May 4, 2022
|
U. of St. Thomas - St. Paul, MN
ICON KEY: NCAA DII Prov

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Isabelle Brezinka SR-4 Minnesota-Duluth 2:38.62 1:33.61 2:37.32 2:02.21 2:16.51 2:10.01 2:41.22
2 Haleigh Reindl JR-3 Minnesota-Duluth 2:36.81 2:51.43 1:52.96 2:46.12 2:04.92 2:12.89 1:37.01
3 Alexandra Maddux JR-3 Hamline 2:07.04 1:37.62 1:33.61 1:55.00 1:36.28 2:13.72 2:05.70
4 Syd Kretlow FR-1 Minnesota 2:09.09 2:23.88 2:27.91 2:22.53 2:45.39 2:14.46 1:59.67
5 Annessa Ihde FR-1 Bethel (Minn.) 2:24.33 2:20.25 2:48.84 2:51.57 2:48.84 2:16.16 2:46.12
6 Carley Kremer FR-1 Minnesota 1:38.32 1:39.69 2:34.31 2:35.67 2:17.92 2:16.55 2:19.29
7 Carly Scheuerman SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:50.90 2:08.18 2:26.09 1:51.64 2:01.29 2:17.82 2:57.79
8 Alicia Belany FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:30.81 2:25.27 2:25.27 1:47.92 2:04.52 2:18.35 1:36.85
9 Amy Kropp JR-3 Carleton 2:08.67 2:54.82 2:07.27 1:50.49 1:56.08 2:19.85 1:54.68
10 Amaya Lyrek JR-3 St. Thomas (Minn.) 1:53.44 2:36.85 2:21.44 2:53.65 2:35.45 2:20.04 1:46.43
11 Olivia Edstrom SO-2 St. Olaf 2:21.49 2:28.57 2:49.79 2:25.74 1:54.61 2:21.49 2:28.57
12 Lara Erickson FR-1 Carleton 2:05.32 2:08.16 2:28.10 1:58.20 2:19.56 2:22.40 3:02.28
13 Alice Cutter SO-2 Carleton 2:15.35 3:07.18 1:40.79 2:02.39 1:53.75 2:23.98 2:31.18
14 Kalli Smith FR-1 St. Benedict 2:02.62 3:03.20 1:52.52 2:47.33 1:49.63 2:24.25 3:06.09
15 Anna Swanson JR-3 Saint Mary's (Minn.) 2:22.33 3:07.35 3:00.09 2:09.26 2:28.14 2:25.23 2:22.33
16 Nora Doyle SR-4 St. Benedict 1:53.76 2:17.09 2:06.88 2:12.72 2:08.34 2:25.84 1:58.13
17 Evie Hage FR-1 Bethel (Minn.) 2:17.57 2:13.18 3:01.48 2:30.74 2:42.45 2:26.35 1:45.38
18 Miranda Kerndt FR-1 Hamline 3:01.30 3:10.29 2:41.82 3:01.30 3:14.78 2:29.83 2:55.31
19 Lucy Lyngen SO-2 St. Benedict 2:04.74 1:48.21 1:58.73 2:16.76 1:52.71 2:30.28 1:58.73
20 Maranda Thier FR-1 St. Benedict 3:06.69 3:08.19 2:17.00 1:49.91 2:17.00 2:30.55 2:45.61
21 Jules Fromm FR-1 St. Olaf 2:05.03 3:03.77 3:06.79 2:47.20 2:02.01 2:30.63 2:57.75
22 Alex Cook JR-3 St. Benedict 1:58.31 2:10.45 1:56.80 2:55.95 1:53.76 2:31.68 2:13.48
23 Gracie Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 3:19.12 2:50.02 2:11.73 2:27.05 2:08.67 2:33.17 3:06.87
24 Riley Mauzer JR-3 St. Olaf 2:09.04 3:19.70 2:13.64 2:41.29 3:04.34 2:33.61 2:35.15
25 Anya Swanson SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:20.18 2:09.28 3:05.35 2:52.89 2:24.85 2:35.75 2:06.16
26 Lizzy Erlandson SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:37.62 2:42.35 2:13.98 1:50.34 2:28.17 2:37.62 2:10.83
27 Ava Juntunen-Novak FR-1 St. Benedict 3:17.50 2:45.90 3:01.70 1:53.76 2:03.24 2:38.00 3:17.50
28 Olivia Flack JR-3 St. Benedict 2:30.19 2:23.87 3:22.36 1:53.83 3:03.39 2:38.09 2:44.42
29 Emma Meyer SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:18.87 2:26.85 2:38.03 3:24.32 3:06.76 2:39.62 2:57.18
30 Jalisa Mathews SO-2 Hamline 1:57.10 3:20.50 2:54.84 3:26.92 2:08.32 2:40.40 3:02.86
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Isabelle Brezinka SR-4 Minnesota-Duluth 1:33.61 2:47.72 1:31.01 2:10.01 2:07.41 1:53.11
2 Haleigh Reindl JR-3 Minnesota-Duluth 2:22.20 1:59.60 1:58.28 2:12.89 2:36.81 2:36.81
3 Alexandra Maddux JR-3 Hamline 2:28.43 1:46.98 1:33.61 2:13.72 2:29.77 1:49.65
4 Syd Kretlow FR-1 Minnesota 2:27.91 2:49.42 1:36.82 2:14.46 1:59.67 2:25.22
5 Annessa Ihde FR-1 Bethel (Minn.) 2:09.36 2:22.97 1:43.49 2:16.16 2:50.20 2:22.97
6 Carley Kremer FR-1 Minnesota 2:56.15 2:49.33 1:47.88 2:16.55 2:15.19 2:16.55
7 Carly Scheuerman SR-4 St. Thomas (Minn.) 2:49.52 2:24.72 2:30.23 2:17.82 2:17.82 2:26.09
8 Alicia Belany FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:12.82 1:47.92 2:01.75 2:18.35 2:55.71 1:47.92
10 Amaya Lyrek JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:55.05 2:34.05 2:15.84 2:20.04 1:52.04 1:49.24
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Amy Kropp JR-3 Carleton 2:25.45 2:19.85 2:04.47 2:59.01 2:59.01
11 Olivia Edstrom SO-2 St. Olaf 2:18.66 2:21.49 1:41.88 2:55.45 2:10.17
12 Lara Erickson FR-1 Carleton 2:29.52 2:22.40 2:46.61 3:00.85 2:23.83
13 Alice Cutter SO-2 Carleton 2:58.54 2:23.98 1:46.55 2:06.71 1:56.63
14 Kalli Smith FR-1 St. Benedict 2:21.37 2:24.25 2:51.66 1:53.96 2:45.89
15 Anna Swanson JR-3 Saint Mary's (Minn.) 1:41.66 2:25.23 2:00.54 1:56.19 2:12.16
16 Nora Doyle SR-4 St. Benedict 2:30.22 2:25.84 2:20.01 2:50.64 2:59.39
17 Evie Hage FR-1 Bethel (Minn.) 3:07.33 2:26.35 2:21.96 2:35.14 2:57.09
23 Gracie Gerber FR-1 St. Thomas (Minn.) 2:01.01 2:33.17 1:50.29 3:05.34 3:14.53
24 Riley Mauzer JR-3 St. Olaf 2:15.18 2:33.61 2:58.19 2:33.61 3:15.09
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
18 Miranda Kerndt FR-1 Hamline 1:53.87 2:59.80 2:43.32 2:29.83 2:53.81
19 Lucy Lyngen SO-2 St. Benedict 2:51.32 1:52.71 3:04.85 2:30.28 2:49.82
20 Maranda Thier FR-1 St. Benedict 2:50.13 1:55.93 2:26.04 2:30.55 2:35.07
21 Jules Fromm FR-1 St. Olaf 2:59.25 3:09.80 2:33.65 2:30.63 3:11.30
22 Alex Cook JR-3 St. Benedict 2:58.99 2:54.44 3:03.54 2:31.68 2:18.03
25 Anya Swanson SR-4 St. Catherine (Minn.) 2:59.12 1:50.59 2:29.52 2:35.75 2:23.29
26 Lizzy Erlandson SR-4 St. Catherine (Minn.) 3:04.42 2:10.83 2:17.13 2:37.62 2:13.98
27 Ava Juntunen-Novak FR-1 St. Benedict 2:17.46 2:53.80 2:38.00 2:38.00 2:25.36
28 Olivia Flack JR-3 St. Benedict 2:08.06 3:16.04 3:16.04 2:38.09 2:23.87
29 Emma Meyer SR-4 St. Catherine (Minn.) 1:54.93 3:27.51 2:15.68 2:39.62 2:18.87
30 Jalisa Mathews SO-2 Hamline 2:01.91 3:26.92 2:59.65 2:40.40 3:12.48