February 18, 2023
|
Dunbar - Fort Myers, FL
ICON KEY: FHSAA 1A District FHSAA 2A District FHSAA 3A District FHSAA 4A District

Boys' 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joshua Dorestin JR Dunbar 37.67 45.81 50.90 58.54 1:02.61 53.45 10
2 Nathaniel Gates JR Palmetto 46.19 39.01 51.32 47.73 1:06.21 43.63 8
3 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 59.66 1:02.30 52.79 46.46 49.63 52.79 6
4 Wilkens Samedi SO Cypress Lake 48.95 1:01.72 53.20 1:05.44 55.86 1:03.31 5
5 Don Salomon JR Lely 53.74 58.58 53.74 1:09.33 43.53 1:02.88 4
6 Issac Santamaria JR LaBelle 50.70 40.45 53.93 43.15 1:06.88 56.63 3
7 Ethan Hutchinson SO Fort Myers 44.25 1:07.99 53.96 44.25 1:05.30 38.32 2
8 Vinicius Coelho SO Cape Coral 58.56 46.09 54.22 53.14 59.65 1:05.07 1
9 Chandron Pierre JR Immokalee 59.88 1:01.51 54.43 45.73 1:09.13 1:03.69 -
10 Hezekiah Jones FR Dunbar 44.37 54.77 54.77 1:03.54 44.92 45.46 -
11 Jaiden Bayley SO Ida Baker 53.86 56.05 54.95 41.22 1:09.79 39.02 -
12 Mason Jessogne SO Canterbury (FM) 1:06.30 54.70 55.25 45.31 1:11.83 49.73 -
13 Jackson Mielke JR Fort Myers 38.92 47.26 55.60 49.49 1:03.39 47.82 -
14 Jason Sanders SR Dunbar 44.70 41.35 55.87 1:03.14 45.26 1:09.84 -
15 Jamar Underwood SO Riverdale 1:02.16 56.56 56.00 52.64 1:04.96 1:01.04 -
16 Jackson Olmstead JR Ida Baker 44.91 1:11.29 56.13 1:03.43 56.70 55.57 -
17 Kevin Kolsun SR Fort Myers 46.61 46.05 56.15 43.24 44.36 43.80 -
18 Vincent Kloeppel SO Cape Coral 1:13.48 52.00 56.52 45.79 58.78 49.74 -
19 Hunter Ragsdale SO Evangelical Christian 43.62 40.23 56.65 53.82 53.26 1:12.52 -
20 Noah Zander JR LaBelle 46.17 45.60 57.00 1:00.99 1:00.99 44.46 -
21 Jonas Dubois SR Lely 1:06.79 1:08.50 57.08 51.38 1:01.08 53.09 -
22 Bryce Schell FR Bishop Verot 50.78 1:07.51 57.70 1:11.55 53.09 41.55 -
23 Connor Kenna SO Cape Coral 1:10.53 43.94 57.81 56.08 1:06.49 1:04.17 -
24 Noah Tafoya 8 Southwest Florida Christian 1:11.92 58.58 58.00 1:02.06 55.68 1:07.28 -
25 Samuel Flecha SR North Fort Myers 49.94 1:10.26 58.06 1:15.48 48.19 1:02.13 -
26 Brian Bastine SR Cypress Lake 54.11 58.18 58.18 1:00.51 56.44 59.35 -
27 Andrew Duroseau JR Riverdale 54.72 56.47 58.21 46.57 1:14.51 54.72 -
28 Dustin Black JR Mariner 1:02.94 58.27 58.27 52.45 1:03.52 42.54 -
29 Andrew Torres FR Bishop Verot 1:14.15 43.21 58.38 1:01.89 59.55 54.88 -
30 Ryan Ward FR Fort Myers 59.06 1:13.68 58.47 53.21 1:12.51 53.80 -
31 Anderson Morency FR Lely 1:01.50 1:00.91 59.13 1:00.32 41.99 1:13.92 -
32 Deric Black JR Mariner 1:04.61 1:02.83 59.27 59.27 1:04.02 59.87 -
33 Jorell Tasty FR Dunbar 1:06.98 54.53 59.27 1:09.35 1:14.68 42.68 -
34 Nicholas Vanderkooy SO Evangelical Christian 1:03.59 1:11.91 59.43 1:08.94 1:07.16 1:16.67 -
35 Michael Benson SO North Fort Myers 57.74 45.71 1:00.14 47.51 1:15.18 57.14 -
36 Jadiel Thompson SO East Lee County 59.56 1:14.00 1:00.16 47.53 1:15.81 1:02.57 -
37 Joel Giardetti FR Southwest Florida Christian 45.93 1:01.64 1:00.43 1:16.75 1:01.04 1:06.48 -
38 Johnathan Herzfeld SO Ida Baker 1:14.03 1:15.25 1:00.68 49.15 49.76 43.69 -
39 Jarrel Cruz SO Sebring 1:17.82 48.64 1:00.79 51.68 1:15.99 45.60 -
40 Jose Dimas-Balderas JR LaBelle 54.94 1:08.98 1:01.04 1:18.14 46.39 53.72 -
41 Anjay Montemoino SO Mariner 54.91 46.27 1:01.69 1:07.25 57.99 49.36 -
42 Schneider Saint German SR Immokalee 1:19.21 1:11.17 1:01.88 48.89 52.60 1:17.97 -
43 Mason Alleva SO Bishop Verot 57.15 47.83 1:02.11 1:02.74 50.93 51.56 -
44 Rayshaun Lindor SO Riverdale 1:02.23 54.06 1:02.85 1:11.65 46.51 1:11.65 -
45 Kauan Freire SO Ida Baker 1:21.77 49.07 1:02.90 1:13.60 1:09.82 1:19.89 -
46 Godson Charles FR East Lee County 1:16.55 56.78 1:03.79 1:20.38 1:06.98 50.40 -
47 Nathaniel James SO Cypress Lake 1:22.95 1:11.67 1:06.36 59.06 1:22.95 55.75 -
48 Richard Waddell FR Mariner 55.27 1:25.97 1:08.23 1:25.29 1:02.78 1:22.56 -
49 Aayden Wilson SO Gateway (Fort Myers) 1:10.41 1:00.03 1:14.11 54.85 54.85 1:04.48 -
  Lensley Bien-Aime JR Lely FS FS FS FS FS FS -
Boys' 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
29 Andrew Torres FR Bishop Verot 58.38 -
38 Johnathan Herzfeld SO Ida Baker 1:00.68 -
49 Aayden Wilson SO Gateway (Fort Myers) 1:14.11 -
Boys' 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
15 Jamar Underwood SO Riverdale 56.00 1:07.76 1:08.32 43.12 -
22 Bryce Schell FR Bishop Verot 57.70 1:03.47 1:00.01 53.09 -
27 Andrew Duroseau JR Riverdale 58.21 47.74 1:00.54 1:02.87 -
43 Mason Alleva SO Bishop Verot 1:02.11 1:14.54 1:00.87 1:06.46 -
44 Rayshaun Lindor SO Riverdale 1:02.85 1:04.74 51.54 44.00 -
46 Godson Charles FR East Lee County 1:03.79 52.31 1:10.17 59.97 -
Boys' 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
9 Chandron Pierre JR Immokalee 1:08.59 47.90 54.43 47.36 53.35 -
40 Jose Dimas-Balderas JR LaBelle 51.28 1:14.47 1:01.04 48.84 1:18.75 -
45 Kauan Freire SO Ida Baker 48.44 55.36 1:02.90 48.44 1:05.42 -
47 Nathaniel James SO Cypress Lake 1:06.36 54.42 1:06.36 49.11 1:09.68 -
Boys' 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Vinicius Coelho SO Cape Coral 54.22 1
23 Connor Kenna SO Cape Coral 57.81 -
31 Anderson Morency FR Lely 59.13 -
32 Deric Black JR Mariner 59.27 -
35 Michael Benson SO North Fort Myers 1:00.14 -
36 Jadiel Thompson SO East Lee County 1:00.16 -
42 Schneider Saint German SR Immokalee 1:01.88 -
Boys' 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Vincent Kloeppel SO Cape Coral 45.22 41.26 41.83 56.52 53.13 1:10.65 44.09 -
24 Noah Tafoya 8 Southwest Florida Christian 1:06.70 48.14 1:06.12 58.00 53.36 49.30 54.52 -
26 Brian Bastine SR Cypress Lake 1:04.00 53.53 56.44 58.18 49.46 54.11 1:12.15 -
28 Dustin Black JR Mariner 1:01.77 54.78 46.04 58.27 41.38 1:08.18 53.03 -
37 Joel Giardetti FR Southwest Florida Christian 1:17.96 51.37 1:07.08 1:00.43 1:14.94 1:14.33 1:07.08 -
39 Jarrel Cruz SO Sebring 1:09.91 1:17.21 1:05.05 1:00.79 1:15.99 1:14.78 1:13.56 -
41 Anjay Montemoino SO Mariner 1:15.88 47.51 1:15.27 1:01.69 1:05.40 46.89 59.23 -
48 Richard Waddell FR Mariner 1:08.23 1:28.70 49.13 1:08.23 1:02.09 48.45 1:13.69 -
Boys' 400 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
4 Wilkens Samedi SO Cypress Lake 39.37 53.20 49.48 44.16 59.59 38.84 5
7 Ethan Hutchinson SO Fort Myers 1:08.53 53.96 1:04.22 53.42 1:08.53 1:07.99 2
13 Jackson Mielke JR Fort Myers 1:07.84 55.60 46.71 46.71 1:02.83 57.27 -
20 Noah Zander JR LaBelle 1:08.40 57.00 51.30 51.87 1:04.98 1:08.40 -
25 Samuel Flecha SR North Fort Myers 1:07.93 58.06 44.13 1:13.74 1:09.68 1:14.32 -
30 Ryan Ward FR Fort Myers 59.06 58.47 59.64 1:11.34 1:06.08 51.46 -
34 Nicholas Vanderkooy SO Evangelical Christian 57.06 59.43 54.09 58.84 1:08.94 1:08.35 -
  Lensley Bien-Aime JR Lely FS FS FS FS FS FS -
Boys' 400 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
5 Don Salomon JR Lely 53.74 49.44 41.38 1:00.19 4
10 Hezekiah Jones FR Dunbar 54.77 1:03.54 39.44 43.27 -
11 Jaiden Bayley SO Ida Baker 54.95 1:08.14 51.66 41.22 -
12 Mason Jessogne SO Canterbury (FM) 55.25 1:08.51 1:09.07 1:06.30 -
17 Kevin Kolsun SR Fort Myers 56.15 1:09.07 1:07.38 1:06.82 -
19 Hunter Ragsdale SO Evangelical Christian 56.65 53.82 40.79 1:09.68 -
21 Jonas Dubois SR Lely 57.08 48.52 55.94 47.95 -
33 Jorell Tasty FR Dunbar 59.27 52.16 55.13 46.83 -
Boys' 400 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Joshua Dorestin JR Dunbar 1:01.08 1:02.61 50.90 38.69 37.16 1:04.65 10
2 Nathaniel Gates JR Palmetto 1:00.56 48.76 51.32 46.19 42.09 58.00 8
3 Cameron Miller SR Gateway (Fort Myers) 53.32 41.71 52.79 40.12 55.43 57.55 6
6 Issac Santamaria JR LaBelle 49.08 52.32 53.93 42.61 1:04.72 1:03.64 3
14 Jason Sanders SR Dunbar 1:04.81 52.52 55.87 1:08.72 59.78 52.52 -
16 Jackson Olmstead JR Ida Baker 1:08.48 41.54 56.13 1:02.87 55.57 1:08.48 -