January 14, 2023
|
Wabash-Knowling FH - Crawfordsville, IN
|
200m (Flat)
ICON KEY: NAIA A NAIA B NCAC HCAC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tucker Burris FR-1 Indiana East 10:41.26 8:58.01 9:03.44 7:20.19 6:20.41
2 Jacob Sitzman SO-2 Wabash 8:42.19 8:14.99 9:03.94 6:42.52 7:04.28
3 David Stansbury FR-1 Anderson (Ind.) 11:30.54 10:46.35 9:12.43 9:51.10 7:27.47
4 Joe Barnett JR-3 Wabash 11:30.15 11:13.45 9:16.57 7:58.65 7:03.00
5 Wyatt Beck FR-1 Indiana East 9:46.71 10:25.83 9:18.77 10:59.35 10:03.48
6 John Asplund SO-2 Franklin 11:57.05 10:21.81 9:20.19 11:06.63 12:08.25
7 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 8:59.66 9:44.63 9:22.14 11:42.68 7:57.82
8 Mylan Nocton FR-1 Indiana East 7:30.12 9:00.14 9:22.64 11:32.05 8:15.13
9 Jack Sells SO-2 Franklin 11:54.72 11:43.47 9:22.77 10:30.31 8:03.99
10 Samuel Wilson FR-1 Franklin 7:13.38 10:58.52 9:22.83 11:49.17 9:56.60
11 Peter McGowan SR-4 Spalding 11:13.14 11:41.42 9:25.66 8:23.44 8:34.75
12 Parker Mullins SO-2 Franklin 10:47.73 8:52.07 9:38.33 11:51.35 7:07.97
13 Riley Devening FR-1 Franklin 12:21.71 11:58.53 9:39.46 10:49.00 9:56.85
14 Eli Cochrane SO-2 Franklin 7:51.19 10:59.66 9:48.98 11:23.22 8:02.97
15 Trevor Newby FR-1 Franklin 12:46.09 8:50.37 9:49.30 12:40.20 8:56.27
16 Wyatt McCullough SO-2 Franklin 12:32.78 9:38.14 10:02.22 13:02.89 12:56.87
17 Dixon Minton SO-2 Indiana East 9:06.79 12:02.98 10:07.54 8:30.34 12:09.05
18 Gage Guenin SO-2 Anderson (Ind.) 7:11.78 10:14.23 10:08.14 8:12.60 8:06.52
19 Austin Wenta FR-1 Indiana East 9:27.55 9:27.55 10:16.90 12:01.78 7:18.00
20 Jonah Decker FR-1 Franklin 10:18.76 7:56.45 10:18.76 11:20.64 9:47.83
21 Ryan Knoll SO-2 Anderson (Ind.) 8:08.68 9:03.74 11:28.27 12:43.98 12:57.75
22 Jakob Surgeon FR-1 Anderson (Ind.) 12:31.36 15:04.41 11:35.70 8:06.99 9:51.35
  Brayden Curnutt SO-2 Wabash DNF DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Tucker Burris FR-1 Indiana East 11:24.74 9:03.44 11:41.04 7:25.62
2 Jacob Sitzman SO-2 Wabash 8:09.55 9:03.94 6:58.84 8:42.19
3 David Stansbury FR-1 Anderson (Ind.) 8:44.81 9:12.43 10:13.20 7:55.09
4 Joe Barnett JR-3 Wabash 7:19.69 9:16.57 7:19.69 11:30.15
5 Wyatt Beck FR-1 Indiana East 6:59.08 9:18.77 8:00.55 9:24.36
6 John Asplund SO-2 Franklin 8:07.37 9:20.19 11:40.24 7:50.56
7 Kaleb Gucinski SR-4 Anderson (Ind.) 10:07.12 9:22.14 7:24.09 9:10.90
8 Mylan Nocton FR-1 Indiana East 9:50.78 9:22.64 8:43.26 10:13.28
9 Jack Sells SO-2 Franklin 9:56.54 9:22.77 9:50.91 9:05.89
10 Samuel Wilson FR-1 Franklin 11:21.03 9:22.83 12:11.68 9:22.83
11 Peter McGowan SR-4 Spalding 9:53.95 9:25.66 9:20.01 9:14.35
16 Wyatt McCullough SO-2 Franklin 7:01.56 10:02.22 10:44.38 9:56.20
  Brayden Curnutt SO-2 Wabash DNF DNF DNF DNF
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Parker Mullins SO-2 Franklin 7:02.18 7:54.23 7:42.67 8:34.72 10:53.52 9:38.33 9:15.20
13 Riley Devening FR-1 Franklin 10:14.23 7:55.16 6:45.63 11:29.56 12:10.12 9:39.46 7:49.37
14 Eli Cochrane SO-2 Franklin 12:16.23 11:29.11 10:06.65 8:38.31 8:55.98 9:48.98 9:01.87
15 Trevor Newby FR-1 Franklin 10:06.98 7:33.76 9:49.30 10:30.56 6:58.41 9:49.30 10:48.23
17 Dixon Minton SO-2 Indiana East 8:18.19 10:13.62 9:25.02 7:53.89 7:11.36 10:07.54 8:42.49
18 Gage Guenin SO-2 Anderson (Ind.) 7:36.11 11:51.53 11:45.45 12:03.69 11:51.53 10:08.14 9:55.98
19 Austin Wenta FR-1 Indiana East 10:53.92 8:32.03 9:33.72 8:32.03 12:32.62 10:16.90 9:52.23
20 Jonah Decker FR-1 Franklin 12:41.08 8:21.20 9:04.51 11:26.83 11:08.26 10:18.76 10:43.51
21 Ryan Knoll SO-2 Anderson (Ind.) 8:22.44 14:20.34 12:37.10 10:12.56 10:53.86 11:28.27 14:54.76
22 Jakob Surgeon FR-1 Anderson (Ind.) 10:19.18 9:02.65 9:58.31 11:28.75 11:07.88 11:35.70 14:57.46