March 4, 2023
|
Berry - Mount Berry, GA
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI Appalachian AC NCCAA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Amber Fisher JR-3 Montevallo 5:01.80 4:20.38 4:55.88 5:37.31 5:22.51 4:14.46
2 Riley Triplett SO-2 Augusta 5:41.95 4:08.96 4:59.95 5:11.95 5:59.94 5:23.95
3 Madison Stonestreet FR-1 Berea 3:54.86 4:37.02 5:01.10 5:25.19 5:46.27 4:03.90
4 Anna Rose SO-2 Berry 6:18.88 4:02.48 5:03.10 5:54.63 4:17.64 6:03.72
5 Hannah Beach SR-4 Augusta 5:22.23 5:49.59 5:03.99 5:49.59 4:18.40 4:33.60
6 Asena Anderson SO-2 Berry 3:43.08 6:34.22 5:05.59 4:01.42 4:13.64 4:16.70
7 Natalie Warner SO-2 Montevallo 6:17.65 4:27.12 5:07.03 5:43.88 5:28.53 6:36.07
8 Erin Haugh SO-2 Centre 6:36.86 4:21.50 5:07.64 3:47.66 6:09.17 3:47.66
9 Madison Kennedy FR-1 Augusta 4:23.95 5:57.11 5:10.53 4:36.38 5:50.90 3:46.69
10 Cheyenne Ryan FR-1 Augusta 4:27.42 6:31.80 5:10.95 6:22.47 4:42.97 6:13.14
11 Caroline Pierce FR-1 Augusta 6:04.13 6:19.69 5:11.22 3:50.31 3:59.64 6:35.25
12 Cassie Lagan JR-3 Augusta 4:31.17 4:18.70 5:11.68 6:45.19 4:46.75 4:12.46
13 Layce Sanner FR-1 Centre 5:06.08 3:41.75 5:12.32 5:18.57 4:59.83 5:02.95
14 Carah Anteck FR-1 Berea 3:42.12 5:15.97 5:12.84 5:25.36 6:43.57 4:22.79
15 April Jacobson SO-2 Shorter 4:31.64 4:00.05 5:15.85 5:56.91 6:50.61 4:25.32
16 Adelyn Shupert FR-1 Centre 5:44.34 5:56.97 5:15.90 6:06.45 4:41.16 6:22.24
17 Katerina Valenta SO-2 Columbus St. 5:31.81 6:25.54 5:16.01 3:50.69 6:09.74 6:19.22
18 Abby Snyder SO-2 Montevallo 5:36.24 3:57.90 5:17.20 4:29.62 6:17.47 4:10.59
19 Giselle Dominguez JR-3 Dalton State 4:23.92 5:14.79 5:17.97 5:08.43 4:30.28 4:43.00
20 Haley Gilbert JR-3 Augusta 6:48.66 5:57.58 5:19.26 4:56.92 3:49.87 6:00.77
21 Nicole Luther JR-3 Auburn Montgomery 5:38.93 5:00.56 5:19.74 4:03.01 5:03.76 4:09.40
22 Anna Ayers FR-1 Berry 4:30.68 6:39.57 5:22.23 4:27.45 4:08.12 5:51.23
23 Carissa Wilson FR-1 Bryan 5:22.25 6:20.26 5:22.25 6:13.81 4:14.58 6:00.92
24 Katherine Stanley SO-2 Asbury 5:35.22 4:11.41 5:22.32 5:06.21 6:26.79 5:35.22
25 Ana Watters JR-3 Montevallo 6:14.83 5:42.52 5:23.13 6:21.30 4:08.81 6:40.69
26 Aliyah Jackson FR-1 Clark Atlanta 5:02.91 5:15.93 5:25.70 6:17.82 6:34.10 6:24.33
27 Emily Marin JR-3 Columbus St. 6:55.47 5:33.69 5:27.14 4:05.36 3:52.27 5:33.69
28 Julia Masino FR-1 Augusta 5:08.55 6:24.04 5:28.24 5:18.40 6:01.07 4:02.90
29 Kaeleigh Brooks FR-1 Columbus St. 4:56.36 6:45.02 5:29.28 4:10.26 5:16.11 6:21.97
30 Abby Little FR-1 Auburn Montgomery 5:23.81 5:30.41 5:30.41 5:07.29 5:23.81 3:57.90
31 Sarah Pape FR-1 Centre 4:15.17 5:57.91 5:31.39 3:51.98 4:35.06 6:11.16
32 Samantha Ude FR-1 U. of the South 5:08.51 5:21.78 5:31.73 5:01.88 7:07.94 4:58.56
33 Ava Miller FR-1 Asbury 5:19.14 5:15.81 5:32.43 6:05.68 4:45.89 6:38.92
34 Mercy Chebii SO-2 Shorter 5:56.64 5:16.64 5:33.30 3:59.98 6:39.96 4:43.31
35 Anna Driller FR-1 Bryan 6:38.82 6:01.96 5:35.14 5:41.85 4:51.58 5:58.60
36 Marlene Paez SO-2 Dalton State 7:18.78 6:18.03 5:37.52 4:50.27 5:17.27 5:30.77
37 Hannah Griffith FR-1 Marion Military Institute 5:20.70 6:11.33 5:37.57 4:30.06 5:24.07 6:38.34
38 Lauren Michael SO-2 Augusta 5:51.82 7:09.62 5:38.28 5:21.37 4:47.54 4:50.92
39 Izzy Juda FR-1 Maryville (Tenn.) 4:39.11 5:47.18 5:40.37 4:28.90 5:26.76 5:33.57
40 Priya Giddens JR-3 Augusta 7:11.34 4:54.41 5:42.33 4:54.41 5:38.91 6:26.84
41 Elizabeth Hetzler FR-1 Marion Military Institute 4:34.84 5:33.25 5:43.55 5:57.30 7:06.01 5:53.86
42 Katherine Riggs SO-2 Bryan 4:42.91 5:51.91 5:45.01 5:13.96 6:43.67 4:46.36
43 Brooke O'Carroll FR-1 Asbury 5:30.33 7:06.23 5:55.19 5:55.19 7:06.23 6:44.92
44 Anna Brown FR-1 Point 4:40.95 5:37.85 5:55.63 7:03.20 5:12.96 4:33.84
45 Jamison Sevilla FR-1 Marion Military Institute 4:38.00 6:53.43 5:56.40 5:06.51 7:07.68 5:20.76
46 Alondra Velazquez FR-1 Spartanburg Methodist 4:53.52 7:09.54 5:57.95 4:17.73 4:49.94 5:40.06
47 Mariela Velazquez FR-1 Spartanburg Methodist 7:18.06 7:29.02 6:05.05 6:52.51 6:26.96 7:50.92
48 Linda Schiller SR-4 Point 7:22.76 4:35.75 6:28.38 5:45.66 6:32.27 4:43.52
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Amber Fisher JR-3 Montevallo 4:47.01 4:55.88 5:19.55 5:58.02
2 Riley Triplett SO-2 Augusta 4:56.95 4:59.95 3:47.97 5:50.95
4 Anna Rose SO-2 Berry 6:06.76 5:03.10 3:50.36 4:44.92
5 Hannah Beach SR-4 Augusta 3:35.84 5:03.99 5:46.55 4:09.28
6 Asena Anderson SO-2 Berry 6:09.77 5:05.59 4:53.37 6:21.99
9 Madison Kennedy FR-1 Augusta 5:16.74 5:10.53 5:01.22 6:00.22
11 Caroline Pierce FR-1 Augusta 4:33.88 5:11.22 5:29.90 3:50.31
12 Cassie Lagan JR-3 Augusta 4:09.35 5:11.68 3:50.65 6:07.79
20 Haley Gilbert JR-3 Augusta 6:16.73 5:19.26 5:32.03 5:16.07
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Natalie Warner SO-2 Montevallo 5:07.03 3:38.00
8 Erin Haugh SO-2 Centre 5:07.64 4:12.27
10 Cheyenne Ryan FR-1 Augusta 5:10.95 4:30.53
13 Layce Sanner FR-1 Centre 5:12.32 3:48.00
16 Adelyn Shupert FR-1 Centre 5:15.90 5:06.43
17 Katerina Valenta SO-2 Columbus St. 5:16.01 6:22.38
19 Giselle Dominguez JR-3 Dalton State 5:17.97 6:12.03
25 Ana Watters JR-3 Montevallo 5:23.13 3:49.43
31 Sarah Pape FR-1 Centre 5:31.39 5:21.45
33 Ava Miller FR-1 Asbury 5:32.43 5:52.38
38 Lauren Michael SO-2 Augusta 5:38.28 4:03.57
43 Brooke O'Carroll FR-1 Asbury 5:55.19 5:09.02
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
15 April Jacobson SO-2 Shorter 5:15.85 5:44.28 5:53.76 4:15.84 6:00.07
18 Abby Snyder SO-2 Montevallo 5:17.20 6:17.47 6:39.68 5:26.72 6:49.19
22 Anna Ayers FR-1 Berry 5:22.23 4:30.68 5:57.68 5:09.34 3:52.01
23 Carissa Wilson FR-1 Bryan 5:22.25 4:14.58 6:04.15 5:48.03 6:46.04
24 Katherine Stanley SO-2 Asbury 5:22.32 5:44.89 6:49.35 6:23.56 5:25.55
27 Emily Marin JR-3 Columbus St. 5:27.14 6:35.84 5:14.06 5:17.33 6:26.03
28 Julia Masino FR-1 Augusta 5:28.24 4:25.88 6:37.17 5:08.55 5:24.96
29 Kaeleigh Brooks FR-1 Columbus St. 5:29.28 7:01.48 4:30.01 3:53.79 4:06.96
35 Anna Driller FR-1 Bryan 5:35.14 5:48.55 6:42.17 5:15.04 4:04.66
40 Priya Giddens JR-3 Augusta 5:42.33 5:42.33 7:07.92 7:11.34 6:09.72
42 Katherine Riggs SO-2 Bryan 5:45.01 7:21.62 7:11.27 5:38.11 4:32.56
46 Alondra Velazquez FR-1 Spartanburg Methodist 5:57.95 5:11.42 6:19.43 4:21.31 7:20.28
47 Mariela Velazquez FR-1 Spartanburg Methodist 6:05.05 4:19.19 7:18.06 4:44.74 6:26.96
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Madison Stonestreet FR-1 Berea 5:01.10
14 Carah Anteck FR-1 Berea 5:12.84
21 Nicole Luther JR-3 Auburn Montgomery 5:19.74
26 Aliyah Jackson FR-1 Clark Atlanta 5:25.70
30 Abby Little FR-1 Auburn Montgomery 5:30.41
32 Samantha Ude FR-1 U. of the South 5:31.73
34 Mercy Chebii SO-2 Shorter 5:33.30
36 Marlene Paez SO-2 Dalton State 5:37.52
37 Hannah Griffith FR-1 Marion Military Institute 5:37.57
39 Izzy Juda FR-1 Maryville (Tenn.) 5:40.37
41 Elizabeth Hetzler FR-1 Marion Military Institute 5:43.55
44 Anna Brown FR-1 Point 5:55.63
45 Jamison Sevilla FR-1 Marion Military Institute 5:56.40
48 Linda Schiller SR-4 Point 6:28.38