March 18, 2023
|
University of North Florida - Jacksonville, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys 1600m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jackson Dravo SR Creekside 4:33.80 5:20.35 3:44.52 5:47.73 4:25.59 4:25.59
2 Alejandro Vinas JR Bishop Kenny 4:35.92 5:03.52 5:03.52 3:46.26 4:22.13 4:41.44
3 Declan Odwyer JR Eastside 4:36.03 3:24.27 5:36.76 5:58.84 4:11.19 4:08.43
4 Damian Spurrier FR Wildwood 4:41.68 3:45.35 4:19.15 3:56.62 5:26.75 5:38.02
5 Morgan Mobley JR Suwannee 4:44.10 3:52.97 5:57.97 4:32.74 5:29.56 3:30.24
6 Aiden Locantora SR Fletcher 4:45.87 4:43.02 4:43.02 4:20.15 4:11.57 5:03.03
7 Matthew Houser FR Lincoln 4:47.25 3:23.95 4:32.89 5:24.60 4:07.04 4:15.66
8 Charley West FR Mandarin 4:49.64 4:06.20 3:57.51 6:10.74 6:10.74 5:30.19
9 Robert Trinnear SR Fletcher 4:49.85 3:48.99 5:30.43 6:13.91 4:29.56 3:57.68
10 Andrew Boyer FR Fleming Island 4:51.34 3:50.16 4:39.69 3:29.77 3:23.94 5:17.56
11 Damian Myrick Senior McEachern 4:51.67 3:35.84 4:57.51 5:17.92 3:38.76 4:07.92
12 Kenneth Folkenroth FR Tocoi Creek 4:51.69 3:44.61 3:59.19 3:56.27 5:12.11 4:05.02
13 Hunter Shuler FR Seabreeze 4:52.17 3:59.58 5:41.84 4:08.35 4:02.51 4:20.04
14 Julian Howard Sophomore South Effingham 4:52.47 5:12.95 3:30.58 3:30.58 4:34.93 6:20.22
15 Dillon Mantei SR St. Augustine 4:52.84 4:14.77 4:35.27 5:13.34 3:57.20 3:57.20
16 Xavier England JR Florida High 4:53.09 4:53.09 5:54.64 6:21.02 4:06.20 5:48.78
17 Jack Liuzzo SO Bishop Kenny 4:53.44 5:22.79 4:12.36 4:59.31 4:09.43 3:43.02
18 Kamarius Worthen JR Wildwood 4:56.00 6:12.96 3:44.96 3:47.92 5:04.88 4:53.04
19 Noah Parris SR Seabreeze 4:56.18 4:59.15 5:22.84 5:02.11 3:45.10 6:25.04
20 Felipe Paredes SO Father Lopez 4:56.50 5:20.22 4:53.54 5:35.05 3:48.31 4:53.54
21 Stefan Lungescu FR American Heritage 4:56.77 5:41.29 5:17.55 5:20.52 4:47.87 3:30.71
22 Aiden Darnell Junior Hillcrest 4:56.92 4:12.39 4:53.95 5:41.46 5:29.59 4:42.08
23 Dominique Cox Senior Hillcrest 4:57.10 5:44.64 4:12.54 5:32.76 5:20.87 4:57.10
24 Daniel Anasco JR Tocoi Creek 4:57.31 4:09.74 5:21.10 4:33.53 6:26.51 4:27.58
25 Garrett Hudson FR Beachside 4:57.64 5:48.24 5:18.48 4:30.86 3:43.23 3:49.19
26 Enijah Thomas JR Lincoln 4:57.72 5:39.40 3:28.41 5:15.59 5:42.38 4:30.93
27 Clement Weiler JR Gainesville 4:59.37 6:14.22 5:47.27 4:32.43 4:08.48 5:20.33
28 Jalen Taylor SR Paxon 4:59.73 3:32.81 5:44.69 5:44.69 3:29.82 4:29.76
29 Duane Lee SR Oakleaf 5:00.40 4:39.38 5:54.48 3:33.29 5:48.47 5:18.43
30 Thiago DeSouza SR Treasure Coast 5:00.71 6:21.91 5:48.83 4:45.68 4:21.62 5:00.71
31 Michael Musalo JR St. Francis 5:00.93 6:31.21 6:13.16 6:16.17 4:18.80 5:37.05
32 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 5:00.95 4:03.77 3:33.68 6:28.23 4:48.92 4:57.94
33 Johnny Bradshaw Freshman Thomas County Central 5:02.15 4:47.05 3:46.62 6:11.65 3:40.57 4:22.87
34 Schuvens Liska JR Miami Carol City 5:02.23 4:07.83 4:19.92 4:47.12 5:35.48 4:13.88
35 Caleb Bost JR Providence 5:02.76 5:14.87 5:05.79 5:23.96 3:44.05 3:56.16
36 Jared Lopez JR Dr. Phillips 5:03.20 4:11.66 3:41.34 3:38.31 4:32.88 4:35.92
37 Bryson Lewis FR Raines 5:03.36 3:47.52 4:45.16 5:45.83 6:13.14 3:50.56
38 Cameron McGraw JR First Coast 5:03.42 4:51.29 5:15.56 6:31.42 6:13.21 4:48.25
39 Jovani Jean Baptiste FR Dr. Phillips 5:03.58 5:24.83 4:36.26 3:41.62 4:02.87 5:21.80
40 Yaiden Beausejour-Joseph SO Treasure Coast 5:03.71 4:02.97 4:27.27 5:12.83 4:12.08 5:03.71
41 Caleb Olan SO Trinity Christian (Jax) 5:04.25 4:21.66 5:19.47 4:49.04 5:52.93 6:35.53
42 Grant Keppel FR Oakleaf 5:04.47 3:54.45 3:42.27 4:27.94 5:50.14 5:04.47
43 Nicholas Richburg JR Riverside 5:06.96 5:53.01 5:40.73 6:26.77 5:56.08 4:48.55
44 Nicholas Darosa JR American Heritage 5:07.87 3:38.59 5:32.50 4:43.24 5:20.19 6:31.00
45 Keshaun Myrick Senior McEachern 5:08.97 6:23.13 5:58.41 4:13.36 5:36.78 4:38.08
46 Robbie Stumpf JR Somerset Academy (PP) 5:09.28 4:32.17 6:04.95 4:19.80 4:41.45 3:55.06
47 Paul Gunter JR Suwannee 5:09.88 3:43.12 5:43.97 6:08.76 4:51.29 5:16.08
48 Cooper Shaban SR Montverde Academy 5:10.37 5:01.06 5:53.83 4:08.30 6:09.34 5:38.31
49 Logan Brown JR Trinity Christian (Jax) 5:14.23 6:39.08 4:55.38 6:23.36 6:39.08 6:20.22
50 Darwell Thorne JR Stanton 5:15.72 5:47.30 4:09.42 5:37.82 6:31.50 4:34.68
51 Ramzi Ben SO Westside 5:18.85 5:15.67 4:59.72 4:46.97 5:25.23 5:25.23
52 Hayden Schoster JR St. Francis 5:21.13 5:01.87 5:24.35 6:12.51 6:57.47 6:22.15
53 Yaakov Barlevy SO West Port 5:21.80 6:13.29 3:54.92 4:23.88 5:53.98 3:48.48
54 Christian Mayfield SR Orange Park 5:22.20 6:04.09 6:29.87 6:23.42 4:46.76 5:41.54
55 Jamarin Lane FR Rickards 5:22.66 6:27.20 4:53.62 4:08.45 5:03.30 3:45.87
56 Noah Taunton SO Harvest Community 5:22.75 4:24.66 5:35.66 5:42.12 6:07.94 4:05.29
57 William Morales FR Ribault 5:24.25 4:12.92 6:06.41 5:11.28 5:53.44 5:08.04
58 Christian Compton SO North Marion 5:24.83 6:23.30 5:05.34 4:32.86 6:16.81 4:39.36
59 Kenny Huang SO Stanton 5:27.42 6:32.91 6:52.55 4:54.68 5:37.25 3:49.20
60 Pablo Figureoa SO Rickards 5:28.27 6:24.08 5:31.56 5:47.97 5:31.56 5:02.01
61 Camilo Johnson SO Paxon 5:28.91 6:57.72 5:42.07 4:36.29 6:51.14 6:34.70
62 Owen May Sophomore Thomas County Central 5:38.63 4:54.61 5:42.02 6:46.36 6:05.72 4:10.59
63 Lukas Lee SO Beachside 5:39.39 4:21.33 4:34.91 5:02.06 7:00.85 6:09.94
64 Daniel Lovely FR Harvest Community 5:43.58 5:05.79 6:11.07 6:59.17 4:41.74 5:22.97
65 Jeremiah Townes SR Impact Christian 6:19.33 4:36.91 5:03.47 5:37.61 5:41.40 6:38.30
  Tyler Phillips Junior South Effingham DNF DNF DNF DNF DNF DNF
  Jacob Gaskin JR Orange Park DNF DNF DNF DNF DNF DNF
Boys 1600m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
22 Aiden Darnell Junior Hillcrest 4:56.92
45 Keshaun Myrick Senior McEachern 5:08.97
46 Robbie Stumpf JR Somerset Academy (PP) 5:09.28
50 Darwell Thorne JR Stanton 5:15.72
51 Ramzi Ben SO Westside 5:18.85
53 Yaakov Barlevy SO West Port 5:21.80
55 Jamarin Lane FR Rickards 5:22.66
56 Noah Taunton SO Harvest Community 5:22.75
57 William Morales FR Ribault 5:24.25
58 Christian Compton SO North Marion 5:24.83
59 Kenny Huang SO Stanton 5:27.42
60 Pablo Figureoa SO Rickards 5:28.27
61 Camilo Johnson SO Paxon 5:28.91
62 Owen May Sophomore Thomas County Central 5:38.63
63 Lukas Lee SO Beachside 5:39.39
64 Daniel Lovely FR Harvest Community 5:43.58
65 Jeremiah Townes SR Impact Christian 6:19.33
  Jacob Gaskin JR Orange Park DNF
Boys 1600m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
6 Aiden Locantora SR Fletcher 3:22.97 4:45.87
7 Matthew Houser FR Lincoln 4:35.76 4:47.25
9 Robert Trinnear SR Fletcher 6:08.11 4:49.85
11 Damian Myrick Senior McEachern 4:42.92 4:51.67
16 Xavier England JR Florida High 6:06.37 4:53.09
20 Felipe Paredes SO Father Lopez 6:04.70 4:56.50
23 Dominique Cox Senior Hillcrest 3:36.89 4:57.10
24 Daniel Anasco JR Tocoi Creek 3:34.07 4:57.31
25 Garrett Hudson FR Beachside 5:39.31 4:57.64
29 Duane Lee SR Oakleaf 4:51.39 5:00.40
30 Thiago DeSouza SR Treasure Coast 4:06.59 5:00.71
31 Michael Musalo JR St. Francis 5:58.11 5:00.93
33 Johnny Bradshaw Freshman Thomas County Central 6:29.78 5:02.15
35 Caleb Bost JR Providence 4:05.24 5:02.76
36 Jared Lopez JR Dr. Phillips 4:11.66 5:03.20
37 Bryson Lewis FR Raines 5:51.90 5:03.36
38 Cameron McGraw JR First Coast 4:54.32 5:03.42
39 Jovani Jean Baptiste FR Dr. Phillips 5:12.69 5:03.58
41 Caleb Olan SO Trinity Christian (Jax) 4:30.79 5:04.25
42 Grant Keppel FR Oakleaf 3:45.31 5:04.47
43 Nicholas Richburg JR Riverside 6:23.70 5:06.96
44 Nicholas Darosa JR American Heritage 4:15.54 5:07.87
49 Logan Brown JR Trinity Christian (Jax) 4:08.25 5:14.23
52 Hayden Schoster JR St. Francis 5:59.67 5:21.13
Boys 1600m Run Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jackson Dravo SR Creekside 5:31.30 5:34.04 4:33.80 5:50.47 5:01.18 5:03.92
2 Alejandro Vinas JR Bishop Kenny 3:13.15 5:00.76 4:35.92 5:50.42 3:21.43 5:06.28
3 Declan Odwyer JR Eastside 4:22.23 3:21.51 4:36.03 4:47.08 5:00.88 3:43.59
4 Damian Spurrier FR Wildwood 3:28.45 3:56.62 4:41.68 4:47.32 5:09.85 5:46.47
5 Morgan Mobley JR Suwannee 5:38.08 5:01.15 4:44.10 3:41.60 6:09.33 3:18.87
8 Charley West FR Mandarin 5:53.36 4:17.78 4:49.64 4:14.89 4:58.33 3:31.44
10 Andrew Boyer FR Fleming Island 3:55.99 4:22.21 4:51.34 5:03.00 4:19.30 4:25.12
12 Kenneth Folkenroth FR Tocoi Creek 5:23.78 6:07.53 4:51.69 4:48.78 5:26.70 3:32.94
13 Hunter Shuler FR Seabreeze 4:46.33 3:47.90 4:52.17 5:27.23 3:36.21 5:21.39
14 Julian Howard Sophomore South Effingham 4:40.78 4:02.75 4:52.47 5:07.10 5:04.17 5:42.19
15 Dillon Mantei SR St. Augustine 4:44.06 3:54.28 4:52.84 4:05.99 4:00.13 4:46.99
17 Jack Liuzzo SO Bishop Kenny 5:52.13 4:00.62 4:53.44 4:41.71 4:00.62 4:24.10
18 Kamarius Worthen JR Wildwood 3:27.20 4:56.00 4:56.00 3:27.20 6:21.84 4:08.64
19 Noah Parris SR Seabreeze 5:58.38 3:51.02 4:56.18 3:39.18 3:51.02 3:51.02
21 Stefan Lungescu FR American Heritage 4:12.26 3:42.58 4:56.77 3:48.52 5:05.68 3:48.52
26 Enijah Thomas JR Lincoln 6:21.09 5:06.66 4:57.72 3:28.41 4:30.93 5:21.54
27 Clement Weiler JR Gainesville 5:41.29 5:02.37 4:59.37 4:05.49 4:17.46 5:56.25
28 Jalen Taylor SR Paxon 3:56.79 5:56.68 4:59.73 5:32.70 5:56.68 5:05.73
32 Thomas McGowan SO Miami Northwestern 4:36.88 4:15.81 5:00.95 3:42.71 4:36.88 4:48.92
34 Schuvens Liska JR Miami Carol City 4:07.83 4:16.90 5:02.23 5:56.64 4:25.97 6:08.72
40 Yaiden Beausejour-Joseph SO Treasure Coast 6:13.57 4:06.01 5:03.71 4:21.19 4:48.53 5:52.31
47 Paul Gunter JR Suwannee 4:07.91 3:40.02 5:09.88 4:20.30 4:29.60 4:32.70
48 Cooper Shaban SR Montverde Academy 5:35.20 6:37.28 5:10.37 4:51.75 3:37.26 3:43.47
54 Christian Mayfield SR Orange Park 5:35.09 6:23.42 5:22.20 4:49.98 6:00.87 5:38.31
  Tyler Phillips Junior South Effingham DNF DNF DNF DNF DNF DNF