February 11, 2023
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: snaptiming
ICON KEY: AARTFC

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Jacob Hsu JR-3 Carnegie Mellon 4:42.81 4:24.30 5:38.31 10
2 Bellamy Immanuel SO-2 Eastern Mennonite 5:03.65 4:26.36 3:14.45 8
3 Draven Fernandez FR-1 Lynchburg 5:06.94 4:26.90 4:05.55 6
4 Jonathan Cobb SO-2 Lynchburg 4:35.14 4:27.12 5:01.85 5
5 Sam Graham JR-3 Lynchburg 5:10.96 4:30.40 3:17.40 4
6 Anthony Aleemi SO-2 Lynchburg 3:36.83 4:31.03 3:31.41 3
7 Mercer Alden FR-1 Lynchburg 3:15.71 4:31.81 3:29.30 2
8 Bennett Cupps JR-3 Bridgewater (Va.) 5:29.20 4:32.06 4:40.23 1
9 Ronan Creamer SO-2 Lynchburg 4:58.16 4:33.54 5:28.25 -
10 Jansen Miller JR-3 Eastern Mennonite 4:28.14 4:33.61 4:50.03 -
11 Hayden Roberts SO-2 Washington and Lee 4:01.70 4:34.65 5:02.12 -
12 Bowen Varney JR-3 Bridgewater (Va.) 4:24.52 4:35.54 5:30.65 -
13 Jamison Mantooth FR-1 Lynchburg 5:20.35 4:36.16 3:43.69 -
14 Max Thomas JR-3 Washington and Lee 5:57.04 4:36.77 3:49.72 -
15 Justin Park FR-1 Lynchburg 5:52.65 4:39.88 5:19.07 -
16 Tysen Gotschi SR-4 Ferrum 3:24.47 4:40.09 4:00.88 -
17 Austin Ezzell SO-2 Methodist 5:05.15 4:45.18 5:45.07 -
18 Kade Minton SO-2 Hampden-Sydney 6:06.57 4:46.38 5:49.39 -
19 Alex Topoly FR-1 Methodist 4:01.24 4:47.18 4:32.82 -
20 Robert Cummings FR-1 Lynchburg 5:07.54 4:50.13 5:01.74 -
21 Jackson Barriger SO-2 Methodist 5:07.68 4:50.26 6:05.73 -
22 Ryder Rose FR-1 Bridgewater (Va.) 3:24.23 4:51.75 5:06.34 -
23 Levi Counts FR-1 Roanoke 3:33.86 4:52.96 4:23.67 -
24 Clayton Stanford JR-3 Ferrum 3:54.42 4:53.02 5:51.63 -
25 Denver Norcross SO-2 Southern Virginia 4:19.93 4:55.37 5:07.19 -
26 Jake Greenstein FR-1 Roanoke 5:23.99 4:59.99 6:05.99 -
27 Izaiah Burgos SO-2 Randolph 4:31.53 5:01.69 6:17.12 -
28 Carter Burcham JR-3 Hampden-Sydney 5:38.82 5:02.51 5:50.92 -
29 Carter Johnson FR-1 Southern Virginia 5:40.05 5:03.61 6:10.41 -
30 Holden Robinson JR-3 Washington and Lee 5:01.35 5:04.39 6:35.71 -
31 Nate Lehman SO-2 Eastern Mennonite 4:08.44 5:10.55 6:18.88 -
32 Andrew Gregorits SO-2 Roanoke 5:33.19 5:29.89 5:10.10 -
  Tyler Brubaker SO-2 Randolph DNF DNF DNF   
  Winston Ransone FR-1 Hampden-Sydney DNS DNS DNS   
  Michael McShane FR-1 Roanoke DNS DNS DNS   
  Joshua Woodley SO-2 Roanoke DNS DNS DNS   
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
21 Jackson Barriger SO-2 Methodist 4:50.26 -
22 Ryder Rose FR-1 Bridgewater (Va.) 4:51.75 -
24 Clayton Stanford JR-3 Ferrum 4:53.02 -
26 Jake Greenstein FR-1 Roanoke 4:59.99 -
27 Izaiah Burgos SO-2 Randolph 5:01.69 -
28 Carter Burcham JR-3 Hampden-Sydney 5:02.51 -
31 Nate Lehman SO-2 Eastern Mennonite 5:10.55 -
32 Andrew Gregorits SO-2 Roanoke 5:29.89 -
  Tyler Brubaker SO-2 Randolph DNF   
  Michael McShane FR-1 Roanoke DNS   
  Joshua Woodley SO-2 Roanoke DNS   
  Winston Ransone FR-1 Hampden-Sydney DNS   
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
12 Bowen Varney JR-3 Bridgewater (Va.) 3:12.88 4:35.54 4:24.52 3:12.88 -
13 Jamison Mantooth FR-1 Lynchburg 5:31.40 4:36.16 5:47.97 5:20.35 -
15 Justin Park FR-1 Lynchburg 6:01.05 4:39.88 4:25.89 4:09.10 -
16 Tysen Gotschi SR-4 Ferrum 4:28.89 4:40.09 4:37.29 5:16.51 -
17 Austin Ezzell SO-2 Methodist 3:51.00 4:45.18 3:45.30 4:56.59 -
18 Kade Minton SO-2 Hampden-Sydney 5:57.98 4:46.38 5:23.61 4:40.66 -
19 Alex Topoly FR-1 Methodist 4:18.47 4:47.18 5:41.75 5:36.00 -
20 Robert Cummings FR-1 Lynchburg 3:28.90 4:50.13 3:49.21 4:41.43 -
23 Levi Counts FR-1 Roanoke 5:28.12 4:52.96 5:33.98 5:13.47 -
25 Denver Norcross SO-2 Southern Virginia 5:27.86 4:55.37 4:19.93 6:00.36 -
29 Carter Johnson FR-1 Southern Virginia 5:37.01 5:03.61 3:59.86 6:13.44 -
30 Holden Robinson JR-3 Washington and Lee 4:21.78 5:04.39 4:37.00 4:15.69 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Jacob Hsu JR-3 Carnegie Mellon 4:24.30 10
2 Bellamy Immanuel SO-2 Eastern Mennonite 4:26.36 8
3 Draven Fernandez FR-1 Lynchburg 4:26.90 6
4 Jonathan Cobb SO-2 Lynchburg 4:27.12 5
5 Sam Graham JR-3 Lynchburg 4:30.40 4
6 Anthony Aleemi SO-2 Lynchburg 4:31.03 3
7 Mercer Alden FR-1 Lynchburg 4:31.81 2
8 Bennett Cupps JR-3 Bridgewater (Va.) 4:32.06 1
9 Ronan Creamer SO-2 Lynchburg 4:33.54 -
10 Jansen Miller JR-3 Eastern Mennonite 4:33.61 -
11 Hayden Roberts SO-2 Washington and Lee 4:34.65 -
14 Max Thomas JR-3 Washington and Lee 4:36.77 -