December 9-10, 2022
|
Kerr-Cregger Field House - Salem, VA
|
200m (Flat)
|
Timing: SnapTiming
ICON KEY: NCAA DII Prov NAIA A NAIA B IC4A/ECAC Appalachian AC

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Dario Matau SO-2 Lenoir-Rhyne 24.80 21.75 26.76 27.41
2 David Bradford JR-3 Livingstone 22.30 22.30 24.98 22.30
3 Tyler Wagner SO-2 Livingstone 19.28 22.41 20.40 15.92
4 Keilan Strader SO-2 Livingstone 17.52 22.45 26.49 24.47
5 Alijah Johnson SR-4 Eastern Mennonite 18.73 22.56 27.98 28.88
6 Jordan Payne JR-3 Lenoir-Rhyne 19.19 22.57 20.32 22.57
7 Damon Morgan SO-2 Eastern Mennonite 19.67 22.61 20.13 26.23
8 Jalen Hinton SO-2 Virginia Union 16.07 22.63 21.50 23.54
9 Lucas Besong SR-4 Lenoir-Rhyne 18.69 22.79 15.96 19.60
10 John Sisson SO-2 Lenoir-Rhyne 18.70 22.80 20.98 22.12
11 Clarence McGill FR-1 Lenoir-Rhyne 20.61 22.90 16.49 26.57
12 Christopher Kirksey SO-2 Mary Baldwin 22.16 23.08 24.93 28.16
13 Royce Turner Jr JR-3 Lenoir-Rhyne 16.87 23.11 30.05 20.11
14 Bryson Hunter SR-4 Eastern Mennonite 30.14 23.18 27.59 23.88
15 Louis Gilbert SO-2 Livingstone 19.97 23.22 25.08 26.47
16 Ian Gardner SO-2 Concord 24.69 23.29 28.18 23.99
17 Jorden Geddie FR-1 Livingstone 28.56 23.41 29.97 16.63
18 Daniel Hayes FR-1 Lenoir-Rhyne 28.30 23.58 25.71 20.75
19 Tory Brown SO-2 Randolph 23.03 23.74 20.18 17.57
20 Steven Santiago JR-3 Mary Baldwin 16.89 23.79 28.55 18.08
21 Christopher Laws FR-1 Virginia Union 20.51 23.84 20.74 25.99
22 Ethan Blaylock FR-1 Carson-Newman 30.53 23.85 20.99 27.19
23 Colby Lambert SO-2 Randolph 23.38 23.85 28.62 18.13
24 Taylor Dupler SO-2 Carson-Newman 30.72 24.00 21.60 24.00
25 Kenneth Peeples FR-1 Columbia (S.C.) 22.96 24.16 19.82 25.37
26 Robbie Cochran SR-4 Concord 26.93 24.26 31.30 19.65
27 Trenoyne Greene FR-1 Columbia (S.C.) 19.67 24.28 31.08 17.97
28 Jonathan Nunn SO-2 Livingstone 20.25 24.39 30.00 21.47
29 Justice Thompson FR-1 Columbia (S.C.) 29.56 24.43 19.06 31.76
30 Daniel Graham FR-1 Roanoke 22.61 24.57 21.87 26.54
31 Michael Kwakye SO-2 Concord 26.30 24.58 23.35 24.09
32 Christopher Dameron FR-1 Virginia Union 22.20 24.66 17.51 28.12
33 Nicholas Avant SO-2 Columbia (S.C.) 31.65 24.72 28.93 31.65
34 Cartrell Patterson FR-1 Columbia (S.C.) 27.45 24.73 19.54 22.26
35 Khamani Scott FR-1 Columbia (S.C.) 27.96 24.74 31.92 20.54
36 Thomas Sepulveda FR-1 Randolph 30.04 24.82 23.58 29.29
37 Timothy Ridenhour SO-2 Livingstone 30.86 24.88 22.40 32.35
38 Jonathon Kronimus FR-1 Eastern Mennonite 30.42 24.93 24.44 22.69
39 Jordan Wright FR-1 Mary Baldwin 21.26 25.01 25.26 23.01
40 Miles Enstrom SR-4 Roanoke 31.71 25.16 20.64 18.62
41 Prince Bhebhe SO-2 Concord 28.47 25.19 31.49 30.99
42 Khayri Vincent FR-1 Virginia Union 29.17 25.36 18.26 25.11
43 Branden Beasley FR-1 Southern Virginia 21.99 25.56 29.40 20.96
44 Jaden Harrell JR-3 Lincoln (Pa.) 31.72 25.58 26.86 28.65
45 Daniel Fulwood FR-1 Columbia (S.C.) 19.53 25.69 33.40 21.58
46 Alex Patton FR-1 Concord 32.98 25.76 27.05 28.86
47 Mikaera Puriri FR-1 Southern Virginia 24.99 26.03 33.06 22.39
48 Edward Rygalski JR-3 Roanoke 32.27 26.23 25.18 28.33
49 Cody Roupe FR-1 Roanoke 19.20 26.29 23.40 18.93
50 Tre Uzzle FR-1 Eastern Mennonite 26.31 26.84 32.21 34.36
51 Kylik Bradshaw FR-1 Eastern Mennonite 26.98 26.98 30.76 32.65
52 Dominic McCombs FR-1 Roanoke 27.17 27.72 20.24 34.38
  Max Archibald FR-1 Southern Virginia NT NT NT NT
  Luqman Ssengo FR-1 Virginia Union DQ DQ DQ DQ
  Kyle Kurtz FR-1 Randolph DNS DNS DNS DNS
  Tye Roberson FR-1 Lenoir-Rhyne DNS DNS DNS DNS
  Abenezer Abebe FR-1 Eastern Mennonite DNS DNS DNS DNS
  Jordan Wright SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS
  Cameron Snead FR-1 Livingstone DNS DNS DNS DNS
  Luis Azar-Moise FR-1 Livingstone DNS DNS DNS DNS
  Caleb Bailey FR-1 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS
  Bryce Cobler SO-2 Emory & Henry DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
29 Justice Thompson FR-1 Columbia (S.C.) 19.79 24.92 24.43 19.30 24.43
35 Khamani Scott FR-1 Columbia (S.C.) 27.47 28.21 24.74 28.21 30.93
39 Jordan Wright FR-1 Mary Baldwin 26.01 28.02 25.01 31.52 32.27
49 Cody Roupe FR-1 Roanoke 29.71 27.08 26.29 31.81 25.77
50 Tre Uzzle FR-1 Eastern Mennonite 20.13 29.53 26.84 29.53 20.13
  Luqman Ssengo FR-1 Virginia Union DQ DQ DQ DQ DQ
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
21 Christopher Laws FR-1 Virginia Union 18.60 23.84 16.93 25.99 21.46
25 Kenneth Peeples FR-1 Columbia (S.C.) 27.06 24.16 24.16 27.55 31.41
30 Daniel Graham FR-1 Roanoke 30.47 24.57 19.91 29.98 18.68
34 Cartrell Patterson FR-1 Columbia (S.C.) 30.67 24.73 23.99 19.05 17.56
37 Timothy Ridenhour SO-2 Livingstone 17.42 24.88 30.61 17.42 19.41
52 Dominic McCombs FR-1 Roanoke 20.52 27.72 32.16 19.41 31.05
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
17 Jorden Geddie FR-1 Livingstone 30.20 25.52 29.03 19.90 16.63 23.41
45 Daniel Fulwood FR-1 Columbia (S.C.) 19.79 18.24 30.32 19.53 18.50 25.69
48 Edward Rygalski JR-3 Roanoke 20.20 32.53 25.71 18.63 32.27 26.23
51 Kylik Bradshaw FR-1 Eastern Mennonite 29.95 26.17 32.38 27.52 34.27 26.98
  Caleb Bailey FR-1 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
38 Jonathon Kronimus FR-1 Eastern Mennonite 18.70 24.93 17.70 20.45 30.17
42 Khayri Vincent FR-1 Virginia Union 28.15 25.36 25.87 20.55 28.15
44 Jaden Harrell JR-3 Lincoln (Pa.) 24.31 25.58 33.26 24.31 31.21
  Luis Azar-Moise FR-1 Livingstone DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
28 Jonathan Nunn SO-2 Livingstone 27.08 21.47 18.54 19.76 20.98 24.39
36 Thomas Sepulveda FR-1 Randolph 26.07 26.81 17.63 23.33 19.86 24.82
40 Miles Enstrom SR-4 Roanoke 32.21 18.62 23.15 27.43 23.91 25.16
  Jordan Wright SO-2 Columbia (S.C.) DNS DNS DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
32 Christopher Dameron FR-1 Virginia Union 21.70 24.66
47 Mikaera Puriri FR-1 Southern Virginia 32.80 26.03
  Kyle Kurtz FR-1 Randolph DNS DNS
  Abenezer Abebe FR-1 Eastern Mennonite DNS DNS
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Taylor Dupler SO-2 Carson-Newman 24.00
27 Trenoyne Greene FR-1 Columbia (S.C.) 24.28
31 Michael Kwakye SO-2 Concord 24.58
46 Alex Patton FR-1 Concord 25.76
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
19 Tory Brown SO-2 Randolph 25.41 23.74 23.74 30.87
23 Colby Lambert SO-2 Randolph 19.80 29.82 23.85 25.05
43 Branden Beasley FR-1 Southern Virginia 23.77 31.44 25.56 25.05
  Bryce Cobler SO-2 Emory & Henry DNS DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
26 Robbie Cochran SR-4 Concord 17.23 24.26 18.68
33 Nicholas Avant SO-2 Columbia (S.C.) 24.23 24.72 22.99
41 Prince Bhebhe SO-2 Concord 26.71 25.19 23.18
  Max Archibald FR-1 Southern Virginia NT NT NT
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Clarence McGill FR-1 Lenoir-Rhyne 25.42 18.32 25.19 16.72 22.90 21.30
15 Louis Gilbert SO-2 Livingstone 18.81 25.78 18.12 21.13 23.22 27.17
18 Daniel Hayes FR-1 Lenoir-Rhyne 18.40 18.63 21.46 25.23 23.58 20.28
20 Steven Santiago JR-3 Mary Baldwin 25.46 28.08 30.93 19.04 23.79 20.23
22 Ethan Blaylock FR-1 Carson-Newman 22.90 29.82 21.23 26.00 23.85 16.94
Men's 200 Meters Section 11
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
4 Keilan Strader SO-2 Livingstone 22.45 23.35 26.94
14 Bryson Hunter SR-4 Eastern Mennonite 23.18 24.34 23.88
  Cameron Snead FR-1 Livingstone DNS DNS DNS
  Tye Roberson FR-1 Lenoir-Rhyne DNS DNS DNS
Men's 200 Meters Section 12
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
6 Jordan Payne JR-3 Lenoir-Rhyne 25.28 23.03 22.57
7 Damon Morgan SO-2 Eastern Mennonite 20.58 24.42 22.61
10 John Sisson SO-2 Lenoir-Rhyne 18.93 16.19 22.80
16 Ian Gardner SO-2 Concord 25.86 19.57 23.29
Men's 200 Meters Section 13
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
2 David Bradford JR-3 Livingstone 26.54 26.54 24.09 22.30
3 Tyler Wagner SO-2 Livingstone 27.12 22.41 24.88 22.41
8 Jalen Hinton SO-2 Virginia Union 23.09 21.73 16.07 22.63
12 Christopher Kirksey SO-2 Mary Baldwin 22.16 23.31 26.78 23.08
Men's 200 Meters Section 14
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Dario Matau SO-2 Lenoir-Rhyne 20.23 21.75 21.10 18.71 25.89 26.10
5 Alijah Johnson SR-4 Eastern Mennonite 21.89 22.56 21.66 21.89 20.08 23.24
9 Lucas Besong SR-4 Lenoir-Rhyne 28.49 22.79 27.58 18.69 18.46 27.81
13 Royce Turner Jr JR-3 Lenoir-Rhyne 22.88 23.11 27.04 25.66 17.57 22.65