May 6- 7, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Women's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Mara Schroeder JR-3 Wis.-La Crosse 1:03.75 39.85 1:11.72 1:13.43 56.92 47.25 10
2 Grace Maurer SO-2 Wis.-Stout 47.46 55.46 57.17 49.74 57.17 45.74 8
3 Amber Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 1:13.85 1:02.81 48.27 59.90 58.15 1:09.78 6
4 Lilly Halvorson FR-1 Wis.-La Crosse 1:11.50 1:13.25 1:03.29 1:02.12 58.60 1:13.25 5
5 Izi Knoernschild SO-2 Wis.-La Crosse 1:04.94 51.95 1:09.07 49.59 59.03 59.03 4
6 Savana Burg FR-1 Wis.-Stevens Point 58.65 59.24 1:02.80 1:05.17 59.24 45.62 3
7 Cassidy Eiers JR-3 Wis.-Eau Claire 54.82 1:08.52 55.41 49.46 59.58 56.61 2
8 Esme Reinders SO-2 Wis.-Stevens Point 1:10.18 1:11.38 46.19 1:17.38 59.98 1:17.98 1
9 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 55.74 1:14.52 1:08.46 47.86 1:00.58 1:09.67 -

Women's 400 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Grace Maurer SO-2 Wis.-Stout 57.16 46.30 1:04.02
2 Amber Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 57.98 1:02.62 57.40
3 Mara Schroeder JR-3 Wis.-La Crosse 58.03 1:09.06 45.85
4 Lilly Halvorson FR-1 Wis.-La Crosse 58.31 1:13.47 40.82
5 Izi Knoernschild SO-2 Wis.-La Crosse 58.56 1:02.08 43.92
6 Cassidy Eiers JR-3 Wis.-Eau Claire 59.29 55.14 45.66
7 Savana Burg FR-1 Wis.-Stevens Point 59.30 1:12.35 46.26
8 Esme Reinders SO-2 Wis.-Stevens Point 59.43 1:16.67 1:08.94
9 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 59.59 1:10.32 52.44
10 Kylie Jacobs SO-2 Wis.-Whitewater 59.64 1:03.22 1:13.36
11 Sarah Langlois SO-2 Wis.-River Falls 59.67 1:09.82 1:16.98
12 Ellie Jillson FR-1 Wis.-La Crosse 59.71 1:17.63 1:14.04
13 Katelyn Knapp FR-1 Wis.-Stout 1:00.08 1:12.70 1:04.89
14 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:00.60 1:10.30 1:04.24
15 Anetha Vogele FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.67 1:17.66 47.93
16 Katie McNamara FR-1 Wis.-Whitewater 1:00.75 56.50 1:03.79
17 Addie Mangold FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.98 1:04.03 57.33
18 Kaydee Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 1:00.98 1:13.18 1:05.86
19 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.10 57.44 43.39
20 Riley Armstrong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:01.23 1:03.68 1:09.81
21 Ava Murphy FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.26 55.75 1:12.29
22 Chelsea Danner FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.29 1:04.97 1:06.20
23 Shelby Klobucar FR-1 Wis.-Stevens Point 1:01.45 57.77 51.62
24 Hannah Storlie FR-1 Wis.-Whitewater 1:01.46 1:15.60 1:08.84
25 Ashley Spatz FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.00 55.80 47.12
26 Mackenzie Constable FR-1 Wis.-Stevens Point 1:03.01 49.78 51.67
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
3 Mara Schroeder JR-3 Wis.-La Crosse 58.03
4 Lilly Halvorson FR-1 Wis.-La Crosse 58.31
9 Anna Ayd FR-1 Wis.-La Crosse 59.59
10 Kylie Jacobs SO-2 Wis.-Whitewater 59.64
12 Ellie Jillson FR-1 Wis.-La Crosse 59.71
14 Alaina Wagner SO-2 Wis.-Oshkosh 1:00.60
16 Katie McNamara FR-1 Wis.-Whitewater 1:00.75
24 Hannah Storlie FR-1 Wis.-Whitewater 1:01.46
25 Ashley Spatz FR-1 Wis.-Stevens Point 1:02.00
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Amber Johnson SO-2 Wis.-La Crosse 57.98
8 Esme Reinders SO-2 Wis.-Stevens Point 59.43
11 Sarah Langlois SO-2 Wis.-River Falls 59.67
13 Katelyn Knapp FR-1 Wis.-Stout 1:00.08
15 Anetha Vogele FR-1 Wis.-Stevens Point 1:00.67
17 Addie Mangold FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.98
19 Megan Jones FR-1 Wis.-Eau Claire 1:01.10
23 Shelby Klobucar FR-1 Wis.-Stevens Point 1:01.45
26 Mackenzie Constable FR-1 Wis.-Stevens Point 1:03.01
Women's 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Grace Maurer SO-2 Wis.-Stout 1:05.17 57.16
5 Izi Knoernschild SO-2 Wis.-La Crosse 51.54 58.56
6 Cassidy Eiers JR-3 Wis.-Eau Claire 55.74 59.29
7 Savana Burg FR-1 Wis.-Stevens Point 48.04 59.30
18 Kaydee Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 47.57 1:00.98
20 Riley Armstrong SO-2 Wis.-Eau Claire 1:09.81 1:01.23
21 Ava Murphy FR-1 Wis.-Eau Claire 47.79 1:01.26
22 Chelsea Danner FR-1 Wis.-Eau Claire 51.49 1:01.29