March 30-April 1, 2023
|
Texas State - San Marcos, TX
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B NJCAA DI

Men 800m Run Section A

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mike Jasa SR-4 Loras 2:11.24 1:38.70 2:10.16 1:48.46
2 Samuel Navarro SO-2 Fort Scott CC 1:41.31 1:35.86 1:47.84 1:48.93
3 Jared Gilley   UNAT-Dallas Baptist 2:15.37 1:20.79 1:29.52 1:49.17
4 Dylan Burrows JR-3 Oklahoma Christian 1:36.80 2:12.00 1:50.00 1:50.00
5 Sam Easley SO-2 Nebraska 1:27.40 1:47.32 1:42.89 1:50.63
6 Genesis Joseph SO-2 Arkansas-Pine Bluff 1:38.56 1:17.52 1:37.46 1:50.74
7 CHARLES lll DORSETT FR-1 TAMU-Texarkana 1:52.98 1:35.26 1:45.23 1:50.76
8 King Grimm FR-1 Incarnate Word 1:47.55 1:45.33 1:49.77 1:50.87
9 Cortez Ruiz SR-4 Nebraska 2:14.81 1:41.39 2:02.56 1:51.41
10 Jarron Stevens FR-1 Grand Canyon 2:14.12 1:56.23 1:29.41 1:51.76
11 Alex Rafferty SO-2 Grand Canyon 1:42.00 1:59.93 2:22.35 1:52.08
12 Omer El-Fadl SO-2 McNeese State 1:51.04 1:25.25 2:24.69 1:52.16
13 Niko Schultz FR-1 Nebraska 2:03.55 1:53.44 1:27.61 1:52.31
14 Kelvin Chiku SO-2 New Orleans 2:01.46 1:49.09 1:26.60 1:52.46
15 Ryan Longmire SO-2 Arkansas-Pine Bluff 1:21.44 2:02.15 1:41.79 1:53.10
16 Nicholas Scott SR-4 Southern 2:04.94 2:06.08 2:16.30 1:53.58
17 Nicholas Rodriguez FR-1 North Texas 1:38.08 2:03.17 1:42.64 1:54.04
18 Max Carmona SR-4 Grand Canyon 1:48.39 2:27.18 1:49.53 1:54.09
19 Robby Foster JR-3 Grand Canyon 1:47.93 1:51.38 1:23.82 1:54.82
19 Sebastian Langer FR-1 Trinity (Tex.) 1:50.23 1:52.53 1:39.90 1:54.82
21 Adam Swanson JR-3 Eastern Illinois 2:15.00 1:33.46 2:20.77 1:55.38
22 Holden Ruse SO-2 Nebraska 1:35.18 2:12.32 1:40.98 1:56.07
23 Tarik Xavier SR-4 Arkansas-Pine Bluff 2:00.33 1:39.30 1:29.96 1:56.82
24 Jean Dieuvil JR-3 Akron 1:34.25 2:07.24 2:02.53 1:57.81
25 Marco Jonsson SO-2 Trinity (Tex.) 2:33.85 2:27.89 1:59.26 1:59.26
26 Micah Fitch FR-1 Dallas Baptist 1:27.56 2:29.57 1:39.72 2:01.60
Men 800m Run Section A Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Omer El-Fadl SO-2 McNeese State 1:48.80 1:52.16
15 Ryan Longmire SO-2 Arkansas-Pine Bluff 1:24.83 1:53.10
17 Nicholas Rodriguez FR-1 North Texas 1:22.11 1:54.04
19 Sebastian Langer FR-1 Trinity (Tex.) 2:08.60 1:54.82
22 Holden Ruse SO-2 Nebraska 1:21.25 1:56.07
23 Tarik Xavier SR-4 Arkansas-Pine Bluff 1:43.97 1:56.82
Men 800m Run Section A Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Sam Easley SO-2 Nebraska 1:18.55 1:32.93 1:52.85 1:30.72 2:23.82 1:51.74 1:50.63
6 Genesis Joseph SO-2 Arkansas-Pine Bluff 2:07.35 1:39.67 1:24.17 1:27.49 2:22.86 1:38.56 1:50.74
8 King Grimm FR-1 Incarnate Word 1:51.98 2:07.50 2:15.27 1:54.20 1:49.77 1:24.27 1:50.87
9 Cortez Ruiz SR-4 Nebraska 1:54.76 1:20.22 1:19.11 2:21.49 1:20.22 1:46.96 1:51.41
24 Jean Dieuvil JR-3 Akron 2:23.73 2:19.02 2:14.31 1:24.83 2:21.38 1:58.99 1:57.81
25 Marco Jonsson SO-2 Trinity (Tex.) 2:31.46 1:25.87 1:41.38 2:25.50 2:18.35 2:26.69 1:59.26
26 Micah Fitch FR-1 Dallas Baptist 1:56.74 1:54.31 1:34.85 1:56.74 1:31.20 1:59.17 2:01.60
Men 800m Run Section A Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Jarron Stevens FR-1 Grand Canyon 1:45.06 1:41.71 2:25.29 1:51.76
11 Alex Rafferty SO-2 Grand Canyon 2:23.47 2:22.35 1:28.55 1:52.08
14 Kelvin Chiku SO-2 New Orleans 2:00.34 2:13.83 1:35.60 1:52.46
18 Max Carmona SR-4 Grand Canyon 2:11.21 1:33.56 2:16.91 1:54.09
19 Robby Foster JR-3 Grand Canyon 2:10.90 2:08.60 1:45.64 1:54.82
21 Adam Swanson JR-3 Eastern Illinois 2:00.00 2:03.46 1:53.08 1:55.38
Men 800m Run Section A Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Mike Jasa SR-4 Loras 1:23.52 1:38.70 2:11.24 1:48.46
2 Samuel Navarro SO-2 Fort Scott CC 1:23.88 1:48.93 1:19.52 1:48.93
3 Jared Gilley   UNAT-Dallas Baptist 2:05.55 2:05.55 1:50.27 1:49.17
4 Dylan Burrows JR-3 Oklahoma Christian 2:18.60 2:06.50 1:46.70 1:50.00
7 CHARLES lll DORSETT FR-1 TAMU-Texarkana 1:25.29 2:22.88 1:52.98 1:50.76
13 Niko Schultz FR-1 Nebraska 1:37.71 1:48.94 1:44.45 1:52.31
16 Nicholas Scott SR-4 Southern 1:32.00 1:45.63 1:58.13 1:53.58