southwestern (Tex.) 21.69 28.16
28 Mahalia Ratcliff FR-1 Southwestern Christian College 33.55 28.19
29 Dejahnae Thompson SR-4 Southwestern (Tex.) 33.04 28.24
30 Aliya Jackson JR-3 Trinity (Tex.) 23.77 28.29
31 Kamilah Tanner FR-1 Texas Lutheran 34.31 28.35
32 Katelin Pilarski FR-1 Southwestern (Tex.) 25.83 28.69
33 Leilani Lopez SO-2 Texas Lutheran 21.62 28.82
34 Sage Bartlett FR-1 Texas Lutheran 25.74 28.92
35 Lily Dawson JR-3 Texas Lutheran 36.00 29.03
36 Samyia Summers FR-1 St. Thomas (Tex.) 21.63 29.23
37 Ciara Cavazos SO-2 Texas Lutheran 30.34 29.45
38 Daniela LaPorte FR-1 Trinity (Tex.) 26.78 29.75
39 Katelyn Brown FR-1 Texas Lutheran 31.17 29.97
40 Barbara Dunlap FR-1 Southwestern (Tex.) 32.48 30.07
41 Alexa Martin FR-1 Texas Lutheran 37.32 30.09
42 Emmalee Horton FR-1 Hardin-Simmons 26.84 30.15
43 Lauren Penders FR-1 Southwestern (Tex.) 22.65 30.20
44 Brenna Iannelli JR-3 Texas Lutheran 25.83 30.38
45 Tierrah Adams JR-3 Texas Lutheran 39.66 30.74
46 Destini Matherson FR-1 Texas Lutheran 27.20 30.90
Women's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Maria Bangala Junior Unattached 28.98 28.71 33.72 33.46 26.34 27.92
4 Sealan Ledat SR-4 Trinity (Tex.) 29.69 33.96 24.60 31.29 26.74 28.88
5 Arden Neff SO-2 Southwestern (Tex.) 21.17 27.06 28.67 34.56 26.79 24.65
15 Payton Clark FR-1 East Texas Baptist 28.53 29.08 34.29 23.87 27.43 25.51
32 Katelin Pilarski FR-1 Southwestern (Tex.) 26.69 20.66 34.15 25.83 28.69 37.01
Women's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Kaela Sawyers SO-2 St. Thomas (Tex.) 20.11 31.23 25.93 19.85 26.46
6 CC Gray SO-2 Trinity (Tex.) 28.83 28.83 32.60 24.25 26.94
7 Makayla Powell FR-1 St. Thomas (Tex.) 32.71 31.09 24.87 24.87 27.03
10 Audrey Wistain SO-2 St. Edward's 34.79 21.20 35.07 30.72 27.18
12 Taylor Kotfas SR-4 Trinity (Tex.) 30.33 32.51 31.70 21.31 27.32
Women's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Trinity Provost FR-1 St. Thomas (Tex.) 28.18 22.22 27.09
9 Nakiah Tolbert SO-2 Hardin-Simmons 21.74 30.71 27.17
23 Ja'Keia Williams JR-3 Texas Lutheran 32.23 35.03 28.02
27 Lauren Mackrell SR-4 Southwestern (Tex.) 26.19 26.76 28.16
33 Leilani Lopez SO-2 Texas Lutheran 36.32 27.38 28.82
Women's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
13 Jennifer Gillespie   Unattached 27.36 19.70
17 Sirena Gomez SO-2 Texas Lutheran 27.69 35.72
18 Natalie Garcia FR-1 Texas Lutheran 27.72 35.21
19 Danielle Sauls JR-3 Hardin-Simmons 27.74 25.52
30 Aliya Jackson JR-3 Trinity (Tex.) 28.29 25.47
Women's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Malaisha Cartwright SR-4 UNT-Dallas 26.45 26.71
16 Yamila Cartwright FR-1 St. Edward's 31.95 27.54
24 Yasmin Subawalla FR-1 Trinity (Tex.) 36.23 28.08
35 Lily Dawson JR-3 Texas Lutheran 28.74 29.03
Women's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Danielle Pena FR-1 Hardin-Simmons 27.39
21 Neelie Schiel FR-1 East Texas Baptist 27.91
22 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 28.02
29 Dejahnae Thompson SR-4 Southwestern (Tex.) 28.24
34 Sage Bartlett FR-1 Texas Lutheran 28.92
Women's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
25 Trinity Murdock JR-3 Texas Lutheran 28.10 25.01 25.29
26 Elizabeth Watson FR-1 Southwestern Christian College 28.15 35.75 36.60
28 Mahalia Ratcliff FR-1 Southwestern Christian College 28.19 31.86 34.11
31 Kamilah Tanner FR-1 Texas Lutheran 28.35 28.35 22.40
Women's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
36 Samyia Summers FR-1 St. Thomas (Tex.) 29.23 36.83 23.10 21.34 28.94
37 Ciara Cavazos SO-2 Texas Lutheran 29.45 23.27 37.70 27.69 36.82
38 Daniela LaPorte FR-1 Trinity (Tex.) 29.75 29.75 20.83 31.24 37.19
42 Emmalee Horton FR-1 Hardin-Simmons 30.15 38.90 31.36 24.73 22.01
43 Lauren Penders FR-1 Southwestern (Tex.) 30.20 36.24 26.88 25.98 32.62
Women's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Ashlynn Recknagel FR-1 Texas Lutheran 20.76 27.31 27.04
40 Barbara Dunlap FR-1 Southwestern (Tex.) 36.09 30.07 36.39
44 Brenna Iannelli JR-3 Texas Lutheran 32.81 30.38 24.92
45 Tierrah Adams JR-3 Texas Lutheran 32.59 30.74 27.98
Women's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Layla Jemerson FR-1 UNT-Dallas 28.68 33.69 24.78 27.84 22.28 21.72
39 Katelyn Brown FR-1 Texas Lutheran 27.58 21.28 29.37 29.97 26.68 24.28
41 Alexa Martin FR-1 Texas Lutheran 33.70 37.92 24.38 30.09 27.09 36.71
46 Destini Matherson FR-1 Texas Lutheran 22.87 33.99 33.38 30.90 28.74 32.45

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amari Singleton SO-2 St. Edward's 50.83 55.07 1:02.33 1:00.51 43.57 1:15.04
2 Nakiah Tolbert SO-2 Hardin-Simmons 56.57 56.57 1:00.22 1:00.82 58.39 1:09.34
3 Maria Bangala Junior Unattached 46.26 1:13.64 1:16.08 1:00.86 1:13.04 1:02.08
4 Christina Stinson SO-2 St. Thomas (Tex.) 55.28 51.60 1:02.65 1:01.42 1:14.94 45.45
5 Danielle Pena FR-1 Hardin-Simmons 1:11.13 1:18.68 49.73 1:02.94 52.24 53.50
6 Makayla Powell FR-1 St. Thomas (Tex.) 1:20.23 1:12.65 57.49 1:03.17 46.12 52.44
7 Hayley Huck JR-3 Trinity (Tex.) 46.18 57.57 1:17.81 1:03.26 45.55 1:19.71
8 Elizabeth Watson FR-1 Southwestern Christian College 45.16 1:07.42 1:14.42 1:03.60 1:14.42 1:14.42
9 Aliya Jackson JR-3 Trinity (Tex.) 56.94 58.23 1:12.47 1:04.70 1:18.29 49.18
10 Lilly Van Meter SO-2 Southwestern (Tex.) 1:12.76 1:19.90 58.47 1:04.96 55.22 55.22
11 Kamilah Tanner FR-1 Texas Lutheran 1:13.86 1:25.73 48.80 1:05.94 51.44 1:22.43
12 Mahalia Ratcliff FR-1 Southwestern Christian College 1:02.05 1:12.62 55.45 1:06.01 1:15.92 1:16.58
13 Sage Bartlett FR-1 Texas Lutheran 51.87 1:04.50 1:13.14 1:06.49 1:03.83 1:17.13
14 Payton Clark FR-1 East Texas Baptist 57.78 1:13.90 1:11.21 1:07.18 50.39 55.09
15 Nelsy Vera FR-1 St. Thomas (Tex.) 49.76 1:11.28 52.45 1:07.24 1:26.07 52.45
16 Layla Jemerson FR-1 UNT-Dallas 1:12.41 1:12.41 1:09.70 1:07.67 1:08.35 1:16.47
17 Samyia Summers FR-1 St. Thomas (Tex.) 1:20.56 1:23.98 55.30 1:08.27 47.79 52.57
18 Brenna Iannelli JR-3 Texas Lutheran 53.76 1:02.83 57.25 1:09.81 1:23.78 1:27.27
19 Alexa Martin FR-1 Texas Lutheran 1:22.75 1:10.72 1:14.26 1:10.72 1:14.97 1:12.85
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
3 Maria Bangala Junior Unattached 1:00.86 54.78 49.91 1:11.21
14 Payton Clark FR-1 East Texas Baptist 1:07.18 1:11.21 52.40 1:22.64
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amari Singleton SO-2 St. Edward's 1:10.80 1:07.17 51.44 1:00.51 1:02.93
2 Nakiah Tolbert SO-2 Hardin-Simmons 46.23 49.88 1:02.04 1:00.82 1:19.07
4 Christina Stinson SO-2 St. Thomas (Tex.) 1:10.02 1:14.94 1:19.24 1:01.42 1:01.42
6 Makayla Powell FR-1 St. Thomas (Tex.) 48.01 52.44 45.49 1:03.17 1:19.60
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Hayley Huck JR-3 Trinity (Tex.) 1:16.55 1:03.26
10 Lilly Van Meter SO-2 Southwestern (Tex.) 1:23.15 1:04.96
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Danielle Pena FR-1 Hardin-Simmons 1:02.94 1:18.05 1:01.06 47.84 1:01.06 57.28
8 Elizabeth Watson FR-1 Southwestern Christian College 1:03.60 57.24 57.88 1:06.15 1:00.42 54.06
9 Aliya Jackson JR-3 Trinity (Tex.) 1:04.70 56.94 1:03.41 1:06.65 55.65 1:22.17
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Mahalia Ratcliff FR-1 Southwestern Christian College 1:23.84 56.11 1:06.01
15 Nelsy Vera FR-1 St. Thomas (Tex.) 52.45 57.16 1:07.24
17 Samyia Summers FR-1 St. Thomas (Tex.) 1:04.86 1:15.10 1:08.27
18 Brenna Iannelli JR-3 Texas Lutheran 57.25 1:07.72 1:09.81
Women's 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Kamilah Tanner FR-1 Texas Lutheran 1:05.94
13 Sage Bartlett FR-1 Texas Lutheran 1:06.49
16 Layla Jemerson FR-1 UNT-Dallas 1:07.67
19 Alexa Martin FR-1 Texas Lutheran 1:10.72

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Georgia Scott   Godspeed 3:04.93 2:24.47
2 Allyson Prosperie FR-1 East Texas Baptist 2:36.28 2:33.21
3 Aaliyah Leal FR-1 Texas Lutheran 2:06.67 2:34.47
4 Bryn Peters SO-2 St. Edward's 2:10.39 2:37.09
5 LeeAnndrea Canas FR-1 Texas Lutheran 2:06.79 2:38.48
6 Caroline Wildrick SO-2 St. Edward's 2:37.81 2:39.40
7 Jenna Saunders FR-1 St. Edward's 3:23.05 2:45.08
8 Jazmin Mendez SO-2 Hardin-Simmons 2:57.43 2:48.98
9 Myla Castillo FR-1 St. Edward's 2:27.88 2:49.97
10 Candice Varnell SO-2 Hardin-Simmons 3:15.28 2:55.92

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Juliana Merlo FR-1 St. Edward's 5:13.61
2 Rachel Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 5:21.22
3 Faith Brothers JR-3 St. Edward's 5:22.59
4 Delaney Long FR-1 St. Edward's 5:23.19
5 Faith Loftus SO-2 St. Edward's 5:27.81
6 Josette Gurule FR-1 Trinity (Tex.) 5:32.49
7 Georgia Scott   Godspeed 5:33.79
8 Caroline Wildrick SO-2 St. Edward's 5:36.43
9 Emily Gnecco FR-1 Trinity (Tex.) 5:37.28
10 Ayanna Palomo FR-1 Texas A&M-CC 5:38.36
11 Ana Luna FR-1 St. Thomas (Tex.) 5:42.98
12 Hailey Perez FR-1 St. Thomas (Tex.) 5:44.65
13 Scarlett Perez FR-1 East Texas Baptist 5:45.13
14 Elizabeth McLauchlin SO-2 Trinity (Tex.) 5:47.02
15 Maggie Rittmeyer SO-2 St. Edward's 5:47.40
16 Lynzie Kutsner SR-4 Trinity (Tex.) 5:48.17
17 Tristan Nemec FR-1 Texas A&M-CC 5:51.19
18 Phoebe Dunham FR-1 East Texas Baptist 5:51.39
19 Jenna Saunders FR-1 St. Edward's 5:54.79
20 Samantha Hernandez JR-3 St. Thomas (Tex.) 5:56.47
21 Casey Gilbert FR-1 Southwestern (Tex.) 6:01.12
22 Abbie Wietstruck SO-2 Trinity (Tex.) 6:06.45
23 Hallie Martinez FR-1 Southwestern (Tex.) 6:15.30
24 Alyssa Galvan SO-2 St. Edward's 6:38.25
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Juliana Merlo FR-1 St. Edward's 4:39.12 5:10.48 5:13.61 3:42.67 5:29.29 4:07.76 4:42.25
2 Rachel Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 6:47.95 6:47.95 5:21.22 4:55.53 4:42.68 5:27.65 6:31.89
3 Faith Brothers JR-3 St. Edward's 6:52.92 6:17.43 5:22.59 3:55.49 6:14.21 5:48.40 4:05.17
4 Delaney Long FR-1 St. Edward's 5:45.82 5:23.19 5:23.19 4:47.64 4:34.72 5:16.73 5:36.12
5 Faith Loftus SO-2 St. Edward's 4:51.75 6:39.93 5:27.81 6:03.87 4:41.92 6:13.71 4:45.20
6 Josette Gurule FR-1 Trinity (Tex.) 7:08.92 5:09.22 5:32.49 6:12.39 3:56.07 6:25.69 4:49.27
7 Georgia Scott   Godspeed 5:13.77 6:33.88 5:33.79 4:13.68 6:57.24 5:07.09 6:57.24
8 Caroline Wildrick SO-2 St. Edward's 4:02.23 6:06.71 5:36.43 4:29.15 4:02.23 4:08.96 6:23.53
9 Emily Gnecco FR-1 Trinity (Tex.) 4:46.69 5:57.52 5:37.28 6:48.11 6:24.50 4:19.71 6:37.99
16 Lynzie Kutsner SR-4 Trinity (Tex.) 4:59.43 5:37.73 5:48.17 6:02.10 5:02.91 5:44.69 5:37.73
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Ayanna Palomo FR-1 Texas A&M-CC 4:44.23 5:38.36
11 Ana Luna FR-1 St. Thomas (Tex.) 6:44.72 5:42.98
12 Hailey Perez FR-1 St. Thomas (Tex.) 5:58.44 5:44.65
13 Scarlett Perez FR-1 East Texas Baptist 7:01.06 5:45.13
14 Elizabeth McLauchlin SO-2 Trinity (Tex.) 6:14.79 5:47.02
15 Maggie Rittmeyer SO-2 St. Edward's 6:08.25 5:47.40
17 Tristan Nemec FR-1 Texas A&M-CC 4:40.96 5:51.19
18 Phoebe Dunham FR-1 East Texas Baptist 6:05.45 5:51.39
19 Jenna Saunders FR-1 St. Edward's 5:44.15 5:54.79
20 Samantha Hernandez JR-3 St. Thomas (Tex.) 6:17.86 5:56.47
21 Casey Gilbert FR-1 Southwestern (Tex.) 6:30.01 6:01.12
22 Abbie Wietstruck SO-2 Trinity (Tex.) 5:37.14 6:06.45
23 Hallie Martinez FR-1 Southwestern (Tex.) 5:22.76 6:15.30
24 Alyssa Galvan SO-2 St. Edward's 4:54.71 6:38.25

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Elaine Kaster SR-4 Trinity (Tex.) 9:23.55 10:47.75 11:46.05
2 Gianna Keena FR-1 Trinity (Tex.) 8:59.62 10:50.14 9:19.12
3 Laura Behr Sophomore Unattached 14:08.70 10:52.84 10:26.73
4 Mia Sanchez SO-2 St. Edward's 8:18.98 10:56.55 11:29.38
5 Rachel Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 10:19.28 11:05.89 10:39.26
6 Em Miller FR-1 Trinity (Tex.) 7:48.88 11:09.82 8:49.16
7 Maia Dykstra SR-4 Trinity (Tex.) 8:30.00 11:11.05 9:57.24
8 Sophia Sanchez SO-2 St. Thomas (Tex.) 7:56.73 11:11.45 9:03.88
9 Jordan Sanders SO-2 St. Edward's 12:47.66 11:31.58 13:49.90
10 Grace Etzel FR-1 Trinity (Tex.) 8:55.30 11:35.19 12:44.71
11 Danielle Lozano SO-2 St. Edward's 13:55.53 11:36.27 9:23.98
12 Sheri Frymire JR-3 St. Edward's 12:39.42 11:36.71 9:03.44
13 Caeli Taylor JR-3 Texas Lutheran 8:28.82 11:37.01 8:14.88
14 Alissa Kennedy SO-2 Texas Lutheran 12:40.08 11:43.77 9:23.02

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Teran Rogers FR-1 UNT-Dallas 7.09 8.23 9.45
2 Neelie Schiel FR-1 East Texas Baptist 11.48 7.37 9.56
3 Avery Puig SR-4 Trinity (Tex.) 9.21 7.85 9.69
4 Grace Perez SR-4 Houston Christian 12.04 10.30 9.71
5 Danya Selber JR-3 Trinity (Tex.) 11.41 8.16 9.83
6 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 10.13 9.93 9.83
7 Samantha Rabius FR-1 Houston Christian 8.47 9.38 10.08
8 Arden Neff SO-2 Southwestern (Tex.) 7.28 8.09 10.11

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Teran Rogers FR-1 UNT-Dallas 9.37 7.03 6.56
2 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 9.55 8.60 10.22
3 Arden Neff SO-2 Southwestern (Tex.) 9.57 12.16 8.52
4 Avery Puig SR-4 Trinity (Tex.) 9.54 11.55 9.83
5 Neelie Schiel FR-1 East Texas Baptist 9.77 9.77 12.71
6 Grace Perez SR-4 Houston Christian 9.83 12.78 11.80
7 Danya Selber JR-3 Trinity (Tex.) 9.86 8.88 9.47
8 Samantha Rabius FR-1 Houston Christian 10.10 7.58 10.71
9 Barbara Dunlap FR-1 Southwestern (Tex.) 10.23 10.34 8.90
10 Emmalee Horton FR-1 Hardin-Simmons 10.40 12.90 9.16
11 Hayley Huck JR-3 Trinity (Tex.) 10.66 12.26 10.45
12 Lily McWhorter FR-1 Southwestern (Tex.) 10.73 9.55 11.06
13 Cherryn Cha SO-2 Southwestern (Tex.) 10.76 8.93 13.24
14 Audrey Wistain SO-2 St. Edward's 11.04 10.05 10.38
15 Jessie Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 11.09 14.31 10.65
16 Lauren Penders FR-1 Southwestern (Tex.) 11.43 8.46 8.12
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 Taylor Norrell SO-2 Texas Lutheran 9.55 9.75 6.78 7.17
5 Neelie Schiel FR-1 East Texas Baptist 9.77 8.50 10.85 8.11
9 Barbara Dunlap FR-1 Southwestern (Tex.) 10.23 8.19 12.59 8.39
15 Jessie Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 11.09 9.10 13.64 10.98
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Teran Rogers FR-1 UNT-Dallas 11.53 9.37 9.75
4 Avery Puig SR-4 Trinity (Tex.) 9.83 9.54 10.59
7 Danya Selber JR-3 Trinity (Tex.) 10.06 9.86 9.67
11 Hayley Huck JR-3 Trinity (Tex.) 10.13 10.66 10.45
13 Cherryn Cha SO-2 Southwestern (Tex.) 7.75 10.76 11.52
14 Audrey Wistain SO-2 St. Edward's 8.95 11.04 12.92
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Arden Neff SO-2 Southwestern (Tex.) 7.76 9.57
6 Grace Perez SR-4 Houston Christian 11.31 9.83
8 Samantha Rabius FR-1 Houston Christian 7.88 10.10
10 Emmalee Horton FR-1 Hardin-Simmons 11.03 10.40
12 Lily McWhorter FR-1 Southwestern (Tex.) 10.20 10.73
16 Lauren Penders FR-1 Southwestern (Tex.) 8.46 11.43

Women's Distance Medley Relay

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 St. Edward's A Juliana Merlo, Victoria Hinojosa, Mia Rivera, Faith Brothers 15:36.97 14:44.50 15:51.96 12:29.57 9:59.66 12:29.57
2 St. Edward's
(B>)
B Faith Loftus, Hailey Rodriguez, Delaney Long, Mia Sanchez 9:57.23 10:45.01 13:40.19 15:15.75 11:32.79 13:16.30
3 St. Thomas (Tex.) A Victoria Ramirez, Karelann Skinner, Nelsy Vera, Ashley Martinez 11:59.84 17:17.91 16:10.95 12:24.95 15:03.99 13:57.02
4 Southwestern (Tex.) A Breanna Steele, Hallie Martinez, Emily Chaires, Casey Gilbert 13:18.91 10:25.24 13:18.91 15:11.80 18:40.21 14:28.38

Women's High Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Jordyn Bruce Senior Unattached 1.60m 5' 3"
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.60
    O
  • 1.63
2 Grace Perez SR-4 Houston Christian 1.55m 5' 1"
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XO
  • 1.60
    X
  • 1.63
3 Jaiyah Hodge JR-3 Texas A&M-CC 1.55m 5' 1"
  • 1.50
    O
  • 1.55
    XXO
  • 1.60
  Demi Durham SO-2 Trinity (Tex.) NH NH
  • 1.50
    XXX
  Peyton Bohlinger SR-4 Trinity (Tex.) NH NH
  • 1.50
    XXX
  Emmalee Horton FR-1 Hardin-Simmons NH NH
  • 1.50
    XXX
  Janae Green FR-1 Hardin-Simmons NH NH
  • 1.50
    XXX
  Alexa Sowers JR-3 Hardin-Simmons NH NH
  • 1.50
    XXX
  Samantha Rabius FR-1 Houston Christian NH NH
  • 1.50
    XXX

Women's Pole Vault

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Viviana Quintana Senior Puerto Rico 3.08m 3.90m 2.81m 4.88m 4.76m 12' 9.5"
  • 2.70
    P
  • 2.85
    P
  • 3.00
    P
  • 3.15
    P
  • 3.30
    P
  • 3.45
    P
  • 3.60
    P
  • 3.75
    P
  • 3.90
    O
  • 4.05
    XXX
2 Ashlynn Recknagel FR-1 Texas Lutheran 3.56m 3.30m 3.20m 2.51m 3.66m 10' 10"
  • 2.70
    P
  • 2.85
    P
  • 3.00
    XO
  • 3.15
    XXO
  • 3.30
    XO
  • 3.45
    XXX
3 Maddy Wietstruck SO-2 Trinity (Tex.) 3.78m 3.15m 3.94m 2.77m 2.80m 10' 4"
  • 2.70
    P
  • 2.85
    O
  • 3.00
    O
  • 3.15
    XXO
  • 3.30
    XXX
4 Bailey Dueitt SR-4 Trinity (Tex.) 3.87m 3.00m 2.22m 3.33m 3.51m 9' 10"
  • 2.70
    P
  • 2.85
    O
  • 3.00
    O
  • 3.15
    XXX
5 Kaelin Leishman FR-1 Trinity (Tex.) 2.67m 3.00m 3.57m 2.37m 2.55m 9' 10"
  • 2.70
    P
  • 2.85
    O
  • 3.00
    XXO
  • 3.15
    XXX
6 Lily Dawson JR-3 Texas Lutheran 2.88m 2.85m 2.19m 2.71m 3.68m 9' 4.25"
  • 2.70
    P
  • 2.85
    XO
  • 3.00
    XXX
7 Isabelle Rivera FR-1 Southwestern (Tex.) 2.38m 2.70m 2.75m 3.32m 2.94m 8' 10.25"
  • 2.70
    XO
  • 2.85
    XXX
  Leandra Motelet FR-1 Southwestern (Tex.) NH NH NH NH NH NH
  • 2.70
    XXX

Women's Long Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Madelyn Kocik FR-1 Houston Christian 5.26m 4.05m 5.84m 6.79m 6.31m 3.95m 6.79m 17' 3.25"
  • 5.08  
  • 5.08  
  • 5.26  
  • 5.02  
  • 5.25  
  • 5.18  
2 Myla Tate FR-1 Texas A&M-CC 5.20m 6.40m 6.19m 4.42m 4.21m 4.06m 4.11m 17' 0.75"
  • 5.03  
  • 5.20  
  • 4.78  
  • 4.62  
  • 4.99  
  • 4.87  
3 Jordyn Bruce Senior Unattached 5.17m 5.27m 3.67m 3.88m 3.62m 5.64m 3.62m 16' 11.5"
  • 5.17  
  • 4.90  
  • 4.62  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
4 Joy Areola SO-2 Trinity (Tex.) 5.11m 5.98m 3.78m 4.60m 5.77m 5.98m 5.06m 16' 9.25"
  • 5.03  
  • 5.05  
  • 4.97  
  • 4.90  
  • 5.11  
  • 5.11  
5 Samantha Rabius FR-1 Houston Christian 4.94m 6.22m 3.46m 4.35m 3.95m 6.08m 5.24m 16' 2.5"
  • 4.92  
  • 4.77  
  • 4.94  
  • 4.87  
  • FOUL  
  • 4.91  
6 Jaiyah Hodge JR-3 Texas A&M-CC 4.75m 3.37m 4.13m 3.52m 3.85m 4.47m 3.89m 15' 7"
  • 4.75  
  • 4.69  
  • 4.35  
  • 4.67  
  • 4.75  
  • 4.45  
7 Emerald Garcia JR-3 Hardin-Simmons 4.68m 6.08m 3.70m 4.40m 5.57m 5.80m 3.65m 15' 4.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 4.68  
  • 4.40  
  • 4.54  
  • 4.33  
8 Alexa Sowers JR-3 Hardin-Simmons 4.62m 3.56m 5.68m 4.85m 5.82m 5.45m 4.90m 15' 2"
  • FOUL  
  • 4.22  
  • 4.62  
  • 4.50  
  • FOUL  
  • 4.55  
9 Claudia Davis FR-1 St. Thomas (Tex.) 4.59m 4.09m 5.09m 5.51m 5.60m 5.83m 5.51m 15' 0.75"
  • 4.49  
  • 4.27  
  • 4.59  
  • 4.18  
  • 4.44  
  • 4.36  
10 Lilly Van Meter SO-2 Southwestern (Tex.) 4.57m 4.25m 3.52m 3.70m 5.07m 3.79m 4.48m 15' 0"
  • 4.57  
  • 4.20  
  • 4.17  
11 Danielle Sauls JR-3 Hardin-Simmons 4.51m 5.73m 5.32m 4.78m 4.01m 3.56m 3.38m 14' 9.75"
  • 4.17  
  • 4.48  
  • 4.51  
12 Aliya Noe FR-1 Trinity (Tex.) 4.50m 3.69m 5.49m 3.20m 3.47m 4.77m 3.15m 14' 9.25"
  • FOUL  
  • 4.50  
  • 4.18  
13 Courtney Burnett JR-3 Texas Lutheran 4.28m 3.04m 3.89m 3.04m 4.45m 4.45m 3.08m 14' 0.5"
  • 4.28  
  • 4.27  
  • 4.28  
14 Jessie Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 3.97m 3.85m 4.17m 5.16m 4.25m 4.21m 4.88m 13' 0.25"
  • FOUL  
  • 3.97  
  • 3.86  
15 Hannah Jones SR-4 Southwestern (Tex.) 3.88m 3.38m 4.15m 3.72m 3.72m 4.35m 3.76m 12' 8.75"
  • 3.88  
  • 3.71  
  • 3.82  
16 Valeria Gonzales   St. Thomas (Tex.) 3.81m 3.51m 4.34m 2.86m 2.78m 4.76m 2.78m 12' 6"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 3.81  

Women's Triple Jump

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK CONV
1 Joy Areola SO-2 Trinity (Tex.) 11.32m 37' 1.75"
  • 10.89  
  • FOUL  
  • 11.32  
  • FOUL  
  • 11.26  
  • FOUL  
2 Maddy Wietstruck SO-2 Trinity (Tex.) 11.03m 36' 2.25"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.42  
  • 10.57  
  • 11.03  
3 Madelyn Kocik FR-1 Houston Christian 11.01m 36' 1.5"
  • 10.50  
  • 10.55  
  • 10.45  
  • 10.99  
  • 10.69  
  • 11.01  
4 Myla Tate FR-1 Texas A&M-CC 10.56m 34' 7.75"
  • FOUL  
  • 10.56  
  • FOUL  
  • PASS  
  • PASS  
  • PASS  
5 Aliya Noe FR-1 Trinity (Tex.) 10.35m 33' 11.5"
  • FOUL  
  • 9.96  
  • 9.99  
  • 10.25  
  • FOUL  
  • 10.35  
6 Emerald Garcia JR-3 Hardin-Simmons 9.84m 32' 3.5"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 9.84  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Jessie Chiella SO-2 Southwestern (Tex.) 9.58m 31' 5.25"
  • FOUL  
  • 9.10  
  • FOUL  
  • 9.26  
  • FOUL  
  • 9.58  
8 Courtney Burnett JR-3 Texas Lutheran 9.53m 31' 3.25"
  • 9.26  
  • 9.53  
  • 9.42  
  • 9.34  
  • FOUL  
  • FOUL  

Women's Shot Put

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Julissa Rodriguez SO-2 Texas Lutheran 12.64m 13.37m 13.37m 12.15m 9.48m 9.23m 39' 10.5"
  • FOUL  
  • 12.05  
  • 12.10  
  • FOUL  
  • 11.07  
  • 12.15  
2 Emagen Styra FR-1 Texas Lutheran 10.85m 13.16m 8.54m 11.54m 12.69m 9.46m 37' 10.5"
  • 11.54  
  • 11.21  
  • 10.66  
  • 10.89  
  • 11.13  
  • 11.36  
3 Jordyn Bruce Senior Unattached 13.78m 12.87m 12.53m 11.39m 14.69m 14.58m 37' 4.5"
  • 11.04  
  • 11.39  
  • 10.85  
  • 10.56  
  • 10.29  
  • 11.03  
4 Lynda Farmer JR-3 Hardin-Simmons 13.28m 13.17m 10.67m 11.35m 11.69m 13.73m 37' 3"
  • FOUL  
  • 9.94  
  • 11.05  
  • 10.18  
  • 10.47  
  • 11.35  
5 Kierra Francois SR-4 Trinity (Tex.) 11.11m 13.75m 8.03m 11.00m 11.77m 10.89m 36' 1.25"
  • 10.30  
  • 10.51  
  • FOUL  
  • 10.71  
  • 11.00  
  • 9.88  
6 Shonase Collins JR-3 UNT-Dallas 10.99m 12.19m 14.14m 10.88m 12.51m 8.81m 35' 8.5"
  • FOUL  
  • 10.88  
  • FOUL  
  • 10.51  
  • 10.05  
  • FOUL  
7 Kirsten Smith FR-1 Texas Lutheran 10.12m 11.58m 7.82m 10.43m 12.52m 7.51m 34' 2.75"
  • 9.23  
  • 10.43  
  • 9.49  
  • 9.51  
  • 9.95  
  • 9.83  
8 Rylee Ortega FR-1 Hardin-Simmons 9.07m 13.44m 8.13m 10.42m 12.92m 12.92m 34' 2.25"
  • 10.28  
  • 9.95  
  • 10.37  
  • 9.98  
  • 10.42  
  • 9.98  
9 Maggie Nava JR-3 Trinity (Tex.) 13.30m 9.97m 9.77m 10.39m 12.88m 11.74m 34' 1.25"
  • 9.87  
  • 10.39  
  • 10.00  
  • 10.36  
  • FOUL  
  • FOUL  
10 Paige Williams FR-1 UNT-Dallas 8.25m 7.73m 10.00m 10.31m 10.62m 11.44m 33' 10"
  • 10.31  
  • 9.71  
  • 10.16  
11 Ryleah Fisher FR-1 UNT-Dallas 6.99m 8.96m 12.31m 9.85m 11.43m 11.23m 32' 3.75"
  • FOUL  
  • 9.85  
  • 9.67  
12 Alana Croft FR-1 Hardin-Simmons 9.34m 12.19m 9.83m 9.83m 11.01m 8.75m 32' 3"
  • 9.83  
  • 9.29  
  • 9.78  
13 Kenna Kubenka FR-1 Texas Lutheran 11.73m 8.20m 6.77m 9.54m 7.82m 7.92m 31' 3.75"
  • 9.24  
  • 9.54  
  • 8.94  
14 Kate Ballengee SO-2 Trinity (Tex.) 8.38m 9.23m 9.89m 9.42m 7.72m 7.72m 30' 11"
  • 8.93  
  • 9.42  
  • 9.19  
15 Emma Ross JR-3 Trinity (Tex.) 6.73m 8.70m 10.38m 9.35m 12.06m 9.82m 30' 8.25"
  • 9.11  
  • 9.35  
  • 9.31  
16 Grace Perez SR-4 Houston Christian 11.21m 8.47m 9.57m 9.11m 8.75m 8.38m 29' 10.75"
  • FOUL  
  • 9.11  
  • 8.85  
17 Demi Durham SO-2 Trinity (Tex.) 6.90m 9.34m 6.39m 8.41m 9.00m 7.65m 27' 7.25"
  • 7.76  
  • 8.41  
  • 8.06  
18 Zana Abdalla SO-2 Hardin-Simmons 9.86m 7.41m 7.72m 7.64m 8.71m 7.95m 25' 0.75"
  • 7.64  
  • 6.99  
  • FOUL  

Women's Weight Throw

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Kierra Francois SR-4 Trinity (Tex.) 10.90m 15.35m 17.35m 10.90m 15.81m 18.88m 12.89m 50' 4.5"
  • 15.35  
  • 14.86  
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 13.15  
  • 14.48  
2 Maggie Nava JR-3 Trinity (Tex.) 15.26m 12.21m 8.79m 13.31m 11.72m 15.14m 12.82m 40' 0.75"
  • FOUL  
  • 11.25  
  • 10.77  
  • 11.50  
  • FOUL  
  • 12.21  
3 Kenna Kubenka FR-1 Texas Lutheran 13.38m 11.74m 13.62m 11.74m 14.79m 12.56m 10.80m 38' 6.25"
  • FOUL  
  • 9.54  
  • 9.61  
  • 9.91  
  • 10.94  
  • 11.74  
4 Julissa Rodriguez SO-2 Texas Lutheran 9.41m 11.48m 12.74m 14.81m 8.04m 10.45m 13.32m 37' 8"
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 10.62  
  • FOUL  
  • 11.48  
  • FOUL  
5 Emma Ross JR-3 Trinity (Tex.) 10.92m 10.60m 10.92m 10.92m 7.53m 9.12m 10.81m 34' 9.5"
  • 9.46  
  • FOUL  
  • 8.29  
  • 10.60  
  • FOUL  
  • FOUL  
6 Kirsten Smith FR-1 Texas Lutheran 9.76m 10.49m 10.18m 13.01m 9.86m 11.75m 13.64m 34' 5"
  • FOUL  
  • 10.49  
  • 9.27  
  • 10.02  
  • FOUL  
  • FOUL  
7 Kate Ballengee SO-2 Trinity (Tex.) 9.98m 10.18m 13.03m 12.01m 11.71m 12.83m 9.06m 33' 4.75"
  • 9.54  
  • 9.55  
  • 10.18  
  • 9.57  
  • FOUL  
  • FOUL  
8 Sydney Braun FR-1 Southwestern (Tex.) 11.23m 9.44m 11.42m 10.95m 9.53m 6.89m 6.80m 30' 11.75"
  • FOUL  
  • 7.92  
  • 7.98  
  • 9.44  
  • 8.49  
  • 8.45  
9 Heather Wilson FR-1 Southwestern (Tex.) 8.73m 8.24m 6.92m 9.31m 6.26m 7.09m 10.38m 27' 0.5"
  • 8.19  
  • 8.24  
  • FOUL  
  • 6.69  
  • 7.41  
  • 7.38