March 31-April 1, 2023
|
SE Missouri - Cape Girardeau, MO
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Madalyn Gray SO-2 SE Missouri 2:12.59 2:24.53 10
2 Rita Eimer SO-2 Tennessee-Martin 2:18.08 2:58.13 8
3 Gabrielle Horton JR-3 SIU Edwardsville 2:18.46 2:08.77 6
4 Maggie Roy FR-1 Tennessee-Martin 2:18.56 1:50.85 5
5 Emma Brown SR-4 Southern Indiana 2:21.94 2:27.62 4
6 Sonja Mitrovic JR-3 Wis.-Parkside 2:22.06 2:32.01 3
7 Reezon Eke SO-2 Memphis 2:24.16 2:31.37 2
8 Ainsley Smith SO-2 Murray State 2:24.75 1:55.80 1
9 Layla Fliege FR-1 SE Missouri 2:25.57 1:57.92 -
10 Rosette Hoyte SR-4 Lindenwood 2:27.43 2:21.54 -
11 Reagan Lucas SO-2 McKendree 2:28.50 2:47.81 -
12 Ashleigh Anderson FR-1 Memphis 2:28.98 2:40.90 -
13 Jocelyn Host FR-1 Murray State 2:30.42 2:16.89 -
14 Audrey Amaya FR-1 Wis.-Parkside 2:30.53 2:32.04 -
15 Hallie Hoger FR-1 Wis.-Parkside 2:32.14 2:56.49 -
16 Breanna Day JR-3 Murray State 2:32.34 2:46.05 -
17 Allison Wood FR-1 Murray State 2:32.89 3:09.59 -
18 Cecilia Quevedo JR-3 Wis.-Parkside 2:33.09 2:20.85 -
19 Akira Custer JR-3 Southern Illinois 2:33.92 2:27.77 -
20 Alayna Sparr FR-1 SE Missouri 2:36.33 2:51.97 -
21 Hope Ware FR-1 Murray State 2:37.85 2:23.65 -
22 Jenna Ramadan FR-1 Lindenwood 2:41.24 2:09.00 -
23 Emma Hubbell JR-3 Lindenwood 2:42.69 3:31.50 -
  Erika Mellor SO-2 SE Missouri DNF DNF   
  Brianna Payton JR-3 SE Missouri DNS DNS   
  Madelyn Tepe SR-4 Lewis DNS DNS   
  Felicity Bost SO-2 Memphis DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
8 Ainsley Smith SO-2 Murray State 2:43.57 2:24.75 2:55.15 2:30.54 3:08.18 1
13 Jocelyn Host FR-1 Murray State 3:09.53 2:30.42 2:30.42 2:03.35 2:28.92 -
15 Hallie Hoger FR-1 Wis.-Parkside 2:27.58 2:32.14 3:10.18 1:48.02 2:16.93 -
16 Breanna Day JR-3 Murray State 2:36.91 2:32.34 2:43.01 2:39.96 2:52.15 -
17 Allison Wood FR-1 Murray State 2:00.79 2:32.89 1:53.14 2:03.84 3:06.53 -
18 Cecilia Quevedo JR-3 Wis.-Parkside 2:07.07 2:33.09 2:20.85 2:07.07 2:42.28 -
19 Akira Custer JR-3 Southern Illinois 1:47.75 2:33.92 2:10.84 2:29.31 2:46.24 -
21 Hope Ware FR-1 Murray State 2:07.86 2:37.85 2:59.95 3:17.32 2:52.06 -
  Felicity Bost SO-2 Memphis DNS DNS DNS DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Reezon Eke SO-2 Memphis 2:22.72 2:24.16 2
9 Layla Fliege FR-1 SE Missouri 2:41.59 2:25.57 -
11 Reagan Lucas SO-2 McKendree 3:11.57 2:28.50 -
12 Ashleigh Anderson FR-1 Memphis 2:06.64 2:28.98 -
14 Audrey Amaya FR-1 Wis.-Parkside 3:09.67 2:30.53 -
20 Alayna Sparr FR-1 SE Missouri 2:55.09 2:36.33 -
22 Jenna Ramadan FR-1 Lindenwood 2:17.06 2:41.24 -
23 Emma Hubbell JR-3 Lindenwood 2:36.19 2:42.69 -
  Madelyn Tepe SR-4 Lewis DNS DNS   
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Madalyn Gray SO-2 SE Missouri 2:23.20 2:07.29 2:12.59 2:32.48 2:40.44 2:51.05 2:39.11 10
2 Rita Eimer SO-2 Tennessee-Martin 2:26.37 1:36.66 2:18.08 2:36.03 2:04.28 2:22.23 2:27.75 8
3 Gabrielle Horton JR-3 SIU Edwardsville 2:54.46 2:12.93 2:18.46 2:18.46 2:36.46 1:53.54 1:43.85 6
4 Maggie Roy FR-1 Tennessee-Martin 2:46.28 3:00.13 2:18.56 2:51.82 1:50.85 2:36.58 2:14.41 5
5 Emma Brown SR-4 Southern Indiana 2:23.36 2:40.40 2:21.94 2:56.01 1:43.62 2:24.78 1:39.36 4
6 Sonja Mitrovic JR-3 Wis.-Parkside 2:12.12 2:26.33 2:22.06 2:12.12 1:40.87 2:41.95 2:33.43 3
10 Rosette Hoyte SR-4 Lindenwood 1:43.21 2:48.07 2:27.43 2:56.92 2:12.69 1:44.68 3:05.77 -
  Erika Mellor SO-2 SE Missouri DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF   
  Brianna Payton JR-3 SE Missouri DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS