May 6- 7, 2022
|
UW-La Crosse - La Crosse, WI

Men's 400 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Colin McClowry FR-1 Wis.-Eau Claire 46.52 49.42 43.61 42.64 59.60 52.33 48.45 10
2 Dylan Wachter SO-2 Wis.-River Falls 56.40 36.47 50.08 57.38 43.28 38.90 48.62 8
3 Londyn Little FR-1 Wis.-Oshkosh 49.72 34.61 57.03 58.98 50.21 57.03 48.74 6
4 Jordan Lijewski SR-4 Wis.-Eau Claire 44.51 40.11 34.73 41.58 52.83 38.15 48.91 5
5 Caden Pearce SO-2 Wis.-La Crosse 1:01.07 37.93 39.90 44.33 37.93 34.97 49.25 4
6 Sam Schreiber FR-1 Wis.-Eau Claire 52.36 1:03.72 51.37 43.47 36.06 43.47 49.39 3
7 Rashaad Henderson SO-2 Wis.-Oshkosh 42.04 50.94 41.05 1:04.29 50.44 51.43 49.45 2
8 Zach Zenner FR-1 Wis.-Platteville 37.61 54.93 36.12 38.60 45.03 47.01 49.48 1
9 Jacob Downing SR-4 Wis.-Platteville 54.50 57.47 43.60 46.57 55.98 41.62 49.54 -
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Jordan Lijewski SR-4 Wis.-Eau Claire 48.80 39.04
7 Rashaad Henderson SO-2 Wis.-Oshkosh 49.20 54.12
9 Zach Zenner FR-1 Wis.-Platteville 49.30 48.32
14 Spencer Vanek FR-1 Wis.-Platteville 49.80 58.77
14 Luke Zanis SO-2 Wis.-Whitewater 49.80 54.78
19 Zach Miller FR-1 Wis.-Whitewater 50.50 55.55
20 Evan Torgerson SR-4 Wis.-Stevens Point 50.70 41.58
23 Dylan Miller FR-1 Wis.-Platteville 50.90 59.56
26 Jelani Lawson FR-1 Wis.-Oshkosh 51.70 54.29
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Colin McClowry FR-1 Wis.-Eau Claire 43.88 1:00.76 41.96 34.24 48.22
4 Dylan Wachter SO-2 Wis.-River Falls 52.90 38.34 37.37 44.17 48.53
5 Sam Schreiber FR-1 Wis.-Eau Claire 1:00.63 54.27 37.16 35.20 48.89
6 Caden Pearce SO-2 Wis.-La Crosse 51.11 57.01 53.08 1:03.39 49.14
8 Jacob Downing SR-4 Wis.-Platteville 39.39 1:02.03 47.26 1:02.03 49.23
21 Caleb Green FR-1 Wis.-Stout 1:00.00 1:03.05 36.10 52.88 50.84
22 Kevin Eisenzimmer SO-2 Wis.-Eau Claire 35.59 1:02.03 44.23 1:03.55 50.84
25 Noah Selensky SO-2 Wis.-Whitewater 1:02.80 45.30 46.84 44.78 51.47
Men's 400 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
2 Londyn Little FR-1 Wis.-Oshkosh 48.55
10 Amitai Wheat SR-4 Wis.-Oshkosh 49.43
11 Tyler Santi FR-1 Wis.-Stevens Point 49.55
12 Payton Flood FR-1 Wis.-La Crosse 49.74
13 Bo Koehn JR-3 Wis.-Oshkosh 49.80
16 Tyler Backes FR-1 Wis.-La Crosse 50.10
17 Brett Zielke FR-1 Wis.-La Crosse 50.11
18 Lucas Norland FR-1 Wis.-La Crosse 50.23
24 Keegan Pulchinski FR-1 Wis.-Stout 51.33