February 10, 2023
|
Grand Valley State-Laker Turf Building - Allendale, MI
|
300m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B

Men's 600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Mitchell Van Vooren JR-3 Marquette 1:20.81
2 Max Grant SR-4 Olivet Nazarene 1:21.15
3 Cade Ferron JR-3 Marquette 1:21.45
4 DeShawn Crowe SO-2 Cumberlands 1:21.65
5 Nicolae Vendor SR-4 Chicago State 1:21.75
6 Lonnell Johnson SO-2 Cumberlands 1:21.96
7 Abdullah Nassr JR-3 Siena Heights 1:22.03
8 Robin Aguilar-Gonzalez JR-3 Marian (Ind.) 1:22.17
9 Owen Pittman SO-2 Marian (Ind.) 1:22.24
10 Mason Wolfe SO-2 IUPUI 1:22.28
11 Jaxon Bunting SO-2 Roberts Wesleyan 1:22.56
12 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 1:22.63
13 Julian Wallace JR-3 Indiana Kokomo 1:22.76
14 Jacob Tenbusch SO-2 Aquinas 1:23.13
15 Greg Van Hollen JR-3 Marquette 1:23.48
16 Cameron Schontzler SO-2 Miami (Ohio) 1:23.76
17 Alex Parkhurst FR-1 IUPUI 1:24.42
18 Mason Blizzard SO-2 Shawnee State 1:24.91
19 Connor Hamilton FR-1 IUPUI 1:25.48
20 Garrett Hadaway SR-4 Cumberlands 1:25.81
21 Nikolas Thomas   Copper Country Track Club 1:25.91
22 Nolan Talley JR-3 Indiana Kokomo 1:26.15
23 Aiden Meyer JR-3 Eastern Illinois 1:26.35
24 Collins Mokuah SO-2 Indiana Tech 1:26.41
25 Rouen Marv Quinones FR-1 Illinois-Chicago 1:26.61
26 Landon Schreib SO-2 Roberts Wesleyan 1:26.63
27 Miguel Agcaoili FR-1 Illinois-Chicago 1:27.41
28 Brendan Wiegand FR-1 Purdue Northwest 1:27.64
29 Kenny Spears FR-1 Chicago State 1:27.72
30 Joseph Wade   Copper Country Track Club 1:27.96
31 Daniel Kiptoo FR-1 Chicago State 1:28.73
32 Connor McCraight SO-2 Madonna 1:29.27
33 Kristofer Grandison JR-3 Madonna 1:31.82
Men's 600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Mitchell Van Vooren JR-3 Marquette 1:20.81 1:35.36
2 Max Grant SR-4 Olivet Nazarene 1:21.15 59.24
3 Cade Ferron JR-3 Marquette 1:21.45 1:22.27
5 Nicolae Vendor SR-4 Chicago State 1:21.75 1:11.13
7 Abdullah Nassr JR-3 Siena Heights 1:22.03 1:12.19
14 Jacob Tenbusch SO-2 Aquinas 1:23.13 1:47.24
15 Greg Van Hollen JR-3 Marquette 1:23.48 1:10.13
Men's 600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 DeShawn Crowe SO-2 Cumberlands 1:21.65
6 Lonnell Johnson SO-2 Cumberlands 1:21.96
9 Owen Pittman SO-2 Marian (Ind.) 1:22.24
10 Mason Wolfe SO-2 IUPUI 1:22.28
13 Julian Wallace JR-3 Indiana Kokomo 1:22.76
16 Cameron Schontzler SO-2 Miami (Ohio) 1:23.76
17 Alex Parkhurst FR-1 IUPUI 1:24.42
28 Brendan Wiegand FR-1 Purdue Northwest 1:27.64
Men's 600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
8 Robin Aguilar-Gonzalez JR-3 Marian (Ind.) 1:32.86 1:07.38 1:13.96 1:24.64 1:40.25 1:27.10 1:22.17
11 Jaxon Bunting SO-2 Roberts Wesleyan 1:42.38 1:47.33 1:44.03 1:44.03 1:05.23 1:26.69 1:22.56
12 Drew Caldwell SO-2 Indiana Kokomo 1:06.11 1:21.81 1:27.59 1:22.63 1:44.12 1:39.16 1:22.63
18 Mason Blizzard SO-2 Shawnee State 1:27.46 1:50.39 1:13.88 1:22.37 1:20.67 1:29.16 1:24.91
19 Connor Hamilton FR-1 IUPUI 1:07.53 1:34.03 1:09.24 1:37.45 1:16.08 1:08.39 1:25.48
20 Garrett Hadaway SR-4 Cumberlands 1:30.10 1:45.55 1:39.54 1:23.24 1:21.52 1:29.25 1:25.81
22 Nolan Talley JR-3 Indiana Kokomo 1:43.38 1:20.99 1:14.09 1:44.25 1:15.82 1:13.23 1:26.15
29 Kenny Spears FR-1 Chicago State 1:33.86 1:23.34 1:27.72 1:46.15 1:13.69 1:40.00 1:27.72
31 Daniel Kiptoo FR-1 Chicago State 1:28.73 1:34.06 1:20.75 1:26.96 1:30.51 1:45.59 1:28.73
Men's 600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
21 Nikolas Thomas   Copper Country Track Club 1:25.91
23 Aiden Meyer JR-3 Eastern Illinois 1:26.35
24 Collins Mokuah SO-2 Indiana Tech 1:26.41
25 Rouen Marv Quinones FR-1 Illinois-Chicago 1:26.61
26 Landon Schreib SO-2 Roberts Wesleyan 1:26.63
27 Miguel Agcaoili FR-1 Illinois-Chicago 1:27.41
30 Joseph Wade   Copper Country Track Club 1:27.96
32 Connor McCraight SO-2 Madonna 1:29.27
33 Kristofer Grandison JR-3 Madonna 1:31.82