May 4, 2022
|
U. of St. Thomas - St. Paul, MN

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Patrick Larson   Unattached 14:11.95 18:53.01 13:36.82 12:17.78 14:38.30 14:38.30 10:14.81
2 Calvin Boone FR-1 St. Scholastica 15:18.55 17:22.20 10:18.26 16:29.21 17:22.20 14:43.22 15:00.89
3 Ian Curtis SO-2 St. Olaf 11:57.55 12:15.27 17:16.46 11:04.40 16:58.74 14:45.86 14:19.29
4 Will Kelly SO-2 St. Olaf 16:53.29 15:51.07 18:48.84 11:42.20 11:24.42 14:48.85 15:24.41
5 Noah Massanari SO-2 St. Olaf 15:26.53 18:15.80 12:19.44 15:26.53 11:08.17 14:50.89 10:41.44
6 Charles Caven SO-2 St. Thomas (Minn.) 16:34.40 17:28.15 10:27.10 13:08.35 10:53.97 14:55.85 18:03.98
7 Lars DeWall FR-1 St. Scholastica 18:02.60 12:55.86 14:35.10 13:22.93 12:01.73 15:02.16 12:10.75
8 Julian Munoz SO-2 St. Olaf 18:41.25 14:28.06 14:55.19 15:40.40 18:14.12 15:04.23 12:12.43
9 Andrew Skemp FR-1 St. Olaf 11:30.89 14:50.88 14:32.70 13:19.98 19:23.60 15:09.06 14:50.88
10 Henry Bowman JR-3 Carleton 15:38.12 11:59.53 12:45.07 11:41.31 15:19.90 15:10.79 13:30.61
11 Harris Anderson SO-2 St. Thomas (Minn.) 17:32.45 10:49.77 18:09.06 17:32.45 12:48.75 15:15.17 17:32.45
12 Ike Mendel JR-3 Bethel (Minn.) 14:22.57 16:58.56 13:36.69 15:26.80 12:14.10 15:17.62 15:54.33
13 Kevin Montresor SO-2 St. Olaf 20:01.30 16:28.76 11:51.54 16:01.04 10:46.85 15:24.07 13:14.70
14 David Lynn SO-2 St. Olaf 11:04.03 13:24.32 12:09.50 11:41.44 18:14.25 15:35.25 18:42.30
15 Adam McCollor   Unattached UST 18:55.18 15:10.02 19:42.09 19:23.32 16:25.07 15:38.16 13:54.97
16 Olaf Coffey FR-1 St. Olaf 16:44.30 15:10.44 18:08.77 11:06.40 12:40.26 15:38.59 17:50.00
17 Ben Crotteau FR-1 Macalester 15:48.90 11:25.84 12:22.21 13:37.37 16:54.66 15:39.50 11:44.63
18 Nick Ihrke FR-1 Macalester 16:37.42 18:30.34 13:19.82 14:06.87 14:44.51 15:40.96 18:11.52
19 Arne Ellefson-Carnes SO-2 St. Olaf 17:04.24 12:19.73 15:38.89 16:26.31 15:00.96 15:48.37 14:41.99
20 Stephen Lavey SR-4 Carleton 16:32.75 17:10.93 11:46.38 15:25.93 15:16.38 15:54.56 16:13.66
21 Aidan St George SO-2 Bethel (Minn.) 18:55.94 12:05.48 11:08.20 15:35.48 14:38.21 15:54.57 15:06.85
22 Mauricio Vite SO-2 St. Olaf 12:34.73 19:54.19 14:58.03 13:41.61 14:29.37 15:55.35 13:12.94
23 William Saari FR-1 Hamline 14:21.73 13:53.00 18:30.67 17:42.80 12:55.55 15:57.47 18:30.67
24 Ben Aoki-Sherwood JR-3 Carleton 16:21.71 16:50.59 13:38.10 11:13.73 18:26.83 16:02.46 19:24.58
25 Jesse Shufro-Zletz SR-4 Carleton 13:05.94 18:06.73 15:02.37 13:44.75 12:07.72 16:10.29 16:10.29
26 Mateo Useche SO-2 Macalester 13:47.03 17:40.54 21:04.87 15:14.60 17:21.08 16:12.97 17:11.35
27 Kenyon Nystrom SR-4 Carleton 21:20.14 18:13.04 14:06.86 13:17.63 13:57.02 16:24.72 15:35.49
28 Dylan Bartness FR-1 St. John's (Minn.) 21:20.81 15:13.44 16:32.87 19:01.80 19:01.80 16:32.87 15:33.30