February 11, 2023
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: snaptiming
ICON KEY: AARTFC

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Charlie Murphy JR-3 Carnegie Mellon 9:24.68 8:57.79 10
2 Colin Verrett FR-1 Washington and Lee 8:05.45 8:59.38 8
3 Jansen Miller JR-3 Eastern Mennonite 6:29.55 9:01.04 6
4 Luke Newton FR-1 Washington and Lee 6:21.17 9:04.53 5
5 Keaton Rush FR-1 Washington and Lee 6:55.57 9:06.80 4
6 Kyle Clarke JR-3 Washington and Lee 10:45.79 9:07.28 3
7 Anthony Cadle JR-3 Bridgewater (Va.) 8:03.00 9:08.86 2
8 Zachary Nowak SR-4 Carnegie Mellon 6:40.75 9:08.97 1
9 Tanner Cochran JR-3 Randolph 8:42.57 9:15.92 -
10 Kedryn Chandler SO-2 Southern Virginia 9:05.87 9:28.61 -
11 Gabe Miller FR-1 Bridgewater (Va.) 7:32.48 9:32.76 -
12 Franklin Reid SO-2 Roanoke 7:58.23 9:36.17 -
13 Will Gray SO-2 Methodist 12:12.21 9:36.54 -
14 Ethan Duncan JR-3 Bridgewater (Va.) 7:23.48 9:43.52 -
15 Caleb Bradley JR-3 Bridgewater (Va.) 11:27.66 9:57.96 -
16 Kenyon Kemp SO-2 Southern Virginia 11:22.99 10:09.81 -
17 Cameron Ballinger SO-2 Roanoke 7:29.27 10:15.43 -
18 Aaron Scott JR-3 Randolph 9:57.43 10:15.90 -
19 Jackson Barriger SO-2 Methodist 10:47.27 10:16.44 -
20 Nathan Yoder JR-3 Eastern Mennonite 13:22.91 10:17.62 -
21 Caleb Hostetler JR-3 Eastern Mennonite 11:18.52 10:22.49 -
22 Zach Munoz JR-3 Eastern Mennonite 12:36.24 10:35.49 -
23 Rafael Shilengitha FR-1 Methodist 11:30.44 10:39.29 -
24 Noah Carter SO-2 Methodist 8:38.49 10:40.11 -
  Evan Collins SO-2 Roanoke DNS DNS   
  Clay Kaufman JR-3 Eastern Mennonite DNS DNS   
  Denver Norcross SO-2 Southern Virginia DNS DNS   
  Bellamy Immanuel SO-2 Eastern Mennonite DNS DNS   
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
12 Franklin Reid SO-2 Roanoke 8:50.08 8:50.08 9:59.22 10:39.55 9:47.70 11:14.12 9:36.17 -
13 Will Gray SO-2 Methodist 7:35.47 10:57.26 11:20.32 10:16.90 12:29.51 12:17.98 9:36.54 -
15 Caleb Bradley JR-3 Bridgewater (Va.) 12:15.49 9:34.05 12:33.43 8:16.31 10:09.92 11:21.68 9:57.96 -
16 Kenyon Kemp SO-2 Southern Virginia 12:54.46 11:16.89 7:25.17 8:56.64 7:12.97 9:33.23 10:09.81 -
17 Cameron Ballinger SO-2 Roanoke 10:40.05 7:53.89 7:47.73 10:40.05 11:29.29 8:12.35 10:15.43 -
18 Aaron Scott JR-3 Randolph 10:52.86 12:25.24 8:18.88 10:59.02 8:00.41 10:34.38 10:15.90 -
19 Jackson Barriger SO-2 Methodist 12:56.72 12:07.40 11:11.92 12:32.06 9:57.95 12:25.90 10:16.44 -
20 Nathan Yoder JR-3 Eastern Mennonite 11:31.74 12:27.32 11:07.03 11:13.21 9:09.69 11:31.74 10:17.62 -
21 Caleb Hostetler JR-3 Eastern Mennonite 9:01.57 8:36.67 10:28.72 12:58.12 9:38.92 7:21.97 10:22.49 -
22 Zach Munoz JR-3 Eastern Mennonite 10:35.49 13:46.14 7:37.56 11:58.11 8:53.82 11:45.40 10:35.49 -
23 Rafael Shilengitha FR-1 Methodist 13:25.51 13:31.90 8:50.61 11:11.26 12:40.76 9:54.54 10:39.29 -
24 Noah Carter SO-2 Methodist 8:12.89 12:41.73 11:12.12 13:32.94 8:00.09 12:03.33 10:40.11 -
  Evan Collins SO-2 Roanoke DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
  Denver Norcross SO-2 Southern Virginia DNS DNS DNS DNS DNS DNS DNS   
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Charlie Murphy JR-3 Carnegie Mellon 8:57.79 10
2 Colin Verrett FR-1 Washington and Lee 8:59.38 8
3 Jansen Miller JR-3 Eastern Mennonite 9:01.04 6
4 Luke Newton FR-1 Washington and Lee 9:04.53 5
5 Keaton Rush FR-1 Washington and Lee 9:06.80 4
6 Kyle Clarke JR-3 Washington and Lee 9:07.28 3
7 Anthony Cadle JR-3 Bridgewater (Va.) 9:08.86 2
8 Zachary Nowak SR-4 Carnegie Mellon 9:08.97 1
9 Tanner Cochran JR-3 Randolph 9:15.92 -
10 Kedryn Chandler SO-2 Southern Virginia 9:28.61 -
11 Gabe Miller FR-1 Bridgewater (Va.) 9:32.76 -
14 Ethan Duncan JR-3 Bridgewater (Va.) 9:43.52 -
  Bellamy Immanuel SO-2 Eastern Mennonite DNS   
  Clay Kaufman JR-3 Eastern Mennonite DNS