March 18, 2023
|
IMG Academy
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Micah Mays SR Benjamin School 55.08 49.62 52.11 10
2 Matthew Groves JR Venice 43.50 50.00 1:05.00 8
3 Tajauni Elliott SR Berean Christian 48.50 50.00 1:01.00 6
4 Quwayne Saunders SR North Port 54.31 52.22 52.22 5
5 Jaiden Morris SR Parrish 1:01.14 53.16 51.04 4
6 Carlos Quarles Freshman Team B.L.U.E. Track Club 1:01.28 53.28 51.15 2.5
6 Isaiah Bryant JR Naples 56.48 53.28 46.36 2.5
8 Jackson Betts JR Venice 40.02 53.35 37.35 1
9 Michael Ramalho FR Riverview (Sarasota) 1:01.15 53.64 52.57 -
10 Brandon Williams SO Port Charlotte 49.02 53.86 59.79 -
11 Gavin Williams SO Evangelical Christian 52.88 53.96 40.47 -
12 Joshua Petion JR Ridge Community 58.38 54.05 52.43 -
13 Gavin Chapman SO East Lake 1:04.90 54.08 1:06.52 -
14 Se'Korrey Thomas SR Charlotte 52.53 54.15 53.07 -
15 Junior Pierre SR Charlotte 37.94 54.19 1:09.91 -
16 Louis Montgomery SO Venice 41.74 54.20 51.49 -
17 Keven Estael SR Kathleen 47.27 54.33 1:00.85 -
18 Joel Gonzalez SO Sunlake 42.93 54.34 1:01.41 -
19 Derek Anders JR Braden River 47.46 54.55 49.10 -
20 Corion Abram JR Kathleen 58.22 54.92 43.94 -
21 Axel Galva-Perez SR Riverview (Sarasota) 50.74 55.15 55.15 -
22 Don Salomon JR Lely 1:10.06 55.16 55.72 -
23 Lucas Hassler SR Cardinal Mooney 1:09.75 55.35 54.80 -
24 Karl Buckle Jr. SO North Port 1:00.56 55.56 58.34 -
25 Ryan Pryce JR Sunlake 53.91 55.57 58.91 -
26 Nathaniel Smith JR Academy Lakes 52.35 55.69 42.33 -
27 Reid Campbell JR Charlotte 51.88 55.78 45.19 -
28 Rohan Parekh JR Sunlake 45.36 55.99 1:11.67 -
29 Ethan Grossenbacher JR Lemon Bay 40.35 56.03 55.47 -
30 Jason Sanders SR Dunbar 52.78 56.14 40.42 -
31 Trevor Bloomer SR Parrish 1:00.16 56.22 1:07.47 -
32 Lensley Bien-Aime JR Lely 1:01.44 56.36 50.73 -
33 Joshua Dorestin JR Dunbar 50.79 56.43 50.79 -
34 Stig Soderberg JR Out-of-Door 52.64 56.60 44.72 -
35 Alex den Boggende JR Braden River 42.11 56.90 1:13.41 -
36 Payton Sheppard JR Braden River 1:00.90 56.91 58.62 -
37 Marcus Harris SR Kathleen 51.60 57.33 1:07.08 -
38 Michael Yencik SR Cardinal Mooney 1:05.24 58.25 1:10.49 -
39 Brian Stinson JR Berean Christian 1:07.93 58.56 1:07.93 -
40 Jordan Bergeron SO Naples 56.89 58.65 53.96 -
41 Jonas Dubois SR Lely 54.15 58.85 50.62 -
42 Charles Wilder JR Canterbury (SP) 55.50 1:00.32 1:00.32 -
43 Adler Dynan FR Riverview (Sarasota) 1:14.97 1:00.46 49.58 -
44 Adarius Langston JR Sarasota 1:03.17 1:00.74 1:11.07 -
45 Ben Bradshaw JR Bradenton Christian 1:00.52 1:01.13 1:01.13 -
46 Daniel Gillson JR Cardinal Mooney 43.56 1:01.34 1:13.61 -
47 Miles Preston FR Academy Lakes 56.85 1:01.79 1:07.36 -
48 Tanner Martin JR Sarasota 50.37 1:02.18 50.99 -
49 Chase Gedman SO Port Charlotte 1:09.52 1:03.20 1:01.94 -
50 Ephraim Chinn SO Out-of-Door 52.75 1:03.55 1:19.44 -
51 Vladimir Raphael SO Naples 46.45 1:03.63 1:11.91 -
52 Caleb Waller FR Bradenton Christian 1:19.14 1:03.82 49.78 -
53 Roman Wilder FR Canterbury (SP) 49.77 1:05.48 55.66 -
54 Themba Hillary 7 Out-of-Door 46.88 1:06.02 52.82 -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
36 Payton Sheppard JR Braden River 56.91 1:13.42 51.22 1:01.47 46.67 54.07 -
38 Michael Yencik SR Cardinal Mooney 58.25 1:02.33 51.26 1:11.65 1:08.74 47.19 -
47 Miles Preston FR Academy Lakes 1:01.79 1:06.74 1:19.10 1:18.48 59.32 1:10.44 -
49 Chase Gedman SO Port Charlotte 1:03.20 1:16.48 1:07.00 1:03.20 1:17.74 48.04 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
44 Adarius Langston JR Sarasota 1:18.36 1:00.74 -
48 Tanner Martin JR Sarasota 1:00.32 1:02.18 -
50 Ephraim Chinn SO Out-of-Door 1:07.37 1:03.55 -
54 Themba Hillary 7 Out-of-Door 1:17.25 1:06.02 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
35 Alex den Boggende JR Braden River 44.96 56.90 40.97 55.20 1:02.59 1:09.42 -
39 Brian Stinson JR Berean Christian 1:11.45 58.56 1:08.52 1:05.01 1:02.08 45.68 -
42 Charles Wilder JR Canterbury (SP) 1:00.93 1:00.32 59.72 1:05.15 1:16.61 1:11.78 -
52 Caleb Waller FR Bradenton Christian 1:07.02 1:03.82 54.89 44.68 56.80 59.36 -
53 Roman Wilder FR Canterbury (SP) 58.94 1:05.48 1:05.48 1:12.03 1:10.07 1:25.13 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
11 Gavin Williams SO Evangelical Christian 53.96 49.11 1:00.44 1:07.45 1:06.91 53.42 1:03.68 -
26 Nathaniel Smith JR Academy Lakes 55.69 1:03.49 1:11.29 55.69 56.81 57.36 42.33 -
37 Marcus Harris SR Kathleen 57.33 1:08.80 1:13.96 41.85 57.91 56.19 44.15 -
43 Adler Dynan FR Riverview (Sarasota) 1:00.46 1:00.46 1:01.07 45.95 1:07.72 50.19 47.77 -
45 Ben Bradshaw JR Bradenton Christian 1:01.13 1:12.75 1:09.08 1:06.02 1:07.25 48.91 1:15.81 -
46 Daniel Gillson JR Cardinal Mooney 1:01.34 1:17.29 58.89 53.98 1:05.64 1:01.34 1:15.45 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
28 Rohan Parekh JR Sunlake 42.00 1:04.39 55.99 -
34 Stig Soderberg JR Out-of-Door 53.21 50.38 56.60 -
40 Jordan Bergeron SO Naples 1:09.21 55.13 58.65 -
41 Jonas Dubois SR Lely 1:07.68 1:04.74 58.85 -
51 Vladimir Raphael SO Naples 1:03.63 1:13.81 1:03.63 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Joshua Petion JR Ridge Community 1:07.03 1:07.03 1:07.57 54.05 -
20 Corion Abram JR Kathleen 56.02 39.00 55.47 54.92 -
24 Karl Buckle Jr. SO North Port 1:01.12 46.67 48.90 55.56 -
25 Ryan Pryce JR Sunlake 1:00.02 47.79 48.35 55.57 -
27 Reid Campbell JR Charlotte 41.84 1:06.94 50.76 55.78 -
29 Ethan Grossenbacher JR Lemon Bay 43.71 52.67 39.79 56.03 -
31 Trevor Bloomer SR Parrish 53.41 42.73 1:02.41 56.22 -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Brandon Williams SO Port Charlotte 45.25 53.86 1:03.56 39.86 54.40 52.79 42.01 -
17 Keven Estael SR Kathleen 52.16 54.33 1:01.94 59.22 57.05 1:04.66 48.36 -
18 Joel Gonzalez SO Sunlake 55.43 54.34 46.74 51.08 51.08 1:09.56 50.00 -
22 Don Salomon JR Lely 38.62 55.16 1:01.78 44.13 1:09.51 1:09.51 1:01.23 -
23 Lucas Hassler SR Cardinal Mooney 54.25 55.35 40.41 51.48 58.68 1:09.19 55.91 -
30 Jason Sanders SR Dunbar 58.95 56.14 46.04 52.21 58.39 45.48 1:06.25 -
32 Lensley Bien-Aime JR Lely 45.09 56.36 1:03.13 59.18 42.27 42.27 57.49 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
6 Isaiah Bryant JR Naples 53.28 1:04.47 1:01.28 2.5
13 Gavin Chapman SO East Lake 54.08 41.10 1:09.23 -
14 Se'Korrey Thomas SR Charlotte 54.15 48.74 51.45 -
15 Junior Pierre SR Charlotte 54.19 42.27 49.86 -
16 Louis Montgomery SO Venice 54.20 43.91 55.83 -
Boys' 400 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
5 Jaiden Morris SR Parrish 42.53 53.16 51.04 48.38 44.66 37.75 47.85 4
6 Carlos Quarles Freshman Team B.L.U.E. Track Club 49.55 53.28 55.95 59.68 44.23 54.88 1:02.34 2.5
8 Jackson Betts JR Venice 37.35 53.35 52.82 1:04.02 1:06.69 1:05.62 1:07.23 1
9 Michael Ramalho FR Riverview (Sarasota) 40.77 53.64 38.62 1:02.23 1:00.08 52.57 52.03 -
19 Derek Anders JR Braden River 1:02.19 54.55 40.37 45.28 39.83 44.73 1:00.01 -
21 Axel Galva-Perez SR Riverview (Sarasota) 44.12 55.15 39.71 1:11.70 45.23 1:05.63 57.91 -
Boys' 400 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Micah Mays SR Benjamin School 46.65 47.64 49.62 57.56 10
2 Matthew Groves JR Venice 1:00.00 1:05.00 50.00 1:03.00 8
3 Tajauni Elliott SR Berean Christian 59.00 35.00 50.00 50.50 6
4 Quwayne Saunders SR North Port 1:01.10 51.18 52.22 41.26 5
33 Joshua Dorestin JR Dunbar 1:07.16 53.61 56.43 1:00.95 -