March 23-25, 2023
|
Rice - Houston, TX

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Yasmin Austridge JR-3 Lamar 1:58.16 2:04.37 1:30.79
2 Kendra Chambers   UNAT-Texas A&M 1:39.70 2:04.62 1:57.15
3 Alyssa Balandran SR-4 Rice 1:57.33 2:04.81 2:24.78
4 Sanu Jallow FR-1 Texas A&M 1:57.64 2:06.49 1:33.61
5 Taigen Hunter-Galvan SR-4 Rice 1:50.66 2:07.19 1:59.56
6 Mikenna Robinson JR-3 Texas A&M 2:28.76 2:08.24 1:32.34
7 Eline Mast FR-1 Houston Christian 1:46.53 2:13.16 1:38.54
8 Amelie Attenborough FR-1 Rice 2:50.74 2:13.39 2:22.73
9 Erin Rivera SO-2 Houston 2:52.72 2:19.29 2:31.83
10 Ellie Galan SO-2 Sam Houston 2:44.40 2:19.32 2:01.21
11 Annie King JR-3 Stephen F. Austin 2:23.80 2:19.61 1:57.28
12 Lindsey Hutcheson SR-4 Little Rock 1:50.71 2:20.13 2:35.55
13 Darcey Lonsdale SO-2 Rice 2:37.01 2:20.18 3:02.24
14 Isabel Case FR-1 Houston Christian 2:25.85 2:20.24 2:35.67
15 Chloe Rodriguez   UNAT-Lamar 1:48.61 2:24.81 1:57.30
16 Cici Calhoun FR-1 Rice 2:51.17 2:25.06 1:54.60
17 Daniela Castillo SO-2 Houston 1:59.07 2:25.20 3:01.50
18 Hannah Rahmaan SR-4 Rice 1:54.04 2:26.20 1:45.27
19 Karelann Skinner JR-3 St. Thomas (Tex.) 3:02.12 2:26.87 2:03.37
20 Keila Finnestad JR-3 Little Rock 2:52.40 2:27.35 2:08.20
21 Sybille Uhrich   UNAT-St. Thomas (Tex.) 3:02.68 2:28.52 2:31.49
22 Amy Calvillo FR-1 Little Rock 3:04.11 2:29.68 2:04.24
23 Hailey Perez FR-1 St. Thomas (Tex.) 2:15.12 2:33.54 3:08.86
24 Delaney Kaminski FR-1 Little Rock 2:41.57 2:36.86 1:51.37
25 Panagiota Lazarou SO-2 Little Rock 2:03.40 2:38.20 2:44.53
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
15 Chloe Rodriguez   UNAT-Lamar 1:54.40 2:24.81 2:24.81 2:40.74
17 Daniela Castillo SO-2 Houston 2:13.59 2:55.70 2:25.20 1:50.36
19 Karelann Skinner JR-3 St. Thomas (Tex.) 1:50.16 3:05.06 2:26.87 3:00.65
21 Sybille Uhrich   UNAT-St. Thomas (Tex.) 2:28.52 2:18.13 2:28.52 2:09.22
22 Amy Calvillo FR-1 Little Rock 3:05.61 2:08.73 2:29.68 1:58.25
23 Hailey Perez FR-1 St. Thomas (Tex.) 2:08.98 2:07.44 2:33.54 2:07.44
24 Delaney Kaminski FR-1 Little Rock 2:10.20 3:01.96 2:36.86 3:03.53
25 Panagiota Lazarou SO-2 Little Rock 3:06.68 2:50.86 2:38.20 3:22.50
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
9 Erin Rivera SO-2 Houston 1:57.01 2:19.29 1:58.40 2:54.12
10 Ellie Galan SO-2 Sam Houston 2:58.33 2:19.32 1:59.82 2:26.29
11 Annie King JR-3 Stephen F. Austin 2:41.95 2:19.61 3:01.50 2:36.37
12 Lindsey Hutcheson SR-4 Little Rock 1:52.11 2:20.13 2:42.55 2:56.57
14 Isabel Case FR-1 Houston Christian 2:44.08 2:20.24 1:55.00 2:51.10
18 Hannah Rahmaan SR-4 Rice 1:54.04 2:26.20 2:49.60 3:07.14
20 Keila Finnestad JR-3 Little Rock 2:30.30 2:27.35 2:12.62 3:05.67
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Yasmin Austridge JR-3 Lamar 2:04.37 2:39.20
2 Kendra Chambers   UNAT-Texas A&M 2:04.62 2:29.55
3 Alyssa Balandran SR-4 Rice 2:04.81 2:09.81
4 Sanu Jallow FR-1 Texas A&M 2:06.49 1:36.14
5 Taigen Hunter-Galvan SR-4 Rice 2:07.19 2:35.18
6 Mikenna Robinson JR-3 Texas A&M 2:08.24 2:24.92
7 Eline Mast FR-1 Houston Christian 2:13.16 2:13.16
8 Amelie Attenborough FR-1 Rice 2:13.39 1:45.38
13 Darcey Lonsdale SO-2 Rice 2:20.18 2:46.82
16 Cici Calhoun FR-1 Rice 2:25.06 2:01.85