April 29, 2022
|
UW-Whitewater - Whitewater, WI

Men's 110 Hurdles Finals

W: 1.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Landon Keefover SO-2 Wis.-Whitewater 14.65 19.05 10.70 10.99 10.70 11.58
2 Carson Reilly FR-1 Wis.-La Crosse 14.81 17.33 13.18 10.96 15.41 18.81
3 Tamir Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 15.01 19.37 11.56 11.86 14.86 16.06
4 Cole Stugelmeyer JR-3 Wis.-Platteville 15.09 16.60 18.26 19.32 19.02 12.98
5 Peter Marra SO-2 Carroll (Wis.) 15.22 14.46 11.72 13.70 18.72 11.11
6 Jacob Stugelmeyer Sophomore Wisconsin Track Club 15.23 11.43 10.97 16.76 18.89 14.78
7 Mason Malm FR-1 Wis.-Eau Claire 15.24 16.92 18.75 12.65 16.62 18.90
8 Jason Gleichauf FR-1 Wis.-Platteville 15.86 19.04 20.30 11.58 15.55 14.75
9 Lukas Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 17.08 16.74 19.82 18.11 16.74 21.52

Men's 110 Hurdles Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Landon Keefover SO-2 Wis.-Whitewater 17.37 14.10 11.58 10.69 14.84 17.81 13.06 0.8
2 Tamir Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 15.95 12.67 18.03 18.63 14.90 13.41 10.73 1.6
3 Carson Reilly FR-1 Wis.-La Crosse 15.27 12.43 13.48 18.27 14.97 14.23 16.02 1.6
4 Cole Stugelmeyer JR-3 Wis.-Platteville 14.80 14.95 18.24 13.61 14.95 12.11 18.54 1.6
5 Jacob Stugelmeyer Sophomore Wisconsin Track Club 14.67 11.19 19.21 16.18 15.12 15.12 18.90 1.6
6 Peter Marra SO-2 Carroll (Wis.) 17.46 11.39 12.60 12.30 15.18 14.12 17.16 0.8
7 Mason Malm FR-1 Wis.-Eau Claire 15.95 14.28 13.52 17.62 15.19 17.17 11.70 1.6
8 Jason Gleichauf FR-1 Wis.-Platteville 18.85 14.89 13.31 20.60 15.84 13.47 11.25 1.6
9 Lukas Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 19.67 18.71 13.44 11.36 15.99 13.60 11.68 1.6
10 Marlon Cystrunk FR-1 Wis.-Whitewater 14.60 12.68 13.48 12.84 16.04 20.05 15.40 0.8
11 Aaron Kiela FR-1 Wis.-Oshkosh 16.81 20.57 18.28 16.65 16.32 19.59 11.59 1.6
12 Tyler Phetteplace SR-4 Wis.-Eau Claire 19.00 20.15 12.29 19.33 16.38 12.62 19.66 0.8
13 Adam Kedzior FR-1 Carthage 20.18 19.02 15.22 19.85 16.54 21.51 14.06 1.6
14 Lane Reetz FR-1 Wis.-Eau Claire 17.92 13.94 14.27 21.57 16.59 19.41 11.95 1.6
15 Jack McGinn FR-1 Wis.-Whitewater 12.11 15.47 12.61 17.49 16.81 13.45 20.51 1.6
16 Dale Yerges FR-1 Wis.-Platteville 20.60 12.66 16.04 17.90 16.88 20.60 19.25 0.8
17 Dominic Wiebelhaus FR-1 Wis.-Platteville 21.35 16.74 20.67 15.55 17.08 16.23 17.94 1.6
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 1
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Tamir Thomas FR-1 Wis.-Whitewater 14.01 17.14 17.14 16.99 14.90 17.88 11.18
4 Cole Stugelmeyer JR-3 Wis.-Platteville 17.05 13.61 12.56 17.05 14.95 17.79 18.39
5 Jacob Stugelmeyer Sophomore Wisconsin Track Club 12.70 19.36 13.91 17.69 15.12 10.89 13.76
8 Jason Gleichauf FR-1 Wis.-Platteville 20.12 12.52 17.74 16.95 15.84 16.32 15.53
17 Dominic Wiebelhaus FR-1 Wis.-Platteville 17.08 16.74 19.13 19.48 17.08 15.89 19.82
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 2
W: 1.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Carson Reilly FR-1 Wis.-La Crosse 16.32 14.97
7 Mason Malm FR-1 Wis.-Eau Claire 15.35 15.19
9 Lukas Johnson FR-1 Wis.-La Crosse 16.47 15.99
11 Aaron Kiela FR-1 Wis.-Oshkosh 15.51 16.32
13 Adam Kedzior FR-1 Carthage 21.34 16.54
14 Lane Reetz FR-1 Wis.-Eau Claire 15.60 16.59
15 Jack McGinn FR-1 Wis.-Whitewater 20.01 16.81
Men's 110 Hurdles Preliminaries Heat 3
W: 0.8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Landon Keefover SO-2 Wis.-Whitewater 17.81 14.84 14.70
6 Peter Marra SO-2 Carroll (Wis.) 10.78 15.18 18.07
10 Marlon Cystrunk FR-1 Wis.-Whitewater 11.87 16.04 13.00
12 Tyler Phetteplace SR-4 Wis.-Eau Claire 20.48 16.38 11.96
16 Dale Yerges FR-1 Wis.-Platteville 12.16 16.88 11.82