March 11, 2023
|
Lane CC - Eugene, OR
ICON KEY: NAIA A NAIA B Cascade Conf NWC NWAC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Annie Berry SR-4 Pacific (Ore.) 4:48.59 6:00.74 4:34.16 10
2 Elizabeth Bradley SR-4 Pacific (Ore.) 4:49.85 3:57.68 4:35.36 8
3 Lauren Forster SO-2 Southern Oregon 4:51.57 3:27.02 4:22.42 6
4 Sydnee Kizziar SR-4 Southern Oregon 4:53.33 4:59.20 5:31.47 5
5 Sarah Mauk JR-3 Southern Oregon 4:55.96 4:35.25 3:33.10 4
6 Jennifer Torres-Bermudez SO-2 Linfield 4:56.16 4:20.62 5:05.05 3
7 Maya Smith SR-4 Southern Oregon 4:57.90 4:19.18 3:28.53 2
8 Jazmine Liebl Sophomore UNAT-Lane CC 4:58.22 3:28.76 4:25.42 1
9 Haylee Brodahl SR-4 Southern Oregon 4:58.57 5:34.40 3:49.90 -
10 Keaton Ibendahl Junior UO Running Club 4:59.61 4:44.63 4:26.66 -
11 Cammeo Ramirez SO-2 Lane CC 5:00.92 5:28.01 5:43.05 -
12 Saundra Parsons Freshman UNAT-Lane CC 5:02.03 4:40.89 4:22.77 -
13 Rebecca Kuskie SO-2 Bushnell 5:03.38 5:33.72 3:53.61 -
14 Mary Sturley FR-1 Linfield 5:05.90 4:10.84 4:07.78 -
15 Makayla Erickson JR-3 Linfield 5:07.03 6:02.30 6:14.58 -
16 Madelyn Hubbs SR-4 Pacific (Ore.) 5:09.47 5:49.71 5:49.71 -
17 Leila Fischer SO-2 Willamette 5:09.73 4:23.27 4:57.34 -
18 Emma McEvoy Junior UO Running Club 5:13.32 5:19.59 5:57.19 -
19 Anna Bikle FR-1 Willamette 5:14.51 6:23.71 6:36.29 -
20 Alena Krull FR-1 Pacific (Ore.) 5:15.73 3:44.17 6:28.35 -
21 Natalie Taylor FR-1 Pacific (Ore.) 5:17.95 4:33.44 6:15.19 -
22 Aven Roberts FR-1 Willamette 5:22.49 4:34.12 5:28.94 -
23 Brooklynn Tatom SO-2 Clackamas CC 5:23.38 6:05.42 6:44.23 -
24 Gracie Freudenthal SO-2 Southern Oregon 5:28.06 6:59.92 6:36.96 -
25 Amber Chaffee SO-2 Linfield 5:30.08 6:49.30 4:04.26 -
26 Nina Garland SO-2 SW Oregon CC 5:35.02 6:58.78 4:44.77 -
27 Hannah Scott SO-2 Bushnell 5:36.37 6:43.65 5:16.19 -
28 Aquilina Larkins FR-1 Mt. Hood CC 5:37.04 5:23.56 5:06.71 -
29 Brynn Tatom SO-2 Clackamas CC 5:37.92 6:08.34 3:56.55 -
30 Annette Leschensky JR-3 Pacific (Ore.) 5:43.45 4:24.46 6:00.63 -
31 Myah Garcia Freshman UNAT-Lane CC 5:45.25 6:16.33 6:33.59 -
32 Aneykah McCall JR-3 Bushnell 5:45.87 5:45.87 5:59.71 -
33 Bailey Kalar FR-1 Pacific (Ore.) 5:46.31 4:50.90 4:12.81 -
34 Melissa Duncan SO-2 Willamette 5:48.08 6:15.93 4:41.95 -
35 Kerrigan Miranda JR-3 Pacific (Ore.) 5:51.68 6:47.95 7:33.67 -
36 Kelsey Eiesland Freshman UO Running Club 6:01.02 7:38.50 6:26.30 -
37 Jennifer Brennan   Unattached 6:15.68 6:30.71 5:45.63 -
38 Kyleigh Corpuz SR-4 Pacific (Ore.) 6:31.78 5:21.26 5:13.43 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Annie Berry SR-4 Pacific (Ore.) 4:48.59 10
2 Elizabeth Bradley SR-4 Pacific (Ore.) 4:49.85 8
3 Lauren Forster SO-2 Southern Oregon 4:51.57 6
4 Sydnee Kizziar SR-4 Southern Oregon 4:53.33 5
5 Sarah Mauk JR-3 Southern Oregon 4:55.96 4
6 Jennifer Torres-Bermudez SO-2 Linfield 4:56.16 3
7 Maya Smith SR-4 Southern Oregon 4:57.90 2
8 Jazmine Liebl Sophomore UNAT-Lane CC 4:58.22 1
9 Haylee Brodahl SR-4 Southern Oregon 4:58.57 -
10 Keaton Ibendahl Junior UO Running Club 4:59.61 -
11 Cammeo Ramirez SO-2 Lane CC 5:00.92 -
12 Saundra Parsons Freshman UNAT-Lane CC 5:02.03 -
13 Rebecca Kuskie SO-2 Bushnell 5:03.38 -
15 Makayla Erickson JR-3 Linfield 5:07.03 -
16 Madelyn Hubbs SR-4 Pacific (Ore.) 5:09.47 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Mary Sturley FR-1 Linfield 4:47.55 4:47.55 4:23.08 5:18.14 5:05.90 -
17 Leila Fischer SO-2 Willamette 5:31.42 5:46.90 4:17.08 5:56.19 5:09.73 -
18 Emma McEvoy Junior UO Running Club 6:00.32 4:48.26 6:28.52 5:50.92 5:13.32 -
19 Anna Bikle FR-1 Willamette 4:49.35 6:20.56 5:45.97 4:46.21 5:14.51 -
20 Alena Krull FR-1 Pacific (Ore.) 5:34.68 5:28.36 6:47.30 3:56.80 5:15.73 -
21 Natalie Taylor FR-1 Pacific (Ore.) 6:24.72 4:46.16 5:11.60 5:27.49 5:17.95 -
22 Aven Roberts FR-1 Willamette 5:12.82 4:05.10 5:06.37 5:32.17 5:22.49 -
23 Brooklynn Tatom SO-2 Clackamas CC 6:02.19 6:44.23 6:15.12 4:12.24 5:23.38 -
24 Gracie Freudenthal SO-2 Southern Oregon 4:25.73 4:32.29 3:52.93 6:50.08 5:28.06 -
32 Aneykah McCall JR-3 Bushnell 4:43.62 7:05.42 7:05.42 6:17.00 5:45.87 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
25 Amber Chaffee SO-2 Linfield 5:30.08 5:10.28 -
26 Nina Garland SO-2 SW Oregon CC 5:35.02 5:04.87 -
27 Hannah Scott SO-2 Bushnell 5:36.37 4:42.55 -
28 Aquilina Larkins FR-1 Mt. Hood CC 5:37.04 6:14.12 -
29 Brynn Tatom SO-2 Clackamas CC 5:37.92 4:40.48 -
30 Annette Leschensky JR-3 Pacific (Ore.) 5:43.45 6:45.27 -
31 Myah Garcia Freshman UNAT-Lane CC 5:45.25 4:12.04 -
33 Bailey Kalar FR-1 Pacific (Ore.) 5:46.31 6:03.63 -
34 Melissa Duncan SO-2 Willamette 5:48.08 6:33.33 -
35 Kerrigan Miranda JR-3 Pacific (Ore.) 5:51.68 6:58.50 -
36 Kelsey Eiesland Freshman UO Running Club 6:01.02 4:56.04 -
37 Jennifer Brennan   Unattached 6:15.68 5:56.90 -
38 Kyleigh Corpuz SR-4 Pacific (Ore.) 6:31.78 7:10.96 -