April 27-30, 2022
|
Drake Stadium - Des Moines, IA

Girls 4 x 100m Relay Division 8

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
1 St. Frances of Assisi Alex Curtin, Eliana Mead, Marion Boot, Lauren McCoy 45.37 53.37
2 Timberline, Waukee Jojo Muelhaupt, Maggie Craig, Natalie Sitzmann, Dylan Peterson 47.71 53.60
3 Southeast Polk JH Ella Cochran, Ellie Catalano, Rilynn Schwaller, Jadyn Woods 42.96 53.69
4 Pella MS Katie Scheckel, Kamry Trine, Abby Melvin, Kamryn Long 55.11 54.03
5 Waverly-Shell Rock Madison Englin, Coryn Eckerman, Cat Wedeking, Delilah Kroymann 1:00.08 54.12
6 Drexler, Western Dubuque Claire Stuntz, Macy Kalb, Kaylee Hollenbeck, Racquel Fern 50.94 54.19
7 Stilwell Pres Roemmcch, Evelyn Rubino, Brooklyn Brown, Kaelyn Wieland 59.20 54.31
8 Ankeny Southview Charlee Cibula, Makenna Madetzke, Madi Anselme, Riley Kayser 53.65 54.74
9 Ankeny Centennial-Northvi Kensington Arringdale, Ava Barten, Aly Drefke, Aly Balashaitis 41.28 55.04
10 Merrill Julia Knapp, Charlotte McCoy, Ziva Spellman, Meredith Gentry 49.68 55.20
11 Urbandale Reese Devooght, Hayleigh Lorson, Hayley Crowders, Avery Smit 50.45 55.43
12 Goodrell Faith Payne, Hailey Weinheimer, Luella Weirspfeaning, Laila Fisher 1:04.31 55.44
13 Johnston MS Grayce Reiners, Chole Liang, Bella Grummert, Lydia Luo 42.88 55.68
14 Norwalk Avery Dryman, Jillian Hammond, Ava Norem, Olivia Welch 54.77 55.88
15 Indianola MS Nina Alexander, Annie Harmon, Abbie Kluver, Hadley Vetter 1:03.72 56.39
16 Newton Lauren Clarke, Mack Sims, Sloan Brodersen, Tori White 46.95 56.56
17 Fort Dodge Ava Wessels, Jonaya Foy, Aneliese Schurr, Dakota Pommer 1:10.16 56.58
18 St. Pius X Allison Stacy, Madison Nagel, Elizabeth Koll, Abby Johnson 48.43 56.97
19 Lawton-Bronson MS Ivory Rogers, Kaylynne Newton, Carmon Reinke 1:05.54 56.99
20 Bondurant-Farrar Elliot Kruse, Addison Brown, Brooklyn Robben, Jaeden Lust 51.41 57.12
21 Dallas Center Grimes Chole Wanat, Kale Montag, Emerson McDermott, Paige Harvery 52.18 57.34
22 Meredith Monah Kyne, Aleyna Kashama, Salome Hurst, Ayrissa Robinson 48.90 57.52
23 Eddyville Blakesburg Frem Lacey Taylor, Hollie Roberts, Brianna Gilland, Agustis Johnson 54.87 57.75
24 Cedar Falls 1:01.81 57.76
25 Callanan Mimi Williams, Nasiyah Tillman, Keonni Langford, Chirstyn Brown 51.46 57.82
26 Holy Trinity Catholic Sch Georgia Large, Nellie Johnson, Lizzie Burry, Franny Brooks 1:05.01 58.04
27 Hoyt Avah Blakeman, Sheena Jepchuniba, Lonna Hernandez-Howar, Kiya James 1:11.07 58.25
28 Sacred Heart Matilda Vizcarra, Lilah Murphy, Sadie Reinhardt, Sophia Bode 1:02.37 58.84
29 Prairieview, Waukee Alayna Schulte, Bailey Mahoney, Reese Roettger, Katie Stahl 52.54 59.03
30 West Sioux, Hawarden Libby Coyle, Elsie Westergaard, Sam Van Englenhaven, Emrie Van Ballengeoyn 42.83 59.48
31 Colfax-Mingo Lilyan Hadsall, Emmalyn Buchman, Victoria Woods, Arianna Horras 54.67 1:00.07
32 Brody Koreylyn Brown, Edrina Lovan, Bianca Marquez, Mayli San 1:03.14 1:00.13
33 Harding A'Lydia Wright, Hailee McCall, Fanen Mantay, Juliet Hailee 57.30 1:00.31
34 St. Augustin/Bergman Acad Taylor Hall, Millie Lorbieki, Lilly From, Kylie Matojski 46.67 1:00.60
35 Dunkerton Ava Fuelling, Elsie McIntosh, Kylee Pexa, Daisy Fettkether 1:08.49 1:00.61
36 St. Anthony Lydia Ives, Sam Zenti, PJ Jones, Frankie Dornell 47.45 1:00.83
37 Weeks Mariana Greene, Sydney Sysaenglath, Yuvia Lechuga, Angela Moore 55.09 1:01.21
38 Indian Hills Lucia Garcia-Paz, Peyton Boisen, Carly Thephavong, Jayla Parker 50.29 1:01.32
39 St. Theresa Catholic Scho Ammya Tran, Rowan Collins, Sophie Richardson, Juliana Clark 58.51 1:01.59
40 McCombs Gbomi Kayode, Tink Gochett, Daphne Abrahamson, Naomi Aleman-Gavidia 52.19 1:05.23
41 St. Luke the Evangelist Lily Zabel, Harper Wahl, Claire Peters, Angelica Lesko 1:22.29 1:07.45
Girls 4 x 100m Relay Division 8 Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
8 Ankeny Southview Cibula, Madetzke, Anselme, Kayser 54.74 59.12 58.03
10 Merrill Knapp, McCoy, Spellman, Gentry 55.20 1:02.93 1:09.00
18 St. Pius X Stacy, Nagel, Koll, Johnson 56.97 1:11.22 1:14.07
20 Bondurant-Farrar Kruse, Brown, Robben, Lust 57.12 43.99 1:07.98
21 Dallas Center Grimes Wanat, Montag, McDermott, Harvery 57.34 1:09.96 45.88
23 Eddyville Blakesburg Frem Taylor, Roberts, Gilland, Johnson 57.75 49.67 49.09
41 St. Luke the Evangelist Zabel, Wahl, Peters, Lesko 1:07.45 1:06.11 1:24.32
Girls 4 x 100m Relay Division 8 Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Timberline, Waukee Muelhaupt, Craig, Sitzmann, Peterson 53.60 37.52 39.13 1:02.18 56.28 49.32 53.60
13 Johnston MS Reiners, Liang, Grummert, Luo 40.65 1:12.39 1:04.04 1:07.38 56.80 1:02.37 55.68
14 Norwalk Dryman, Hammond, Norem, Welch 57.56 58.12 59.80 48.62 43.03 1:08.74 55.88
24 Cedar Falls 47.37 1:03.54 42.17 1:07.01 41.01 49.10 57.76
27 Hoyt Blakeman, Jepchuniba, Hernandez-Howar, James 57.09 1:03.50 41.36 1:15.73 1:02.91 1:05.83 58.25
38 Indian Hills Garcia-Paz, Boisen, Thephavong, Parker 1:02.55 1:01.32 1:08.68 1:13.59 45.99 44.77 1:01.32
39 St. Theresa Catholic Scho Tran, Collins, Richardson, Clark 50.51 1:00.98 1:04.06 1:09.60 57.28 46.81 1:01.59
Girls 4 x 100m Relay Division 8 Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME
3 Southeast Polk JH Cochran, Catalano, Schwaller, Woods 55.84 40.27 49.94 1:00.67 53.69
5 Waverly-Shell Rock Englin, Eckerman, Wedeking, Kroymann 1:08.74 1:01.16 1:01.16 40.05 54.12
15 Indianola MS Alexander, Harmon, Kluver, Vetter 49.06 50.76 1:07.67 47.94 56.39
16 Newton Clarke, Sims, Brodersen, White 41.29 58.26 44.69 1:12.40 56.56
25 Callanan Williams, Tillman, Langford, Brown 53.20 1:07.08 57.25 59.56 57.82
30 West Sioux, Hawarden Coyle, Westergaard, Van Englenhaven, Van Ballengeoyn 54.13 1:11.38 1:01.27 1:04.84 59.48
32 Brody Brown, Lovan, Marquez, San 1:06.15 55.32 42.10 1:10.36 1:00.13
Girls 4 x 100m Relay Division 8 Section 4
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
9 Ankeny Centennial-Northvi Arringdale, Barten, Drefke, Balashaitis 55.04 43.49
26 Holy Trinity Catholic Sch Large, Johnson, Burry, Brooks 58.04 1:10.23
28 Sacred Heart Vizcarra, Murphy, Reinhardt, Bode 58.84 1:01.20
33 Harding Wright, McCall, Mantay, Hailee 1:00.31 51.87
34 St. Augustin/Bergman Acad Hall, Lorbieki, From, Matojski 1:00.60 53.33
36 St. Anthony Ives, Zenti, Jones, Dornell 1:00.83 1:11.18
37 Weeks Greene, Sysaenglath, Lechuga, Moore 1:01.21 45.91
Girls 4 x 100m Relay Division 8 Section 5
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 St. Frances of Assisi Curtin, Mead, Boot, McCoy 53.37 42.70 48.57 40.03 1:00.31 48.57 50.71
6 Drexler, Western Dubuque Stuntz, Kalb, Hollenbeck, Fern 54.19 1:00.15 53.11 57.45 50.94 42.27 43.90
7 Stilwell Roemmcch, Rubino, Brown, Wieland 54.31 1:01.37 1:05.72 1:04.09 40.74 47.25 55.94
17 Fort Dodge Wessels, Foy, Schurr, Pommer 56.58 52.06 59.41 1:12.99 1:11.86 1:00.54 53.19
29 Prairieview, Waukee Schulte, Mahoney, Roettger, Stahl 59.03 1:16.15 1:08.48 41.33 50.77 49.59 54.31
35 Dunkerton Fuelling, McIntosh, Pexa, Fettkether 1:00.61 1:06.68 1:03.64 42.43 1:08.49 1:06.07 50.31
Girls 4 x 100m Relay Division 8 Section 6
PL TEAM ATHLETES TIME TIME
4 Pella MS Scheckel, Trine, Melvin, Long 54.03 1:10.24
11 Urbandale Devooght, Lorson, Crowders, Smit 55.43 58.21
12 Goodrell Payne, Weinheimer, Weirspfeaning, Fisher 55.44 46.57
19 Lawton-Bronson MS Rogers, Newton, Reinke 56.99 58.70
22 Meredith Kyne, Kashama, Hurst, Robinson 57.52 1:10.75
31 Colfax-Mingo Hadsall, Buchman, Woods, Horras 1:00.07 42.05
40 McCombs Kayode, Gochett, Abrahamson, Aleman-Gavidia 1:05.23 48.27