January 21, 2023
|
Moravian-Breidegam Field House - Bethlehem, PA
|
200m (Flat)
|
ICON KEY: AARTFC MAC IC4A/ECAC

Women's 60 Hurdles Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Leah Bergey JR-3 Lancaster Bible 8.28 11.46 10.28 9.37 9.09 7.73 9.55
2 Anabella Chin FR-1 St. Joseph's (Pa.) 11.74 8.38 9.56 7.01 9.10 9.38 7.01
3 Julia Pena JR-3 York (Pa.) 6.64 11.52 11.88 10.60 9.21 11.79 8.85
4 Elke Knecht SR-4 Lehigh 11.80 11.42 11.52 11.70 9.36 9.64 11.61
5 Kassidy Mulryn SR-4 St. Joseph's (Pa.) 11.89 6.66 9.70 9.80 9.51 8.75 9.32
6 Darya Mikusova JR-3 Dickinson 8.27 9.25 9.83 10.80 9.73 7.40 12.17
7 Sydni Bell FR-1 Widener 11.31 9.93 9.34 8.75 9.83 10.82 10.82
  Shelby Dejana SO-2 Lehigh DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS

Women's 60 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Anabella Chin FR-1 St. Joseph's (Pa.) 9.11 6.93
2 Leah Bergey JR-3 Lancaster Bible 9.20 10.40
3 Julia Pena JR-3 York (Pa.) 9.27 6.59
3 Elke Knecht SR-4 Lehigh 9.27 8.35
5 Shelby Dejana SO-2 Lehigh 9.49 6.84
6 Kassidy Mulryn SR-4 St. Joseph's (Pa.) 9.53 8.87
7 Darya Mikusova JR-3 Dickinson 9.80 10.39
8 Sydni Bell FR-1 Widener 9.84 9.94
9 Chelsi Chevannes SO-2 Lehigh 9.85 7.19
10 Sophia Kovatsis JR-3 Dickinson 9.87 12.34
11 Molly White FR-1 Scranton 10.19 7.54
12 Niki Matthews FR-1 Muhlenberg 10.23 7.88
13 Victoria Zultevicz SO-2 King's (Pa.) 10.34 8.59
14 Isabella Bankert SO-2 York (Pa.) 10.35 8.49
15 Naomi Alperin JR-3 Dickinson 10.44 8.36
16 Caitlin Sternberg SO-2 Alvernia 10.47 9.53
17 Grace Weber FR-1 PSU-Harrisburg 10.48 9.44
18 Alicia Acosta FR-1 Scranton 10.52 9.47
19 Isabella DeMassa SO-2 Moravian 10.67 11.85
20 Ashley Benham SR-4 Scranton 10.71 11.25
21 Elizabeth DeMassa SR-4 Moravian 10.74 13.54
22 Victoria Libretti SO-2 Scranton 10.81 9.62
23 Giavanna Innamorati FR-1 King's (Pa.) 11.00 11.55
24 Ashley Rodrigues SO-2 Moravian 11.05 13.04
25 Makenna Mersch FR-1 Moravian 11.12 10.68
26 Rainee Wright FR-1 Eastern 12.07 12.19
27 Angelina Donovan FR-1 DeSales 12.41 15.52
28 Isabella Ewing SO-2 York (Pa.) 12.59 13.35
29 Emily Kipers JR-3 Immaculata 12.83 16.30
  Claudia Gross FR-1 York (Pa.) DNS DNS
  Emma Rohn SO-2 Lancaster Bible DNS DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
3 Julia Pena JR-3 York (Pa.) 7.98 10.29 9.27 8.63 9.37
9 Chelsi Chevannes SO-2 Lehigh 10.94 6.90 9.85 10.74 11.82
13 Victoria Zultevicz SO-2 King's (Pa.) 10.24 8.38 10.34 13.34 9.10
15 Naomi Alperin JR-3 Dickinson 9.19 11.70 10.44 12.32 12.11
22 Victoria Libretti SO-2 Scranton 9.19 8.65 10.81 9.62 11.79
24 Ashley Rodrigues SO-2 Moravian 12.16 12.71 11.05 13.60 11.16
  Claudia Gross FR-1 York (Pa.) DNS DNS DNS DNS DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Leah Bergey JR-3 Lancaster Bible 9.20
7 Darya Mikusova JR-3 Dickinson 9.80
10 Sophia Kovatsis JR-3 Dickinson 9.87
16 Caitlin Sternberg SO-2 Alvernia 10.47
17 Grace Weber FR-1 PSU-Harrisburg 10.48
23 Giavanna Innamorati FR-1 King's (Pa.) 11.00
25 Makenna Mersch FR-1 Moravian 11.12
27 Angelina Donovan FR-1 DeSales 12.41
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Elke Knecht SR-4 Lehigh 9.27
5 Shelby Dejana SO-2 Lehigh 9.49
11 Molly White FR-1 Scranton 10.19
12 Niki Matthews FR-1 Muhlenberg 10.23
19 Isabella DeMassa SO-2 Moravian 10.67
20 Ashley Benham SR-4 Scranton 10.71
29 Emily Kipers JR-3 Immaculata 12.83
  Emma Rohn SO-2 Lancaster Bible DNS
Women's 60 Hurdles Preliminaries Heat 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Anabella Chin FR-1 St. Joseph's (Pa.) 9.21 6.84 9.11 11.21 8.11
6 Kassidy Mulryn SR-4 St. Joseph's (Pa.) 7.91 10.01 9.53 9.44 7.25
8 Sydni Bell FR-1 Widener 7.78 10.14 9.84 7.68 9.16
14 Isabella Bankert SO-2 York (Pa.) 7.97 8.70 10.35 9.01 9.84
18 Alicia Acosta FR-1 Scranton 8.95 12.63 10.52 13.26 8.21
21 Elizabeth DeMassa SR-4 Moravian 12.68 8.81 10.74 12.89 12.35
26 Rainee Wright FR-1 Eastern 10.87 14.25 12.07 12.44 13.28
28 Isabella Ewing SO-2 York (Pa.) 13.22 9.45 12.59 9.95 11.34